Slumdog Millionaire (Milyoner)

(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Zevkle izlenecek bir film (29.06.2009)
Film gayet güzel akıcı, izleyici hiç sıkmıyor. Filmin sonunda ise "bitmesin, daha devam etsin" diyorsunuz. Her izleyicinin filmden beklentileri farklıdır, bu filmde kafa yormayı gerektiren bilmeceler yok, tüm aile fertleriyle bir pazar akşamı zevkle izleyebileceğiniz türden bir film. Oyuncular bence çok iyi seçilmiş, özellikle başrol oyuncuları her açıdan rollerine tam uymuş. devamını göster devamını gizle
Erkek (35) - İzmir - Türkiye Tüm Yorumlar (42)
DSACategoryId/60001501/2147483640/10007286/11004

       

       

Filmden Sahneler (Üzerine tıklayarak resimleri büyültebilirsiniz)

Mumbai’daki St Xaivier Üniversite’sinden 2005 yılında mezun oldu veHindistan’daki Elit Model Ajansına katılarak, De Beers, Visa, MTV, Chanel, Ebay gibi bir çok ünlü firmanın reklam filmlerinde yer aldı. Wendell Rodricks for Lakme Fashion Week 2006, Sahara, History Channel’ın da içlerinde yer aldığı bir çok tv şovunda yer aldı. Pinto’nun MİLYONER filmindeki Latika rolü ilk uzun metraj sinema deneyimi.

FREIDA PINTO – Latika

 

 

Hepsiburada.com 2009

Kapoor, Hindistan’ın en başarılı ve yetenekli aktorleri arasında yer alır. Yaklaşık 100 Hint filmide rol alan ve çeşitli ödüller kazanan Kapoor’un dinamikliği, profesyonelliği, hedeflerine ulaşmadaki başarısı bir çok genç ve yetenekli oyuncuya örnek oluyor. Şu an yapımcılık da yapmakta olan aktör, son olarak Ferros Abbas Khan’ın yönetmenliğindeki “Gandhi, My Father”  filminin yapımcılığını üstlendi.

Hepsiburada.com 2009ANIL KAPOOR –Prem

Dev PATEL, Channel 4’un kült dizisi “Skins” deki Anwar rolüyle defalarca kamera karşısına geçti. Ayrıca Paul Gay’ın yönetmenliğini yaptığı Mr. Eleven isimli tv dramasında yer aldı. İlk sinema çalışması olan MİLYONER’de başrolü kaptı. Patel aynı zamanda 2004 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya sahibi olan siyah kuşaklı bir Taekwondocu.

DEV PATEL – Jamal

 

 

Hepsiburada.com 2009

İngiliz yönetmenin, “Shallow Grave”, “Transpotting”, “A Life Less Ordinary”, “The Beach”, “Alien Love Triangle”, “28 Days Later”, “Millions”, “Sunshine”  gibi birçok kısa ve uzun metrajlı filmi uluslararası çapta başarı yakalamıştır. Sekizinci filmi MİLYONER ile yine büyük bir başarı yakalıp, uluslararası çapta bir çok ödüle layık görüldü ve bu film Boyle’u ilk kez Oscar ödüllerine götürdü. Film Oscar ödüllerinde en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi uyarlama senaryo dahil toplam 10 ödülde adaylık aldı.

Hepsiburada.com 2009YÖNETMEN - DANNY BOYLE

MİLYONER’in doğuşu Channel 4’ün Film ve Drama bölümünün başındaki Tessa Ross’un Film4’ten Kate Sinclair’den gelen telefon görüşmesiyle başladı. Görüşmede Sinclair olağanüstü bir hikaye okuduğunu anlatıyordu. Sinclair’ın bahsettiği Vikas Swarup’ın yazdığı Q&A isimli kitap henüz yayınlanmamış olmasına rağmen Ross kitabın sinema haklarını hemen satın aldı.
Ross bundan hemen sonra, uzun zamandır tanıdığı ve bu projede birlikte çalışmak istediği senarist Simon Beaufoy’yla bağlantı kurdu ve fikri anında tutulan Beaufoy’yı ekibine kattı.Simon Beaufoy - 1966 doğumlu İngiliz yazar; 2009 en iyi adaptasyon Oskar ödülünü aldı
Ross , esasta bu kitabı senaryolaştırmak ne kadar zor gözükse de Beaufoy’nın bu görevin altından kalkabilecek becerisi ve tecrübesi olduğundan baştan sona emindi. Beaufoy batıdaki sinemaseverlerin büyük çoğunluğunun Swarup’un kitabında betimlediği Hindistan’ı hiç tecrübe etmediklerini düşünüyor. “Sanki hızlı çekimdeki bir şehir,” diyor. “Charles Dickens’ın 21. yüzyıl Londra’sı gibi. Büyük bir hızla gelişiyor. Yoksullar her zamankinden daha yoksul. Zenginler her zamankinden daha zengin. Ve ikisinin tam ortasında, yukarıya doğru yollarını açmaya çalışan büyük bir kitle var.”
Beaufoy kitabı senaryolaştırırken iki anahtar unsura odaklandı. İlki fakirin zengin olduğu, olumlu bir sonuca ulaşmak için kahramanın aşılamaz gözüken engellerle karşılaştığı, hepimizin bildiği peri masalı şablonu. Diğeriyse, hikayenin yaslandığı olağanüstü sahne arkası. Ancak, birçok teknik sorun da vardı. Bir kitabın senaryoya uyarlanması, bir yazar için yeni bir senaryo yazmaktan daha zordur. Çok daha farklı bir bakış açısını yakalaması gerekir. Beaufoy için zorluk, kitabın otantik ruhunu koruyarak karakterleri beyaz perdeye aktarmak oldu.
Beaufoy bunu “ Kitabı senaryolaştırmaktaki en büyük zorluk, kitabın gayet etkin bir biçimde kısa hikayelerden – 12 kısa hikaye – oluşmasıydı.” sözleriyle açıklıyor ve şöyle devam ediyor: “Bu hikayelerden bazıları birbirleriyle alakalı bile değildi. Bütünleyici bir unsura sahip değildim.  Baştan sona birinin hikayesini anlatmıyordu. Daha ziyade birbirinden bağımsız hikayeler gibi duruyordu, hatta bazı ufak hikayeler ana karakterlerle alakalı bile gözükmüyordu. Bir başkasının fikrini geliştirmek, kendi fikrini yaratmaktan çok farklı bir süreç. Bir adaptasyonla uğraşırken, kitabın aslına karşı bir sorumluluğunuz var. Bu, size teslim edilmiş bir çantayı açıp içinden üstünüze olanları ve olmayanları seçip ayıklamak gibi bir şey. Bu benim çantam değil, bir başkasının. Ama onu bir şekilde kendi elinizden çıkan tutarlı bir esere dönüştürmeniz gerekiyor.”

Kitabın Filme Uyarlanışı

Son sorunun cevabı hakkında hiç bir fikre sahip olmayan Jamal son joker hakkı olan “bir arkadaşını aramak” seçeneğini kullanır ve tek bildiği numara olan kardeşi Salim’i arar...

Salim kardeşini televizyonda gördükten sonra şok edici bir karar verir ve Latika’nın gangster kocasının elinden kaçmasına yardımcı olur. Latika, Jamal’ın bulunduğu stüdyoya doğru sıkışık trafiğin içinde yol alırken, Jamal da son soruyu cevaplamak üzere koltuğa oturur.

Artık tüm şehir,  bu fakir sokak çocuğunun son soruya vereceği cevaba kilitlenmiştir. Tıpkı şehrin diğer bir ucunda onu televizyonda izleyen Salim ve Latika gibi.

Jamal’ın hikayesi polis memurunu etkilemiştir ve o bile bu kenar mahalle itinin doğru söylediğine inanmaya başlamıştır. Sonunda polis Jamal’ın yarışmaya geri dönerek son soruyu da cevaplaması gerektiğine karar verir.

Jamal, Latika’yı tekrar bulduğunda her şey değiştirilemez şekilde farklılaşmıştır. Salim, bir ganster için çalışmaktadır ve bu gansterler kralının karısı da Latika’dır.

Hepsiburada.com 2009Şehrin en fakir bölgelerinde sokak çeteleri içinde geçen çocukluğu Jamal’ın iyi huylu yapısını hiç bozmaz. Ama kardeşi Salim güç ve paraya açtır. İki kardeş arasındaki gerilim ve çekişme yetişkin birer kişi oldukça artar. Ve bir gece yaşanan bir olay Jamal’ın kardeşinden tamamen kopmasına ve gerçek aşkı Latika’yı kaybetmesine neden olur.

Jamal’ın hikayesi, modern Hindistan’ın hikayesi. Mumbai şehirinin gecekondu mahallesinde büyüyen Jamal’ın annesi çıkan bir din çatışmasında gözlerinin önünde katledilir. Bu olaydan sonra Jamal, abisi Salim ve tek aşkı yetim Latika’yla birlikte sokaklarda yaşar.

Gece boyunca sorguya çekilen yarışmacının karşısına soruları tekrar çıkarırlar. Jamal her sorunun doğru cevabını nasıl bulduğunu anlatmaya başlar. Bunun sonucunda, genç çocuğunun inanılmaz yaşam hikayesi gün yüzüne çıkar.

Programın sunucusu Prem Kumar, sıfırdan zengin olacak bu sokak çocuğunun tüm soruları bilebilme ihtimaline inanmaz ve onu hile yaptığı iddiasıyla polise ihbar eder. Şova ara verildiğinde, polisler Jamal’ı hile yapmak suçuyla tutuklarlar.

Hindistan’ın izlenme rekorları kıran “Kim Milyoner Olmak İster?” adlı televizyon şovunda kaçınılmaz karar anı ... Yakıcı stüdyo ışıkları altında nefeslerini tutan izleyiciler, 18 yaşındaki yetim sokak çocuğu Jamal Malik’in 20 milyon rupi kazanmak için son soruyla vereceği cevabı heyecanla beklemektedir.

Filmin Hikayesi

PAUL SMITH TESSA ROSS VIKAS SWARUP’IN “O & A” ADLI KİTABINDAN UYARLANMIŞTIR. YAPIMCI: CHRISTIAN COLSON SENARYO SIMON BEAUFOY YARDIMCI YÖNETMEN (HİNDİSTAN): LOVELEEN TANDAN YÖNETİCİ YAPIMCI:

MÜZİK  BESTECİSİ VE YAPIMCISI: A.R. RAHMAN ORTAK YÖNETİCİ YAPIMCI: FRANÇOIS IVERNEL CAMERON MCCRACKEN UYGULAYICI YAPIMCI: TABREZ NOORANI ORTAK YAPIMCI: PAUL RITCHIE KURGU: CHRIS DICKENS YAPIM TASARIM: MARK DIGBY GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: ANTHONY DOD AMTLE BSC DFF

CASTING LOVELEEN TANDAN  GAIL STEVENS CDG SAÇ & MAKYAJ: NATASHA NISCHOL & VIRGINIA HOLMES SES MİKSAJ: RESUL POOKUTTY SES TASARIM: GLENN FREEMANTLE KOSTÜM TASARIM: SUTTIRAT ANNE LARLARB

“S L U M D O G    M I L L I O N A I R E”

EN İYİ OYUNCU KADROSU

2009 SAG ÖDÜLLERİ

EN İYİ DRAMA FİLMİ -- EN İYİ YÖNETMEN -- EN İYİ SENARYO -- EN İYİ MÜZİK

 2009 ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ

En İyİ Film -- En İyİ Yönetmen -- En İyİ Görüntü Yönetmenİ -- En İyİ Uyarlama Senaryo -- En İyİ Kurgu -- En İyİ Özgün Müzİk -- En İyİ ŞarkI -- En İyİ Ses Kurgusu

2009 OSKAR ÖDÜLLERİ

Hepsiburada.com 2009ÖDÜLLER

2009 OSCAR ÖDÜLLERİ
 • En İyi Film
 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Görüntü Yönetmeni
 • En İyi Uyarlama Senaryo
 • En İyi Kurgu
 • En İyi Özgün Müzik
 • En İyi Şarkı
 • En İyi Ses Kurgusu

  2009 ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ
 • En İyi Drama Filmi
 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Senaryo
 • En İyi Film Müziği

  2009 BAFTA ÖDÜLLERİ
 • En İyi Film
 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Görüntü Yönetmeni
 • En İyi Kurgu
 • En İyi Müzik
 • En İyi Ses
 • En İyi Uyarlama Senaryo

  2008 İNGİLİZ BAĞIMSIZ FİLM ÖDÜLLERİ
 • En İyi Film
 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Yeni Oyuncu (Dev Patel)

  2008 SATELLITE ÖDÜLLERİ
 • En İyi Drama Filmi
 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Müzik

  2009 SAG ÖDÜLLERİ
 • En İyi Oyuncu Kadrosu

  2008 TORONTO FİLM FESTİVALİ
 • Halkın Seçimleri Ödülü
Altyazı Türkçe, İngilizce ve Diğer Avrupa Dilleri
Bölge 2
Diğer İnteraktif Menü
İzleme Grubu PG-13, 13 Yaşından Küçükler İçin Zararlı
Oyuncu Freida Pinto, Dev Patel, Ayush Mahesh Khedekar
Ödüllü Filmler Oscar Akademi Ödülü
Ses Türkçe 5.1, İngilizce 5.1
Süre 120 Dk.
Video Geniş Ekran
Yapım Yılı, Üretici 2008
Yonetmen Danny Boyle, Loveleen Tandan
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu DVDCOLAP787-DVD
 • Oscarı Hak Ediyor

  Filmi izlerken bir an olsun sıkılmadım.Çok sürükleyici ve bir o kadar da insanın yüreğine dokunan bir film. Şiddetle tavsiye ederim.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • milyoner

  bir hint filmi olmasına rağmen çok çok başarılı. aradaki danslar filmle uyumsuz olmasına rağmen :) ben zevkle ve sıkılmadan izledim sonuna kadar. etkileyiciydi. zaman kaybı olmaz, izlenmeli.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • süper bir film

  senaryosu itibariyle son yılların en iyi filmi diyebilirim. bir de başarılı hint oyuncular oynayınca film orjinal bi film olmuş, özellikle çocuk oyuncular çok iyiydi.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Çok iyi ama...

  Hintlilerin İngilizce konuşması anlamsız ve manidar....Oyuncular kendi dilllerini konuşsaydı, bir Hintlinin bir durumda nasıl kendi diline özgü tepkiler verdiğini görebilseydik mükemmel diyebileceğim bir film olurdu.Dramatik sahneleri var.İzlenmesi gereken bir film bence

  GAZİOSMANPAŞA - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Sıkılmadan izlenebilecek güzel bir film...

  Konusu basit ancak ilginç bir şekilde anlatılmış....Klasik Hint filmlerinden farklı.. Slumdog Millionaire (Milyoner) sıkılmadan izlenebilecek güzel bir film... mutlaka izleyin

  BAĞCILAR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • çoook iyi!

  Yeşilçam filmlerine benzer bir yaşam öyküsünü bir yarışma ekseninde ilginç hale getirmiş yönetmen ve bolca sosyal yaraya değinmiş.Ortaya çok iyi bir iş çıkmış.Tavsiye ederim.

  SARAY - Tekirdağ - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • sürükleyici

  sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film. çekimler ve filmin geçtiği ortamlar çok değişik ve güzel. oyuncular da genç olmalarına rağmen çok başarılı bence. hele ilk sahnelerdeki çocuklar süper :)

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • oskarı haketmiş

  gerçekten oskarı haketmiş. farklı bir dünyadan farklı kesitler... seyrederken farklı sahnelerde farklı duygulara kaptırmaktan kendinizi alamayacaksınız.. hiç çekinmeden sepetinize ekleyin...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (0)

 • Hayattan

  Bu filmin en çekici tarafı hayattan bir kesit sunması ve ülkemizdede böyle yanlış anlamalrın olabileceği yargısıdır...bazen bizde keşke bu durmda olsakmı diye düşündüğümüz anlar kesinlikle olmuştur...

  SAMANDAĞI - Hatay - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • arşivinizde bulundurun.

  yakın bir zamanda izleyip tüm tanıdıklarıma izlemeleri için verdiğim ender filmlerden gayet sürükleyici bir hikaye. kesinlikle en yakın zamanda izlemelisiniz.

  - Zonguldak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (42)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
% indirim
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN