Yolda, evde, işte, sporda ve aklınıza gelebilecek her yerde müzik dinlemenizi sağlayan mp3 çalarlar, modern hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyorlar. Hayatımıza ilk girdiklerinde sadece mp3 dinlememize olanak veren mp3 playerlar, gelişen teknoloji sayesinde çok daha işlevsel bir hal aldılar. Küçülen boyutları ve artan veri depolama kapasiteleriyle Mp3 çalarlar; üzerlerinde barındırdıkları birçok ek özellik sayesinde de müzik dinlemeyi son derece pratik hale getirdiler.

Mp3 Çalar

Mp3, ses sıkıştırılma teknolojisi ile ortaya çıkan bir ses formatıdır. Mp3 dosyaları, bulundukları diskte çok yer kaplamayacak kadar ufak dosyalar olmalarına rağmen kaliteli ses sunarlar. Bu özellikleri sayesinde mp3 dosyaları, günümüzün en çok kullanılan ses dosyalarına dönüşmüştür. Günümüzde, sadece bu uzantılı verileri çalan playerların hayatımıza girmesiyle çok sayıda şarkıyı kolaylıkla ve her türlü ortamda dinlemeye başladık. Mp3 playerlar geliştikçe sadece mp3 uzantılı formatları dinletmenin ötesinde; WAV ve MP4 formatlı dosyaları çalma, FM radyo dinletme, ses kaydetme, video izletme gibi özellikler de bu küçük müzik oynatıcılara eklendi. Artık neredeyse her mp3 çalarda bulunan FM radyo dinleme özelliği de kullanıcılar arasında büyük ilgi görmektedir. Müzik dinlerken aynı zamanda klipleri izleyebilmek de özellikle genç kullanıcılar arasında çok beğenilen bir özelliktir.

Mp3 çalarlara bir yandan pek çok fonksiyon eklenirken bir yandan da cihazların dış görüntüleri de değişmeye başlamıştır. Günümüzde bir kibrit kutusundan daha küçük modellerden sadece kulaklıktan oluşan modellere, kablosuz bluetooth modellerden ses kaydedebilen modellere kadar birçok mp3 çalar modeli bulabilirsiniz.

MP3 Çalar Fiyatları

Mp3 çalar fiyatları görsel ve teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. En basit modellerden çok yüksek ses kalitesi ve profesyonel düzeyde ses kaydı sağlayan modellere kadar birçok mp3 çalar alternatifi vardır. Mp3 çalar satın almadan önce ilk olarak nasıl bir playera ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Mesela artık mp3 çalarların birçoğu, ses dosyalarının yanı sıra video dosyalarını da çalabilmektedir. Playerların pek çoğu da recorder olarak da kullanılmakta yani ses kaydı yapabilmektedir. Mp3 player satın alırken belki de en çok dikkat edilmesi gereken nokta dâhili hafızadır. Cihazınızın dâhili hafızası ne kadar büyük olursa cihaza o kadar çok şarkı, video ve çeşitli veriler yükleyebilirsiniz. Dâhili hafızası yetersiz bir player alırsanız kısa sürede aynı şarkıları dinlemekten bıkabilirsiniz.

Mp3 Çalar fiyatlarını etkileyen özelliklerden biri de ekran büyüklüğüdür. Ekranı büyük ve ekran çözünürlüğü yüksek olan modeller genelde daha yüksek fiyatlara sahiptir. Ses kalitesine düşkün gerçek müzikseverler için gelişmiş ekolayzer modları olan playerlar geliştirilmiştir.

Son zamanlarda bluethooth teknolojisini kullanan mp3 çalarlar da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu cihazlarda player ile kulaklık arasında kablo bulunmaz. Bu kablosuz modeller özellikle spor yaparken müzik dinlemekten hoşlananlar için çok elverişlidir. Kablosuz müzik keyfi sunan bluethooth modeller aynı zamanda data transferini de kablosuz gerçekleştirirler. Bluethooth özelliği olan playerlar, bluethooth özelliği olan diğer cihazlara bağlanabilir. Bu sayede laptopunuzdan mp3 playerınıza kabloya ihtiyaç duymadan müzik yollayabilirsiniz.

En gelişmiş mp3 player modellerinde, profesyonel kayıt cihazlarıyla boy ölçüşen ses kayıt özellikleri bulunmaktadır. Özellikle harici bir mikrofon bağlandığında yüksek kalitede ses kaydı yapan bu modeller, profesyonel ses kayıt cihazlarına nazaran çok daha makul fiyatlıdır. Mp3 çalarınızın ses kayıt özelliğini kullanarak sevdiklerinizle paylaştığınız anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Mp3 player satın alacağınız zaman player ile beraber kutusunda hangi aksesuarların geleceğine dikkat etmek isteyebilirsiniz. Çoğu cihazın kutusunda; kulaklık, mikrofon, USB kablo gibi aksesuarlar da bulunmaktadır. Bazı ürünlerin yanında ise bileklik, askı gibi ek aksesuarlar da bulunabilir.

MP3 Player Fiyatları

150 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Powerway
  2. Goldmaster
  3. diaron
  4. Platoon
  5. Subzero
  6. Escom
  7. Sony
  8. Mikado
  9. Player
  10. Tozlu
  11. Astell&Kern
  12. Tvet
  13. Forland
  14. Goldplay
  15. Philips
  16. Piranha
  17. Toptancı Kapında
  18. Bludfire
  19. Everton
  20. Hobimtek
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013123/9181
BAŞA DÖN