Everest Yayınları
Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini

Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini

Everest Yayınları
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Bazıları Uçurtma için rüzgar bekler, bazıları üfler ve rüzgar yapar.. (07.02.2017)
Bazen insan gezdiği bir şehide gördüğü manzara karşısında büyülenir ve orayı çok sever ve 'hayatımda gördüğüm en güzel yer' der. bazen tanıdığın birisinin yeni huylarını öğrenirsin ve dersin ki "hayatımda tanıdığım en güzel insan" ve tam zıtları en kötü yer ve en kötü insanda dahil.. bazen başından bir konu geçer ve yaşadığım en harika, en kötü anı diyebilirsin.. sevgili arkadaşlar, bu kitabı okurken benim gördüğüm en güzel yerler çıktı karşıma, en güzel hikayemi yaşadım, unutamadığım anılarım oldu.. iyi insanlarla tanıştım ve çok kötü insanlar tanıdım bu kitapla.. ve Hasan'ın o evinden babasıyla gidişine olduğum tanıklık beni perişan etti.. Khaled HOSSEINI bir kitap yazmış siz izleyin diye.. Bu kitap size kahramanların yürüdüğü o patika yolda, üzerine bastığı taşları kendi ayaklarınızda hissettirecek.. devamını göster devamını gizle
aykut sanik (30) - Ankara - Türkiye Tüm Yorumlar (207)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501757/1501767

Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini

Uçurtma Avcısı - Halit Hüseyni

 • Emir ve Hasan, Kabilde monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emirle Hasanın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur. Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır.
 • Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip Californiaya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasanın hatırasından kopamaz.
 • Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.
 • Uçurtma Avcısında anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...
 • Uçurtma Avcısı kitabı Afganistan doğumlu Tacik asıllı yazar Khaled Hosseini'nin dünyanın pek çok ülkesinde en çok satanlar listesine girmeyi başaran ilk romanı olarak biliniyor. Aynı zamanda Afgan bir yazarın İngiliz dilinde kaleme aldığı ilk eser olarak da ün kazanıyor. Yayınlandıktan kısa süre sonra uluslararası çok satanlar listesine girmeyi başaran roman, hem 2006 hem de 2007 yıllarında Penguin Orange Reader's Ödülü'nün sahibi oluyor.

  Sovyet işgali öncesi ve sonrasında Afganistan'a tanıklık eden roman, iki çocuğun trajik hikayesini, ihaneti, koşulsuz sadakati, vicdan azabını ve affedilme çabasını anlatıyor. Çocukluklarını birlikte geçiren ünlü ve zengin bir iş adamının oğlu Emir ve Afganistan'da pek sevilmeyen etnik azınlık Hazara'lara mensup olan hizmetkarlarının oğlu Hasan kitabın ana karakterlerini oluşturuyor.

  Uçurtma Avcısı kitabı aynı evde birlikte büyüyen ancak yaşadıkları dünyalar arasında derin bir uçurum olan Hasan ve Emir'in birlikte geçirdikleri çocukluklarını, birbirine geçmiş hayatlarını akıcı bir dille anlatıyor. Okur, Hasan ve Emir'in küçük ancak belki de bir yetişkinden daha girift olan hayatlarına, taşıdıkları ağır yüklere, acılarına, cesaretlerine, korkularına, bazen olan biteni usulca kabullenişlerine, bazen de reddederek kaçışlarına ve bu uğurda yaptıkları yanlışlıklara şahit oluyor. Khaled Hosseini romanında babaları ve oğulları, babaların oğullardan beklentilerini ve oğullar için bu beklentilerin ne denli ağır olabileceğini de ustaca işliyor.

  Uçurtma Avcısı yazarın usta kalemi sayesinde karakterleri ince ince işliyor. Bu sayede okur bir yandan karaktere kızarken bir yandan da kendini onları derinden anlarken buluyor. Muazzam kurgusuyla okuyucuyu kitaba bağlayan Khaled Hosseini, işgalin ve savaşın karanlık yüzünü kaleme alarak çok dillendirilmeyen bir tarihin kapılarını usulca sizlere aralıyor. Toplumda yaşanan etnik ayrımcılık, etnik temizlik, Müslümanlığın farklı yorumları ve dinin kötüye kullanımı gibi konular, karakterler ve olay kurguları ile irdeleniyor.

  Afganistan'ın monarşi ile yönetildiği dönemlerde başlayan roman, arka planda tarihe uygun adım eşlik ederek Sovyet işgaline, işgalin etkilerine ve ülkeden götürdüklerine de yer veriyor. İşgal döneminde yaşanan olaylara bazı trajik hikayelerle ayna tutan yazar, bir tarihin ve kültürün nasıl yok edildiğini, işgalin ve savaşın hayatları nasıl değiştirebileceğini de etkileyici üslubuyla anlatıyor.

  Yazar romanın pek çok bölümünde iyiyi ve kötüyü, yanlışı ve doğruyu karakterler aracılığıyla sorguluyor. İyilik ve kötülük, doğru ve yanlış, günah ve sevap kavramları bu romanda Khaled Hosseini'nin penceresinden bir kez daha tanımlanıyor.

  Monarşiden Rus işgaline, ardından Taliban dönemi ve 11 Eylül saldırılarına kadar uzanan hikayede Afganistan'ın işgal edilmesinin ardından Emir ve Hasan'ın yolları ayrılıyor. Bahsi geçen dönemde hali vakti yerinde olan pek çok Afganistanlı ailenin ve yazar Khaled Hosseini'nin de hayatında olduğu gibi işgal döneminde Emir ve babası ABD'ye taşınıyor ve hayatlarına burada devam ediyor. Yaşanan onlarca trajedinin ardından geçmişini ve çocukluğunu da giderken yanında götüren Emir'in gerçeklerle yüzleşme ve geçmişle hesaplaşma hikayesiyle Khaled Hosseini tabiri caizse okurun içine su serpiyor.

  İnsanların kötü olabilme potansiyeliyle yer yer vicdanları rahatsız eden roman, anlattığı hikayenin dünyada bir yerlerde gerçekten yaşanıyor olduğu gerçeğiyle okuru çaresiz hissettirse de, Khaled Hosseini bu gerçekleri yalnızca okurların yüzüne çarparak hikayeyi bitirmiyor. Emir karakteriyle birlikte okurlarına da derin bir arınma yaşatan yazar, umuda, iyiye, güzele ve hataların telafi edilebileceğine dair şifalı sözleriyle okurlarını teselli ediyor.

  Uçurtma Avcısı yanı başımızda yaşanan olaylara bihaber kalmak istemeyenlerin ve tarihi zemin üzerine yazılan romanlardan hoşlanan herkesin keyifle okuyacağı, iki çocuğun dostluğuyla başlayan Afganistan'ın değişim hikayesini aktarıyor.


Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 375
Yayın Evi EVEREST YAYINLARI
Yayın Tarihi 2016
Yazar Khaled Hosseini
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KEVEREST57
 • Muhteşem

  Muhteşem bir kitap. Etkileyici. Alın ve okuyun derim.

  BİGA - Çanakkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Etkileyici ve sürükleyici

  Hevesle başladım ve çocuğun tecavüze uğramasından sonra bıraktım elime alamadım.Devam etmem uzun sürdü.Çok etkilendim.kendimi o topraklarda yaşayan savaş mağduru sandım.Etkileyici ve sürükleyici.Dayanabilirseniz mutlaka okuyun

  MERKEZ - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Etkileyici

  Etkileyici bir kitap, insan bir çok kez kendini sorguluyor ben olsaydım ne yapardım?

  PENDİK - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Afganistan’ın hali

  Genel olarak Afganistan’da Taliban’ın ve Rusya’nın neler yaptığını anlatıyor. Ama müthiş sürükleyici baba oğlu yeğeni sadakati sorgulayan akıcı bir roman. Okunası kesinlikle.

  MERKEZ - Kars - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • hiç bitmesin

  Bu kitap ve yazarın diğer iki kitabı olan "Bin Muhteşem Güneş" ile "Ve Dağlar Yankılandı" bir solukta, uykusuz kalarak okuyup çevreme de tavsiye ettiğim nadir kitaplardan. Herkes çok sevdi. Evimizde onlara isimleriyle hitap edip, gerçek insanlarmışçasına haklarında konuştuk. Karakterlerin yaşamları resmen gözünüzün önünde dolaşıyor. Onlara yardım etmek isterken gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz. Ve o insanlar hayatınızın bir parçası oluyor, uzun bir süre kendi yaşamınızı sorguluyor ve şükrediyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Muhteşem

  Okuduğum ve içim acıyarak ağladığım tek kitap diyebilirim. Muhteşem bir eser...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • muhteşem

  tek kelimeyle muhteşem bi kitap okurken kendinizi o topraklarda hissettiriyor

  ÇAYCUMA - Zonguldak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Çok etkileyici ve sürükleyici bir roman. Hızlı kargo ve uygun fiyat için teşekkürler Hepsiburada??

  - Gaziantep - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • harika bir kitap

  mutlaka okuyun ayri bir dunya cok guzel anlatilmis

  SELÇUKLU - Konya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • tavsiye

  çok güzel bir anlatım. keşke bitmeseydi dediğim bir kitap olmuş. olayları adeta yaşıyorsunuz, acı bir çocuk ve çocukluk için oldukça güçlü bir acı. mutlaka okuyun..

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (207)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Hepsiburada'da beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin, İş Bankası işbirliği ile 750 - 15.000 TL arasındaki sepet tutarınız kadar Anında Alışveriş Kredisi'nden 48 Aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
Nasıl Kullanırım?
1
İş Bankası İnternet Şubesi bilgilerinizle giriş yapın
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İş Bankası İnternet Şubesi hesabınıza Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
Bilgilerinizi kontrol edin, başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tablosu
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
BAŞA DÖN