War Of The Worlds (Dünyalar Savaşı 2005) Yorumları

(36 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • Mükemmel
  (03.05.2011)

  Steven Spielberg, Tom Cruise ve Bilim Kurgu sevenlerin bu fiyata kaçırmaması gereken, bence türünün en iyi filmlerinden biri. Daha önce izleyemediğim bu filmi indirimli fiyatını görünce hemen aldım. Hepsiburadaya hızlı teslimat için ayriyeten teşekkürler.

  TARSUS - İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • bilim kurgu sevenler
  (20.09.2009)

  blim kurgu sevenler için çok iyi bir film ben aldım.dvd koleksiyonuma kattım.tom cruise oyunculuğun hakkını vermiş.fiyatı da çok uygun herkes özellikle bilim kurgu hastası olanlar için tavsiye ederim.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Ben aldım arşivime koydum.
  (14.07.2009)

  Sonuçta bu filmi kamera önüde ve arkasında çok kaliteli isimler var, senaryoda çok iyi kurgulanmış. Muhakkak izlenmesi gereken bir film.

  SÖKE - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Bilim kurgu severlere duyurulur
  (01.06.2009)

  Filmi yakınlarda izleme fırsatı buldum, yönetmen ve oyunculara söylenecek söz zaten yok, senaryo da oldukça güzel fakat bir kaç sahnesi çok basit. senaryoya genel olarak bakıldığında yıllardır yapılmaya çalışan ögeleri toparlamış görünüyor, hele ki benim gibi bir uzay-bilim kurgu filmleri hayranı için çok iyi. filmin kusurlu yanları olarak insan ilişkilerindeki kopukluk, soğukluk ve bir kaç basit görsel malzeme olarak görüyorum (insanların koyulduğu metal kafesler gibi). bilim kurgu severlere bu sorunları görmezden gelip izlemelerini tavsiye ederim. Burak...

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • umduğum gibi değil
  (17.04.2009)

  Doğrusu yönetmen ve oyuncu ismini görünce hemen aldım. Ama umduğum gibi değildi. Filmin konusu itibariyle ben daha hareketli ya da efektleri daha iyi birşeyler umuyordum ama bence sıradandı bu yönetmen ve oyuncuyu düşününce. Ama sonundaki aile kavramı ve yaşamın sadece insanlardan oluşamdığı ve bu dünyanın sahiplerinin yalnız insanlar olmadığı diğer yaşayan varlıkların da rolü olduğunun gösterilmesi gerçekten güzel bir anektod idi...

  KİRAZ - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (2)

 • tom cruise farkı
  (16.04.2009)

  ne zaman steven spielberg ile yom cruise bir araya gelse ortaya süper bir film çıkıyor ayrıca film bir bilimkurgudan ziyade amerikan aile kültürünü sorgulayan ender yapımlardan biri

  ÇORLU - Tekirdağ - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Mantıklı bir senaryo üzerine kurulmuş başarılı bir film.
  (06.04.2009)

  Mantıklı bir senaryo üzerine kurulmuş başarılı bir film. Tom Cruisein oyunculuğunu çok beğendim. Filmde bazı iyimser sahneler var mesela uçak kazası sonrasında kullandıkları arabanın hiç hasarlanmamış olması ve şaşırtıcı şekilde arabanın hep gidecek bir yol bulması gibi. Ama filmde konuyu aktarım ve akıcılık çok başarılı. Arşivde olması gereken bir film.

  EREĞLİ - Zonguldak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • heyecanlı
  (01.04.2009)

  bence türünün klasikleri arasında gösterilebilecek bir film, seyrederken son ana kadar heyecan devam ediyor.Heleki uzaylıların dünyaya gelirken çekilmiş görüntüleri muhteşem.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • uzaylıları tutuyorum
  (14.03.2009)

  film gerilim anlamında beni etkileyen tek uzaylı filmi (bir de ziyaretçiler diye bir dizi vardı küçükken onu severdim) yön. spielberg yine ustalığını konuşturmuş. ben bu tür istila filmlerinde hep uzaylıları tutarım. biz dünyada ırklar, milletler birbirimizin gözünü oyarken uzaylılara mi kızayım? tripotların sesi bana çok ürkütücü gelmişti. sonra o sesleri bas gitar kullanarak yaptıklarını öğrendim. spielber bu konuda usta zaten jurasic parkta da bazı dinazorların sesini naylon poşet ile yapmışlardı. kitabı biraz durağan olması dahilinde yazıldığı dönem göz önüne alındığında tam bir bilimkurgu klasiğidir. sevenler mutlaka okusun.

  KEÇİÖREN - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • dünyamıza göz dikmiş uzaylılar
  (16.02.2009)

  savaş filmleri bu kadar ürkütmüyor insanı ama olaya bir uzaylı girince insan merak ediyor. nasıl bir şeymiş bu meretler diye. istala filmleri fazla olsa da, ben yine de izlenmeye değer buluyorum. bir de çılgın marslılar çok hoşuma gidiyor.

  DÖRTYOL - Hatay - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • fena değil..
  (05.02.2009)

  işin içinde steven spielberg ve tom cruise olunca daha fazla beklenti içine giriyorsunuz.. ben yinede beğendim.. en azından izlerken geçirdiğim vakite acımadım.. çok fazla beklentiniz olmadan izlediğinizde keyif alacağınız kurgusu bilindik ama oyuncularla ve efektlerle güzel süslenmiş bir film olmuş..

  KARTAL - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Doyurucu..
  (20.12.2008)

  Aksiyonu, gerilimi ve efektleri yeterince doyurucu.5+1 varsa keyfini alırsınız.Filmi kötü bulanlar sanırım beklentilerini çok yüksek tutmuşlar. Sonuçta öyle filmler var ki izlediğinize bin pişman oluyorsunuz.Bu film öyle değil bence.Sıkıcı olmayan, sürükleyici, heyecan verici bir film. Senaryoya biraz daha özen gösterilmeliydi gerçi ama izlemeye değer diye düşünüyorum..

  BAĞCILAR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • izlenmeli
  (23.10.2008)

  Galiba Tom Cruıse ve yönetmen Steven Spıelberg in azınlık raporu filminden sonra birlikte 2. çalışması.Bence ikiside iyi iş çıkarmış kesinlikle izlenmeli.Arşiv yapanların da raflarında olması gereken bir film.Özellikle double versiyonunu doyurucu ve gayet ucuz bir fiyatta olduğu için tavsiye ederim.

  MERKEZ - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Şiddetle tavsiye ediyorum
  (13.04.2008)

  Filmde Tomun oynadığını unutacak kadar heyecanlandım. Nefesimi tutarak izledim. Ne kadar gerçekti herşey. Çok çok başarılı, kaliteli. İzlemeyen çok şey kaçırır.

  ETİMESGUT - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • tom cruise varsa iyidir
  (02.07.2007)

  tom cruise varsa iyidir dedim ve alıp izledim. pişman olmadım gerçekten efektleri oyunculukları ve tabiki yönetmenin başarısı ile çok iyi bir yapım olmuş. izlemelisiniz.

  FATİH - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • görüntü var
  (29.06.2007)

  filmde savaştan ziyade bu savaş arasında kalmış bir babanın hikayesini anlatıyor. pek aksiyon sahnesi yok, ama ilginç konusu ile boş bir hafta sonunu doldurabilirsiniz.

  HONAZ - Denizli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • H.G.Wellsin 1898 Tarihli,Aynı Adlı Kült Bilim-Kurgu Romanından Modern Bir Uyarlama
  (08.06.2007)

  Dünyalar Savaşı,dahi sinemacı Steven Spielbergün yönetmenliği ve teknik becerisiyle öne çıkan bir film.Çok iyi çekilmiş sahneler,muhteşem kamera hareketleri, olağanüstü özel efektler kısacası teknik olarak neredeyse mükemmele yakın bir film var karşımızda.Hele bir açılış varki gerçekten inanılmaz.Ayrıca Spielbergün gerilim yaratmadaki dehası bu filminde de kendini gösteriyor ve inanın filmi izlerken kameranın arkasında kendinden çok emin ve ne istediğini çok iyi bilen bir yönetmenin oturduğunu anlıyorsunuz.Film ünlü İngiliz Yazar H.G.Wellsin 1898 tarihli aynı adlı,kült romanından günümüze adapte edildi.Wellsin öyküsü bugün bile insanı tedirgin etmeyi çok iyi beceriyor.Tom Cruise ve küçük yıldız Dakato Faniningin performansları da harika.Tim Robinsi de unutmamalı tabi.Dünyalar Savaşının senaryodan kaynaklanan bazı mantıksal hatalarını ve çekim aksaklıklarını görmezden gelirsek aslında karşımızda iyi bir bilim-kurgu,gerilim filmi var. Filmi izledikten sonra akıllarda bazı cevaplanmamış sorular da bırakmıyor değil tabi.11 Eylül olaylarının izlerini taşıyan film,uzaylı istilasını kimi zaman bir terör saldırısıymış gibi ele alır bir tavrı var.Spielbergün muhafazakar-milliyetçi yönünü bazen çok yoğun bir şekilde filme yansıttığını da düşünüyorum.Neyse,Tim Robinsin canlandırdığı Ogilvynin istila hakkındaki sözleriyle yorumu bitireyim; "Kanımızı içiyorlar...Kanımızı...Bizi Gübre gibi püskürtüyorlar...Bizi içiyorlar.Sonrada buraya gelirken yanlarında getirdikleri kırmızı otların üstüne tükürüyorlar.Bu bitkiler onların(Uzaylıların)besin kaynağı.Ama o şeylerin burada yetişebilmesi için kana ihtiyacı var,kanımıza ihtiyacı var.Onlar(uzaylılar) savaş makinelerini daha henüz buralarda insan bile yokken yerinaltına gömdüler. Milyonlarca yıldır bunu planlıyorlarmış.Onlar(uzaylılar)bizim için gelmedi.Gezegenimiz için geldiler.Bu insanlarla tripodlar arasındaki bir savaş değil.Bu bir katliam."

  MERKEZ - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN