2000
150
 • Sansasyonel
  (09.11.2016)

  Sade bir dille size olaylara bir de diğer açıdan bakmanıza yardımcı olan bir baş yapıt. Din olgusunun bizi nerelere getirdiğinin açık bir göstergesi. Muhakkak okunması gerekiyor. Ancak bu kitabı okumaya hazır da olmanız gerekiyor.

  MURATPAŞA - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Tanrıcıları üzen bir kitap
  (14.02.2016)

  Kitap aç gözlülüğü yüzünden sonsuz bir hayat beklentisi ile kafasında yarattığı tanrıya tapan insanların zavallı halini bir tokat gibi suratlarına vuruyor. Diğer kitapları da tahmini gönderim süresinden önce düzgün bir sekilde aldım. Hepsiburada ya kurumsal olmanın hakkını verdiği için teşekkür ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • zaman kaybi
  (09.02.2016)

  bu kitabi okuyana kadar stephan hawking veya richard feynman omusak saha karli bosa almayin

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • Aydınlatıcı kitap
  (05.01.2016)

  Saplantılı, tabu dolu zekayı dikkatli okunduğunda merak dolu ve düşündürücü duruma getiren bir kitap. Herkesin okumasını ve okuma yazma bilmeyenlere bile okunmasını tavsiye ederdim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (2)

 • orjinal kitap
  (05.01.2015)

  Süper hızlı bir şekilde orjinal kitap elimde oldu teşekkürler.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Çok çok zeki bir adamdan harika bir kitap
  (10.12.2013)

  Çok Zeki bir Bilim Adamından harika bir kitap. Kitap kesinlikle akıllı hatta zeki insanlara hitap ediyor. Okurken sakin ortamda okuyun. Kitap dinin ne işe yaradığını ap açık anlatıyor. Bu kitapta bütün dinlerin neden olduğunu öğrenebilirsiniz. Ama önyargılı, zihni yeni fikirlere açık olmayan insanlara tavsiye etmiyorum. Aydınlanmak kafamızı kumdan çıkarmak için harika bir kitap. Aklınızda soru işaretleri mi var? O zaman okuyun.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (5)

 • Temellendirmeleri oldukça güçlü
  (04.04.2013)

  Önyargı ile okumamanız gereken bir kitap. Çünkü bu kitabı önyargı ile okuyamazsınız. Okumaya kalkışsanız bile bitiremezsiniz. O yüzden önyargılı insanlara önerim, hiç almayın.

  - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (1)

 • richard dawking en iyisi
  (03.12.2012)

  modern darwinizmin bütün faydalarından yararlanarak muhteşem ötesi bir eser oluşturmuş. ve tezlerini çok etkili bir biçimde savunmuş okunması gereken bir kitap.

  - Burdur - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (5)

 • BUDUR.
  (08.08.2012)

  Çok başarılı buldum. Teizmin mantıksızlığından bağımsız olarak ateizmin mantıklı dayanaklarını bu kadar akıcı, anlaşılır ve eğlenceli şekilde dile getirilmesinin çok çok güzel bir örneği.

  KAĞITHANE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (2)

 • gereksiz... zaman kaybı
  (03.05.2012)

  okumak için daha iyi kitaplar dururken bu kitabın okunması zaman kaybı... edebi ve felsefi açıdan iyi ama kitap anlamsız şeylerle dolu...

  - Muğla - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (21) Hayır (121)

 • GERÇEKLERDEN KORKMAYANLARA!
  (11.12.2010)

  Çocukluğumuzdan beri toplumda,ailede,okulda beynimize doldurulan safsatalardan,dogmlardan ve yalanlardan kurtulmak için tekrar tekrar okunması gereken bir kaynak,gerçeklerden korkmayanlara tavsiye ederim,ben geçen sene aldım şimdiye kader 2 kere okudum...

  Iğdır - Iğdır - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (22) Hayır (10)

 • mutlaka
  (24.09.2009)

  Richard Dawkinsin eserleri mutlaka okunmalı.Mükemmel çözümlemeler içeriyor zira kitap.Eğer önyargılarla yaklaşmayacaksanız okuyup kararı siz verin.Diğer kitapları için henüz fırsatım olmadı ama böyle bir bilim insanının eserlerini incelemek zaruri kanımca.

  ÇİĞLİ - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (69) Hayır (12)

 • Klasik Mantık Hataları
  (18.09.2009)

  Richard Dawkins de ateistlerin düştüğü klasik hatalara düşmüş. Dinle ilgisi olmayan kişisel davranışlardan yola çıkarak tanrının olmadığını kanıtlamaya çalışıyor. Kitabı oldukça yüzeysel buldum. Hiçbir konunun derinine inmeden peşin hükümlü yazılmış bir kitap.

  KADIKÖY - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (35) Hayır (172)

 • Mümkünse orijinal dilinde okuyun.
  (25.06.2009)

  Richard Dawkinsin kitaplarının kesinlikle aydınlatıcı olduğunu düşünüyorum. Bu kitapta da durum farklı değil fakat biyoloji konusunda yazmasını tercih ederim. Kitabın Türkçe çevirisi kesinlikle kolay anlaşılır bir dille yapılmamış ve bu da okurken hemen yorulmanıza ve ara vermenize veya bırakmanıza neden oluyor. Çoğu zaman cümlelerin başını ve sonunu bir araya getirmek ve anlamak için bir kaç kez okumam gerekti. Ana dilim Türkçe olmasına rağmen İngilizcesini daha rahat anladığımı söyleyebilirim. Bununla birlikte, anlayabildiğiniz kadarının bile fikirlerinizi etkileyeceğini, inançlı iseniz inançlarınızı sorgulamak zorunda hissedeceğinizi söyleyebilirim.

  - Denizli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (22) Hayır (10)

 • Kesinlikle okunmalı ama...
  (13.02.2009)

  Bir köşe taşı bu kitap ve okunmalı ama ontolojik bir Tanrı eleştirisi istiyorsanız yeterli değil. Özellikle agnostik iseniz kitap sizi ilerletmez. Felsefeyle ilgili ama işin varlık felsefesinden ziyade dinlerdeki Tanrı kavramının ve diğer dinsel hikayelerin psikolojik etkileri ve etik sonuçları üzerinden "dindeki Tanrı" çözümlemesi yapmış. Çok büyük oranda semitik dinlerdeki Tanrıyı hedef almış. Dinsiz ahlakın da olabileceğini anlatmış insanlara. Zaten bunlar bilinen bir durum dünyada. Zira yazar önce bir bilimci. Sonra felsefeci.

  YENİMAHALLE - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (10)

 • okunmalı...
  (26.11.2008)

  Konusu zaten belli, içeriği çok doyurucu, çevirisi ise maalesef çok kötü. Yazarın (diğer kitaplarından) bildiğimiz coşkulu ve akıcı üslubu çeviride kurban edilmiş. İngilizce orjinaliyle yaptığım karşılaştırmada rastladığım anlam kaymaları da cabası. Yine de demek istediğini bir şekilde anlatabilen bir kitap ve mutlaka okunmalı.

  MURATPAŞA - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (15) Hayır (8)

 • Kesinlikle herkes okumalı.
  (15.10.2008)

  Bilmeden, araştırmadan inanılanların ne kadar boş ve anlamsız olduğunu gösteren harika bir kitap. Çeviri pek iyi olmuş diyemeyiz. Bazı cümleleri çok uzatmış çevirmen ama yine de zevkle okunuyor. Bu konulara ilgli duyanların, kesinlikle okumaları gerekmekte. Eğer biraz şüheliyseniz bir yaratanın varlığından ve geçiş aşamasındaysanız, size çok yardımcı olacaktır.

  BORNOVA - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (24) Hayır (11)

 • Kesinlikle cesur beyinlere
  (30.08.2008)

  Kitap güzel.Çocukluğumuzdan beri bizlere mutlak doğru diye empoze edilen, büyüdükçe de acaba bunlar doğru mu diye sorgulamadığımız, belki de sorgulayamadığımız konular.Her türlü fikre açık cesur bir beyniniz varsa işte bunları sorgulama fırsatı.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (68) Hayır (18)

 • sadece gerçekler, inanmasanız da...
  (30.01.2008)

  Yazar bildiklerini, inandıklarını, çıkarımlarını değil, sade ve sadece gerçekleri anlatıyor. Kitabında bir konuyu irdelerken diğer birçok değerli yazar, bilim adamı ve düşünürün sözlerine, deneylerine yer veriyor ve bunların ışığında sizleri "gerçeğin" kollarına bırakıyor. Genellikle Hristiyanlık üzerinden örnekler verse de, aynı koşulların İslam ve Yahudilik için de geçerli olduğunu görmek, hatta günlük yaşantımızda bashedilen gerçeklerle sıklıkla karşılaştığımızın farkına varmak kuvvetle muhtemel. Okuyacak cesareti olanlar tereddüt etmesin...

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (38) Hayır (16)

 • Sarsıcı ve düşündürücü
  (24.12.2007)

  Gerçekten sarsıcı ve düşündürücü bir eser. 21. yüzyıl ve sonrasına damgasını vuracak etkileyici görüşlere sahip. Önyargısız ve berrak düşünebilen herkes tarafından okunmalı. Keşke tercümesi de kitabın kendisi kadar mükemmel olabilseydi...

  ÜMRANİYE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (38) Hayır (12)

Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN