Köpekler için besin değerleri açısından doyurucu olan gıdaların başında mamalar gelir. Köpek maması seçerken bazı noktalarına dikkat etmek, hayvanınızın sağlığı ve beslenmesi açısından faydalı olacaktır. Et ve diğer hayvansal gıda bakımından köpeklerin beslenmesinde tercih edilebilecek olan mamalar sayesinde, siz de evcil hayvanınıza gün içinde farklı öğünler hazırlayabilirsiniz.

Reflex Köpek Maması

Köpek maması ve beslenmesi söz konusu olduğunda Reflex, ilk akla gelen markalar arasında yer alır. Her çeşit köpek türüne ve yaşına uygun olarak üretilen mamalar sayesinde siz de istediğiniz çeşidi seçebilirsiniz. Sağlık ve besin değerleri açısından son derece ideal oldukları için hayvanlarınız da bu mamaları severek yiyecektir. İsterseniz yavru köpekleriniz için seçeceğiniz mamaları süt ile karıştırarak verebilmeniz de mümkündür. Böylece küçük oldukları için hem yemeleri kolaylaşır, hem de daha çabuk sindirirler.

Yavru ve yetişkin köpekler için ayrı üretilen mamalar aynı zamanda besin içeriklerine göre de değişiklik gösterir. Bunlar arasında yer alan balıklı ve pirinçli köpek maması besin değerleri açısından oldukça zengindir. Balık unu ve balık yağı işlenmiş hayvansal gıdalar arasındadır. Aynı zamanda protein, buğday, mısır ve hayvansal yağ diğer besin içerikleridir.

Mısır gluteni, ciğer aroması, balık aroması, tuz, keten tohumu ve kuru bira mayası, mamaların besin değerlerini çeşitlendirmiştir. Kalsiyum, fosfor,sodyum, iyot, çinko, bakır, potasyum, klorür, demir ve selenyum mineralleri arasında bulunur. A, D, E, C,B1, B2, B3, B6, B12 vitamin değerlerine sahiptir. B7 biotin, B9 ise folik asit açısından fayda sağlar.

Reflex köpek maması, yetişkin köpekler için uygundur. 10-17 kilogram arasında kapalı ambalajında satışa sunulur. Mama tipi kuru olduğu için uzun süre tüketilebilir. Üzerinde son kullanma tarihi ve üretim tarihi yer aldığı için tazeliğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Premium segmentine sahip olan mama, içeriğinde çiftlik hayvanlarına verilen ve yararı bulunmayan şeker pancarı, soya, gluten ve posa içermez. Aynı şekilde içeriğinde, protein tadı vermek amacıyla kullanılan et tozu yer almamaktadır.

Reflex Köpek Maması Fiyatları

Reflex Köpek Mamaları, ürün içeriğinde yer alan besin değerlerine ve çeşitliliğine bağlı olarak farklı fiyatlarda satışa sunulur. Özellikle içerikte yer alan et gıdaları fiyatı belirleyen etkendir. Örneğin: biftek ve balık gibi hayvansal gıdalar içeren köpek mamaları daha farklı fiyatlardadır ve genellikle yetişkin köpeklerin beslenmesi için tercih edilir. Bunun dışında hayvanın yaş aralığına göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Yavru köpeklerin beslenmesi yetişkinlere göre daha fazla titizlik gerektirir. Ayrıca içeriğinde ek takviyelerin olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Bu bakımdan örnek vermek gerekirse; Puppy Beef Biftekli Yavru Köpek Maması, yetişkin kuzu etli, pirinçli ve sebzeli mama ile eşdeğerdir.

Reflex mamaların içeriğinde yer alan ek gıdalar da fiyatları belirleyici faktörler arasındadır. Bir diğer belirleyici olan etken ise köpeğin aktivitesidir. Bazı köpekler, türleri bakımından daha fazla hareketlilik gösterirler. Böylece bu özelliklerine bağlı olarak daha çabuk acıkırlar. Bu nedenle köpeğiniz için mama seçerken, uzun süre tok tutan ve doyurucu özelliği fazla olan karbonhidrat ağırlıklı mamaları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Yüksek enerjili köpek mamaları besin değerleri bakımından, hayvanlar için oldukça uygundur. Karbonhidrat değeri dengelenmiş özellikleri ise kaliteli olduğunu gösterir. Reflex mamaların tüm çeşitleri soya içermedikleri için, köpeğinizin beslenmesi için rahatlıkla ve güvenle tercih edilebilir. Köpekler yapıları gereği etobur hayvanlar oldukları için, otobur hayvanların sindirebildiği gıdaları sindiremezler. Bu bakımdan Reflex Köpek Mamaları hayvanların sindirimini kolaylaştırmak için tahıl içermez.

Reflex Köpek Maması Fiyatları

92 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Reflex
  2. Newdog
  3. Milo
  4. Pro Plan
  5. Royal Canin
  6. Goody
  7. Acana
  8. Hills
  9. Champion
  10. Alice
  11. N&D
  12. Advance
  13. Brit Care
  14. Bosch
  15. Profine
  16. Bozita
  17. Happy Dog
  18. Exclusion
  19. Spectrum
  20. Animonda
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Reflex
DSACategoryId/2147483616/560000/560001
BAŞA DÖN