Derslerde başarılı olmak için konuları öğrenmenin yanı sıra mümkün oldukça çok soru çözülmesi gerekiyor. Eğitim hayatınızda karşınıza çıkacak test tipi sınavları göz önünde bulundurarak, sınav soru tarzlarına yakın soruları barındıran soru bankalarını çözmeyi tercih edebilirsiniz.

Soru Bankası Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Piyasada pek çok soru bankası bulunuyor ve soru bankalarının fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Soru bankasında konu anlatımının bulunması, kitaptaki toplam soru sayısı, kitabın kaç uzman tarafından hazırlandığı gibi etkenler kitap fiyatlarının değişmesine neden olabiliyor.

Hangi Soru Bankasını Almalısınız?

Soru bankası seçiminde alacağınız kaynağın seviyenize uygun olması büyük önem taşıyor. Seviyenizin altındaki soru bankaları sizi geliştirmeyeceği için verim alamazsınız. Gereğinden zor sorular ise hevesinizi kırarak soru çözme isteğinizi yok edebiliyor. Bu nedenle seviyenize uygun soru bankalarını tercih etmeye özen gösterebilirsiniz.

LGS İçin Hangi Soru Bankası Alınır?

Liselere geçiş sınavına hazırlanan öğrencilerin her ders için en az bir tane konu anlatımlı kitap kullanmasında fayda bulunuyor. Konu anlatımlı kitaplar üzerinden okulda gördüğünüz konuları tekrar edebilir ve eksikleriniz varsa giderebilirsiniz. Tercih edeceğiniz konu anlatımlı kitapta çözümlü sorular olmasına dikkat edebilirsiniz. Konu anlatımlarını pekiştirmek adına farklı soru tiplerini görmek yararlı oluyor.

Her dersten en az 2 soru bankası bitirmek LGS’de başarılı olma ihtimalinizi artırıyor. İlk olarak soruları kolaydan zora giden, ardından tamamen zor sorulardan oluşan bir soru bankası kullanabilirsiniz. Ayrıca yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz yaprak testleri kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

YKS İçin Hangi Soru Bankası Alınır?

Üniversite hazırlık sürecinin en önemli kısmını soru çözümleri oluşturuyor. TYT ve AYT soru tarzları birbirinden oldukça farklı olduğundan dolayı hem TYT hem de AYT için ayrı soru bankaları almak gerekiyor. TYT için daha çok yoruma dayalı soruların bulunduğu kitapları, AYT için ise yorum ile bilginin harmanlandığı sorulardan oluşan kaynakları tercih edebilirsiniz.

YKS soru bankası alırken seviyenize uygun farklı yayınları almayı düşünebilirsiniz. Soru bankasının yanı sıra yaprak testler ve deneme sınavları alarak öğrendiğiniz konuları pekiştirebilirsiniz. Ayrıca çözümlü yayınları tercih etmek çözemediğiniz soruların çözüm yollarını öğrenmenizi sağlıyor.

KPSS İçin Hangi Soru Bankası Alınır?

KPSS hazırlık için soru bankası alırken gireceğiniz sınavı göz önünde bulundurabilirsiniz. Konular birbirine yakın olsa da ortaöğretim, ön lisans ve lisans sınavlarının soru tarzları ve zorlukları farklı olabiliyor. Bu nedenle gireceğiniz sınava yönelik hazırlanan soru bankalarını tercih etmeye özen gösterebilirsiniz.

Video çözümlü soru bankaları, özellikle sınava evde hazırlanan öğrenciler için çok yararlı oluyor. Çözemediğiniz soruları geçmek yerine nasıl çözüldüğünü öğrenip, kendiniz tekrar çözerseniz netlerinizde hızla artış olduğunu görebilirsiniz.

Seviyenize uygun olarak başlangıç veya orta seviye bir soru bankası çözdükten sonra geçmiş yılların sorularından oluşan bir soru bankası da bitirebilirsiniz. Geçmiş yılların sorularının konu konu ayrılması ile hazırlanan bu kitaplar sayesinde, çalışmalarınızın nasıl gittiğini de tartabilirsiniz.

Kaç Soru Bankası Bitirilmeli?

Sınavlara hazırlık sürecinde her dersten en az bir soru bankası bitirmeye çalışabilirsiniz. Ancak hedefiniz yüksekse bu sayıyı arttırmanızda fayda bulunuyor. Unutmamalısınız ki ne kadar farklı soru görürseniz soru tarzlarına o kadar yakın olursunuz. Böylece sınavda daha önce gördüğünüz çözümleri uygulayabilirsiniz.

Soru Bankası Kaç Günde Biter?

Bir soru bankası alıp bu soru bankasını bitirmek yerine farklı derslerin soru bankalarını zamana yayarak çözmek daha verimli oluyor. Yalnızca bir kitaba yönelerek, soru bankasını bir haftada da bitirebilirsiniz. Ancak bunun yerine düzenli tekrara yer veren bir program hazırlayıp soru bankalarını bir sene içerisinde bitirmeyi hedefleyebilirsiniz.

 


Sorubankası Fiyatları

1.912 ürün var
 1. Ürün Puanı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Yazar A-Z
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Tudem Yayınları
  2. Editör Yayınları
  3. Tonguç Akademi Yayınları
  4. Palme Yayıncılık
  5. Bilfen Yayınları
  6. Sözün Özü Yayınları
  7. Sınav Yayınları
  8. Zambak Yayınları
  9. Koray Varol Akademi
  10. Puan Yayınları
  11. Data Yayınları
  12. Mutlu Yayınevi
  13. Coşku Yayınları
  14. Damla Yayınevi
  15. Kırmızı Beyaz Yayınlar
  16. Karekök Yayıncılık
  17. Netbil Yayınları
  18. Örnek Akademi Yayınları
  19. İşleyen Zeka Yayınları
  20. Açı Yayınları
 6. Sınıf A-Z
  1. 1. Sınıf
  2. 2. Sınıf
  3. 3. Sınıf
  4. 4. Sınıf
  5. 5. Sınıf
  6. 6. Sınıf
  7. 7. Sınıf
  8. 8. Sınıf
  9. 9. Sınıf
  10. 10. Sınıf
  11. 11. Sınıf
  12. 12. Sınıf
  13. Üniversite Hazırlık
  14. Mesleki Hazırlık
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514681
BAŞA DÖN