Sony Cep Telefonları


Tüketici elektroniği konusunda uzman olan Sony, ihtiyacınıza uygun akıllı cep telefonlarını sizlerin beğenisine sunuyor. Teknolojide çığır açan Japon mühendislerin ellerinden çıkan ve tasarımlarında oldukça şık çizgilere sahip Sony cep telefonları, hayatınızı kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda geçirdiğiniz zamana renk katacak.

Sony Cep Telefonu

Cep telefonu geliştirme konusundaki uzmanlığını her yeni çıkan ürününde gösteren Sony, siz kullanıcılardan aldığı ilham ve destek doğrultusunda ürün gamını geliştirmeye ve akıllı cep telefonu pazarında üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Günlük kullanım ihtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz birçok cep telefonu modelini sizlere sunan Sony’nin bu cihazları; iş, spor, eğlence, oyun, hobi gibi hayata dair hemen her konuda adeta size yardımcı olacak bir arkadaş gibidir. Sony’nin uzman olduğu alanlardan biri olan fotoğraf makineleri ve mercekleri, Sony telefonlarının farkını ortaya koyabilmeleri açısından gözden kaçırılmaması gereken noktalardan biridir. Zira Sony cep telefonlarında kullanılan kamera modülleri ve lensler, doğrudan Sony tarafından üretilir ve test edilerek sizlerin beğenisine sunulur.

Sony Cep Telefonu Modelleri

İsimlendirme konusunda genellikle harfleri tercih eden Sony, amiral gemisi şeklinde nitelendirilen en üst düzeyde performans ve kamera özelliklerine sahip cihazlarını Xperia Z serisi (Z1, Z2, Z3, Z5 gibi), üst düzey donanıma ve kameraya sahip cihazlarını M serisi (M4 Aqua, M5), orta düzey donanıma ve kameraya sahip cihazlarını Xperia C serisi (C3, C4, C5 Ultra) şeklinde isimlendiriyor. Xperia E serisi telefonlar ise Android dünyasıyla yeni tanışacak olan kullanıcılara hitap eden, diğer serilerden daha zayıf donanım ve kameraya sahip akıllı cep telefonlardır. Xperia Z serisi telefonların boyutlarından hoşlanmayan veya el yapısı daha küçük olan kullanıcılar için Compact serisini tasarlayan Sony, bu cep telefonlarında donanımdan ve ekran çözünürlüğünden az bir kısıntı yaparak cihazların daha ergonomik hale gelmesini sağlıyor.

Sony, Android’in son sürümlerini desteklemek ve telefonlarına düzenli güncellemelerle yayınlamakla birlikte, Walkman (Müzik), Xperia Link, Smart Connect, Sony Select gibi yararlı pek çok yazılımı beraberinde getirip telefonunuzdan en iyi biçimde faydalanmanızı sağlar. Albüm uygulamasıyla çektiğiniz fotoğraf ve videoları birçok platformda kolaylıkla paylaşabilir, efektler ve çeşitli düzenlemelerle zenginleştirebilirsiniz.

Sony’nin fark yaratan teknolojilerinden su ve toz geçirmezlik özelliği (IP 65, IP 68 gibi) yalnızca Xperia Z serisi modellerle başlamış olsa da, artık yeni Xperia M serisi modellerde de su ve toz geçirmezlik kabiliyetleri bulunuyor. Kullanılan malzemenin kalitesi, üstün donanım yetenekleri ve Anroid işletim sisteminin Sony tarafından yorumlanış biçimi bir araya gelince, vazgeçemeyeceğiniz akıllı cep telefonları ortaya çıkmış oluyor.

Sony Cep Telefonu Fiyatları

Standart belirleyen özelliklere sahip akıllı cep telefonlarını üreten Sony, her bütçeye ve ihtiyaca uygun ürünleri piyasa çıkartıyor. Model isimlendirmelerini takip ederek ihtiyacınızı belirleyebilir, sizin için en ideal cep telefonunu bulabilirsiniz. Eğer Android dünyasına yabancıysanız ve düşük fiyatlı bir akıllı telefon almak istiyorsanız, yeni Xperia E serisi başlangıç için uygun olabilir. Bu sayede Sony’nin uygulamalarıyla tanışabilirsiniz. Daha önce Android işletim sistemli cep telefonu kullandıysanız oyun, fotoğraf, depolama, hız gibi ihtiyaçlarınızı belirleyip Xperia C ya da Xperia M serisi telefonlara yönelebilirsiniz. Bu iki seriye yöneldiğinizde günlük işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilir, oyun, video, eğlence gibi konularda herhangi bir dar boğaza düşmezsiniz. Performans ve teknik özelliklerle bağlantılı olarak fiyatlarda artış olabilir. En iyi performansa, kamera özelliklerine ve donanım hızına sahip olmak isterseniz Xperia Z serisi veya Xperia Z Compact serisine göz atmalısınız.

Sony Cep Telefonu Fiyatları ve Modelleri

16 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Samsung
  2. LG
  3. HTC
  4. Apple
  5. Huawei
  6. Asus
  7. Lenovo
  8. Sony
  9. Nokia
  10. Casper
  11. Vestel
  12. General Mobile
  13. Xiaomi
  14. Alcatel
  15. BlackBerry
  16. Hıking
  17. Anka
  18. Microsoft
  19. ZTE
  20. Piranha
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Ekran Boyutu
 7. Kamera Çözünürlüğü
 8. RAM Kapasitesi
 9. İşlemci Kapasitesi
 10. İşletim Türü
 11. Dahili Hafıza
 12. Ön (Selfie) Kamera
 13. Arttırılabilir Hafıza
 14. Mobil Bağlantı Hızı
 15. Renk
 16. Kapasite
 17. Satıcı A-Z
 • Marka Sony
DSACategoryId/2147483642/371965
BAŞA DÖN