Nokian 215/45 R20 95R XL Hakkapeliitta R2 Kış Lastiği (4 Adet) (Üretim Yılı: 2016)

Nokian 215/45 R20 95R XL Hakkapeliitta R2 Kış Lastiği (4 Adet) (Üretim Yılı: 2016)

(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720
.
.
Üstün sürüş konforu, maksimum güvenlik

Nokian Hakkapeliitta R2, benzersiz sürüş konforu, yakıt tasarrufu ve çivisiz kış lastiği teknolojisinin en yüksek güvenlik özelliklerini bir arada arayan sürücüler için özel olarak geliştirildi.

 • KARLI VE BUZLU ZEMİNDE MAKSİMUM GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ
 • ISLAK VE KURU ZEMİNDE ÜSTÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİ
 • EN DÜŞÜK YUVARLANMA DİRENCİ, EN DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ

Islak ve buzlu zeminde mükemmel yol tutuşu

Lastik sırtının iç ve dış taraflarında bulunan cep şeklindeki ince kanallar, zeminde bulunan suyu vakumlar ve lastiğin zeminle en iyi şekilde temas etmesini sağlar.

Su emici ince kanallar


Nokian Tyres'ın patentine sahip olduğu bu tasarım, yol yüzeyindeki suyu emerek lastik dışına uzaklaştırdığı için lastik zeminle çok daha güçlü temas eder.

Suyu emen bu ince kanallar, zikzak şeklindeki ince kanallarla birlikte lastiğin ıslak ve buzlu zemindeki yol tutuşunu daha da artırır. Lastik deseninde yoğun olarak kullanılan çok ince zigzag kanallar, aşırı kaygan zeminlerde ve kalın karda yol tutuşunu iyileştirir. Her diş bloğu üzerine daha geniş birer küçük kanal yerleştirilerek buzda ve sertleşmiş karda daha güçlü bir yol tutuşu sağlanmıştır. Derin kanallı sırt deseni ve omuz bölgesindeki ucu açık kanallar, karda ve erimiş karda ilerleyen lastiğin kendini mükemmel şekilde temizlemesini sağlar.

Kış koşulları yol tutuşunda en gelişmiş çivisiz kış lastiği

Lastiğin kauçuk bileşiminde kullanılan elmas sertliğindeki partiküller lastiğin zemini sıkıca kavramasını sağlar ve buzlu zeminde yol tutuşunu artırır.

Nokian "Cryo Crystal" kauçuk bileşiği


Nokian Hakkapeliitta R2 çivisiz lastiğin sırrı, kauçuk bileşimine eklenen mikroskobik, çok kenarlı ve elmas sertliğindeki kristal partiküllerde gizlidir. Kauçukla bütünleşmiş bu kristaller, keskin ve sert kenarlarıyla çivi etkisi oluşturarak lastiğin yolu daha iyi kavramasını sağlar.

Benzersiz Cryo Crystal teknolojisi, Nokian’ın çivisiz kış lastikleri için özel olarak geliştirdiği kauçuk bileşiğiyle mükemmel bir kombinasyon oluşturmaktadır. Kış koşulları için geliştirilen yeni Cryo-Silane tabanlı silika, gerek ıslak yollarda gerek gizli buzlanma oluşan tehlikeli yollarda, geniş bir ısı aralığında güvenli bir sürüş sunar. Kullanılan bu kauçuk bileşiği lastiğe buzlu, karlı ve ıslak zeminlerde olağanüstü bir yol tutuşu, çok daha kısa fren mesafesi ve benzersiz bir aşınma direnci kazandırır.

Yoğun kullanım ve aşınma sonucunda kauçuk bileşiğinin içine dengeli bir biçimde dağılmış olan çevre dostu partiküller açığa çıkar ve lastiğin oluk derinliği kış güvenliği için minimum derinlik olan 4 milimetreye yaklaştığında bile, lastik etkili yol tutuş özelliklerini korur. Bu tasarım, lastiğin tüm kullanım ömrü boyunca hassas sürüş hakimiyetini ve mükemmel yol tutuşunu korumasını sağlar.

Erimiş karda kızaklamayı önleyen etkili desen tasarımı

Lastiğin erimiş kar ve çamurda kızaklama yapmasını önlemek için, kritik bir öneme sahip olan omuz bölgesi üçgen biçiminde keskin kenarlı bir omuz deseniyle tasarlanmıştır. Omuz bölgesindeki bu tasarım, eriyen karla birlikte kalın bir tabaka oluşturmuş yollarda bile kusursuz tutuş sağlar ve sırt blokları arasına çamur birikimini önler.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Kavrama pençeleri

  Lastiğin sırtındaki bloklar arasına yerleştirilmiş olan kavrama pençeleri, özellikle karlı ve buzlu zeminde frenleme ve hızlanma sırasında lastiğin yol tutuşunu artırır. Kış koşullarında mükemmel yol tutuşu sağlayan bu özellik, kaygan buzlu zeminde fren mesafesini hissedilir ölçüde kısaltarak sürüş güvenliğinizi artırır.

 • İnce kanal etkinleştiricileri

  Nokian’ın “sipe activator” adını verdiği dişler üzerindeki ince kesikler, lastiğin omuz kısımlarında ve lastik sırtındaki orta blokların üzerinde yer alır. İnce kanallara kıyasla biraz daha geniş olan bu kesikler, ince kanalların fonksiyonunu yerine getirmesine yardımcı olarak hızla değişen hava koşullarında sürüş güvenliğini artırır. Bu özellik, yolun aşırı kayganlaşmasına neden olan ve sürücünün yolu neredeyse hissetmediği ani değişen aşırı hava koşullarında yol tutuşunu artırır.

 • Yoğun ince kanal ağı

  Lastiğin çok dişli sırt deseni, yoğun bir ince kanal ağıyla kaplanmıştır. Sırt deseninin orta kısmında ise daha geniş tekli kanallar yer alır ve bunlar özellikle sürtünmenin en düşük seviyelere indiği sulu karlı zeminlerde kavramaya destek olur. Lastiğin sırtının bütünleşik orta bloğu belirgin bir dönüş yönüyle açılmış kanallara sahiptir ve bu tasarım daha kararlı sürüş deneyimi sunar. Bütünleşik orta blok ise sürüşü daha güvenli hale getirir. Lastiğin kullanım ömrü boyunca daha dengeli bir biçimde aşınmasını sağlayarak daha yüksek güvenlik sunar. Özel kauçuk bileşiği sayesinde lastik savrulma yapmaz, aracınız her tür kış hava koşulunda kararlılıkla ilerler.

 • Sürüş güvenliği göstergeleri, DSI - WSI

  Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) ve kar tanesi simgesine sahip Kış Güvenliği Göstergesi (Winter Safety Indicator – WSI) sürüş konforuna ve güvenliğine katkıda bulunur. Lastiğin sırtındaki rakamlar ana kanalların milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Lastik aşındıkça bu rakamlar silinmeye başlar. Kış koşullarında güvenli bir sürüş için gerekli kanal derinliği 4 - 5 milimetre olmalıdır. Kar tanesi simgesi, kanal derinliği dört milimetreye inene kadar görünür haldedir. Bu simge silindiğinde güvenlik riskinin arttığını gösterir ve bu durumda kış lastikleri yenilenmelidir.

 • Bilgi alanı

  Lastiğin yanak kısmındaki bilgi alanında yer alan konum ve basınç göstergeleri güvenliği artırır. Bu bilgi alanında lastiğin doğru hava basıncı ve lastik değişimi için montaj konumları yer almaktadır. Ayrıca lastik yanağına eklenen yeni bir bilgi alanında alaşım jantlar için somun tork değerleri verilerek ilave güvenlik sağlanmıştır. Sportif ultra yüksek performans (UHP) lastik modellerinin çoğu, somunlar sıkıştırılırken özel dikkat gerektiren alüminyum jantlara takılırlar. Bu somunları doğru torkla sıkıştırmak ve her 100 - 200 kilometrede bir gevşeyip gevşemediklerini kontrol etmek büyük önem taşır.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • TEST BİRİNCİSİ
  Auto Bild Finlandiya (20/2013), Finlandiya
  Nokian Hakkapeliitta R2, 205/55R16
  “Kış koşulları yol tutuşunda yeni standartları belirledi. En düşük yakıt tüketimi.”
 • TEST BİRİNCİSİ
  Auto, Motor & Sport (24/2014), İsveç
  Nokian Hakkapeliitta R2, 205/55R16
  “Karlı ve buzlu zeminde çok iyi sürüş deneyimi. Düşük yuvarlanma direnci.”
 • TEST BİRİNCİSİ
  Tuulilasi (13/2014), Finlandiya
  Nokian Hakkapeliitta R2, 205/55R16
  “Karlı zeminde üstün nitelikli, kullanımı kolay ve kararlı sürüş. Buzlu zeminde mükemmel direksiyon hakimiyeti. En düşük yakıt tüketimi.”
 • TEST BİRİNCİSİ
  Tekniikan Maailma (17/2014), Finlandiya
  Nokian Hakkapeliitta R2, 205/55R16
  “Kış koşullarında en yüksek yol tutuş özelliği. Buzlu zeminde kolay direksiyon hakimiyeti, karlı zeminde güvenli ve dengeli. Sessiz ve en düşük yuvarlanma direnci.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Marka Nokian
Jant Çapı 20
Kesit Oranı 45
Kullanım Türü Binek
Mevsim Kış
Taban Genişliği (mm) 215 mm
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMT429421
Nokian 215/45 R20 95R XL Hakkapeliitta R2 Kış Lastiği (4 Adet) (Üretim Yılı: 2016) Yorumları
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
% indirim
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN