Sony 3D Gözlükler

Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan 3D gözlükler, eğlence dünyasına 3. boyutu katan yeni nesil cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde evde televizyonda veya sinemada izlenen her şey hemen yanı başınızda gerçekleşiyor hissini verir. Son derece eğlenceli olan bu yepyeni görsel deneyim, gözlüklerin camında yer alan filtreleme sistemi sayesinde oluşur. 3D gözlüklerin her bir camında yer alan filtreleme ile her iki göze iki ayrı görüntü gelir ve beyin bu iki görüntüyü birleştirdiğinde derinlik algılanarak üç boyutlu izleme sağlanmış olur. Gözlüklerin temel prensibi, iki farklı görüntüyü aynı anda sunması denebilir.

Sony 3D Gözlük

Teknoloji devi Sony, ürettiği diğer elektronik ürünlerdeki uzmanlığı ile 3D televizyonlarda içeriklerin, 3D izlenmesini mümkün kılan gözlükler geliştirdi. Üç boyutlu görüntüleme özelliği bulunan televizyonlar için özel olarak üretilen üç boyutlu gözlükler, artırılmış gerçekliğe sahip görüntüleri ev ortamına taşıyor. Sony 3D gözlükler ile üç boyutlu içeriklerin keyfini çıkartabilmek için 3D uyumlu bir televizyon veya projektör gerekir. 3D blu-ray diskleri izleyebilmek için ise 3D uyumlu blu-ray oynatıcıya ihtiyaç duyulur. Ayrıca üç boyutlu gözlükler sadece üç boyutlu içeriklerin izlenmesine olanak sağlar. Diğer içerikleri normal haliyle gösterir.

Sony, evde kullanım için aktif ve pasif olmak üzere iki çeşit üç boyutlu gözlük geliştirmiştir. Pasif 3D gözlükler ile aktif olanlar arasında birçok farklılık bulunmasına karşın, ürünlerin çalışma prensipleri aynıdır. Pasif üç boyutlu gözlükler, 540p çözünürlükte iki görüntü sunar, bu da aktif üç boyutlu gözlüklere oranla bir miktar görüntü kaybına neden olur. İçerikleri pasif gözlüklerle izlerken ekranda belli belirsiz yatay çizgiler görmek olasıdır. 1080p çözünürlük sunan aktif üç boyutlu gözlükler ise daha kusursuz bir görüntü sağlar. Ayrıca Sony marka aktif gözlükler, kesintisiz bir izleme performansı için şarj edilebilir özelliktedir. Sony pasif üç boyutlu gözlükler ise normalde sahip olduğunuz gözlüğünüzün üzerine takılabilecek özelliktedir. Dayanıklı ve hafif bir tasarıma sahip Sony 3D gözlükler ile üç boyutlu içerikleri deneyimlerken gözünüzde gözlük takılı olduğunu fark bile etmezsiniz.

Sony 3D Gözlük Fiyatı

Sony 3D gözlüklerin fiyatları diğer markalarla karşılaştırıldığında son derece bütçe dostudur. Ortalama benzer fiyatlarda sunulan üç boyutlu gözlüklerde markanın performansı ve kullanıcı beklentileri tercihleri belirler. 3D oyunlar oynamak için pasif gözlükler daha fazla tercih edilirken, film ve belgesel türü içerikleri izlemek için daha çok şarjlı gözlükler kullanılır. Tamamen kullanım amacına göre şekillenecek gözlük tercihi ile uzun ömürlü bir eğlence deneyimi yaşanabilir.

Satın almayı düşündüğünüz üç boyutlu gözlüğün fiyatını, çeşidi belirleyeceği gibi, markası da fiyata etki edebilir. Sony gibi teknoloji ürünleri alanında köklü ve tanınmış markalar, müşteri memnuniyetini sürdürebilmek adına satış sonrası hizmet de sunar. Dünyada kendini ispatlamış bir marka olan Sony, üç boyutlu deneyimler için geliştirdiği ürünlerin güvenilirliğini ve dayanıklılığını da garantiler. Dolayısıyla satın alacağınız ürünün fiyatına, markasının güvenilirliğini de dahil ettiğiniz zaman, Sony markası fark yaratacaktır.

Sony 3D Gözlük Nasıl Kullanılır?

Üç boyutlu gözlüklerin kullanımı oldukça pratiktir. Pasif gözlükler kullanılmadan önce yapılması gereken tek şey, televizyonu veya gözlüklerin kullanılacağı cihazı kumanda üzerinden 3D yayın için aktif hale getirmektir. Daha sonra 3D uyumlu içeriği üç boyutlu olarak izleyebilirsiniz. Aktif gözlükleri kullanmak için ise gereken birkaç aşama vardır. Üç boyutlu aktif gözlüğün şarjının olduğundan emin olduktan sonra, televizyona veya hangi 3D uyumlu cihaz ile birlikte kullanılacaksa o cihaza yaklaştırıp üzerindeki tuşa basarak aktif hale getirerek 3D yayın kolaylıkla izlenebilir. Ayrıca 3D uyumlu cihaz üzerinden de 3D özellik aktifleştirilmelidir.

Uzun süre kullanımdan kaynaklanan bazı leke ve kirler üç boyutlu gözlüklerin çizilmesine sebep olabilir. Bu durum da görüntü kalitesini etkileyecektir. Dolayısıyla belirli aralıklarla Sony 3D gözlükleri, temizleme solüsyonları ve özel mendillerle dezenfekte ederek daha kaliteli görüntüler elde edilebilir.

Sony 3D Gözlük Fiyatları

4 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sony
  2. LG
  3. Pratik
  4. Hishock
  5. Philips
  6. Samsung
  7. Anka
  8. Direkstoktan
  9. Holder
  10. Multifon
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
 • Marka Sony
DSACategoryId/2147483638/17201/8003673/60004528
BAŞA DÖN