Spor Ayakkabı Markaları

Günlük yaşantıda neredeyse normal ayakkabıların yerini tam anlamıyla almayı başaran spor ayakkabılar her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Futbol veya koşu gibi çeşitli spor alanlarında özel bir öneme sahip olan bu ayakkabılar, birçok farklı kalite ve fiyat farkı ile satışa sunuluyor. Spor ayakkabı konusunda eğer tercih yapmaya karar verdiyseniz popüler markalardan olan Adidas spor ayakkabılar, Lescon spor ayakkabılar veya Nike spor ayakkabılar sizin için en doğru tercihlerden olacaktır. Bu markaların dışında da çok kaliteli üretim yapan çeşitli markalar bulunuyor. Hepsiburada.com olarak sizlere en iyi spor ayakkabılarını en uygun fiyatlar ile sunmayı amaçlıyoruz.

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Normal ayakkabılarınızı sahip olduğunuz ayakkabı boyaları sayesinde pek fazla zorlanmadan kolayca temizleyebiliyor, ilk gün ki görünümüne sahip olmasını sağlayabiliyorsunuz. Spor ayakkabılarda ise böyle bir durum söz konusu olmuyor. Bu sebeple spor ayakkabı bakımı konusunda biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Normal spor ayakkabıları çeşitli ayakkabı bakım malzemeleri ve bezler ile sildiğinizde beyaz renklere göre biraz daha kolay temizleniyor. Eğer beyaz bir spor ayakkabınız bulunuyorsa işinizin biraz daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Spor ayakkabı temizliği konusunda en sıkça rastlayabileceğiniz yöntem eski bir diş fırçası ve sabun formülüdür. Sahip olduğunuz eski bir diş fırçasını sabuna batırarak ayakkabınızı fırçalamaya başlayabilirsiniz. Lekeleri fırçaladıkça ortaya çok temiz bir görünüm çıkacağına emin olabilirsiniz. Kimi zaman sabunlu su temizlik konusunda yeterli gelmeyecektir. Bu durumda da aseton, benzin ve alkol gibi maddelerden yararlanabilirsiniz. Diş fırçanızı bu maddelerden bir tanesine batırarak ayakkabınızı fırçalamaya başlayınız. Kısa sürede normal sabundan çok daha iyi bir görüntü elde edeceksiniz.

Bir süre ayakkabınızı kullanmadığınızda doğru şekilde muhafaza etmezseniz küf lekeleri ortaya çıkacaktır. Spor ayakkabınızın üzerinde oluşacak küf lekeleri, çözümsüz gibi gözüken berbat bir görüntüye yol açacaktır. Bu durumda da yapmanız gereken sıradan yöntemler yerine farklı yöntemlere başvurmaktır. Bu konuda da bizim sizlere önerimiz gliserinden yararlanmanız yönündedir. Gliser, küf konusunda sizin yardımınıza yetişecektir.

Sıkça yapılan hatalardan bir tanesi de spor ayakkabıları makinede yıkamada olayıdır. Bez ve yıkamaya karşı dayanıklı ayakkabılarınızı çamaşır makineleriniz de yıkayabilirsiniz. Eğer spor ayakkabınız bez yerine farklı malzemelerden üretilmişse bu yola başvurmanız sizin için dezavantaj olacaktır. Spor ayakkabınızı çamaşır makinenizde yıkadığınızda dayanıklılık seviyesi azalacak, ömrü kısalacaktır.

Sağlığa Uygun Spor Ayakkabı Seçimi

Spor ayakkabılar normal ayakkabıya göre biraz daha farklı olduklarından dolayı, sağlık açısından da önemine değinmek gerekiyor.. Bir spor ayakkabınızın sağlığa uyumlu olduğuna emin olabilmeniz için onu çeşitli testlerden geçirebilirsiniz. Spor ayakkabılarda topuk kısmının normale göre biraz daha sert, ön kısmın ise bunun tam tersi olarak yumuşak olması gerekiyor. Ayakkabınızı ikiye kırmaya çalıştığınızda da, tam ortadan değil biraz daha ön kısımdan bükülmesi gerekiyor. Ek olarak bilmeniz gerekiyor ki, ayakkabının ön kısmında 1 - 1,5 cm kadar boşluk kalması gerekiyor.

Sahip olduğunuz bir spor ayakkabı ile yürüdüğünüz zaman normale oranla 3 kat daha fazla yük binmektedir. Bunun aksine koşmaya başladığınızda ise bu yük 7 kata kadar yükseliyor. Spor ayakkabınızın topuğunun çok sert olmaması da sağlık açısından büyük önem taşır. Eğer spor ayakkabınızı yere koyduğunuzda ön ve topuk kısmı biraz havada kalıyorsa, bu sağlık açısından ek avantaj anlamına gelmektedir.

Spor ayakkabınızı aldığınız zaman burun ve topuk kısmının vurmuyor oluşu da önemlidir. Eğer ayakkabınızın topuğu veya burnu ayağınıza vuruyorsa, fazla vakit kaybetmeden farklı bir ayakkabı kullanmaya başlamalısınız. İlk başlarda ufak bir problem gibi gözüken ayağınıza vurma olayı, bir süre sonra katlanılamaz bir acı halini alacaktır.

Eğer hala daha seçim  yapmadıysanız herkesin severek giydiği Nike Air Max modellerine de göz atmanızı tavsiye edebiliriz.

Doğru Spor Ayakkabı Seçimi

Çeşit çeşit markaların üretmiş olduğu spor ayakkabılar, üretim aşamasında amaçlarına göre dayanıklılığa sahip şekilde kullanıcıya sunuluyorlar. Siz spor ayakkabı almaya karar verdiğiniz an da hangi amaçla ile kullanacağınızı tam anlamıyla tespit etmelisiniz. Günlük yaşantınızda giyeceğiniz bir spor ayakkabı arıyorsanız, günlük spor ayakkabılar doğru tercih olacaktır. Günlük yaşantının aksine basketbol ile bağlantınız bulunuyor, basketbol maçlarında giymek için basketbol ayakkabısı arıyorsanız günlük spor ayakkabılar sizin için hatalı bir seçim haline gelir. Halı saha ayakkabıları, kramponlar futbol severler tarafından en çok tercih edilen türler oluyor.

Hatalı yapmış olduğunuz ayakkabı seçimleri, bir süre sonra sizin olumsuzluklar yaşamanıza sebep olacaktır. Eğer uzun süre spor ayakkabınızı en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız mutlaka doğru seçim yaptığınıza emin olunuz.

Çocuklar için Spor Ayakkabı Uygunluğu

Spor ayakkabılar yumuşak olması sebebiyle çocuğunuz için büyük avantaj sağlayacaktır. Ama çocuk spor ayakkabıları seçim sırasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Çocuğunuz için spor ayakkabı seçimi yaparken, üretilen materyal ve iç taban yapısını başlıca kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra ayakkabıyı elinize aldığınızda kolayca katlanabiliyor olması da büyük önem taşıyor. Ayakkabı elinizde katlanıyorsa, çocuğunuzun yeri daha iyi kavrayarak yürüyecektir.

Ayakkabının burun kısmının sivri ve dar olmamasını da göz önüne almalısınız. Çocuk ayakkabısının burnunun geniş olması, çocuk açısından büyük sağlayacaktır.

Çocuklar için spor ayakkabının ayağı kötü yönde etkilediği, ayak büyümesine yol açtığı gibi çeşitli düşünceler bulunmaktadır. Bu düşüncelerin aksine çocuklar için spor ayakkabı seçiminin yol açacağı herhangi bir problem bulunmamaktadır. Çocuğunuz ayağı olması gerektiği gibi gelişimini sürdürecektir.

Unutmayın ki kaliteli çocuk spor ayakkabıları olduğu kadar kalitesiz çocuk spor ayakkabıları da bulunmaktadır. Bu konuda uyarıları göz önüne alarak en iyi kararı sizler vereceksiniz.

Spor Ayakkabı Renk Seçimi

Spor ayakkabı alacağınız markaya karar verdikten sonra ortaya çıkan bir problem, hangi renk almaya karar vereceğiniz. Spor ayakkabı üreticileri üretimler sırasında her ayakkabıdan çeşit çeşit renkler üreterek kullanıcıya sunuyor. Siz seçim sırasında gözünüze en güzel gözüken renk yerine kıyafetleriniz ile en iyi uyumu sağlayacak rengi seçerek, doğru renk seçimini yapabilirsiniz. Hatalı renk seçimine sahip olan spor ayakkabınız kıyafetleriniz ile uyumlu olmayacağından dolayı, kısa sürede ayakkabıdan sıkılmanıza sebep olacaktır.

Spor Ayakkabı Fiyatlandırması

Spor ayakkabıları incelediğiniz zaman fiyat konusunda ciddi farklar olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Spor ayakkabılarında fiyatlandırma kalite ve marka algısı ile doğru orantıda yapılmaktadır. Herkes tarafından bilinen kaliteli bir ayakkabı aldığınızda yüksek fiyat öderken, herkes tarafından bilinmeyen ama belli bir kaliteye sahip ayakkabı aldığınızda daha az ödersiniz. Cinsiyete göre üretim biçiminden dolayı da kadın spor ayakkabıları ile erkek spor ayakkabıları ufak bir fiyat farkına sahiptir.

Hepsiburada.com olarak biz sizlere en kaliteli spor ayakkabılarını en uygun fiyatlara sunmayı amaçlıyoruz. Sitemizde yer alan kampanyaları takip ederek en kaliteli spor ayakkabılarını normalden çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Son günlerde Adidas spor ayakkabılarının satışların oldukça arttığını belirtebiliriz. Eğer siz de şuanda yeni bir spor ayakkabı arayışı içerisindeyseniz, son günlerin en popüler markasının ürünlerini inceleyebilir sizin için en uygun olan spor ayakkabıyı tespit edebilirsiniz.

Spor ayakkabıları sürekli kullanacağınızın için normal giyim ürünlerine göre daha fazla bütçe ayırmanız gerektiğini göz önüne almayı ihmal etmemelisiniz.

Spor Ayakkabı Fiyatları

14.211 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Nike
  2. Adidas
  3. New Balance
  4. Hummel
  5. Asics
  6. Kinetix
  7. Puma
  8. Lescon
  9. Skechers
  10. Converse
  11. Slazenger
  12. Salomon
  13. Superga
  14. Merrell
  15. Vans
  16. Mizuno
  17. Karrimor
  18. Lotto
  19. Onitsuka Tiger
  20. Columbia
  21. The North Face
  22. Lumberjack
  23. Jump
  24. Regatta
  25. GRISPORT
  26. Dockers
  27. Kangaroos
  28. Sperry
  29. Dolomite
  30. Helly Hansen
  31. Kayland
  32. Reebok
  33. Teva
  34. Lacoste
  35. Wilson
  36. U.S. Polo Assn.
  37. Crocs
  38. Diadora
  39. Head
  40. Speedo
  41. Scarpa
  42. Keen
  43. Quiksilver
  44. Meindl
  45. Havaianas
  46. Asolo
  47. Tiger
  48. Arena
  49. Berg
  50. AKU
  51. Jack Wolfskin
  52. Mammut
  53. Bestard
  54. Dixstar
  55. Scooter
  56. Etnies
  57. Harley Davidson
  58. Lomer
  59. Toms
  60. Lemigo
  61. Birkenstock
  62. Despina Vandi
  63. Umbro
  64. Brooks
  65. Caterpillar
  66. Inov8
  67. Lig
  68. Oneill
  69. Pinokyo
  70. Aigle
  71. Igor
  72. O'neill
  73. DC
  74. North face
  75. Tommy Hilfiger
  76. Camper
  77. Dachsteın
  78. Joma
  79. Mondeox
  80. Rotax
  81. Under Armour
  82. Couger
  83. Rockpillars
  84. Shimano
  85. U.S Polo
  86. Millet
  87. Hi-Tec
  88. İmac
  89. Haix
  90. Pink Step
  91. Treksta
  92. Lafuma
  93. Nordic Grip
  94. Sperry Top-Sider
  95. Sportive
  96. Frogy
  97. Savagear
  98. Uhlsport
  99. M.P
  100. Sidi
  101. Billabong
  102. Boaonda
  103. Brago
  104. Cat
  105. Vicco
  106. Bigfoot
  107. Fenerium
  108. Fila
  109. Gola
  110. Jack & Jones
  111. Roxy
  112. Yonex
  113. 5.11
  114. Ferrino
  115. Fizik
  116. İnox
  117. Jagen
  118. LP
  119. Trekmates
  120. UK Polo Club
  121. Y.T.S.
  122. Antarctica
  123. Darkwood
  124. Evolite
  125. Greyder
  126. Hart
  127. Letoon
  128. Mytrax
  129. Oakley
  130. Patagonia
  131. Perfect Steps
  132. Polly Boot
  133. Pony
  134. Reef
  135. Remixon
  136. Schmilton
  137. West
  138. Winx
  139. Yellow Kids
  140. Aqua Sphere
  141. Bts
  142. Chiruca
  143. Dexter
  144. Discovery
  145. Gill
  146. Glacier
  147. Hanwag
  148. Jeantex
  149. Kovea
  150. Lowa
  151. Lytos
  152. Munich
  153. Odesa
  154. Onitsuka
  155. Palalı
  156. Palladium
  157. Saucony
  158. Seac Sub
  159. Star Jaguar
  160. Supra
  161. Timberland
  162. Vasque
  163. Wyless
  164. Zamberlan
 2. Cinsiyet
 3. Fiyat Aralığı
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Numara A-Z
 7. Renk A-Z
 8. Satıcı A-Z