Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Kablosuz Siyah Klavye Mouse Set (L5V-00016) Yorumları

(19 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • Ergonomi, tasarım, kalite...
  (13.08.2017)

  On parmak klavye kullanan biri olarak klavyenin oldukça ergonomik olduğunu söylemeliyim. Bilek kısmına gelen yumuşak doku kaliteli bir his uyandırıyor. Kısa yol tuşları tasarım ve multi media esnasında oldukça işe yarıyor. Num-pad' inayrı olması her ne kadar avantajlı olsa da hızlı kullanım ihtiyacında klavye üzerindeki tuşlara bakmadan yazmaya aşina değilseniz, her seferinde gözünüz onun yerini arıyor. İstemsiz zaman kaybediyorum hissi doğuruyor. Ancak bu zamanla alışarak çözülecek bir durum... Bağlantı sürati oldukça iyi. Anında tepki verdiğini görüyorsunuz... Fiyatı piyasanın yukarılarında olmasına rağmen aldıktan sonra iyiki almışım dedim... Kesinlikle tavsiye ederim...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız
  (27.07.2017)

  %18 KDV indirimli teklif uzun zamandır almak istediğim ürün için ilaç gibi geldi. Teşekkürler hepsiburada:)

  BEŞİKTAŞ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Beş Yıldız
  (22.07.2017)

  Beğendim. Rahat güzel. Ancak bazı bi kaç tuşun altı falza görünüyor. bu beni rahatsız etti. yine de iade etmeyeceğim. devam.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (28.04.2017)

  Bileğinde sorun mu var. Hemen al. Bilek ağrım bu ürünü aldıktan sonra 3 gün sonra geçti. Hayat senden önemli mi(!) Evet pahalı ama değer mi? Fiyat 2 katı da olsaydı; uzun kullanımda bile ağrımı tamamen geçirdiği için yine alırdım. 2 kere doktora muayneye gidip para vereceğine hastaneye gitmeden ağrını çöz :) Allah herkese şifa versin... Yaklaşık 5 gün klavyesine alışamadım. Zorlandım.Sonrasında bakmadan yazmaya başladım. Mause'u gayet başarılı. Bilek sorunu olmayanlar kampanyaları takip etsin...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız
  (15.04.2017)

  Ürün çok iyi, ürünü kullandıktan sonra normal klavyelerin elimi ne kadar rahatsız ettiğini anladım. IT sektöründe çalışıyorsanız kesinlikle alınması gereken bir ürün

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • tesekkurler
  (02.04.2017)

  tam istedigim gibi bi klavye

  - Adana - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Sağlık öncelikli diyenler için biçilmiş kaftan
  (01.04.2017)

  Mause inanılmaz derecede kaliteli olduğu için oyunlarda muazzam bir kolaylık sağlıyor. Klavyenin ergonomik yapısı ise beklentilerimin çok üstünde. Özellikle sağlıklı kullanım avantajı sağladığı için bileklerdeki baskıyı minimuma indiriyor. Ben çok memnun kaldım. Sizlere de tavsiye ederim.

  - Balıkesir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Dört Yıldız
  (30.03.2017)

  İlginç bir klavye tasarımı. Mouse da aynı şekilde ancak şu ayrı sayısal tuş takımını istediğiniz yere koyabilme olayı güzel olmuş. Bu sayede istediğiniz yere koyabilirsiniz masanızda veya çalıştığınız yerde. Yada kullanmayıp yer tasarruf elde edersiniz. Şunu da ekliyeyim meraklılar için, gelişmiş şifreleme standardı (AES) 128 Bit teknolojisine sahip :)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • TASARIM HARİKASI
  (26.03.2017)

  Öncelikle tasarımıyla klasik klavye düzenine getirdiği yenilikle kalmıyor ergonomik yapısı ile bizlere sağladığı sağlıklı bir kullanım ile uzun süreli bilgisayar başında kalanların el ve bileklerinde oluşabilecek ağrıları engelliyor. Mouse'un sahip olduğu dpi kalitesi zemin ayırt etmeden çalışmakla kalmıyor oyun severlerin göz bebeği olduğunu söylemek isterim :)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • Unutmayın Sağlıklı :)
  (25.03.2017)

  Ergonomik tasarım, el ve bileklere yapılan baskıyı azaltıyor, sağlığınızı koruyor arkadaşlar bundan kastım sürekli bilgisayar başında çalışan veya öğrenci iseniz bu cihazı almalısınız.Kubbeli klavye şekli, bilekte ağrıya ve hareket kısıtlamasına sebep olabilen içe bükülmeyi azaltır ve düzeltir.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • bu fiyata alınır
  (24.03.2017)

  Sürekli klavye ile zaman geçiren birisiyim bu klavyeden önce mekanik bir klavye kullanıyordum ancak çıkardığı sesler beni rahatsız eder olmuştu,sürekli klavye kullanan bir insan olduğum için klavyenin rahatlığı ve ergonomikliği çok önemli bu klavyede ise aradağım rahatlığı buldum arada ki ayrılmış bölüm gayet mantıklı düşünülmüş küçük sayı klavyesi ise muhasebeci arkadaşımın işine çok güzel yarıyor bana bir işlemi anlatmak için ayağa bile kalkmıyor hesap makinesini açıyorum o yazıyor ve sonucu gayet mantıklı ekranımda görebiliyorum ay klavyenin alt tarafında bulunan yastıklar çok joş bir hissiyat yaratıyor ürün gayet güzel kasasında bluetooth olmayanlar için sorun yok içinden çıkan USB ile çalışıyor number pad ve klavyenin ayrı olmasının bir avantajı var number pad'i her zaman kullanan insanlar değilseniz ama gerekli oluyorsa elinizin altında bir yere koyun hem masanızda kalabalık oluşturmaz hemde ulaşamamazlık gibi bir derdiniz olmaz Microsoft Klavye Mouse Setlerinde gayet başarılı bu parayı sonuna kadar hak ediyor.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Rahatlıcı Klavye
  (20.03.2017)

  Microsoft sculpt ergonomic desktop klavye ve faresi bir bilgisayar çalışma alanına ek olarak çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Ergonomik tasarım, el ve bileklere yapılan baskıyı azaltıyor, sağlığınızı korur, özellikle uzun süre bilgisayar kullananlar için çok önemli bir özellik bu. Mouse ergonomik yapısı parmaklar üzerinde ki baskıyı azaltıyor. Tüm set, birlikte verilen bir USB vericiye bağımlı ve özelleştirme özelliğine sahip ve çalıştırmak için indirilebileceğiniz bazı yazılımlar gerekiyor.Number pad in klavyeden ayrı olması klavyeyi daha kullanışlı hale getirmiş Olumsuz olarak Usb vericisi kolayca kırılabilir,sadece bu klavye ve mouse ile kullanılabilir.Yani kırılırsa mouse ve klavye kullanılmaz hale gelebilir.Krılırsa başka bir set daha satın almak veya garanti varsa değiştirmek zorunda kalablirsiniz.Klavyenin normalden biraz farklı olması ilk başta zorlayıcı olsada kısa sürede yazım hızınızın artığını görebilirsiniz

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Ergonomik..
  (17.03.2017)

  Öncelikle dış görünüşü sıra dışı ve ilgi çekici.Ergonomik bir tasarıma sahip bu sayede el ve bileğe yapılan baskıyı azaltacaktır..Sağladığı bu konfor ile uzun süre bilgisayar başında vakit geçirenler için gayet uygun bir ürün.

  - İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • ortopedik terlik misali ?
  (13.03.2017)

  Bu cihaz gerçektende Ergonomik tasarıma sahip evet bunun yanı sıra sağlık açısından deyinmek gerekirse el ve bileklere yapılan baskıyı azaltıyor, uzun süre bilgisayar başında iş yapan veya uzun süreli bilgisayar kullanıcıları için gerçekten kullanışlı. Lise staj döneminde stajımı il sağlık müdürlüğünde yaptığımda şef abamız el ve bilek rahatsızlığından dolayı bileklik takıyordu. Bir kaç defa rahatsızlığından ötürü ameliyatta oldu. Bu cihazı incelediğim günden beri onunla görüşüyorum size veya bir başkasına göre fiyat yüksek olabilir unutmayın sağlık her şeyden önce geliyor... ortopedik terlik gibi düşünün amacı gerektirdiğine uygun yapılmış olan... Ergonomik tasarım, el ve bileklere yapılan baskıyı azaltır, sağlığınızı korur, özellikle uzun süre bilgisayar kullananlar için çok önemli.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Kullanım Kolaylığı
  (11.03.2017)

  Bilgisayar kullanırken vücudumuzun aldığı saçma şekilleri düşününce bu ürünleri almak daha mantıklı hale geliyor. Bu ürünler gün içinde sürekli masa başında yazı yazan dostlarımız için tavsiye ettiğimiz ürünler ve tüm olayı sağlık da değil... Kullanması çok kolay ve özellikle Mouse tam olarak bir bilgisayar kullanıcısı için tasarlanmış. Kısa deneyimim sonucunda 'keşke benim olsa' dediğim bir ürün.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Ellerine iyi bak
  (11.03.2017)

  Bu fiyata bu konfor gerçekten harika! Bilgisayar başında zaman geçirenler hiç düşünmeden alın ellerinize iyi bakın.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Ergonomi=Sağlık
  (01.03.2017)

  İşim gereği tüm günüm bilgisayar başında ve onparmak yazmakla geçiyor, gün sonunda gerek bileklerinizde gerek bilek altı kemiklerinizde ve gerekse onparmak yazabilmek için havada tutmak zorunda kaldığınız kollarınız nedeniyle omuzlarınıza binen yük sonucu ortaya çıkan ağrıların başlıca sebebi ergonomik cihazlar kullanmayışımız, oturuşumuza dikkat etmeyişimiz ve bunun gibi faktörler neden olmaktadır, bu klavyeyi hem merak ettiğim için hem de Microsoft kalitesine güvendiğim için aldım, bugün elime geçti ve hiç zaman kaybetmeden çalışmaya başladım, evet normal klavyeden farklı tasarımı nedeniyle ilk başta "Ben bu klavyede yazamam" diye düşünebilirsiniz, ancak gerçek bir onparmak kullanıcısıysanız bu klavyeye alışmak ve sonra konforunu yaşamaya başlamak sadece 10 dakikanızı alır, yaklaşık 1 saat kadar yazdım inanın bileklerimde ve kollarımda hiç mi hiç rahatsızlık hissetmedim, klavyenin altına konulan opsiyonel yükselti çok daha rahat yazmanızı sağlıyor, tuşlar güç gerektirmeden hemen basılan harfi bilgisayara veriyor, numerik tuşun ayrı tutulması başta garip gelebilir ancak solaklar için biçilmez kaftan ve ona da alışmak hiç zaman almıyor, ben aldığım için çok memnun oldum, emin olun bunu bozarsam ya da eskitirsem yine aynısını almayı düşünüyorum, mavi lazerli oluşu, tek alıcı ile hem fare hem klavyeyi bilgisayar bağlamanın rahatlığı, sürücü kurulumu gerektirmeyişi benden artı puan aldı, fareye gelince evet elinize sanki taş almışsınız gibi gelebilir ancak sağ el baş parmak için yapılan yuva bir süre sonra farenin de kullanımının ne kadar kolay olduğunu hissettiriyor. Katipler, Yayınevleri, gazeteciler, avukatlar ve bu meslekler gibi işi sürekli yazmak olan kişilere şiddetle tavsiye ederim, olumsuz yorumlara biran inanacaktım ancak onların bu işten anlamadığını ve değerlendirmeyi belki daha ürünü almadan tahmin üzerine yaptıklarını düşünüyorum. İade hakkınız var alın deneyin farkı görün. :)

  - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • bundan ötesi yok
  (06.02.2017)

  ürün gerçekten ergonomik şık ve kaliteli. yazılım işinde olduğum için karpal tünel sendromu için tercih ettim ve çok memnunum. ama fiyatı şuan piyasanın çok çok üzerinde. şöyle söyleyim iki tane alırdım bu fiyata.

  KEÇİÖREN - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Her güzelin bi kusuru var
  (28.11.2016)

  20 yıllık digital hayatımda kullandığım en güzel set, ama keşke klavye'ye mouse gibi açma kapama on/off düğmesi yapılsaydı o zaman 5 değil 7 yıldızlı ürün olurdu. Kesinlikle alınır ama dikkatli ve özenli kullanmanız lazım

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (3)

Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN