Probiel
Probiel Rietech Riem Google Cardboard V1 Sanal Gerçeklik Gözlüğü 6"

Probiel Rietech Riem Google Cardboard V1 Sanal Gerçeklik Gözlüğü 6"

Probiel
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
DSACategoryId/2147483642/371967/60005915

  

Rakip markaların pahalı telefonlarına karşı pahalı Sanal Gerçeklik Gözlükleri üretmelerine karşın, Google çok daha ekonomik gözlüklerle benzer deneyimin herkes tarafından kullanılabilmesine olanak verecek çalışmayı yapmıştır. Google’ın rakiplerine ciddi fark attığı en önemli nokta ise basit bir mukvvadan bu gözlüklerin kolay bir şekilde yapılabilmesi için gerekli bilgileri paylaşmıştır.

Google, son yıllarda büyük gelişme gösteren sanal gerçeklik teknolojisi için gereken donanımın bir hayli pahalı olmasından hareketle Google’ın akıllı telefon destekli ve uygun fiyatlı donanım üzerinde düşünmeye itmiştir.

Cardboard v2, Cardboard v1’e göre daha hassas kapasitif dokunma ve 37 mm Geniş Açılı Lens ile sunulmasına rağmen, 8D Cinema gibi bir performans kesinlikle beklenmemelidir. Daha yüksek bir Sanal Gerçeklik deneyimi için lens ayarı yapılabilen, CE Sertifikalı dayanıklı ABS Plastikten üretilen Ritech markalı, Riem, Riem 2 veya Riem 3 Cardboard modellerini tercih etmelisiniz.

Cardboard (“Mukavva”) adı verilen proje dahilinde üretilen sanal gerçeklik gözlüğü, adından da anlaşılacağı üzere mukavvadan yapılmış. İlk bakışta Google’ın şaka yapma girişimi gibi görünen bu gözlük aslında pahalı teknolojilere ufak maliyetlerle ulaşılabileceğini göstermektedir. Sonuçta ekomik fiyatlara Sanal Gerçeklik Deneyimi sunulmaktadır.

 

·         Kapasitif Dokunmatik Buton ile tetiklenir.

·         3.5”-6” ekrana kadar tüm telefon modellerini desteklemektedir.

·         Hazır Yapılı modeldir.

·         37 mm Daha Geniş Açılı Lens

Google I/O 2015 seminerinde tanıtılan Cardboard v2 Başlıca Özellikleri:

·         Mıknatıs butonu ile tetiklenir

·         3.5”-6” ekrana kadar tüm telefon modellerini desteklemektedir.

·         DIY(Do It Yourselve) Yani Kendin Katlayarak Yap bir modeldir.

·         25 mm Lens

Google I/O 2014 seminerinde tanıtılan Cardboard v1 Başlıca Özellikleri:

Bu kapsamda;

Sanal Gerçeklik Kavramı son dönemlerde ön plana çıkan bir konup olup bu alanda ilk çalışmaları Sony, Samsung ve HTC gibi firmalar başlatmıştır. Google bu firmaların yüksek Ar-Ge maliyetleri sonrası çok yüksek fiyatlarla piyasaya sunduğu Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin uygun fiyatla son kullanıcıya ulaşamaması ve dolayısıyla Google tarafından geliştirilen Sanal Gerçeklik ( ) uygulamalarının da yeterli seviyede  kullanılamaması üzerine bu alanda yaratıcı ve özellikle maliyet açısından heyecan verici bir giriş yapmak istemiştir. Bu amaçla I/O 2014 seminerinde Cardboard v1 model Sanal Gerçeklik Gözlüğünü tanıtmıştır. Daha sonra I/O 2015 seminerinde de daha gelişmiş model olan Cardboard v2 model Sanal Gerçeklik Gözlüğünü tanıtmıştır.

G o o g l e Cardboard Projesi:

6 inç''e kadar ekranlı telefonlar için Google Cardboard
Sanal gerçeklik (VR) gözlüğü ile geleceğe dokunun.
Dev ekran ve görüş açısı ile inanılmaz bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?
Onlarca uygulama ve oyun sizi bekliyor. Tek ihtiyacınız olan akıllı telefonunuz ve sanal gerçeklik gözlüğü.
Gözünüzün önünde dev bir sinema perdesi hayal edin ve bu sinema perdesi sadece size ait!
Basit gibi görünen fakat ardında akıllı bir teknoloji barındıran bu gözlükler sizi farklı bir boyuta taşıyacak.
Üzerindeki tuş ile kablosuz olarak telefonunuza komut verebilirsiniz (destekleyen uygulamalar için).
3,5 - 6" boyutunda hemen hemen tüm akıllı telefonlar ile uyumludur.
Not: Sanal gerçeklik (VR) uygulamaları Android 4 ve üzeri yüklü cihazlar ile Iphone 4 ve üzeri modeller ile uyumludur.
GOOGLE CARDBOARD İLE SANAL DÜNYAYA DOKUNUN!
Sadece akıllı telefonunuzu yerleştirin ve işte hazır. Artık o bir sanal gerçeklik gözlüğü!
110 derece görüş açısı, HD çözünürlük ve 3 Boyutlu görüntüler.
Desteklenen oyun ve uygulamalarda kafanızı nereye çevirirseniz ekrandaki görüntü anlık olarak tepki verir ve sizi sanal dünyanın içerisinde hissettirir.
Kolay kurulum ve kullanım!
Kutusunu açtıktan sonra kurulması sadece 1dk (Ürünler DIY-Kendin yap şeklinde gönderilmektedir). Kullanılan kaliteli karton ve mercek lensler sayesinde sanal gerçeklik deneyimini en iyi şekilde yaşayacaksınız.
 
G o o g l e Cardboard Kurulumu ve Dikkat Edilecek Hususlar:
1. Google Cardboard v1 demontaj halde olup Türkçe Kolay kurulum yönergelerine sahiptir.
2. Google Cardboard v1 üzerinde 1''den 7''ye kadar numaralandırılmış katlama yerleri bulunmaktadır. Her numara 2 kere kullanılmış olup, bu iki numaranın 1''den başlayarak 7''ye kadar sırasıyla birleştirilmesi gerekmektedir.
3. Google Cardboard v1 üzerinden mıknatıs butonu ve yapışkan bantların yerleri de işaretlenmiş ve olarak gelmektedir. ilgili yerlere   yapışkan bant ve mıknatısları yerleştiriniz.
4. Google Cardboard v1 montajından en önemli husus 25 mm''lik lenslerin montajıdır. Bu lensler bikonveks lens olup her iki tarafı da bombelidir. lensin bir yüzündeki bombelik biraz daha ince ve düzdür.
5. Belirtildiği üzere Google Cardboard v1 Sanal Gerçeklik Gözlüğü 3.5" ile 6" arasındaki telefon ekranları için üretilmiştir. 3.5"-4.5" arasındaki küçük ekranlar ve düşük çözünürlüklü telefon ekranları için lensin bombeli tarafının telefona bakacak şekilde monte edilmesini sağlayınız. 4.5"-6" arasındaki büyük ekranlar ve yüksek çözünürlüklü telefon ekranlarında ise lensin düz tarafının telefona bakacak şekilde monte edilmesi gerekmektedir.
6. Esnek kafa bandını gözlüğün sağ ve sol tarafında belirtilen yerlerdeki yapışkan bantlara denk gelecek şekilde montajını yapınız.
7. Telefonunuzu Sanal Gerçeklik Uygulamalarında sorunsuz kullanabilmeniz için bulanık bir görüntü almamanız gerekmektedir. Bunun için telefon ekranının temiz olmasına dikkat ediniz. ayrıca her yönden paralel ve düzgün bir şekilde telefon bölmesine yerleştirdiğinizden emin olunuz.
8. Son olarak mıknatıs buton bir çok Sanal Gerçeklik Uygulamasında telefon üzerindeki jiroskopu tetikleyerek uygulamaların başlatılmasını, ve durdurulması gibi işlevler için kullanılmaktadır. Bazı uygulamalarda jiroskop tetikleme özelliği yerine otomatik başlama ve durdurma fonksiyonları lensin göz teması ile ortalanmasına bağlı olarak otomatik olarak başlatılabilmektedir. Bu tip uygulamalarda mıknatısa gerek kalmayıp işlevsiz kalabilir. Lütfen telefonunuzun özelliklerine uygun uygulamalarla Sanal Gerçeklik Gözlüklerini kullanınız.
9. Sanal Gerçeklik Gözlüğü üzerinde bulunan barkodu okutarak Android veya İOS uygulama merkezlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalar telefonunuzda yüklüyse uygulama merkezinden , Cardboard, VR, Virtual Reality, AR, Augment Reality, kelimeleri ile aratacağınız yüzlerce uygulamayı indirip, Sanal Gerçeklik Dünyasına giriş yapabilirsiniz.
10.  Yüksek çözünürlüklü uygulamalar için 37 mm geniş açılı lense sahip Google Cardboard v2 ürünümüzü deneyebilirsiniz. Daha ileri uygulamalar ve profesyonel kullanımlarınız için 60 mm geniş açılı lens ayarı yapılabilen Ritech Riem, Ritech Riem 2 ve Ritech Riem 3 Sanal Gerçeklik Gözlüklerimizi deneyiniz.  

ÜRÜNE, YÜZLERCE UYGULAMA ÜCRETSİZ OLARAK YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.

3,5 - 6 inç boyutunda hemen hemen tüm akıllı telefonlar ile uyumludur.
Sanal Gerçeklik Deneyimini Yaşamak isteyenler İçin Sanal Gerçeklik Gözlüğü 
Earth:Bu demo aracılığıyla Google Earth’u kullanarak şehrin semalarında geziye çıkabilirsiniz.
Photo Sphere: Android telefonunuzun panaromik özelliği ile çekim yaptıysanız, onları bu özellik ile 360 derece görüntüleyebilirsiniz.
Street Vue: Paris sokaklarında güzel bir gezinti sizi bekliyor.
Tour Guide:Paris’i bitirdikten sonra Versay Kalesine de buradan bakabilirsiniz.
Windy Day:Spotlight Stories tarafından geliştirilen bu interaktif animasyonda anlatılan hikayeyi takip edin. Bakalım sizi nereye götürecek?
You Tube: Popüler Youtube videolarını bir de Cardboard ile tecrübe edin.
Exhibit:Çeşitli kültürel yapıların sergilendiği bu sergiye de bir bakmak lazım.

iOS / Android işletim sistemleri ile uyumlu

G o o g l e Cardboard  v1   1.Kalite Yumuşak ve esnek kafa bandı ve Türkçe kolay kurulum yönergeleri ile kullanıma sunulmaktadır.
G o o g l e Cardboard  v1 ürünümüz Orjinal Google Cardboard tasarım yönergelerine uygun olarak Google Cardboard üretim sertifikasına sahip yetkili firmalara  Probiel Bilişim tarafından ürettirilmektedir.   
Tüm ürünlerimizde 1 .Kalite malzeme  3M yapışkan bant  kullanılmış olup, yüksek adetli seri üretim nedeniyle çok uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

G o o g l e Cardboard v1 (versiyon 1) 6" Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kafa Bantlı

Garanti Süresi (Ay) 12
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu EVBIEL25MM
Probiel Rietech Riem Google Cardboard V1 Sanal Gerçeklik Gözlüğü 6" Yorumları
Tüm yorumları gör (6)
 • vr olmamış

  öncelikle google cardboard olarak kullanmaya uygun değil çünkü yandaki karekodu uygulama tanımıyor. aldığım üründe bazı yerler tam olarak oturmuyor. lenslerinin iyi olmadığını düşünüyorum ve kesinlikle uzun süre kullanılamayacak bir ürün.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Almayın

  Kullanışsız. Basit bir mekanizma. Hiç de abartılacak bir yanı yok 3D diyorlar berbat. 3Dnin yanından geçemez . Almayın yazık olur paranız . Merak gidermek için alıyorum diyorsanız gene almayın.

  KAMAN - Kırşehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (2)

 • Dandik

  Kurulum şeması yetersiz yapışkanlar çok kötü lastik biraz kısa takınca burnunuzu azaltıyo telefon sabit durmuyo hareket ediyo görüntü bozulyo çok kötü bir ürün boşa para vermeyin

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (5)

 • Cardboard

  Kargonun hizliligindan dolayı teşekkür ederim.Uygun fiyata sanal gerçeklik deneyimi yaşayan bir ürün.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (3)

 • Süper Ürün

  Ürün çok iyi, hızlı kargo faturalı ve eksiksiz geldi. Görüntü çok net telefon ekran parlaklığıyla muhteşem bir hal aldı. Tavsiye ederim. Teşekkürler

  PENDİK - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (1)

 • orjinal google cardboard v1

  Bu urun gerek lens kalitesi, gerekse uzerindeki kolay ve Turkce kurulum yonergeleri ile cok kullanisli. Kafa bandi ise cok yumusuk ve esnek yapili olarak tasarlanmis. Cok ergonomik. Ekonomik bir fiyatla sanal gerceklik tecrubesine sahip olmanin en kolay ve pratik yolu bu olsa gerek. Urunun uzerindeki barkod sayesinde orjinal google cardboard sayfasina yonlendirme yapiliyor. Harika bir urun.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (12)

 • Tüm yorumları gör (6)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN