Weber Ateşleme Bacası Seti (Ateşleme Bacası + Kömür + Ateş Küpleri) Yorumları

(22 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • harika
  (26.06.2017)

  tam anlamıyla 5 yıldızlık bir ürün.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Ateşten sonraki en büyük icat
  (22.06.2017)

  Ben Adanalıyım. Mangal yakmak bizim ata sporumuz. Yalnız bu bacadan önce ateş ve mangal yakmak bazen eziyet haline gelebiliyordu. Elin Amerikalısı bacanın kralını yapmış. Piyasadaki hiç bir baca bunun yanından bile geçemez. Meşhur Alman malı bir baca bile. Ki tenekecilerden alacağınız bacalarla mukayese bile etmeyin. Bir defa ürün ömürlük. Çocuğunuza miras kalır. İkincisi kesinlikle bir mühendislik dehası. Kömür konulan üst kısmı alt kısımla ayıran çelik helezon yaylar var. Diğer dandik bacalar gibi düz bir metal zemine koymuyorsunuz kömürleri. Üçüncüsü bacanın etrafında ateşin boğulmaması için bir sürü havalandırma deliği var. Yani anlatmakla olmuyor. Yaşamanız lazım. Alta tutuşturucu koyup, üst kısmı ağzına kadar kömürle doldurun ve kibriti çakın. Sonra gidin etlerinizi hazırlamadıysanız etlerinizi hazırlayın. Yada kahvenizi için. 20 dakika sonra bir baca dolusu kor kömürünüz hazır. Mangala dökün ve keyif başlasın. Yellemek, dumana boğulmak artık bitti. Bir de son olarak artısı şu : Mangal yapmaya devam ederken diyelim baktınız kömür yetmeyecek. Mangala devam ederken yine doldurun kömürü, çakın tutuşturucuya kibriti. 20 dakika sonra ikinci parti kor kömürünüz emrinizde. Mangalı çok seven ama yakmayı beceremeyen en az 5 arkadaşım haftada 1 mangal yakıyor bunun sayesinde. Yorumlar abartı gelebilir, gelmesin. Deneyin ve bunca yıldır çektiğiniz çilenin anlamsızlığını görün. Başlıkta da dediğim gibi ; Ateşten sonraki en büyük icat.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • GÜZEL ÜRÜN
  (15.06.2017)

  BACA MÜKEMMEL... YALNIZ İÇİNDEN 6 ADET TUTUŞTURMA KÜP Ü ÇIKIYOR. BEN 24 ADET BEKLİYORDUM... :) VE KÖMÜR 2 KG ÇIKIYOR HESABINIZI BUNA GÖRE YAPIN... YADA SADECE BACAYI ALIN SET OLARAK HİÇ AVANTAJI YOK... HATTA FAZLA PARA ÖDÜYORSUNUZ... ALIN AMA AYRI AYRI ALIN BENCE :)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • kömür hariç çok güzel.
  (26.03.2017)

  arkadaşlar alacaksanız tavsiyem sadece bacasını ve tutuşturma küplerini alın. kömür 4 saat falan yanmadı. abartısız söylüyorum 5 köfte ve 1 kilo tavuğu pişiremedik. ama baca muazzam .2 tane küp tutuşturucu atıyorsunuz 20 dakikada tamamı eşit pişmiş kömürleriniz oluyor. Çok büyük zahmetten kurtarıyor. bacanın boyu büyük ve geniş.klasik kömürlerden 2.5 kilo alıyor. tutusturma küpleri çok iyi tek çakmak ateşini alıyor ve mum gibi eriyor eriyene kadar da kömürleri yakmaya başlıyor. ben memnun kaldım. kömürü hariç tavsiye ediyorum.

  - İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Mangalda olmazsa olmaz
  (26.03.2017)

  Güzel bir ürün

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • 10 Yıldız
  (25.03.2017)

  Yorumlari okusamda Deger mi? acaba diye düşünerek aldım. Çünkü 10-15 tl lik tutuşturma bacaları da çok işimi görmüştü. Fakat ürünün onlarla hiçbir alakası yok. 2 kg kadar(ağzına kadar dolu) meşe kömürünü 1 briket ve birkaç parça karton ile 10 dk da köz yaptım bununla. Sonra gelip yorum yazıyorum:) Bunu mangal yapanlar alsın, fön makinası, yelleme vs. Uğraşmasın.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Abartı yokmuş kesinlikle tavsiye ediyorum.
  (28.12.2016)

  Ürün ile alakalı yorumları okurken bir acaba diyorsunuz sonra araştırınca arkasında ciddi bir Ar-Ge ve mühendislik olduğunu gördüm. Bir yorum üzerine kömürünü de merak edip araştırdım kesinlikle % 100 doğal olduğunu ve kesinlikle toksik madde içermediğini de görünce kömüründen de sipariş ettim. Şimdi sağlıklı olduğundan emin huzurlu bir şekilde kullanıyorum. Bu arada abartı yok 20 dakika da kor hazır ve kömür sönmek bilmiyor.

  İstanbul - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Şaka gibi
  (03.09.2016)

  Ne eziyet çekmişim bugüne kar. Düşünmeden ihtiyacınız varsa alın.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • baca güzel... kömürlerin bircogu un ufak olmuş.
  (16.07.2016)

  bacayı gerçekten tavsiye ederim 5 yıldız. harika birsey. 20 dakika da köz hazır oluyor hiç bir şey yapmadan. ama komursuz alın.

  MERKEZ - Manisa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • Ateşleme bacası
  (29.06.2016)

  Bu baca altına bir gazete kağıdı tıkıştırarak ta 1 kg kömürü kor haline getirebiliyor. Çok harika bir ürün. Ancak yanında verilen kömür ve ateş küpleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Öncelikle kağıtta işe yaradığı için Ateş küplerine hiç gerek yok. Bir de briket kömürlerinin kanserojen etkisi varmış, İnternette araştırabilirsiniz. normal odun kömürü briket kadar uzun ömürlü olmasa da fiyat performans değerlendirmesi yaparsanız, aynı miktarda eti normal kömür ile yarı fiyatına pişirebilirsiniz. 4 kg normal odun kömürü = 1kg briket kömürü. Baca için puanım 5 yldız. Ateşleme küpü ve kömür için 1 er yıldız. Aritmetik ortalaması 3 yıldız :) puanım bu

  TURHAL - Tokat - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • harika
  (19.05.2016)

  1 kg weber kömür ile 19 Mayıs tatilini mangal keyfine çevirdik 2 kg köfte elimi sürmeden 2 tane tutusturucu tablet ile elimizi kirletmeden komurumuz akkor haline geldi. Bacayı bulunan Allah razı olsun . on numara icat.

  MERKEZ - Samsun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Süper..,
  (23.10.2015)

  Uzun vadeli kullanabilecek,gerçekten çok güzel çok faydalı ve kaliteli..yorumlara bakarak aldım ve pişman Değilim :))

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Herkes güzel mangal yapabilir
  (09.09.2015)

  Weber mangalı 3 yıl önce aldım. tek kelime ile süper. yan ürünleri de çok kaliteli. tavsiye ederim. mangalın mercedesi.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (2)

 • Çok başarılı
  (08.09.2015)

  Bende başka bir Alman firmasının ürünü de var. İnanın bu çok farklı. Diğerinin üzerindeki boyalar ısınınca kalkmasına rağmen, Weber ürünü galvaniz kaplı olduğu için sorun olmadı. Diğer arkadaşların yazdıkları gibi, 3 tane yanıcı küp ve istediğiniz kadar kömür (briket ya da meşe farketmez) ekleyin gerisi çakmak ateşine kalmış. 20 dk sonra herşey hazır.

  ÜMRANİYE - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Benim için çağın icadı
  (07.09.2015)

  Biz Adananılar için mangal olmazsa olmazdır. İnanın 25 yıldır mangal yakarım. 25 yıldır çile çekiyormuşuz. Weberin bu bacasını alınca tek yapmanız gereken gazeteleri rulo haline getirip alt kısma koymak,üzerine de kömür koyup,gazeteleri tutuşturrmak. Yalnız ne kadar sıkı ve çok gazete sıkıştırırsanız o kadar iyi sonuç veriyor. Ben meşe odun kömürü ile denedim. 20 dakikada ağzına kadar dolu kömürü kor haline getirdi. Eminim kendi kömürü ile daha da kolay olacak. Yellemek,uğraşmak yok. Başta pahalı gelebilir arkadaşlar. Ama şunu düşünün : tutuşturmak için çıra,yakıt yada herhangi bir kimyasal tutuşturucuya ihtiyacınız kalmıyor. Bir gazete ve bir kibritle kor ateşiniz 20 dakikada hazır. Durum böyle olunca onlara vereceğiniz parayı bu alete verin,ömür boyu rahat edin. İnanın yorum yapanlar abartıyor diye düşünüyordum. Bırakın abartmayı az bile yazmışlar. Teşekkürler Weber,teşekkürler hepsiburada. Bu arada piyasada buna benzer daha kötü kalite bacalar var. Hepsine baktım. İnanın hiç birinde bu malzeme kalitesi yok

  - Adana - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (0)

 • Kesinlikle alın..
  (30.07.2015)

  Mangal yakmanın teknolojik hali gibi adeta. En alta 3 adet çırayı koyun yakın. Üstüne kömürleri döşeyin 30 dk yanmasını bekleyin . Kor halindeki kömürlerinizi mangala dökün ... Hepsi bu.... Büyük kolaylık...

  GÜNGÖREN - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Mangal yakmak mı :-)
  (01.07.2015)

  Bence mangal yakmayı bu uzmana bırakın, arkanıza yaslanın keyfinize bakın. Bulandanda satandanda getirendende Allah razı olsun. :-) Balkonda mangal yakmak ne kadar rahatmış ya :-)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • WEBER SÜPERDİR
  (25.06.2015)

  Çok kullanışlı bir ürün, uyduruk teneke bacalarla hiçbir ilgisi yok. Tasarımı sayesinde, mangaldan hiç anlamayan bir kişi bile hiç sorunsuz 10 dakikada ateşi hazırlar. Verilen parayı hakediyor, ki burada gerçekten piyasaya göre çok uygun. Hararetle tavsiye ederim!

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • mangal yakmak kolay oldu
  (11.07.2013)

  Mangalda kömür yakmak çoğu insanda sıkıntı yapar, iyi ustalık gerektirmeyen ve kolay kömür yakmak için ürünü kullanışlı buldum.Alttan yakılan tutuştueucudan sonra size sadece bekleyip tutuşan kömürü mangala dökmek kalıyor.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (1)

 • Tek kelime ile Mükemmel
  (06.05.2013)

  Başka hiç bir yerde aramayın,fiyat piyasaya göre çok uygun ve son derece kullanışlı.Kömürü ve bacası ile almanızı kesinlikle herkese öneriyorum.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (1)

Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN