Mobilya Markaları ve Fiyatları

Mobilyalar

Tarzınızı giyiminizle yansıttığınız kadar evinizde de yansıtabilirsiniz. Evin düzenini gösteren şüphesiz mobilyalarınızdır. Eğer yeni bir mobilya almaya karar verdiyseniz, birbirinden güzel mobilya çeşitlerini sitemizden bulabilirsiniz. Geçmişte mobilyalarda tasarım konusuna pek fazla dikkat edilmiyorken, yeni üretilen mobilyalarda tasarım ön planda tutuluyor. Eğer yeni bir mobilya almaya karar verdiyseniz bazı noktalarda radikal kararlar almanız gerekiyor. 

 Mobilya Seçim Önerileri

Mobilya seçimleriniz sırasında mutlaka tasarımı göz önüne alacaksınız. Tasarımı göz önüne aldığınız kadar mobilyanın işlevselliğini de göz önüne almalısınız. Tasarım misafirlerinize evinizin çok güzel gözükmesi sağlarken, işlevsel olmaması bir süre sonra sizin canınızı sıkacaktır.

•Mobilyada tasarım birçok malzeme çeşidiyle kolayca üretilebiliyor. Mobilyanızı seçerken tasarımla beraber üretilen malzemeyi de öğrenmeyi ihmal etmeyin. Uzun ömürlü olmayan malzemelerden üretilmiş mobilyalar almanız, kısa süre içerisinde problemler yaşamanıza sebep olacaktır.

•Mobilyanızı almadan önce teknik konularda aklınızda oluşacak soru işaretlerini kaldırmaya çalışınız. Üretilen malzeme dışında garanti süresi gibi kavramları da başta göz önüne alınız. Kullanım sonrasında problem yaşamamanız için bu olay büyük önem taşımaktadır.

Mobilyalar normal ürünlere göre biraz daha maliyetlidir. Mobilyanın kalitesi arttıkça fiyatı da artış göstermektedir. Hal böyle olunca herkes uygun fiyata en kalitelisini almak istiyor. Bizim sizlere bu konuda tavsiyemiz, ahşap mobilyalar almanız yönündedir. Ahşap mobilyalar uzun ömürlü olması sebebiyle problemsiz bir şekilde yıllarca kullanmanıza imkan tanıyacaktır.

Mobilya seçerken tasarımdan çok evinizle uyumunu da göz önüne alınız. Eğer ufak bir yere büyük mobilyalar alırsanız uyum sorunları yaşarsınız. Ayrıca evinizin koltukları bile mobilyanız ile uyum sorunu ortaya çıkartabilir. Bu konuda hassas davranmanız gerekiyor.

•Satış sonrasında servis büyük önem taşımaktadır. Birçok kişi mobilyalarda aldıktan sonra sorun yaşamayacağı düşüncesiyle marka konusunu pek önemsememektedirler. Mobilyalarda da kısa süre sonra problemler meydana gelebilir, garanti aramakla uğraşmamak için almadan önce iyi bir inceleme gerçekleştiriniz.

•Renk seçimizi yaparken sıradan renklerden vazgeçmeye özen gösterin. Eğer sadeliği seviyorsanız açık veya koyu renkler tercih edebilirsiniz. Evinizin duvarları ile uyumlu renkler seçmek de önemlidir. Hatalı renk seçimleri mobilyanızın evinizde sönük durumda kalmasına yol açabilir.

•Mobilyalarda bir başka sorun da kumaştır. Eğer kumaş bulunduran bir mobilya alacaksınız, mobilyanın kumaşını iyi incelemeye özen gösterin. Kumaşın lekelere karşı duruşu, dayanıklılığı vs. önem taşımaktadır. Bunları önemsemezseniz aldıktan sonra gene pişmanlıklar sizi karşılayacaktır.

•Eğer rahatlığın önem taşıdığı mobilyalar alıyorsanız, rahatlık konusunu es geçmeyiniz. Görünümü, kullanışlı oluşu ne kadar önem taşıyorsa rahatlığınızda o kadar önem taşımaktadır. Bu konuyu es geçmeniz aldıktan sonra kullanırken memnun olmama durumlarını meydana getirir.

•Diğer tüm ürünlerde olduğu gibi mobilyalarda da en güzel bilgiyi kullanıcılar verecektir. Sitemizde yer alan ürünleri inceleyerek daha önce satın almış olan kullanıcıların yorumlarını inceleyebilirsiniz. Daha önce sahip olan kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır.

 •Küçük bir çocuğunuz bulunuyorsa köşeleri sivri tasarımlar seçmekten kaçınmalısınız. Çocuğunuzun sağlığı için daha oval köşeye sahip ürünler tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Eminiz ki sizin için de görünümden çok çocuğunuzun sağlığı önem taşımaktadır.

•Alacağınız mobilyada bulunuyorsa dolap kapaklarını, çekmecelerini vs. iyice kontrol ediniz. Kırıklar, çatlaklar, pürüzler sonradan canınızı sıkabilir.

•Tüm bunların yanı sıra açıklıklar ve uyumada çok dikkat ediniz. Mobilyanın köşelerinde vs. açıklık bulunmaması gerekmektedir. Eğer ki çekmece köşelerinde vs. gereğinden fazla açıklık bulunuyorsa, mobilyayı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

•Bizden alacağınız ürünlerde, ürün sayfasında yer alan boyutlara göre evinizde ölçüm yapabilirsiniz. Ölçümleriniz sayesinde sipariş vermeden evinizde ne kadar yer kaplayacağını tespit etmiş olursunuz.

Mobilya Nakliye Süreci

Sitemizde yer alan mobilyalarda bazı üreticiler nakliye masraflarını karşılamaktadır. Bazıları da küçük ücretler talep etmektedir. Sizin için en önemlisi bunu ürün seçiminde belirlemektir. Ürünün fiyatına eğer nakliye masrafları dahil değilse ekleyerek hesaplayınız. Karşılaştırmalarınız sırasında nakliye masrafı da seçiminizi etkileyecektir. Seçiminizin ardından ortaya çıkacak nakliye masrafları canınızı sıkabilir.Mobilyaların büyük bir çoğunluğu büyük olduğundan dolayı nakliye sırasında darbe almaya oldukça müsaittir. Bu sebeple ürününüz geldiği zaman iyice kontrolden geçiriniz. Eğer nakliye sırasında meydana geldiğini düşündüğünüz hasar bulunuyorsa hızlıca değişim talep edebilirsiniz.

Doğru Marka Mobilya Seçimi

Mobilya seçiminizde mutlaka yukarıdaki önerilerimizi göz önüne alınız. Bu önerilerimizin yanı sıra birde bütçenizi ve isteklerinizi doğru şekilde belirlemelisiniz. Doğru seçimleri yapmanız halinde ancak doğru mobilya seçimini yapmış olursunuz. Mobilyalar sıkça değiştirilen ürünler olmadığından dolayı doğru seçim büyük önem taşır. Bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirledikten hemen sonra ihtiyaçlarınızı karşılayan en iyi ürünü tespit etmeye başlayabilirsiniz. Bazen çok güzel gözüken bir mobilya, konfor açısından tam tersi etki gösterebilir. Görünüş dışında konfor, fiyat, kullanılan malzeme dikkate alınmazsa kaliteli görünüm kısa süreli olacaktır.

Mobilyada Renk Seçimi

Sizlere sunduğumuz mobilya önerilerinde renk seçiminin önemli bir etken olduğunu belirtmiştik. Şimdi sizlere renk konusunda biraz daha detay veriyor olacağız. Eğer evinizin duvarları açık renkse maun, ceviz gibi koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkler sayesinde evinizde bulunan mobilya tam anlamıyla ön plana çıkacaktır.Evinizde koyu renkler tercih ediyorsanız, bu sefer de aksine renkler ile ahşaplarınızı açık renk tercih etmelisiniz. Bu düzeni kurmanız durumunda mobilyalarınız her zaman ilk göze çarpan nesneler olmayı başaracaktır. Doğru kontrastı yakaladığınız zaman başarılı olmuşsunuz sonucu ortaya çıkar.Seçim konusunda ürün yoğunluk oranı da büyük önem taşır. Doğru kontrastı yakalamışken ürün yoğunluğunda aşırıya kaçarsanız, ev sıkışık görünüme sahip bir hal alacaktır. Mobilyada düzenli yerleşim de büyük önem taşıyor. Eşyaları yerleştirirken düzen tutturmaya dikkat ediniz. Doğru simetriye sahip yerleşimlerde ürünler daha ön planda kendini gösterecek, daha lüks bir görünüm meydana getirecektir.Koyu veya açık renklerden sıkılmış aykırı renkler tercih ediyorsanız, mavi kırmızı gibi renkleri yerleştirirken çok dikkatli davranmanız gerekiyor. Doğru yerleşim ve uyum yakalanması durumunda mükemmel bir görünüm ortaya çıkarken, hatalı yerleşim sonucunda emanet görünümlü tasarımlar meydana gelebilir. Aykırı renkleri açık renk duvarlar ile kombine hale getirmeniz koyu renk duvarlara oranla çok daha kolay olacaktır.

Mobilyada Fiyatların Belirlenmesi

Mobilyalar için fiyat belirlenirken farklı birçok değişken göz önünde tutulur. Bu sebeple 2 benzer mobilya arasında ciddi fiyat farkları ortaya çıkabiliyor. Mobilyanızın üretildiği malzeme, tasarımda oluşan işçilik, garanti ve servis hizmeti, boya maliyetleri ön plana çıkmaktadır. Tüm bu maliyetlerdeki değişimler fiyat farklarını açıklar nitelikte oluyor. Sonuç olarak mobilya tercihinizi bir sefer yapacaksınız. Bu tercihte pişmanlık yaşamamak için tüm önerileri göz önüne alıp doğru ürünü satın alınız. Satın alma sonrasında yazının başında bahsettiğimiz gibi hasar olup olmamasını iyice kontrol ediniz. Hepsiburada.com olarak sizlere en iyi mobilya çeşitlerini en uygun fiyatlar ile sunmayı hedefliyoruz. Genç odasından yatak odasına kadar birçok kategoride ürünü kolayca bulabilecek, binlerce ürün arasından en beğendiğiniz modelleri seçebileceksiniz. Hepsiburada.com adresinden almış olduğunuz ürünlerde hasar olması durumunda, ücretsiz bir şekilde iade ya da değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobilya Fiyatları ve Modelleri

9.683 ürün var
Alt Kategoriler
Diğer Kategoriler
  1. Markalar A-Z
  2. Ürün Puanı
  3. Fiyat Aralığı
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021299
BAŞA DÖN