PES 2014 Türkçe PS3

PES 2014 Türkçe PS3

kısa sürede elimde (26.09.2013)
PES 2014 ü almadan önce yorumlarını okumuştum. Kullanıcıların büyük bir kısmı beğenmemişti.Tüm yorumlara rağmen şipariş ettim.Kargom 1 gün içerisinde elime ulaştı Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum.Oyun mükemmel bir oyun,biz çok beğendik ve eğlendik.
Bayan (26) /Yozgat/Türkiye Tüm Yorumlar (11)
DSACategoryId/60003054/2147483602/33000018/1200412
Bu ürünün teslimi sonrası ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmış olması halinde cayma hakkı kapsamında iadesi kabul edilmeyecektir.
ksp2İNCELEMESİ
Pro Evolution Soccer 2014 Yeni bir sezon, yeni bir başlangıç! Günümüzde öyle sorular vardır ki günde bir saat oyun oynayan oyuncu da, günde bir saat oyundan başını kaldıran oyuncu da duymuştur. İşte “FIFA mı, PES mi?” sorusu da bu soruların başında gelir ve yılın belli dönemlerinde, özellikle bu aylarda bolca sorulmaya mahkûmdur. Geçen ayki FIFA 14 incelemesini kaçıran okurlarımız için oyunun “9,0” puan aldığını hatırlatıp PES 2014’ün incelemesine geçelim. Her yıl düzenli olarak piyasaya sürülen futbol oyunlarında bizleri en çok heyecanlandıran an, sıfırdan ve yepyeni bir oyunla karşılaştığımız andır. PES 2014 de bizlere bu heyecanı yaşatarak Fox Engine ile sahadaki yerini aldı. Fox Engine, Hideo Kojima önderliğinde geliştirildiğinden PES 2014’ün grafiksel anlamda doyurucu olması zaten bekleniyordu. PES 2014 bu beklentiyi karşılamasına rağmen yaşlanan konsollar tarafından yarı yolda bırakılıyor. Yakın çekimler ve pozisyon tekrarları haricinde oyun fark edilir derecede bulanık görünüyor. Bununla birlikte dışarı çıkan toplardan sonra “Yükleniyor...” yazan siyah bir ekranla bir - iki saniyeliğine baş başa kalabiliyoruz. Futbolun ne kadar değişken ve saniyelerin ne kadar önemli olduğunu düşündüğümüzde bu siyah ekranlar can sıkıcı bir hal alabiliyor. Fox Engine ile gelen en büyük sorunsa oyun motoru değişimine tam anlamıyla ayak uyduramayan ekibin hava olaylarını oyuna ekleyememiş (!) olması. Kısacası yaz ve kış ayrımı sadece formaların uzun veya kısa kollu olması anlamına geliyor. Bu üç soruna rağmen Fox Engine’a geçilmesinin doğru bir karar olduğunu oyuna zaman ayırdıkça hissediyoruz.

Sen yenisin galiba...
PES 2014’ü geçen senelerden ayıran, oynanışa etki eden altı farklı başlık bulunuyor. Bu başlıklardan ilki olan Doğru Top Tekniği (Trueball Tech), oyunun oyuncular etrafında değil de top etrafında şekillenmesini sağlıyor. Bu da demek oluyor ki pas attığınız oyuncu kütük gibi topu karşılamak yerine topun gelişine göre hareketleniyor ve doğru bir açı alarak topu kontrol ediyor. İkinci başlığımız Takım Oyunu’nda (Team Play) maç öncesinde ya da esnasında belirlediğimiz üç farklı strateji ve bir adet Kombine Oyun stratejiyle takım halinde hücum ya da savunma yapıyoruz. Kombine Oyun sayesinde sahayı 11 bölgeye ayırıp üç farklı bölgede uygulanmasını istediğimiz organizasyonları birleştirebiliyoruz. Bir diğer başlık olan Oyunun Özü (The Core) sayesinde büyük bir esneklikle oyuncularımızı isteğimiz doğrultusunda hareket ettirebiliyoruz. Serbest vuruşlarda barajı kuran oyuncuları hareket ettirerek barajı bozabiliyor, penaltılarda kaleciyi öne çıkararak penaltıyı kurtarmak adına daha rahat bir açı elde edebiliyoruz. Bütün bu söylediklerimizi anlamlı kılan ve oynanışı en çok etkileyen özellikse Hareket Canlandırma Tutarlılık Sistemi (M.A.S.S.) olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistem sayesinde oyuncular, içinde bulundukları duruma en uygun fiziksel tepkileri ortaya koyuyorlar. Bu sayede omuz atarak ya da kayarak yapılan müdahalelerde, birebir mücadelelerde ve hava toplarında doyurucu bir görüntü elde ediyoruz. Dahası PES Kimliği (PES ID) ile maç içerisindeki hemen hemen her oyuncunun az çok kendine özgü bir şekilde hareket etmesi ve bu çeşitliliğin animasyonlarla da desteklenmesi oyunu bir adım öteye taşıyor. Son olarak Kalp (Heart) isimli başlığı ele alırsak oyuncuların; maç içindeki performanslarına, maçın gidişatına ve takım olma olgusuna göre bireysel moralleri doğrultusunda tepkiler verdikleri söylenmiş. Bununla birlikte taraftarların da maç boyunca oyuncuların bireysel performanslarını değerlendirerek tepki gösterdiğinin altı çizilmiş. Maalesef diğer başlıkların aksine oynadığım bir sezon boyunca bu başlığın oynanışı etkilediğini görmedim. Şahsi kanaatime göre Konami, oynanışa yeni bir etmen katmaktan çok FIFA 14’te olmayan bir şey yapmaya çalışılmış. PES 2014 ile sahaya çıkmadan önce, devam eden ve hatta büyüyen lisans problemine bir göz atalım. Bu yıl oyunda bulunan dokuz ligin yedisindeki takımların tamamının ve dört organizasyonun (UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, AFC Şampiyonlar Ligi ve Libertadores Kupası.) lisansı alınmış. FIFA 14 ile karşılaştırıldığında devede kulak kalan PES 2014’e bir darbe de stadyumlardan gelmiş. EA Sports’un yaptığı lisans anlaşmalarına göre İspanyol takımların stadyumları ve stadyum editörü PES 2014’ten çıkarılmış. Sonuç olarak 13 adet lisanslı ve beş adet Konami imzalı stadyum oyunda kalmış. Son olarak yıllık çıkan bir oyunun müzik listesinde sadece 11 adet şarkının bulunması oyunun hanesine bir başka eksi olarak yazılıyor.

Maç başlasın!
PES 2014 ile yeşil sahalara adımımızı ilk attığımızda bizleri eskisinden daha dolu tribünler karşılıyor. Bu doluluk Barcelona vs Real Madrid maçı da yapsanız, Al-Shabab Al-Arabi - Jeonbuk Hyundai Motors maçı da yapsanız değişmiyor. Zaman zaman ev sahibi takımın logosunu oluşturan koreografiler dahi görüyoruz. Bununla birlikte tribünlerin maça daha çok katıldığını, birebir pozisyonlarda daha mantıklı tepkiler verdiğini duyuyoruz. Fox Engine sayesinde oyunun ne kadar güzel göründüğünü yazının hemen başında söylemiştim. Söylemediğim detaysa futbolcuların formalarının, futbolcuların bedenlerinden bağımsız olduğuydu. Koşarken, hava topuna yükselirken, kayarak müdahale ederken ve daha bir sürü pozisyonda futbolcunun bedeninden bağımsız dalgalanan formalar küçük ama güzel düşünülmüş bir detay olarak göze çarpıyor. Ne yazık ki eksikliğini hissettiren başka bir detaya oyunda hiç yer verilmemiş. Oyuncu değişikliği yaptığımız zamanlarda ekrana gelen, oyuna giren oyuncuyla çıkan oyuncuyu gösteren, önceden hazırlanmış video bu oyunda yer almıyor. Yapay zekâyı ve animasyon çeşitliliğini konuşmak için ne kadar erken olsa da göze batan bir sorun bulunmuyor. Buna rağmen golle sonuçlanabilecek atakların maçın bitiş düdüğünü çalan hakem için hiçbir şey ifade etmediğini söyleyebiliriz. Maçın bitiş düdüğü demişken PES 2014’ün futbolcular için en yorucu oyunlardan biri olduğunu da söylemekte fayda var. Özellikle 70’inci dakikalarda futbolcuların yarısından çoğu boştaki topa koşmak yerine ayakta sallanmayı tercih ediyor. Ayrıca serinin geçen senelerdeki hızlı oynanışı PES 2014 ile birlikte daha ağırbaşlı bir yapıya bürünmüş. Bu kısmen ağırbaşlı oynanış, PES 2014’e daha çok yakışarak oyunu arcade havasından kurtarmış. Oyun modlarında Master League Online dışında bir yenilik barındırmayan PES 2014, bu moduyla FIFA Ultimate Team’in karşısında ayakta durmayı başarıyor. Kendi takımımızı yaratıp diğer oyuncuların yaratıkları takımlara karşı oynadığımız, oynadıkça kadromuzu geliştirdiğimiz bu mod oyunun çevrimiçi ömrünü uzatıyor.

Son düdük!...
Her sezonun vazgeçilmez “PES mi, FIFA mı?” sorusu, son birkaç yılda FIFA’nın bariz üstünlüğü dolayısıyla daha az sorulur olmuştu. Bu yıl da FIFA 14’ün PES 2014 karşısında üstünlük sağladığını söyleyebiliriz ancak PES serisi Fox Engine ile girdiği bu yenilenme sürecinde sağlam temeller atmayı başarmış. Bu başarısını devam ettirerek, hız kesen FIFA karşısında önümüzdeki yıllarda büyük başarılar elde edebilir. Tabii ki bu rekabetten karlı çıkan biz futbolseverler olacak. Ahmet Rıdvan Potur
Pes 2014 Türkçe !
ksp2
DAHA GERÇEKÇİ GÖRÜNÜM ! Yeni grafik motorunun yanında, yeni fiziksel gerçekçilik ve yeni oynanış dinamikleri de ön plana çıkıyor. Oyuncular arasında güç dengesi daha gerçekçi olacak. Takımların diziliş ayarları maç kaderinde daha fazla yansıyacak. Kilit oyuncuların maç performansları takım arkadaşlarının motivasyonunu etkileyecek. Yani kötü bir şut çıkarmış bir futbolcuyu takım arkadaşlarının teselli ettiğini görebileceğiz.
12. ADAM ETKİSİ ! PES 2014 taraftarların maçlarda daha etkin rol oynayacağını müjdeliyor. Buna göre ev sahibi taraftarlar ve misafir takım taraftarları maça an be an etki edebilecekler ve pozisyonlara direk tepki gösterecekler. Ancak seyirci ne kadar ateşli olursa olsun mental gücü yüksek bazı oyuncuların konsantrasyonunu bozamayacaklar. Bunun yanı sıra, spiker coşkusu ve replikleri de daha yoğun olacak. Spiker seçeneklerine Arapça spiker seçeneğinin de eklenmesi bekleniyor.
ksp2
Oyun Tipi Spor
Uyumluluk PlayStation 3
Yaş Aralığı Çocuk Oyunları, Genç Oyunları, Yetişkin Oyunları
Oyuncu Desteği Single Player (Tek Oyuncu), Multiplayer (Çoklu Oyuncu)
Kinect Uyumlu Hayır
Move Uyumlu Hayır
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OYUNARL020710
Mağazaya Eklenme 05.09.2013
150
2000
Ürün hakkındaki deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Yorumunuz uygun bulunduğu takdirde en geç 1 hafta içinde yayınlanacaktır. Yorum yayınlanma kriterleri
 • kargo hızı
  (28.01.2015)

  kargo çok hızlı geldi ben bile şarırdım

  /Edirne/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (6) Hayır (1)

 • çok iyi
  (15.11.2014)

  çok iyi ve mükemmel bir oyun

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (1) Hayır (2)

 • süper
  (11.11.2014)

  ürün hızlı bir şekilde elime ulaştı

  /Şanlıurfa/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (1) Hayır (4)

 • Oyun zamanı
  (06.11.2014)

  Teslimat problemsiz bir şekilde elime geçti. Pes14 diger serilere göre biraz daha zor gibi duruyor ama işin eglencesi bu zoru seven oyuncular kaçırmayın derim

  YAVUZELİ/Gaziantep/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (2) Hayır (7)

 • Süper
  (23.10.2014)

  Süper hızlı gönderi için teşekkür ederim. Oyun ise süper gerçekçi.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (5) Hayır (3)

 • memnuniyet
  (01.09.2014)

  diğer alışveriş sitelerine göre fiat ve hızlı gönderi mükemmel.teşekkürler.

  /İstanbul/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (5) Hayır (3)

 • yazılım Türkçe ama anlatım ingilizce
  (07.08.2014)

  Oyun çok güzel ancak anlatımı da Türkçe olsaydı mükemmel olurdu.Görüntü kalitesi çok iyi.Güncellemeleri internetten yapabiliyorsunuz.Ama internetten oyun kalitesi iyi değil.Oyun CD si alın rahat edin.

  MERKEZ/Sinop/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (13) Hayır (12)

 • çok gerçekçi
  (03.10.2013)

  oyun motoru harika dizayn edilmiş hareketler ve geçişler çok daha akıcı.beklediğimize değmiş teşekkürler adına yakışan bir ürün oldu yine teşekkürler

  BEYLİKDÜZÜ/İstanbul/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (36) Hayır (277)

 • görüntü kaliteli ve hareketler gerçekçi
  (01.10.2013)

  Fifa-2013ün altında kalan Pes bence kendini aşan bir oyun yapmış, Mutlaka denenmesi gereken bir PES. Saha dışındaki görüntülerde gayet iyi.

  BEYKOZ/İstanbul/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (41) Hayır (277)

 • şiddetle tavsiye ediyorum
  (30.09.2013)

  herkese tavsiye ediyorum özellikle yeni değiştirlebilrlilik çok çok fazla bilginize,hdmı kablosu ile renkler ve görseller harika oyunu ilk kurduğunuzda da otomatik olarak güncelleme yapıyor,

  BAYRAMPAŞA/İstanbul/Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ?

  Evet (46) Hayır (248)

 • Tüm yorumları gör (11)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

5 kelimeden kısa yazılmış yorumlar, hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

 • % indirim
  Hepsiburada
 • En geç günü kargoda
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı Hepsiburada olan ürünlerde geçerlidir.