Nokian
Nokian 195/65 R15 91T WR D3 KIS Lastiği( Üretim Yılı:2017)

Nokian 195/65 R15 91T WR D3 KIS Lastiği( Üretim Yılı:2017)

Nokian
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Çok güzel bir kış lastiği (19.12.2013)
Çok güzel, yumuşak bir lastik. Çok araştırdım. İnce eledim sık dokudum bu lastikte karar verdim Allah a şükür yüzümü kara çıkartmadı. Araştırma süresince lastikçide çalışan arkadaşlarım, buradaki ve diğer sitelerdeki yorumlar, videolar, beni bu lastikte karar kılmama neden oldu. Lastiğin en güzel yanı sessiz olması. Çok yumuşak bir lastik. Bana Finlandiya üretimi 2013-35. hafta olarak geldi. Lastik kar ve buzda, eğim ve yokuşlarda çok iyi yarı yolda bırakmadı beni. Hatta yokuşlu yolda yoğun kar yağışı altında bi arkadaşım yine tanınmış yerli bir firmanın lastiğiyle çıkamazken ben hiç zorlanmadım. Fren mesafesi iyi. Islak zeminde suyu çok iyi tahliye ediyor. Frenlemesi gayet iyi. Kuru zeminde pek kullanmadım yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum. Kısacası diğer tanınmış markaların yaptığı işi bu lastik fazlasıyla yapıyorsa diğer lastiklere fazla para vermek akıl karı iş değil. Ayrıca dünyanın önde gelen firmalarının yaptığı testler sonucunda "kesinlikle alınması önerilen" lastiklerden biri. Fiyatı da çok uygun... Yakıt tüketimine olan etkisi devamını göster devamını gizle
ERDİNÇ ÜZÜLMEZ (34) - Zonguldak - Türkiye Tüm Yorumlar (129)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720

Nokian 195/65 R15 91T WR D3 KIS Lastiği( Üretim Yılı:2017)

.
.
Birinci sınıf yol tutuşu, üstün direksiyon hakimiyeti

Nokian WR D3 çivisiz kış lastiği, küçük ve orta büyüklükteki aile otomobilleri için ustaca bir araya getirilmiş güvenlik özellikleri ile konforlu ve güvenli bir sürüş keyfi sunar. WR D3, değişken kış koşullarında birinci sınıf yol tutuşu ve mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

 • ISLAK, KURU VE SULU KARLI ZEMİNDE GÜVENLİ
 • SUDA VE SULU KARDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİLİ TASARIM
 • DÜŞÜK YUVARLANMA DİRENCİ, DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ

Yüksek sürüş konforu

Sessiz Yanak Teknolojisi sayesinde lastiğin dişlerinin yol zeminiyle temasından kaynaklanan gürültü ve titreşimi azaltarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunar.

Sessiz yanak teknolojisi


Lastiğin yanak kısmında Nokian’ın Sessiz Yanak Teknolojisi kullanılarak üretilmiş özel bir kuşak, lastiğin dişlerinin yol zeminiyle temasından kaynaklanan gürültü ve titreşimi azaltarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunar. Bu kuşak gürültüyü azalttığı gibi sürüş deneyimini daha kararlı ve konforlu bir hale de getirir.

Islak, sulu karlı ve çamurlu zeminde güvenli sürüş deneyimi

Sulu kar tahliye sistemi adı verilen kanallar lastiğin suda, sulu karda ve çamurda kızaklama yapmasını önleyerek en zorlu koşullarda bile güvenle yol almasını sağlar.

Sulu kar tahliye sistemi (Slush Blower)


Yapılan araştırmalar erimiş karlı ve çamurlu yolların sürücüler için ıslak ve buzlu yollardan daha tehlikeli olabileceğini göstermektedir. Sulu kar tahliye sistemi (Slush Blower), lastiğin dişleri arasına dolan erimiş karı ve çamuru lastiğin dışına uzaklaştırır. Bu tasarım lastiğin suda ve çamurda kızaklama riskini önemli ölçüde azaltırken ıslak ve çamurlu zeminlerde lastiğin zeminle temasının kaybolmasını da önler.

Düşük yuvarlanma direnci

Özel tasarlanmış ince kanallar, lastiğin düşük yuvarlanma direncine sahip olmasını sağlayarak yakıt tüketimini düşürürken ve çevre korumasına da katkıda bulunur.

Özel tasarım ince kanallar


Nokian’ın "Cool Touch Design" adını verdiği özel tasarım, lastik sırtındaki ince kanalların gereksiz hareketi nedeniyle oluşan sürtünmeyi ve ısıyı azaltır. Lastiğin sırt deseninde çok sayıda ince kanal bulunmakla birlikte, bu tasarımda ince kanallar üzerinde bulundukları diş bloklarının kenarına gelmeden sonlanırlar. Böylece lastik mükemmel bir yol tutuşu sunmaya devam ederken her blok tek parça halinde rijit yapısını korur. Sürtünme ve ısı üretimi azaldığı için lastiğin yuvarlanma direnci de düşük olur. Bu tasarım lastiğin zorlanmadan ve hassas bir biçimde ilerlemesini sağlarken enerji tasarrufu da sunar.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Sürüş güvenliği göstergeleri, DSI - WSI

  Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) ve kar tanesi simgesine sahip Kış Güvenliği Göstergesi (Winter Safety Indicator – WSI) sürüş konforuna ve güvenliğine katkıda bulunur. Lastiğin sırtındaki rakamlar ana kanalların milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Lastik aşındıkça bu rakamlar silinmeye başlar. Kış koşullarında güvenli bir sürüş için gerekli kanal derinliği 4 - 5 milimetre olmalıdır. Kar tanesi simgesi, kanal derinliği dört milimetreye inene kadar görünür haldedir. Bu simge silindiğinde güvenlik riskinin arttığını gösterir ve bu durumda kış lastikleri yenilenmelidir.

 • Bilgi alanı

  Lastiğin yanak kısmındaki bilgi alanında yer alan konum ve basınç göstergeleri güvenliği artırır. Bu bilgi alanında lastiğin doğru hava basıncı ve lastik değişimi için montaj konumları yer almaktadır. Ayrıca lastik yanağına eklenen yeni bir bilgi alanında alaşım jantlar için somun tork değerleri verilerek ilave güvenlik sağlanmıştır. Sportif ultra yüksek performans (UHP) lastik modellerinin çoğu, somunlar sıkıştırılırken özel dikkat gerektiren alüminyum jantlara takılırlar. Bu somunları doğru torkla sıkıştırmak ve her 100 - 200 kilometrede bir gevşeyip gevşemediklerini kontrol etmek büyük önem taşır.

 • Kriyojenik kanola bileşiği

  Kriyojenik kanola bileşiği (Cryogenic Canola Compound) doğal kauçuk, silika ve kanola yağından oluşan bir lastik bileşiğidir. Lastiğin sırt deseninde kullanılan bu bileşik, hem karlı ve ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir, hem de değişken sıcaklıklarda lastiğin aşınma direncini artırır. Bileşikteki yüksek silika konsantrasyonu, lastiğin düşük yuvarlanma direncine sahip olmasına sağlar, bu sayede yakıt tüketimini ve çevreye zararlı emisyonları azaltır. Kanola yağı, lastiğin yırtılma ve delinme direncini, dolayısıyla dayanıklılığını artırır. Ayrıca zorlu kış koşullarında buzlu ve karlı zeminlerde lastiğin yol tutuşunu da güçlendirir.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • TEST BİRİNCİSİ
  “ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR”
  Auto Club Europa ACE kış lastikleri testi 2014, Almanya
  Nokian WR D3, 205/55R16 91 H
  “Kış koşullarında güvenlik, kuru zeminde güvenlik, ekonomi ve çevrecilik kriterlerinde en yüksek puanlar. Karlı zeminde çekiş gücü, kısa fren mesafesi ve direksiyon hakimiyeti kriterlerinde en yüksek puanlar.”
 • TEST BİRİNCİLERİ GRUBU
  “ÖRNEK NİTELİĞİNDE”
  Auto Bild (40/2014), Almanya
  Nokian WR D3, 225/50R17
  “Güvenli ve dengeli sürüş özellikleri. Farklı zeminlerde kısa fren mesafesi. Hassas direksiyon hakimiyeti. Sessiz ve konforlu.”
 • "İYİ“
  ADAC (10/2013), Almanya
  Nokian WR D3, 185/60R15 T
  “Kuru zeminde en iyi lastik. Karlı ve ıslak zeminde iyi. Toplam puanlamada kar ve buz üstünde, ıslak ve kuru zeminde, yakıt ekonomisi ve aşınma direnci kriterlerinde ADAC tarafından "iyi" puanlaması verilmişitir. ”
 • TEST BİRİNCİSİ
  “ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR”
  GTÜ kış lastikleri testi 2014, Almanya
  Nokian WR D3 205/55R16 91 H
  “Güçlü yönleri: Karda çekiş özelliği ve direksiyon hakimiyeti. Islak ve kuru zeminde güvenli. Kış güvenliği, kuru zeminde güvenlik, yakıt ekonomisi ve çevrecilik kriterlerinde en yüksek puanlar.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Jant Çapı 15
Kesit Oranı 65
Kullanım Türü Binek
Mevsim Kış
Taban Genişliği (mm) 195 mm
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMTT428106
Nokian 195/65 R15 91T WR D3 KIS Lastiği( Üretim Yılı:2017) Yorumları
Tüm yorumları gör (129)
 • Yaşadığım Sorunu Bilgi Amaçlı Paylaşıyorum

  Bu lastiği 2012 yılında 4 adet aldım ve 4 kış kullandım, gayet de memnundum. Ancak bu sene kullanamadım çünkü lastiklerin 4 ü birden tel kırmış, geçen sene sorun yaşamadan kullanıp söktürdüğüm lastikleri bu sene taktırmaya gittiğimde çöp olduğunu öğrendim ve gördüm. Dördü birden tel kırmış lastiklerin. Bu yorumu bilgi olsun diye yazıyorum, olumsuz yoruma nokian lastiklere rastlamıyorum, 4 lastik birden nasıl aniden tel kırar anlamış değilim ancak lastiklerden memnundum ve tekrardan Nokian Weatherproof 4 mevsim lastiklerinden aldım, bu lastiklerde de sorun yaşarsam bu markadan uzak duracağım. Yorumum belli olsun diye 1 yıldız vereceğim ancak tekrar söylüyorum, lastiklerden memnundum. Bu soruna bi mantık yürütemesem de lastiğin kullanım ömrü (yıl olarak) doldu heralde o yüzden oldu diye düşünüyorum ancak bu da pek mantıklı gelmiyor ya neyse.

  BAĞCILAR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • çok memnunum

  lastik çok sessiz ve konforlu, yol tutuşu muazzam. yüksek hızları hiç farkettirmiyor. ama yakıt sarfiyatı biraz arttı sanki.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Ses sıfır,kar ve buzda deneme şansım olmadı ama 1 haftalık kullanım gayet başarılı.

  BAYAT - Çorum - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  cok güzel magaza fiyat süper

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • üstün performans uygun fiyat

  Bu fiyata, hatta buna yakın bir fiyata hem yakıt tüketimi hem yol tutuşu C sınıfı olan kış lastiği bulamazsınız.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Nokian WR D3

  Lastiklerin tamamı 2017/39. hafta yani Ekim 2017 Finlandiya üretimi geldi. Hamuru oldukça yumuşak, deseni güzel. Tereddütsüz alınır.

  NALLIHAN - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • SÜRÜŞ HOCASI YORUMUDUR BU FİYATA SÜPER !!!

  Öncelikle şunu belirtmeliyim KIŞ LASTİĞİ diyor KAR lastiği değil çünkü KAR lastiği çivili olur ama bu lastik karda buzda kullanılmaz mi derseniz harika da kullanılır bence 4 mevsim lastik diye satılmalı bu ürün diğer pahalı olanlardan hiçbir farkı yok.Gelelim lastiğe ben hiç tereddüt etmeden 195/65 15 4ad.aldım aracım ford mondeo ve acaip güzel durdu yol tutuşu mükemmel yola öylesine tutunuyor ki hissediyorsunuz âdeta bir vantuz gibi yola yapışıyor araç ıslak zeminde kuru zeminde denedim performansı harika fren mesafesi ıslak zeminde kısaldı(kullanıma ve kullanıcıya göre değişebilir)ben bile bu kadar beklemiyordum açıkçası şaşkınım 2 gün içinde sorunsuz olarak horoz lojistik eve kadar getirip hasarsız kusursuz teslim etti montajinda lastikçiler moralinizi bozmaya çalışabilirler kulak vermeyin bilsede bilmesede bizim millet yorumunu esirgemez alacak olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum düşünmeyin bile ileri sürüş teknik hocasıyım başka bişey dememe gerek yok herhalde herkese keyifli alışverişler ...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (3)

 • Beş Yıldız

  Bu kışın başında almıştım. Karda, buzda, ıslak yolda kullandım. Gayet memnunum. Aldığınıza pişman olmayacaksınız.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Mükemmel

  lastikler mükemmel yağışsız eksi dereceler de yağışlı havalar da karda hepsinde denedim onnumara lastik yol tutuşu mükemmel güvenerek alabileceğiniz bir lastik.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Süper...

  Alır almaz yoğun kar ve rampalarda test etme şansım oldu. Harika bir performans. Karda yol tutuşu diğer kullandığım lastiklerden çok daha iyi. Güven veriyor. Islak zemindeki tutunması ve fren mesafeside gerçekten çok iyi. Kış lastiği alacaklar düşünmeden alsın derim....

  MAMAK - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (129)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN