Pegasus Yayınları
Tanrı'nın Formülü

Tanrı'nın Formülü

Pegasus Yayınları
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Beş Yıldız (02.04.2017)
Tarih profesörü Thomas Noronha'yla özdeşleşip bildiğinizi sandığınız ama aslında hiç birşey bilmediğinizi farketmeniz çok kısa sürüyor ve kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.Diziye uyarlanacak olsa rahat 4 sezonluk malzeme çıkar kitaptan ki keşke uyarlansa da okumaktan aciz kesim de haberdar olabilse bu hikayeden.Yazarın ortadoğudaki gazetecilik deneyimi de arka planda hikayeyi tutarlı ve gerçekçi bir şekilde beslemesinde büyük rol oynuyor bence.Her sayfada öğreniyorsunuz...Bir yanda fiziği,matematiği bir yanda felsefeyi,dini.Ve bunların birbiriyle aslında ne kadar ilişkili olduğunu ya da olmadığını.(quantum beyin yakıyor malum)Şiddetle öneririm... devamını göster devamını gizle
GÖNÜL ÇINAR - Tüm Yorumlar (68)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501717

Tanrı'nın Formülü

Tanrı''nın Formülü - Jose Rodrigues Dos Santos

“Rab mahirdir ama zalim değildir. Doğa sırlarını sinsiliğinden değil
özündeki yüceliğinden dolayı saklar.”
—Albert Einstein

1951 sonbaharı: İsrail’in ilk başbakanı David Ben Gurion, Albert Einstein’la tanışmak için Princeton’a gider. Ziyaretinin amacı nükleer silah elde etmektir. Atomla başlayan gizli sohbetleri hızla Tanrı’nın varlığına doğru yönelir. Einstein Tanrı’nın formülünün peşindedir. Dünya düzenini tepe taklak edebilecek bir önemde olduğu için CIA de bu belgenin izini sürmektedir.

Günümüz Kahire’si, Tahrir Meydanı: Kriptolog ve tarih profesörü Thomas Noronha’nın hayatı, çekici İranlı bir kadın olan Ariana Pakravan’ın, çok gizli bir elyazmasını deşifre etmek için yardımını istemesiyle alt üst olur. Albert Einstein imzalı elyazmasının başlığı Tanrı’nın Formülü’dür. Bu formülü deşifre edebilecek tek uzman Noronha’dır. Bunun farkında olan tüm güçlerse Noronha’yı izlemektedir. Kendisiyle birlikte dünyanın da kaderini ilgilendiren bu formül pandoranın kutusuna dönüşmek üzeredir.

Tanrı’nın Formülü, zamanın başlangıcına, evrenin kökenine ve hayatın anlamına dair bu müthiş macerada kuantum fiziğini dinle, Batı felsefesini Doğu mistisizmiyle buluşturan “Tanrı var mı? Doğum ve ölüm nasıl şeyler? Evren sonsuz mu yoksa bir gün yok olacak mı?” gibi insanlığın her zaman üzerine kafa yorduğu sorulara da bir cevap ararken okurlara unutamayacakları bir macerayı da sunuyor.

Tanrı’nın Formülü bilimin hâlâ keşfetmeye ça­lıştığı biricik yer olan dünyadan ve onun baş­langıcı ve sonundan bahsediyor. Hikâyenin konusu bilimsel ayrıntılara boğulmadan oku­yucuyu ilk sayfadan sonuna kadar ele geçiriyor. Tanrı’nın Formülü sinemaya uyarlanacak kadar güçlü bir görsel algıya sahip. Peki, hikâyede ne anlatılıyor? Okuyucuyu bunu kendi başına keşfetme zevkinden mahrum bırakmayacağım. Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki kitabı bir kez okumaya başladığınızda elinizden
düşüremeyeceksiniz.
—O Primeiro de Janeiro, Portekiz

Portekizli ödüllü yazar Jose Rodrigues, insanlık tarihi boyunca cevapları merak edilen en önemli konuları işlediği Tanrı'nın Formülü adlı eserinde, okuyucularını bilim, din ve felsefe üçgeninin en hassas noktalarında buluşturuyor.

Geçmişte kaleme almış olduğu Süleyman'ın Anahtarı, Kodeks 632 ve İsa'nın Son Sırrı kitaplarıyla tanınan Dos Santos, bilimsel gerçekliği kanıtlanmış öğeleri sadeleştirerek, kendine has sorgulayıcı üslubuyla macera tadında aktarmayı tercih ediyor. Gazetecilik, sunuculuk ve savaş muhabirliği geçmişi de olan yazar, Lisbon's New University'de ders vermeye devam ediyor.

Zamanın nasıl başladığı, evrende bulunma sebebimizin ne olduğu, dünyanın nasıl yaratıldığı ve sonunun nasıl olacağı, asırlardır merak edilmesine ve binlerce teori üretilmesine karşın gizemini hâlen koruyor. Tanrı'nın Formülü kitabı, akıcı ve merak uyandıran kurgusuyla okuyucuyu heyecanlı bir yolculuğa çıkartıyor. Bu yolculukta, matematik ve fizik kanunlarının temel taşlarını öğrenirken kendinizi bir casusluk ve gerilim girdabında buluyorsunuz. Bilginin en büyük silah olarak kullanıldığı, devletlerin gerçeğe ulaşmak için amansız bir yarış içine girdiği günümüz koşullarında, kazananın olmadığı bir paradoksa tanıklık edebilirsiniz.

Jose Rodrigues Tanrı'nın Formülü kitabı ile okurlarına Albert Einstein'ın gizli kalmış dünyasının kapılarını aralıyor. 1951 yılında İsrail'in ilk başbakanı David Ben Gurion'un, Einstein ile tanışmak üzere Princeton'a gelmesiyle başlayan roman, bu ziyaretin arkasındaki gerçekleri gün yüzüne çıkartıyor. Atom bombasının yapılabilirliğinin ve Tanrı’nın varlığının sorgulandığı sıra dışı sohbetteki konuşmaları kayda alan Amerikan ajanları; yaşayan en büyük dehanın, dinler ve yaratıcı hakkındaki görüşlerini duyduklarında hayretler içinde kalıyor.Tanrı var mı, kutsal kitaplar doğruyu söylüyor mu, evrim teorisinin ne kadarı gerçek, iyi ve kötü nasıl ortaya çıktı, evrende yalnız mıyız, büyük patlamadan öncesi ve sonrası nasıldı? Günümüz Kahire'sinde devam eden roman, bu soruların cevaplarını bulmak için Einstein'ın yazdığı ve şimdiye kadar ortaya çıkmamış olan bir el yazmasındaki şifreli metinlerin çözülme sürecine ışık tutuyor. İran Devleti'nin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'nda görevli olan Ariana Pakravan’ın önderliğinde tarihçiler, matematikçiler, fizikçiler ve kriptologlardan oluşturulan bir ekip, içinde ajanların ve üst düzey devlet görevlilerin de olduğu büyük bir maceraya sürükleniyor.

Herkesin rahatça anlayabileceği bir dilde kuantum fiziği hakkında da bilgi vererek, tarihin az bilinen gerçeklerini gün yüzüne çıkartmaya çalışan Tanrı'nın Formülü kitabı, mistik sanatlara, dini ritüellere ve felsefi yaklaşımlara yaptığı vurgularla okuyucunun zihninde fırtınalar kopartıyor. Tüm bilgi bombardımanını soluksuz bir macera eşliğinde sunarak merak duygunuzu da kamçılamayı başarıyor. Bildiğiniz her şeyi unutup, farklı disiplinlerdeki uzmanların teorilerini ve kanıtlarını öğrenmeye başladığınızda, gerçekler ile aranızdaki bağın değiştiğini gözlemleyebilirsiniz.Geçmişten günümüze bilim dünyasına yön vermiş pek çok mucidin eserlerine ve görüşlerine de yer veren kitap, evrenin oluşumundan günümüz yapay zekâ uygulamalarına ve sonrasında ortaya çıkabilecek gelişmelere değinerek, septisizmin doruklarına çıkan senaryoyu gerçeklerle buluşturuyor. Aksiyonu, gizemi, sorgulamayı ve farklı kaynaklardan bilgi edinmeyi seviyorsanız Tanrı'nın Formülü'nü bir solukta okuyabilirsiniz.

Özgün adı "A Formula De Deus" olan kitap, Pegasus Yayıncılık tarafından piyasaya sunuluyor. Çevirisini Cem Demirkan'ın, yayın koordinatörlüğünü Yusuf Tan'ın, editörlüğünü Dilek Yücel'in ve sayfa tasarımını Cansu Gümüş'ün yaptığı Tanrı'nın Formülü kitabı, uzun süreli takım çalışmasının ürünü olarak okuyucuyla buluşuyor. Uluslararası alanda çok satanlar listesine giren Tanrı'nın Formülü fiyatı ile de okuyucunun beğenisini kazanıyor. İlk Türkçe baskısı 2014 yılının başında yayımlanan 552 sayfalık kitap, bilimsel gerçekler ile dini inanışların en keskin yönlerini başarıyla harmanlayarak tüm dünyada milyonlarca insanın raflarında yer alıyor.
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 552
Yayın Evi PEGASUS YAYINLARI
Yayın Tarihi 2016
Yazar Jose Rodrigues Dos Santos
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KPEGASUS32104
 • tavsiye ederim

  Gerçekten okunacak bir kitap

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tavsiye ederim

  Akşam sipariş verdim sabah 11'de elimde oldu.Hızlı Kargo İçin teşekkürler. Kitap gerçekten güzel. herkese okumasını tavsiye ederim (sözelciler hariç:) )

  - Afyon - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Bir Yıldız

  yeni başladım okumaya ilk 100 sayfasını okudum terör islam ile bağdaştırılıyor ağır bir islamafobi işleniyor daha bitirmedim ilk izlenimim böyle devamında da durum böyle olursa bitirince kitabı yakıp pegasus yayınlarına videosunu göndereceğim

  - Kırklareli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (2)

 • Dört Yıldız

  çok beğendim

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  Akşam sipariş verdim sabah elime ulaştı. Süper hızlı gönderi için ve bu zamana kadar verdiğim bazı siparişlerde yaşadığım sorunların hiçbirinde beni mağdur etmeyen hepsiburada ya teşekkürler. Kitaba gelince hemen okumaya başladım tüm herkesin okuması gereken bir kitap.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  sipariş herzamanki gibi hızlı ve söylenen zamanda geldi. Kitap; isminden ötürü zaten merak uyandırıyor. Bir pazar günüzü ayırmanız yeterli;elinizden bırakamadığınız için bir solukta bitiriyorsunuz. Bu konulara ve maceraya meraklıysanız kaçırmamamnızı tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • harika kitap düşünmeden alin

  verdiği gerçek bilgiler yanında hikayeside çok iyi çok akıcı kesinlikle alin

  ÇERKEZKÖY - Tekirdağ - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tavsiye ederim

  Karmaşık teoriler o kadar sade bir dille anlatılmış ki,kitap akıp gidiyor farkına bile varmadan.Çookk beğendim. Okunmalı.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • mukemmel

  çok çabuk bititilecek ve çok baside indirgenmiş mükemmel bir kitap. kitabı alalı 2 gün oldu. neredeyse bitti. devamindaki suleymanin anahtarini okumak için sabirsizlaniyorum. yazara tesekkurler.

  - Düzce - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Muhteşem

  Öğretici ve farkındalık yaratan bir kitap. Tereddüt etmeden alın ve okuyun....

  - Hatay - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (68)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN