Nokian
Nokian 195/65 R15 91H Line Yaz Lastiği Üretim Yılı 2017

Nokian 195/65 R15 91H Line Yaz Lastiği Üretim Yılı 2017

Nokian
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Aranan Kan Bulunmuştur (04.03.2016)
Bu lastiği 2013 yılından bu yana takip ediyordum. Aracımın üzerindeki lastiklerin eskimesini beklediğim için ancak değiştirebildim. Öncelikle lastiğin deseni gerçekten de dikkat çekici derecede güzel. Aracım 2002 Model Ford Focus 1. Yol tutuş konusunda herhangi bir sorunu olmayan aracım bu lastiklerden sonra adeta örümceğe döndü. Ses izolasyonu da gayet iyi. Nokian firmasının 1898 yılından bu yana lastik ürettiği göz önünde bulundurulduğunda, satın aldığınız her bir lastik ile birlikte yaklaşık 120 yıllık bir tecrübenin de aracın üzerine takılı olduğunu bilmeniz sürüş sırasında inanılmaz bir güven hissi uyandırıyor. İşin en ilginç ve övgüye değer tarafı, bu kaliteyi bu fiyata evinizden dışarı çıkmadan hepsiburada güvencesi ile saniyeler içinde temin edebiliyor olmanız. Nokian varken diğer markalara daha fazla ödemenin gerçekten hiç bir anlamı yok. Kargo ile ilgili olarak iki hususa değinmek istiyorum: 1-Satın alınan her lastiğin garanti belgesi ve faturası o lastik üzerinde ayrı ayrı takılmalı. 2-Kargo koşulları göz önünde bulundurulduğunda, lastiklerin hiç olmazsa bir kaç kat streç film ile sarılarak sevk edilmesi çok daha uygun olurdu. Son Sözüm: Lastik tercihinde aranan kan bulunmuştur. Teşekkürler Nokian, Teşekkürler Hepsiburada. devamını göster devamını gizle
Aslan Özden TÜREDİ (39) - İstanbul - Türkiye Tüm Yorumlar (33)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720
.
.
Islak Zeminde Üstün Performans

Nokian Line yaz lastiği, yaz aylarının hızla değişen hava koşullarına ustalıkla uyum sağlayarak yağış sonrası kayganlaşan yolda yüksek hızlarda seyrederken mükemmel yol tutuşu ve kusursuz direksiyon hakimiyeti sunar.

 • YÜKSEK HIZDA BİLE KOLAY DİREKSİYON HAKİMİYETİ VE KARARLI SÜRÜŞ
 • SUDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİN SIRT DESENİ, MAKSİMUM ISLAK YOL TUTUŞU
 • GÜVENLİ VE EKONOMİK

Yüksek sürüş kararlılığı, düşük yuvarlanma direnci

Nokian Line’ın sırt desenindeki “cross-block sipe” adı verilen özel ince kanallar lastiğe sürüş kararlılığı kazandırır, yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Nokian Line bu özellikleriyle son derece konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

İnce Kanallı Özel Sırt Bloğu Yapısı


Lastiğin sırt deseninin orta kısmını oluşturan bloklar üzerinde yer alan ve “cross-block sipe” adı verilen ince kanallar iki işleve sahiptir. Lastiğin dış omzuna yakın sert yapılı sırt bloğu üzerindeki kanallar, aracınıza her tür yol koşulunda doğrusal stabilite kazandırır. İç omuza yakın blok üzerinde yer alan çok boğumlu ince kanallar ise yumuşak bir yol teması sağlayarak yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Sırt bloğunu diyagonal olarak kesen kanalların açısı ve oluk hacmi en güvenli ve konforlu sürüşü sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. İnce kanallı özel sırt bloğu yapısı ıslak yollarda kızaklamayı önlemede de iki kat daha etkilidir.
Lastik ıslak zeminle temas ettiğinde bu ince kanallar suyu tutarak hızla ana kanallara aktarır ve suyun lastik temas bölgesinin dışına atılmasına yardımcı olur.

Suda kızaklamayı önleyen etkili sırt deseni

Nokian Tyres’ın “Swoop Groove” adını verdiği ve lastiğin omzundan çevresel ana kanallara doğru enine ilerleyerek derinleşen eliptik oluklar, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağladığı gibi zorlu koşullarda bile lastiğin kızaklama yapmasını önler.

Eliptik İç Oluklar (Swoop Grooves)


Nokian Tyres’ın sırt blokları üzerinde özel olarak tasarladığı ve “Swoop Groove” adını verdiği oluklar lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu artırır ve zorlu hava koşullarında bile suda kızaklama yapmasını engeller. Bu oluklar, lastiğin iç omzundan çevresel kanallara doğru enlemesine ilerleyen ana kanalların içinde yer alır. Eliptik girintiler şeklinde tasarlanan bu oluklar, lastiğin sırt deseninde enlemesine açılmış ana kanalların hacmini artırarak daha fazla su tutmalarına olanak tanır. Bu tasarım lastik aşındığında bile mükemmel bir yol tutuşu sağlar, çünkü alt kısımları daha geniş olan eliptik “swoop” olukları, lastik aşındıkça ana kanalların hacminin azalmayıp tam tersi artmasını sağlar.

Mükemmel sürüş hakimiyeti

Lastiğin dış omzunda bulunan enine kanalların sonunda yer alan İkili Blok (Double Block) desteği, mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

İkili Blok Desteği


Lastiğin dış omzundaki enine kanalların sonunda yer alan İkili Blok (Double Block) desteği, kusursuz sürüş deneyimini ve direksiyon hakimiyetini garanti eder. Normal sürüşlerde diş blokları arasındaki ikili köprüler esnek olduğundan yuvarlanma direnci azalır ve yakıt tüketimini düşürür. Aracınızı sert kullandığınız durumlarda ise lastiğin diş blokları birbirine yaklaşırken bu köprüler devreye girerek lastiğe ilave bir direnç kazandırır.
Ayrıca kanal duvarları lastiğin omuz kısımlarına doğru 20 derecelik bir açı kazanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarım viraj alırken, şerit değiştirirken, yoldaki engellerden kaçarken ve benzeri durumlarda mükemmel bir sürüş kararlılığı sunar.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Sessiz kanal tasarımı

  Lastiğin çevresel sırt blok duvarlarında kullanılan bu tasarım, sürüş konforunu artıran tasarım yeniliğidir. Golf topunun yüzeyine benzeyen yarı-küre şeklindeki oyuklar, lastik yüzeyindeki hava akışını kontrol ederek enlemesine kanalların neden olduğu rahatsız edici uğultu çıkarmalarını önler. Bu tasarım, hava direncini azaltarak lastik yüzeyinin ısınmasını engeller. Bu sayede lastiğin aşınma direnci artar ve aynı lastikle daha çok kilometre yapmak mümkündür.

 • Güçlendirilmiş lastik omuzları

  Lastiğin omuz kısımlarının daha dayanıklı olması için bu kısımlarda kanal duvarlarına 20 derecelik bir açı kazandırılmıştır. Bu tasarım viraj alırken, şerit değiştirirken ve yoldaki engebelerden kaçarken mükemmel bir sürüş konforu sağlar.

 • Sürüş güvenliği göstergesi (DSI)

  Nokian Tyres’ın patentine sahip olduğu Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI), lastiğin diş derinliği dört milimetrenin altına indiğinde lastik sırtındaki su damlası simgesi silinerek sürücüyü suda kızaklama riskinin arttığı konusunda uyarmaktadır. Lastiklerde diş derinliğini gösteren rakamlar ve suda kızaklama riskini gösteren su damlası simgesi, aracının lastiklerini kontrol eden sürücünün çok rahat görebileceği bir açıyla yerleştirilmiştir.

 • Nokian Akıllı UHP Silika

  Nokian Akıllı UHP Silika kauçuk bileşiği ağır kullanım koşulları ve yüksek hızlar için özel olarak geliştirilmiştir. Kauçuk bileşiğinin molekül zincirleri silika partikülleri ile bağ oluşturarak son derece güçlü ancak esnek bir birleşim oluşturur. Geniş bir ısı aralığında işlevini ideal biçimde yerine getiren kauçuk bileşiği, yağışların sıklaştığı bahar ve sonbahar aylarında lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir ve mükemmel direksiyon hakimiyeti sunar.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • ADAC (03/2015)
  Nokian Line, 185/60 R 14 82H
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans, mükemmel aşınma direnci.”
 • TEST BİRİNCİSİ
  Stiftung Warentest Summer tyre test 2015 Almanya
  Nokian Line 185/60 R14 H
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.”
 • ADAC (04/2014)
  Nokian Line, 175/65 R 14 T
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.”
 • ÖAMTC (04/2014)
  Nokian Line, 195/65 R15 V
  “Kuru zeminde çok iyi performans. Islak zeminde iyi.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Jant Çapı 15
Kesit Oranı 65
Kullanım Türü Binek
Mevsim Yaz
Taban Genişliği (mm) 195 mm
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMT428294
Nokian 195/65 R15 91H Line Yaz Lastiği Üretim Yılı 2017 Yorumları
Tüm yorumları gör (33)
 • Üç Yıldız

  kuru zemin yol tutuşu normal ama ıslak zemindeki yol tutuşu daha iyi, ses seviyesi normal ve rahatsız edici bir ses yok lastik deseni çoğu lastikten güzel ve spor bir görünüm mevcut kısacası aldığım için pişman değilim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Bu lastik gerçek anlamda KALİTE

  İki yıl önce opel astra aracıma almıştım. 50.000 km yol yaptım ve hala çok iyi durumdalar. Kayma , içeriye ses alma, tel kesme gibi hiçbir sıkıntısı olmadı. özellikle yağmurlu zeminde muhteşem bir tutuşu var. Nokian markasını arştırırsanız daha iyi anlarsınız demek istediğimi.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Tavsiye ederim

  Çok iyi

  - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Nokian*

  Bu Lastiği yeni arabama taktırdım. fakat lastikler yorumlarda bahsedildiği kadar sessiz bir lastik değil. arabadaki uğultu sesi olabildiğinden daha fazla çoğaldı. ses yüzünden lastiklerden memnun kalmadım.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (4)

 • Mükemmel bir lastik

  Golf 5 aracıma lastik araştırması yaparken Nokian markasına şüpheyle yaklaşmıştım. Yurt dışı test sitelerinde yaptığım araştırma ile Avrupa ülkelerinde en iyi ilk 5 lastik içerisinde olduğunu ve tekrar satın alınma oranının yüzde 90 olduğunu görüp almaya karar verdim. Finlandiya 2016 üretimi lastikler 1 hafta içerinde teslim edildi ve lastikçiye takmaya götürdüğümde de lastikçi çok güzel bir lastik olduğunu ama Türkiye de bilinmediğinden falan bahsetti. Buraya yorum yazmak için 10 gün kullandım. Bu arada yağmur da yağdı ıslak zeminde de test etme imkanı buldum. Lastik ne çok yumuşak ne de çok sert arada bir yerde. ıslak ve kuru yol tutuşuna diyecek hiçbirşey yok tek kelime harika araba yere yapışıyor resmen. Lastik yanakları çok yumuşak gibi gelmişti ama geri geri gelirken arka tekeri sert bir şekilde kaldırıma sürttüm hiçbirşey olmadı. Önceki lastiklerim olan michelin energy saver lastiklerimi kesinlikle aratmadı ve marka olan lastiklere çok para vermeme gerek kalmadığı için memnunum.

  - Şanlıurfa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (1)

 • nokian lastik

  bu lastiği yorumlar üzerine aldim ancak herkes neden bu lastigi aldin vs. diye konustu. halbuki yol tutusu opel marka aracimda sessizligi vs. vs. yanakları baya yumusak ama hic sorun degil super bi lastik alın derim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (2)

 • Beş Yıldız

  uzun yorum takip sonucu almaya karar verdim . yolda yag gibi akıyor ses yok beklentilerimi karşıladı . teşekkürler hepsi burada

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Mutlaka alın

  Bu ürünü kullanan bir dostumun tavsiyesi ile aldım.Yumuşak bir lastik tavsiye ederim.Bu fiyata alınabilicek en uygun lastik.

  - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • görünüşü iyi

  görüntü güzel fakat yanak kısımları az ince gibi geldi bana 2016 3. hafta geldi olsun sıkıntı yok açık gönderiyorlar ama kargı yere filan atmamış tertemizdi inceledim bir kusur görmedim serviste ücretsiz montaj ve balans ve bir yılda yol yardım paketi hediye istediğim servisten almışlar randevuyu ben aldım sonra yarım saatte aldılar hemen döndüler bana şimdilik iyiki almışım diyorum cuma günü takılacak inşallah. eski lastiğim alman malıydı abs çabuk devreye giriyordu buzda filan bunu o nedenle aldım inşallah yorumlar beni pişman etmez genelde oto yol kullanıyorum. sonucu göreceğiz artık

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • yorum yapmak için erken ama...

  tespit ettiğim en önemli detay Lastik yanaklarının son derece zayıf ve dayanıksız olması. kabin içine giren ses miktarında ise 71 desibel lik ses sınırının üzerinde gibi. yol tutuşu konusunda ise iyi seviyede. fiyat performans olarak ve orijinal fin malı olması sebebiyle diğerlerinden bir kademe daha üstte diye değerlendiriyorum.sonuç olarak alınabilir bir marka .

  ÇORLU - Tekirdağ - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (33)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN