İngot olarak da bilinen külçe, genellikle taşıma ve saklamaya elverişli olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Ağırlığı birkaç kilodan 500 tona kadar hazırlanarak genellikle dikdörtgen şekillerde dökülen külçe, özellikle altın yatırımı yapmayı tercih eden kişiler için uygun ağırlıklarda alınarak rahatlıkla taşınabilmekte ve saklanabilmektedir. Doğanın en ağır ve değerli metali olan altın, kolayca şekillendirilebilmesi sayesinde birçok farklı şekilde hazırlanarak sunulabilmektedir. Altının en önemli özelliği hava ve su ile tepkimeye girmemesidir. Bu sayede altında kararma, bozulma veya paslanma gibi kimyasal değişimler görülmez. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde muhafaza edilebilir.

Son derece değerli olup doğada zor bulunan altın, külçe olarak isimlendirilen dikdörtgen prizma formatına dönüştürülmektedir. Külçe altının fiyatını belirleyen en temel durumlar ayarı, ağırlığı ve saflığıdır. Büyük çoğunluğu 24 ayar olarak hazırlanan külçe altın, 0,5 gramdan 1 ons ağırlığına kadar bulunmaktadır. Nadir Gold standartlarında külçe altın fiyatı belirlenirken 995.0, 999.0 ve 916.0 saflık derecesi de baz alınır.

Birikim konusunda en çok tercih edilen külçe altın, uzun vadeli yatırım için ideal olmakla ile birlikte hem bankalar hem de ülkeler arası taşınması ve muhafaza edilmesi kolay bir üründür. Özellikle değer kazanması bakımından yatırımcıların odak noktası olması sıkça tercih edilmesini sağlamaktadır. Nadir Gold külçe altın fiyatı, gram altın fiyatı üzerinden anlık olarak hesaplanarak satışa sunulmaktadır. Bu sebepten dolayı külçe altın piyasasındaki en doğru fiyata ve kaliteye sahip olarak yatırımcının dikkatini çekmektedir. Bunun yanı sıra külçe altın yüksek meblağlarda yatırım yapacak kişiler için doğru ve ideal bir türdür.

Nadir Metal Rafineri ürünleri olan gram altınlar, paketlenmiş şekilde verilen adrese sorunsuz bir şekilde ulaştırılmaktadır. Sertifikalı olan külçe altınlar Türkiye'nin her yerinde kabul görmekle birlikte istenilen kuyumcu, sarraf ve döviz bürolarında bozdurularak anında nakde dönüştürülebilmektedir. Satın almış olduğunuz sertifikalı gram altınların arka bölümünde yer alan hologram ve işaretlerden dolayı kesinlikle taklit edilemeyeceğinden güvenle tercih edebilirsiniz. Altının saf olup olmadığını anlayabilmek için dikkat edilmesi gereken en büyük faktör mıknatıs ile çekilmemesidir. Mıknatıs yaklaştırıldığında altının hareket etmesi durumunda %100 saf olmadığı kolayca anlaşılmaktadır. Külçe altın, 22 ayar işçiliğin bulunduğu altınlara nazaran daha çok tercih edilmektedir. Bunun temel sebebi ise işçiliğin altın bozdururken fiyatında oluşturduğu değişikliktir.

Nadir Gold külçe altınları ile uzun vadeli yatırımlarınızı şekillendirebilirsiniz. Günün kuruna uygun alacağınız her külçe altın gelecekte size daha fazlasını kazandırabilir. Aldığınız altınlar anında hesaplandığı için külçe altında bir üretim hatası olmadığı takdirde iadesi de mümkün olmamaktadır. Genellikle dikdörtgen olması ile birlikte yuvarlak şekillerde de gram altınlar bulunmaktadır. Bunun dışında özel günler için üretilmiş farklı tasarımlarda gram altın modelleri bulabilirsiniz. Yeni doğmuş çocuklar için, anneler günü, sevgililer günü ve evlilik yıl dönümü gibi özel günlere özgü tasarlanmış altın modelleri, farklı tasarımlarda sunulmaktadır.

Külçe olarak hazırlanan ve yatırım için kullanılan altın, alternatif olarak ziynet eşyası olarak da kullanılmaktadır. Bu şekilde hazırlanan altın, kullanımın yanı sıra yatırım olarak da değerlendirilmekte fakat külçe altın kadar kazanç sağlamamaktadır. Siz de geleceğinize yatırım yapmak ve kazançlı duruma geçmek için Nadir Gold külçe altın satın alarak geleceğinize güvenle bakabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz sertifikalı ve tescilli Nadir Gold gram altın ürünleri, Nadir Metal Rafineri A.Ş. tarafından yoğun denetim ve uygun proses ile üretilerek sunulmaktadır. Almış olduğunuz ürünler, Nadir Gold tarafından 24 ay garanti ile korunup herhangi bir sorun oluşması ve üretim kusuruna rastlanması durumunda değerince altın ile değişimi yapılmaktadır.

Nadir Gold Külçe Altın Fiyatları

13 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar
  1. Nadir Gold
  2. IAR Gram Altın
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
 • Marka Nadir Gold
DSACategoryId/2147483617/530175/530176
BAŞA DÖN