Kedilerin yaşı, kilosu, hareket yapısı özelliklerine bakılarak kedi maması tercih edilir. Günümüzde kedi mamalarının içeriği protein, lif ve yağ oranları bakımından farklılık gösterir. Yavru kedilerde protein ağırlıklı mamaların tercih edilmesi gerekirken, yetişkin kedilerde yağ oranı düşük olan mamalar daha uygun bir tercih olacaktır. Aynı zamanda, kuru mamalar ile konserve mamaları karıştırarak vermek kediler için daha sağlıklı bir seçimdir.

Whiskas Kedi Maması

Kedi maması seçimi yaparken, kedinizin özelliklerine uygun ürünler almaya özen gösterilmelidir. Kedi mamaları evcil hayvanınızın yaşına, kilosuna, cinsiyetine ve ırkına uygun formüller ile imal edilir. Mamaların, protein içeriğini değiştirmek evcil hayvanınızın karşılaşabileceği alerjik problemleri en aza indirdiği gibi iştahının artmasına da katkıda bulunur.

Whiskas kedi maması, farklı gramajlar ve içeriklere sahiptir. Kedinizin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak 100 gram gibi ufak paketler seçebilirsiniz. Eğer çok sayıda kediniz varsa, 10 kilogram üzerindeki ekonomik ürünler sayesinde kedilerinizin mama ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Whiskas kedi mamaları; kuru et, tavuk eti, somon ve ton balıklı gibi farklı ürün seçeneklerine sahiptir. Ürün üzerinde bulunan açıklamalar ve detaylar, tercihlerinizi kolaylaştıracaktır. Whiskas mamalarda fosfor, magnezyum, kalsiyum gibi mineraller dengeli olarak bulunur. Eğer bu minerallerin oranlarında aşırılık olursa, evcil hayvanınız böbrek taşı, idrar enfeksiyonu ve buna benzer rahatsızlıklar yaşayabilir.

Ton balığı, alabalık ve somon gibi balık eti içerikli Whiskas ürünleri, fosfat bakımından son derece zengindir. Fosfat ve kalsiyum gibi minerallerin dengeli olarak emilimi için mama ile birlikte kedinize yeterli miktarda su vermeye de özen göstermelisiniz.

Whiskas kedi mamalarını, güneş ışığını doğrudan gören açık alanlarda ve aşırı nemli yerlerde muhafaza etmemeye özen gösterilmelidir. Mamaları, serin ortamlarda veya buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde saklamak daha doğrudur. Ayrıca, kedilerin mama kabı ve su kabı gibi eşyaları temiz ve steril yerlere konulmalıdır.

Whiskas Yavru Kedi Maması

Yavruların iskelet sistemi, kemikleri ve kaslarının gelişimi 0-5 ay arası dönemde daha hızlıdır. Dengeli beslenme yavru kedileriniz için hayati önem taşır. Yavru kedilerin bağışıklık sisteminin yeni oluşmaya başladığı zamanlarda mama tercihinin doğru yapılması gerekir. Karbonhidrat, yağ ve protein bakımından zengin kedi mamaları yavru kediler için idealdir.

Whiskas kedi mamaları, sindirimi kolay olan, bağışıklık sistemini geliştiren, yüksek oranda protein içeren, genetiği değişime uğramamış ürünlerdir. Yavru kediler için özel olarak formüle edilen Whiskas kuru tavuk içerikli mamalar, 1 yaşına kadar kemik sisteminin gelişimi için yavru kedilere gönül rahatlığı ile verilebilir.

Yavru kedinizin sağlığı için organik beslenme son derece önemlidir. Whiskas mamaların içerisinde bulunan Taurin vitamini, kedi metabolizmasının doğal yollar ile üreteceği bir vitamin olmadığı için, dışarıdan alınması gerekir. Bu vitamin evcil hayvanınızın kalp ve göz sağlığını korumakla beraber, kabızlığı da önleyicidir. Mama seçimi yaparken, kedinizin sağlığı için taurin vitamini bulunan ürünleri tercih etmeye özen gösterilmelidir.

Yavru kedilerin beslenme alışkanlıkları küçük yaşlarda şekillendiği için, yemek artığı vermemekte fayda vardır. Bunun yerine Whiskas kedi mamalarını düzenli olarak kullanmanız daha doğru olacaktır. Dengeli olarak mama ile beslenen yavru kedilerin dışarıdan vitamin takviyesine ihtiyacı kalmaz.

Kedi mamaları, evcil hayvanınızın enerji ihtiyacını yeteri şekilde karşılar. Ayrıca, bisküvi formunda üretilen Whiskas yavru kedi mamaları ile beslenen kediler, yeme işlemi sırasında oluşan sürtünmeden kaynaklı diş ve diş eti hastalıklarına da yakalanmazlar.

Kategori içinden, kedinizin yaşına, cinsine, kilosuna uygun olan Whiskas kedi mamalarını, farklı paket ve gramaj seçenekleri ile birlikte tercih edebilirsiniz.

Whiskas Kedi Maması Fiyatları

78 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Whiskas
  2. Milo
  3. Pro Plan
  4. Royal Canin
  5. Goody
  6. Acana
  7. Newcat
  8. Hills
  9. Champion
  10. Alice
  11. Schesir
  12. Reflex
  13. Sanabelle
  14. Miglior Gatto
  15. Happy Cat
  16. Felix
  17. Brit Care
  18. N&D
  19. Advance
  20. Chefs Choice
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Whiskas
DSACategoryId/2147483616/560074/560118
BAŞA DÖN