Nokian 195/60 R15 88T WR D3 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2016)

Nokian 195/60 R15 88T WR D3 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2016)

(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Denedikten sonra tekrar yazıcam teslimat iyi (13.11.2016)
Lastiği çok araştırarak aldım umarım yanılmam.tarafsız lastik araştırma şirketleri kar lastiklerini beş ayrı kategoride değerlendirmişler. Güvenlik, tasarruf, konfor, kar Ve buz olarak.bu lastiğin wrd4 İle arasındaki fark sadece güvenlik segmentinde yer alan yağmurlu yolda tutunma, yağmurlu yolda bir viraj kabiliyeti, yağmurlu yolda fren mesafesi konusunda birtık önde.wrd3 bu Saydığım testlerden on üzerinden 6.9 ve 7.1 arasında puanlar almış.wrd4 İse 9.1 ve 9.6 arasında puanları almış. Geriye kalan tasarruf konfor kar ve buz segmentlerinde yapılan testlerden notları çok yüksek hatta wrd4 E Oranla buzda ve karda almış olduğu notlar 0,1 0,3 arasında puanlarla daha bile yüksek. Ben kar ve buz segmentiniÖn planda tuttuğum için WRD3 lastiğini tercih ettim. Ayrıca kar ve buz konularında yapılan testlerde piyasadaki bilindik bir çok markadan onların isimlerini sayamiyorum onlardan bile çok çok fazla notları .Önümüzdeki hafta Doğuya kar yağacak gibi. Kardaki ve buradaki test sonuçlarını da ayrıca yazacağım. Bu arada Lastik 2016 yılının 30 ve 31. haftası olarak geldi herhangi bir sıkıntı yoktu temiz bir şekilde geldi. devamını göster devamını gizle
Erkek (33) - İzmir - Türkiye Tüm Yorumlar (6)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720
1 ADET FİYATIDIR.
ARACINIZIN LASTİK ÖLÇÜSÜNÜ, LASTİĞİNİZİN YANAK KISMINDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ..
.
Birinci sınıf yol tutuşu, üstün direksiyon hakimiyeti

Nokian WR D3 çivisiz kış lastiği, küçük ve orta büyüklükteki aile otomobilleri için ustaca bir araya getirilmiş güvenlik özellikleri ile konforlu ve güvenli bir sürüş keyfi sunar. WR D3, değişken kış koşullarında birinci sınıf yol tutuşu ve mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

 • ISLAK, KURU VE SULU KARLI ZEMİNDE GÜVENLİ
 • SUDA VE SULU KARDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİLİ TASARIM
 • DÜŞÜK YUVARLANMA DİRENCİ, DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ

Yüksek sürüş konforu

Sessiz Yanak Teknolojisi sayesinde lastiğin dişlerinin yol zeminiyle temasından kaynaklanan gürültü ve titreşimi azaltarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunar.

Sessiz yanak teknolojisi


Lastiğin yanak kısmında Nokian’ın Sessiz Yanak Teknolojisi kullanılarak üretilmiş özel bir kuşak, lastiğin dişlerinin yol zeminiyle temasından kaynaklanan gürültü ve titreşimi azaltarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunar. Bu kuşak gürültüyü azalttığı gibi sürüş deneyimini daha kararlı ve konforlu bir hale de getirir.

Islak, sulu karlı ve çamurlu zeminde güvenli sürüş deneyimi

Sulu kar tahliye sistemi adı verilen kanallar lastiğin suda, sulu karda ve çamurda kızaklama yapmasını önleyerek en zorlu koşullarda bile güvenle yol almasını sağlar.

Sulu kar tahliye sistemi (Slush Blower)


Yapılan araştırmalar erimiş karlı ve çamurlu yolların sürücüler için ıslak ve buzlu yollardan daha tehlikeli olabileceğini göstermektedir. Sulu kar tahliye sistemi (Slush Blower), lastiğin dişleri arasına dolan erimiş karı ve çamuru lastiğin dışına uzaklaştır??r. Bu tasarım lastiğin suda ve çamurda kızaklama riskini önemli ölçüde azaltırken ıslak ve çamurlu zeminlerde lastiğin zeminle temasının kaybolmasını da önler.

Düşük yuvarlanma direnci

Özel tasarlanmış ince kanallar, lastiğin düşük yuvarlanma direncine sahip olmasını sağlayarak yakıt tüketimini düşürürken ve çevre korumasına da katkıda bulunur.

Özel tasarım ince kanallar


Nokian’ın "Cool Touch Design" adını verdiği özel tasarım, lastik sırtındaki ince kanalların gereksiz hareketi nedeniyle oluşan sürtünmeyi ve ısıyı azaltır. Lastiğin sırt deseninde çok sayıda ince kanal bulunmakla birlikte, bu tasarımda ince kanallar üzerinde bulundukları diş bloklarının kenarına gelmeden sonlanırlar. Böylece lastik mükemmel bir yol tutuşu sunmaya devam ederken her blok tek parça halinde rijit yapısını korur. Sürtünme ve ısı üretimi azaldığı için lastiğin yuvarlanma direnci de düşük olur. Bu tasarım lastiğin zorlanmadan ve hassas bir biçimde ilerlemesini sağlarken enerji tasarrufu da sunar.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Sürüş güvenliği göstergeleri, DSI - WSI

  Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) ve kar tanesi simgesine sahip Kış Güvenliği Göstergesi (Winter Safety Indicator – WSI) sürüş konforuna ve güvenliğine katkıda bulunur. Lastiğin sırtındaki rakamlar ana kanalların milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Lastik aşındıkça bu rakamlar silinmeye başlar. Kış koşullarında güvenli bir sürüş için gerekli kanal derinliği 4 - 5 milimetre olmalıdır. Kar tanesi simgesi, kanal derinliği dört milimetreye inene kadar görünür haldedir. Bu simge silindiğinde güvenlik riskinin arttığını gösterir ve bu durumda kış lastikleri yenilenmelidir.

 • Bilgi alanı

  Lastiğin yanak kısmındaki bilgi alanında yer alan konum ve basınç göstergeleri güvenliği artırır. Bu bilgi alanında lastiğin doğru hava basıncı ve lastik değişimi için montaj konumları yer almaktadır. Ayrıca lastik yanağına eklenen yeni bir bilgi alanında alaşım jantlar için somun tork değerleri verilerek ilave güvenlik sağlanmıştır. Sportif ultra yüksek performans (UHP) lastik modellerinin çoğu, somunlar sıkıştırılırken özel dikkat gerektiren alüminyum jantlara takılırlar. Bu somunları doğru torkla sıkıştırmak ve her 100 - 200 kilometrede bir gevşeyip gevşemediklerini kontrol etmek büyük önem taşır.

 • Kriyojenik kanola bileşiği

  Kriyojenik kanola bileşiği (Cryogenic Canola Compound) doğal kauçuk, silika ve kanola yağından oluşan bir lastik bileşiğidir. Lastiğin sırt deseninde kullanılan bu bileşik, hem karlı ve ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir, hem de değişken sıcaklıklarda lastiğin aşınma direncini artırır. Bileşikteki yüksek silika konsantrasyonu, lastiğin düşük yuvarlanma direncine sahip olmasına sağlar, bu sayede yakıt tüketimini ve çevreye zararlı emisyonları azaltır. Kanola yağı, lastiğin yırtılma ve delinme direncini, dolayısıyla dayanıklılığını artırır. Ayrıca zorlu kış koşullarında buzlu ve karlı zeminlerde lastiğin yol tutuşunu da güçlendirir.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • TEST BİRİNCİSİ
  “ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR”
  Auto Club Europa ACE kış lastikleri testi 2014, Almanya
  Nokian WR D3, 205/55R16 91 H
  “Kış koşullarında güvenlik, kuru zeminde güvenlik, ekonomi ve çevrecilik kriterlerinde en yüksek puanlar. Karlı zeminde çekiş gücü, kısa fren mesafesi ve direksiyon hakimiyeti kriterlerinde en yüksek puanlar.”
 • TEST BİRİNCİLERİ GRUBU
  “ÖRNEK NİTELİĞİNDE”
  Auto Bild (40/2014), Almanya
  Nokian WR D3, 225/50R17
  “Güvenli ve dengeli sürüş özellikleri. Farklı zeminlerde kısa fren mesafesi. Hassas direksiyon hakimiyeti. Sessiz ve konforlu.”
 • "İYİ“
  ADAC (10/2013), Almanya
  Nokian WR D3, 185/60R15 T
  “Kuru zeminde en iyi lastik. Karlı ve ıslak zeminde iyi. Toplam puanlamada kar ve buz üstünde, ıslak ve kuru zeminde, yakıt ekonomisi ve aşınma direnci kriterlerinde ADAC tarafından "iyi" puanlaması verilmişitir. ”
 • TEST BİRİNCİSİ
  “ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR”
  GTÜ kış lastikleri testi 2014, Almanya
  Nokian WR D3 205/55R16 91 H
  “Güçlü yönleri: Karda çekiş özelliği ve direksiyon hakimiyeti. Islak ve kuru zeminde güvenli. Kış güvenliği, kuru zeminde güvenlik, yakıt ekonomisi ve çevrecilik kriterlerinde en yüksek puanlar.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Marka Nokian
Jant Çapı 15
Kesit Oranı 60
Kullanım Türü Binek
Mevsim Kış
Taban Genişliği (mm) 195 mm
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMT429678
Nokian 195/60 R15 88T WR D3 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2016) Yorumları
Tüm yorumları gör (6)
 • ürün kaliteli

  lastiklerin yol tutuşu çok güzel teslimat iyi kaliteli bir ürün :)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Süperr bence

  Lastikleri takıp yaklaşık 2000 km yol yaptım buz ve karda tam olarak deneme şansım olmadı ancak yol tutuşu çok güzel ses olarak ise yazlık lastigimden neredeyse hiç farkı yok yumuşaklık olarak çok güzel ihtiyacı olan hiç düşünmeden alabilir...

  ZİLE - Tokat - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Denedikten sonra tekrar yazıcam teslimat iyi

  Lastiği çok araştırarak aldım umarım yanılmam.tarafsız lastik araştırma şirketleri kar lastiklerini beş ayrı kategoride değerlendirmişler. Güvenlik, tasarruf, konfor, kar Ve buz olarak.bu lastiğin wrd4 İle arasındaki fark sadece güvenlik segmentinde yer alan yağmurlu yolda tutunma, yağmurlu yolda bir viraj kabiliyeti, yağmurlu yolda fren mesafesi konusunda birtık önde.wrd3 bu Saydığım testlerden on üzerinden 6.9 ve 7.1 arasında puanlar almış.wrd4 İse 9.1 ve 9.6 arasında puanları almış. Geriye kalan tasarruf konfor kar ve buz segmentlerinde yapılan testlerden notları çok yüksek hatta wrd4 E Oranla buzda ve karda almış olduğu notlar 0,1 0,3 arasında puanlarla daha bile yüksek. Ben kar ve buz segmentiniÖn planda tuttuğum için WRD3 lastiğini tercih ettim. Ayrıca kar ve buz konularında yapılan testlerde piyasadaki bilindik bir çok markadan onların isimlerini sayamiyorum onlardan bile çok çok fazla notları .Önümüzdeki hafta Doğuya kar yağacak gibi. Kardaki ve buradaki test sonuçlarını da ayrıca yazacağım. Bu arada Lastik 2016 yılının 30 ve 31. haftası olarak geldi herhangi bir sıkıntı yoktu temiz bir şekilde geldi.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Uygun fiyata kaliteli kış lastiği

  D4 ya da D3 almak istedim, fiyatı uygun olduğu için bunu tercih ettim. aradaki fark sanırım sadece gürültü seviyesi, ancak bu da aracınızın ses izolasyonuna bağlı olarak kabul edilebilir seviyede bence.

  OSMANGAZİ - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • nokian

  ben de memnun kaldım hem uygun hemde ekonomik

  - Siirt - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Hızlı kargo

  Lastikler güzel. Hızlı kargo. Güvenilir alışveriş. Gelen lastiklerin üretimi de 2015 in 31. Haftası üretilmiş.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (6)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
% indirim
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Nokian 195/60 R15 88T WR D3 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2016) ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Nokian 195/60 R15 88T WR D3 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2016)
1 Yıl Yol Yardım Hizmeti
4 adet oto lastik alana 1 yıl yol yardım hediye!
%100
indirim
100,01 TL Bedava
BAŞA DÖN