2000
150
 • Müzesi bile var daha ne olsun?
  (06.06.2013)

  Arkadaşımın tavsiyesiyle alıp okudum bu kitabı.Bazı kişiler Orhan Pamuka ön yargılı yaklaşıyorlar bence bu çok yanlış onlara söyleyebileceğim tek şey siz sadece sanatıyla ilgilenin.Bir kaç gün sonra müzesine de gitmeyi düşünüyorum herkese tavsiye ederim okuyun.

  - Giresun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Lütfen objektif olalım
  (13.11.2012)

  Bazı insanlar yazarın bazı görüşlerinden dolayı kitaba okumadan yorum yapıyor gibi geliyor bana yoksa bu kitabı okuyup da sıkıcı diyecek birinin doğruyu söylediğine inanmıyorum. Aşk romanlarını hiç sevmememe rağmen kitabı elimden bırakamadım merakla bir solukta okudum. Orhan PAMUK gerçekten her ne olursa olsun anlatımı dili tasvirleri olayları bağlayışı ile fark yaratıyor...Kitap tek kelimeyle mükemmel tavsiye ediyorum kesinlikle...Almakta ve okumakta tereddüt yaşamayın bence.

  - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • var böyle aşklar
  (22.10.2012)

  70-80 kuşağından kalma masalımsı tadıyla ki eskiden sevgiler; bugünün tüketim çılgınlığına ayak uydurmuş günümüz sevgilerine benzemezdi. sevgi, aşk böyle ucuz değildi gurur yapılır söylenmeyen kelimeler olurdu, gerçekçi tasvirleri sizi içine çekiyor bu kitaptan sonra yazarla ilgili önyargılarım değişti epey kalın ama bitmesini istemeyeceksiniz idareli okuyacak kitabın tadını çıkartmak isteyeceksiniz.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • ben çok beğendim.sizede tavsiye ederim.
  (10.10.2012)

  kitap çok duygusal ve inanılmaz. orhan pamuk çok güzel yazmış. bir insanın böyle bir aşkla birine bağlanması çok ilginç. konu ve betimlemeler çok iyiydi bence. kitabın diğer bir özelliği de böyle bir müzenin gerçekten var olması. bileti kitabın içinde bulabilirsiniz.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • KISA SÜREDE
  (06.09.2012)

  zaten orhan pamuğun eserleri tartışmasız mükemmmeller...eşime hediye aldım bu kitabı hemde hiç yorulmadan bikaç parmak hareketiyle harika bir alışveriş yaptım teşekkürler :)

  - Çanakkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • okuduğum en iyi aşk romanı diyebilirim.
  (05.06.2012)

  Bence Orhan Pamuk sadece roman yazmakla kalmıyor yazdığı eserlerle aynı zamanda edebiyatın tanımını da yapıyor. Masumiyet müzesi ise ilk bakışta arabesk bir havası olan bir roman izlenimi vermekle birlikte her cümlesini hissederek okuduğunuzda Kemali daha iyi anlayacak gittikçe onun acısını hissettiğinizde ise romanın hiç de öyle arabesk olmadığını, içimizden pek çok kişininde mutlu sonla bitmeyen ama pişmanlığını ve acısını içinden atamayan hatıralarla dolu olduğunu, yani nice Kemaller olduğunu göreceksiniz. Özellikle yukardaki bir eleştiride kitabın uzatıldığına dair eleştirildiği Bazan kısmı ise benim en sevdiğim kısmıydı.Demek ki bakış,beğeni ve de edebiyat anlayışı arasındaki fark bu olsa gerek. Bu kısımda ilk hatırladığım ise Bazan zamanı bütünüyle unutur şimdi nin içine yumuşacık bir yatağa yatar gibi yayılırdım. Şiddetle önerilir...

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • etliyeyici
  (04.06.2012)

  tam bir orham pamuk hayranı olduğumdan tüm romanlarını okudum tabi ki masumiyet müzesi etkileyici akılda kalıcı bir kitap sizi kendine çeken bir aşk hikayesi kemal in ağzından anlatılıyor zaten gerçek bir hikaye ve yakın bir zaman önce de gerçekten masumiyet müzesi açıldı kemal in aşırdığı eşyalar tokalar elbiseler vs. sergileniyor tavsiye ederim okuyun.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • sıkıcı...
  (02.04.2012)

  Kitabı almadan önce yorumları muhakkak okurum, fazlasıyla sıkıcı olduğuna dair yorum okumama rağmen bir arkadaşımın ısrarıyla okumaya karar verdim. Başta akıcıydı fakat öyle bir düğüm oldu ki hakikaten sanki sayfa limiti verilmiş de doldurulmaya çalışılıyor gibi kelimelere boğulmuş. Sonunda Kemal mutlu olacak mı diye devam ettim ya da başladığım işi bitirmek adına devam etmek zorunda kaldım. Kısacası henüz okumadıysanız hiç bulaşmayın derim... Ben kitabın sonundaki Kemalin okuyuculara mesajlarına ve yaptığı müzeye vuruldum. Masumiyet müzesini merak ediyorum, gidip görmek ve Kemalin ruh halini daha yakından anlayabilmek istiyorum. Keşke bu kitap 400 sayfalık sıkmayan bir kitap olsaydı...

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (2)

 • Kemal Beyin Aşkı Uğruna Yaptıkları ve Yapamadıkları
  (13.11.2011)

  Kemal Beyın tutkuyla bağlandığı aşkı uğruna 8 yıl boyunca Keskinlerin evine neredeyse her gün gitmesi ama bu süre zarfında bir netice alamaması,bu sürecin sonunda bir netice alması yalnız Füsunun hayatını kaybetmesiyle Füsunun artık Kemal Beyin hayallerinde ve oluşturacağı müzede yaşıyor olacak olması...Uzun uzadıya anlatıldı bu sıkıcı olabilir ama yine de okumaya değer ilginç bir aşk romanı...

  - Rize - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • fazla romantik ama
  (19.10.2011)

  kitap kadınlar için yazılmış gibi görünse de kahramanın aşırı tutkulu aşkı herkesi kitaba bağlayacak kadar sağlam. KAR adlı kitaptan sonra özlenen orhan pamuk buydu.

  YAKUTİYE - Erzurum - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Bir şaheser
  (25.02.2011)

  Bir şaheser roman. Orhan Pamukun akıcı anlatımıyla bir çırpıda okunuyor. Ben üç kez okudum. Bir daha okuyabilirim. Benim Adım Kırmızıda da aynısı olmuştu. Yeni Hayatta da.

  - Malatya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • orhan pamuk hayranlari kacirmamali
  (26.11.2010)

  orhan pamuk hayranlari kacirmamali. iliskilere hic bu acidan bakmamistim. zaten orhan pamuk okumayı severdim, bu kitaptan sonra artık hayranıyım biyebilirim yani

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • BUGÜNE KADAR OKUDUĞUM EN GÜZEL AŞK ROMANI
  (29.03.2010)

  KİTABI ALDIKTAN SONRA EN AZ 6 AY RAFTA BEKLETTİM ÇÜNKÜ DİĞER ORHAN PAMUK HİKAYELERİ GİBİ KENDİMİ ZİHNEN HAZIRLAMAMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORDUM.ANCAK OKUMAYA BAŞLADIĞIMDA BİR ANDA HİKAYE BENİ KAVRADI VE SON ANA KADAR BIRAKMADI.KİTAP BOYUNCA AŞK,SEVGİ,ZENGİNLİK,YOKSULLUK GİBİ PEK ÇOK KAVRAMI SORGULARKEN KEMAL VE FÜSUNUN BİRLİKTELİKLERİNİ PAYLAŞTIKLARI O ODADA BİR KENARDA OLANI BİTENİ İZLİYORKEN BULUYORSUNUZ KENDİNİZİ.ROMANIN İKİNCİ AŞAMASINDA İSE BİR İNSAN AŞKI İÇİN NELER YAPABİLİR? SORUSUNUN YANITINI GÖRÜYORSUNUZ. ROMANIN SONUNA YAKLAŞTIKÇA BOĞAZIMA BİRŞEYLER DÜĞÜMLENDİ SANKİ VE ARADAN GÜNLER GEÇMESİNE RAĞMEN ETKİSİNDEN HALA KURTULABİLMİŞ DEĞİLİM.ANLATIMI,ALT YAPISI VE HAZIRLIK AŞAMASI VE ÖYKÜSÜYLE DÖRT DÖRTLÜK BİR ORHAN PAMUK ROMANI...ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • orhan pamuk
  (25.02.2010)

  yazarın okuduğum ilk kitabı, roman soluk soluğa okunan bir aşk hikayesi. okuyanlardan çoğu eserin yaklaşık 200 sayfasının sürekli aynı olaydan bahsettiğini ve sıkıcı bulduğunu söylüyor, kesinlikle KATILMIYORUM. bence bu eseri bu kadar basite indirip, sıradan bir roman muamelesi yapmak çok büyük haksızlık...

  BEYOĞLU - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • iyi bir roman
  (13.01.2010)

  orhan pamukun en iyi kitabı olmasa da iyi kitaplarından biri. bence kesinlikle okunmalı. zira modern yaşantımızda farkında olmadan yitirdiğimiz hislere, kaybedilmiş fikirlere edebi diliyle kapı aralıyor. ayrıca kitapta kendi yaşantısını dolaylı olarak kaleme aldığı da artık aşikar. her iki anlamda da okunabilir.

  NİLÜFER - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Beklentimi karşılamadı.
  (18.10.2009)

  Kitap yorumları kişiseldir. Orhan Pamukun birçok kitabını okumuş biri olarak hafif buldum ben kitabı. Ancak yinede Nobel ödüllü bir yazarın kitabını okumaya vakit ayırmak lazım.

  BAKIRKÖY - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • Tavsiye ederim
  (11.09.2009)

  Müthiş bir aşk hikayesi. Böylesi de var mı dedirten olaylar zinciri. Dönemin yaşantı biçimine inat iki aşığın sınır tanımayan hikayesi. Başka nasıl anlatılabilinir ki?

  BEYOĞLU - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • daha iyi olmalıydı
  (27.08.2009)

  Eğer çok zamanınız var ise okumalısınız. Kitabın ortasında inanılmayacak şekilde uzatıldıkca uzatılmış ve duygular sıkıcı olmaya başlamış. Resmen sayfa doldurmak icin aynı duygular yazıldıkca yazılmış ve kitabı cekilmez hale getirmiş. Ama yinede cok boş vaktiniz var ise okumalısını.

  MERKEZ - Kütahya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (5)

 • YANİ GÜZEL
  (26.08.2009)

  ASLINDA KİTABIN BAZI BÖLÜMLERİ GEREKSİZ UZATILMIŞ DİYENLERE KATILDIM. BAZI YERLERDE HAKKATEN BAYIYOR. BİR DE YUH ARTIK BU KADAR DA TAKILINIR MI DEYİP İNANAMADIĞIM ANLAR ÇOK. SONUNDAKİ KEMAL BEY-ORHAN PAMUK ANLATIMI DA ÇOK İYİ DEĞİL. YİNE DE OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM. KESİNLİKLE ETKİSİ ALTINA ALIYOR. VE BEN MÜZEYİ DE ÇOK MERAK ETTİM.

  KADIKÖY - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • beğendim
  (17.08.2009)

  Kitabın başları eski Türk filmleri tadında, akıcı. Bir zaman sonra roman ağır ilerledi ama toparladı daha sonra. Ben beğendim. Orhan Pamuk, Benim Adım Kırmızı en sevdiğim kitabıdır. Masumiyet Müzesi de okunmalı bence.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN