Spor Ayakkabı Markaları

Günlük yaşantıda neredeyse normal ayakkabıların yerini tam anlamıyla almayı başaran spor ayakkabılar her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Futbol veya koşu gibi çeşitli spor alanlarında özel bir öneme sahip olan bu ayakkabılar, birçok farklı kalite ve fiyat farkı ile satışa sunuluyor. Spor ayakkabı konusunda eğer tercih yapmaya karar verdiyseniz popüler markalardan olan Adidas spor ayakkabılar, Lescon spor ayakkabılar veya Nike spor ayakkabılar sizin için en doğru tercihlerden olacaktır. Bu markaların dışında da çok kaliteli üretim yapan çeşitli markalar bulunuyor. Hepsiburada.com olarak sizlere en iyi spor ayakkabılarını en uygun fiyatlar ile sunmayı amaçlıyoruz.

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Normal ayakkabılarınızı sahip olduğunuz ayakkabı boyaları sayesinde pek fazla zorlanmadan kolayca temizleyebiliyor, ilk gün ki görünümüne sahip olmasını sağlayabiliyorsunuz. Spor ayakkabılarda ise böyle bir durum söz konusu olmuyor. Bu sebeple spor ayakkabı bakımı konusunda biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Normal spor ayakkabıları çeşitli ayakkabı bakım malzemeleri ve bezler ile sildiğinizde beyaz renklere göre biraz daha kolay temizleniyor. Eğer beyaz bir spor ayakkabınız bulunuyorsa işinizin biraz daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Spor ayakkabı temizliği konusunda en sıkça rastlayabileceğiniz yöntem eski bir diş fırçası ve sabun formülüdür. Sahip olduğunuz eski bir diş fırçasını sabuna batırarak ayakkabınızı fırçalamaya başlayabilirsiniz. Lekeleri fırçaladıkça ortaya çok temiz bir görünüm çıkacağına emin olabilirsiniz. Kimi zaman sabunlu su temizlik konusunda yeterli gelmeyecektir. Bu durumda da aseton, benzin ve alkol gibi maddelerden yararlanabilirsiniz. Diş fırçanızı bu maddelerden bir tanesine batırarak ayakkabınızı fırçalamaya başlayınız. Kısa sürede normal sabundan çok daha iyi bir görüntü elde edeceksiniz.

Bir süre ayakkabınızı kullanmadığınızda doğru şekilde muhafaza etmezseniz küf lekeleri ortaya çıkacaktır. Spor ayakkabınızın üzerinde oluşacak küf lekeleri, çözümsüz gibi gözüken berbat bir görüntüye yol açacaktır. Bu durumda da yapmanız gereken sıradan yöntemler yerine farklı yöntemlere başvurmaktır. Bu konuda da bizim sizlere önerimiz gliserinden yararlanmanız yönündedir. Gliser, küf konusunda sizin yardımınıza yetişecektir.

Sıkça yapılan hatalardan bir tanesi de spor ayakkabıları makinede yıkamada olayıdır. Bez ve yıkamaya karşı dayanıklı ayakkabılarınızı çamaşır makineleriniz de yıkayabilirsiniz. Eğer spor ayakkabınız bez yerine farklı malzemelerden üretilmişse bu yola başvurmanız sizin için dezavantaj olacaktır. Spor ayakkabınızı çamaşır makinenizde yıkadığınızda dayanıklılık seviyesi azalacak, ömrü kısalacaktır.

Sağlığa Uygun Spor Ayakkabı Seçimi

Spor ayakkabılar normal ayakkabıya göre biraz daha farklı olduklarından dolayı, sağlık açısından da önemine değinmek gerekiyor.. Bir spor ayakkabınızın sağlığa uyumlu olduğuna emin olabilmeniz için onu çeşitli testlerden geçirebilirsiniz. Spor ayakkabılarda topuk kısmının normale göre biraz daha sert, ön kısmın ise bunun tam tersi olarak yumuşak olması gerekiyor. Ayakkabınızı ikiye kırmaya çalıştığınızda da, tam ortadan değil biraz daha ön kısımdan bükülmesi gerekiyor. Ek olarak bilmeniz gerekiyor ki, ayakkabının ön kısmında 1 - 1,5 cm kadar boşluk kalması gerekiyor.

Sahip olduğunuz bir spor ayakkabı ile yürüdüğünüz zaman normale oranla 3 kat daha fazla yük binmektedir. Bunun aksine koşmaya başladığınızda ise bu yük 7 kata kadar yükseliyor. Spor ayakkabınızın topuğunun çok sert olmaması da sağlık açısından büyük önem taşır. Eğer spor ayakkabınızı yere koyduğunuzda ön ve topuk kısmı biraz havada kalıyorsa, bu sağlık açısından ek avantaj anlamına gelmektedir.

Spor ayakkabınızı aldığınız zaman burun ve topuk kısmının vurmuyor oluşu da önemlidir. Eğer ayakkabınızın topuğu veya burnu ayağınıza vuruyorsa, fazla vakit kaybetmeden farklı bir ayakkabı kullanmaya başlamalısınız. İlk başlarda ufak bir problem gibi gözüken ayağınıza vurma olayı, bir süre sonra katlanılamaz bir acı halini alacaktır.

Eğer hala daha seçim  yapmadıysanız herkesin severek giydiği Nike Air Max modellerine de göz atmanızı tavsiye edebiliriz.

Doğru Spor Ayakkabı Seçimi

Çeşit çeşit markaların üretmiş olduğu spor ayakkabılar, üretim aşamasında amaçlarına göre dayanıklılığa sahip şekilde kullanıcıya sunuluyorlar. Siz spor ayakkabı almaya karar verdiğiniz an da hangi amaçla ile kullanacağınızı tam anlamıyla tespit etmelisiniz. Günlük yaşantınızda giyeceğiniz bir spor ayakkabı arıyorsanız, günlük spor ayakkabılar doğru tercih olacaktır. Günlük yaşantının aksine basketbol ile bağlantınız bulunuyor, basketbol maçlarında giymek için basketbol ayakkabısı arıyorsanız günlük spor ayakkabılar sizin için hatalı bir seçim haline gelir. Halı saha ayakkabıları, kramponlar futbol severler tarafından en çok tercih edilen türler oluyor.

Hatalı yapmış olduğunuz ayakkabı seçimleri, bir süre sonra sizin olumsuzluklar yaşamanıza sebep olacaktır. Eğer uzun süre spor ayakkabınızı en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız mutlaka doğru seçim yaptığınıza emin olunuz.

Çocuklar için Spor Ayakkabı Uygunluğu

Spor ayakkabılar yumuşak olması sebebiyle çocuğunuz için büyük avantaj sağlayacaktır. Ama çocuk spor ayakkabıları seçim sırasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Çocuğunuz için spor ayakkabı seçimi yaparken, üretilen materyal ve iç taban yapısını başlıca kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra ayakkabıyı elinize aldığınızda kolayca katlanabiliyor olması da büyük önem taşıyor. Ayakkabı elinizde katlanıyorsa, çocuğunuzun yeri daha iyi kavrayarak yürüyecektir.

Ayakkabının burun kısmının sivri ve dar olmamasını da göz önüne almalısınız. Çocuk ayakkabısının burnunun geniş olması, çocuk açısından büyük sağlayacaktır.

Çocuklar için spor ayakkabının ayağı kötü yönde etkilediği, ayak büyümesine yol açtığı gibi çeşitli düşünceler bulunmaktadır. Bu düşüncelerin aksine çocuklar için spor ayakkabı seçiminin yol açacağı herhangi bir problem bulunmamaktadır. Çocuğunuz ayağı olması gerektiği gibi gelişimini sürdürecektir.

Unutmayın ki kaliteli çocuk spor ayakkabıları olduğu kadar kalitesiz çocuk spor ayakkabıları da bulunmaktadır. Bu konuda uyarıları göz önüne alarak en iyi kararı sizler vereceksiniz.

Spor Ayakkabı Renk Seçimi

Spor ayakkabı alacağınız markaya karar verdikten sonra ortaya çıkan bir problem, hangi renk almaya karar vereceğiniz. Spor ayakkabı üreticileri üretimler sırasında her ayakkabıdan çeşit çeşit renkler üreterek kullanıcıya sunuyor. Siz seçim sırasında gözünüze en güzel gözüken renk yerine kıyafetleriniz ile en iyi uyumu sağlayacak rengi seçerek, doğru renk seçimini yapabilirsiniz. Hatalı renk seçimine sahip olan spor ayakkabınız kıyafetleriniz ile uyumlu olmayacağından dolayı, kısa sürede ayakkabıdan sıkılmanıza sebep olacaktır.

Spor Ayakkabı Fiyatlandırması

Spor ayakkabıları incelediğiniz zaman fiyat konusunda ciddi farklar olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Spor ayakkabılarında fiyatlandırma kalite ve marka algısı ile doğru orantıda yapılmaktadır. Herkes tarafından bilinen kaliteli bir ayakkabı aldığınızda yüksek fiyat öderken, herkes tarafından bilinmeyen ama belli bir kaliteye sahip ayakkabı aldığınızda daha az ödersiniz. Cinsiyete göre üretim biçiminden dolayı da kadın spor ayakkabıları ile erkek spor ayakkabıları ufak bir fiyat farkına sahiptir.

Hepsiburada.com olarak biz sizlere en kaliteli spor ayakkabılarını en uygun fiyatlara sunmayı amaçlıyoruz. Sitemizde yer alan kampanyaları takip ederek en kaliteli spor ayakkabılarını normalden çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Son günlerde Adidas spor ayakkabılarının satışların oldukça arttığını belirtebiliriz. Eğer siz de şuanda yeni bir spor ayakkabı arayışı içerisindeyseniz, son günlerin en popüler markasının ürünlerini inceleyebilir sizin için en uygun olan spor ayakkabıyı tespit edebilirsiniz.

Spor ayakkabıları sürekli kullanacağınızın için normal giyim ürünlerine göre daha fazla bütçe ayırmanız gerektiğini göz önüne almayı ihmal etmemelisiniz.

Spor Ayakkabı Fiyatları

15.141 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Nike
  2. Adidas
  3. New Balance
  4. Hummel
  5. Asics
  6. Kinetix
  7. Puma
  8. Lescon
  9. Skechers
  10. Converse
  11. Superga
  12. Salomon
  13. Merrell
  14. Vans
  15. GRISPORT
  16. Jump
  17. Lumberjack
  18. Mizuno
  19. Columbia
  20. Lotto
  21. The North Face
  22. Onitsuka Tiger
  23. Dockers
  24. Reebok
  25. Sperry
  26. Regatta
  27. Crocs
  28. Slazenger
  29. Helly Hansen
  30. Dolomite
  31. Lacoste
  32. Diadora
  33. Karrimor
  34. Teva
  35. U.S. Polo Assn.
  36. Wilson
  37. Etnies
  38. Scarpa
  39. Quiksilver
  40. Toms
  41. Scooter
  42. Speedo
  43. Under Armour
  44. Havaianas
  45. U.S Polo
  46. Meindl
  47. Asolo
  48. Dixstar
  49. Head
  50. Kayland
  51. Keen
  52. AKU
  53. Caterpillar
  54. Harley Davidson
  55. Tiger
  56. Berg
  57. Despina Vandi
  58. Arena
  59. Bestard
  60. Lomer
  61. Igor
  62. Tommy Hilfiger
  63. Camper
  64. Cat
  65. Brooks
  66. Lemigo
  67. M.P
  68. DC
  69. Joma
  70. Pinokyo
  71. Jack Wolfskin
  72. Reef
  73. Aigle
  74. Lig
  75. Birkenstock
  76. Mondeox
  77. Rotax
  78. Sidi
  79. Couger
  80. Inov8
  81. Rockpillars
  82. Hi-Tec
  83. Shimano
  84. İmac
  85. Haix
  86. Jack & Jones
  87. Pink Step
  88. Treksta
  89. Lafuma
  90. Millet
  91. Nordic Grip
  92. Sperry Top-Sider
  93. Frogy
  94. North face
  95. Savagear
  96. Tommy
  97. Uhlsport
  98. Vicco
  99. Billabong
  100. Boaonda
  101. Brago
  102. Fenerium
  103. Jooze
  104. Mentalist
  105. Natural World
  106. Bigfoot
  107. Roxy
  108. Yonex
  109. 5.11
  110. Ferrino
  111. Fizik
  112. İnox
  113. Jagen
  114. LP
  115. Nordmende
  116. Nstep
  117. UK Polo Club
  118. Y.T.S.
  119. Clarks
  120. Darkwood
  121. Evolite
  122. Greyder
  123. Hart
  124. Letoon
  125. Magic Locks
  126. Mammut
  127. O'neill
  128. Oakley
  129. Odesa
  130. Patagonia
  131. Perfect Steps
  132. Polly Boot
  133. Remixon
  134. San Bernardo
  135. Sportive
  136. West
  137. Winx
  138. Antarctica
  139. Aqua Sphere
  140. Discovery
  141. Fila
  142. Fred Perry
  143. Gill
  144. Glacier
  145. Gola
  146. Hanwag
  147. Jeantex
  148. Kangaroos
  149. Keds
  150. Kovea
  151. Lowa
  152. Lytos
  153. Munich
  154. Onitsuka
  155. Palladium
  156. Pony
  157. Saucony
  158. Schmilton
  159. Seac Sub
  160. Spiderman
  161. Supra
  162. Timberland
  163. Trekmates
  164. Umbro
  165. Vardem
  166. Wyless
  167. Yellow Kids
  168. Zamberlan
 2. Cinsiyet
 3. Fiyat Aralığı A-Z
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Numara A-Z
 7. Renk A-Z
 8. Satıcı A-Z