Altın, değerli madenlerin en çok bilinen ve tercih edilenlerinden biridir. Uzun yıllardır aksesuar amaçlı, yatırım amaçlı, ticari amaçlı veya başka sebeplerle kullanılagelmiştir. Günümüzde de altın halen bu gücünü korumaktadır, hediye olarak çok iyi ve sıklıkla tercih edilen bir seçenek olmasının yanı sıra, güvenilir bir yatırım aracıdır. Birçok insan parasını nakit olarak değerlendirmeyi tercih etmeyip, altın alarak birikim yapmayı ve yatırımlarını bu şekilde büyütmeyi seçerler.

Nadir Gold Bilezik

Nadir Gold'un ürettiği birbirinden farklı çeşitlerde altın bilezikler mevcuttur. Bu kategorideki bileziklerde aksi belirtilmediği sürece, 22 ayar altın kullanılmıştır. Büyüklükleri standart olup 6,4 cm boyundadır. Ürünlerin tamamı el işçiliğiyle üretilmektedir. Her bir ürün tek olduğundan, ağırlıklarda (+/-) %3 sapma oluşabilmektedir.

Nadir Gold altın bileziklerin farklı modelleri, her ortamda kullanılabilecek ürünler olmaları sebebiyle çok tercih edilirler. Bu bilezikler, günlük kullanılabilecek zarif tasarımlı ve ince modelleri içerdikleri gibi daha göz alıcı modellere de sahip olabilirler. Gösterişli ve dikkat çekici görünmekten hoşlananlar, kalın altın bilezikler veya set halindeki bilezikler kullanarak, Nadir Gold'un göz alan ışıltısını yakalayabilirler.

Markanın altın bilezikleri yatırım amaçlı da alınabilir. Bu durumda, eğer bileziklerin günlük kullanılması düşünülmüyorsa, yüksek gramlı ve az işçilikli modellerin seçilmesi, uzun vadeli karlılık açısından daha iyi sonuçlar verecektir.

Nadir Gold Bilezik Modelleri

Nadir Gold'un ürün portfolyosunda bulunabilecek altın bilezikler, burma bilezik ve model bilezik olmak üzere ikiye ayrılırlar. Burma bilezikler de kendi içlerinde ikili burma veya üçlü burma olmak üzere ayrılırlar. Erzurum ve Adana'nın kendilerine has desen ve tasarımlarıyla üretilen burma bilezikleri çok ünlüdür. Bu burma bilezikler temelde, klasik modelli, birbiri etrafında sarmal oluşturan iki altın telden oluşurlar. Tek tek satılabildiği gibi, set halinde olanları da vardır.

Model bilezikler ise, düz veya desenli bir sathın üzerine, çiçek veya başka desenlerin işlendiği bileziklerdir. Görsel olarak, burma bilezik kadar şık dururlar ve günlük ziynet eşyası olarak da kullanılabilirler. Bu bileziklerin eni, ince formdan kalın forma göre değişkenlik gösterebilir. Yüzey genişledikçe üzerindeki işleme şekli de değişir. Daha geniş motifler veya grafik çizgiler, beyaz baskılar kullanılmış olabilir.

Her iki modelde de gramaj ağırlıkları değişebilir ve bu sebeple de bileziklerin tasarımı da değişir. Gramajı daha yüksek bilezikler, daha enli olarak üretilirler. Kalın kelepçe biçimde olanları da olabildiği gibi, burma bileziklerden set halinde alınarak da yüksek gramajlı altın seçeneği oluşturulabilir.

Nadir Gold Bilezik Fiyatları

Nadir Gold bileziklerin fiyatları pek çok unsura göre değişkenlik gösterir. Altın fiyatının belirlendiği piyasaya göre, fiyatların günlük değişkenlik bile göstermesi olasıdır. Temel olarak kullanılan hesaplamada, hangi ayardaysa o ayarın gram altın fiyatı güncel olarak öğrenilip, eldeki malzemenin gramajıyla çarpılarak ham fiyat bulunur. Bu fiyatın üzerine işçilik bedeli de eklenir. Altın, nakite çevrilirken arada meydana gelen fiyat farkının temeli bu işçilik bedelidir. Yatırımlık altın alınırken, bu sebeple, düz, modelsiz ürünler seçmek daha avantajlı olur.

Altının saf hali 24 ayardır fakat bu ayardaki altın yumuşak olduğundan işlemesi zordur. Yapısını biraz sertleştirebilmek için içine bazı metaller katılabilir. Ayar düştükçe, karışımdaki yardımcı metal oranı artar, altının oranı düşer. Ziynet eşyalarının üretiminde genellikle 22 veya 18 ayar kullanılır. Bilezik üretiminin, en yüksek 22 ayar altınla yapılması tercih edilir.

Nadir Gold bilezikler, farklı gramajlar ve farklı tasarımlarla satışa sunulur. Böylece herkesin bütçesine göre bir ürün bulabilmesi sağlanmış olur. Ne için alınacağı, ne kadar bütçe ayrılabileceği net olarak belirlendikten sonra Nadir Gold'un renkli ve çeşitli modellerinde, istenen ağırlıkta ve fiyatta bir bilezik bulunabilir.

Nadir Gold Bilezik Fiyatları

75 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Gülaylar
  2. Tuğrul Kuyumculuk
  3. Glorria
  4. Sümer Telkari
  5. Melis Gold
  6. Nadir Gold
  7. Bilezikci
  8. Bilezikhane
  9. Altınbaş
  10. ROMAN
  11. Forentina
  12. Sitille
  13. Reis Kuyumculuk
  14. Reis
  15. Nusret Takı
  16. Else Silver
  17. Favori Gold
  18. DeFacto
  19. Lochers
  20. Koçak Gold
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı
 • Marka Nadir Gold
DSACategoryId/2147483617/16032929/16032935
BAŞA DÖN