ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Doğan Kitap
80 Yıl Cumhuriyete Yaşıt Bir Hayat-Orhan Oğuz

80 Yıl Cumhuriyete Yaşıt Bir Hayat-Orhan Oğuz

Doğan Kitap
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9906

80 Yıl Cumhuriyete Yaşıt Bir Hayat-Orhan Oğuz

  • Cumhuriyetin kuruluşundan sadece beş ay sonra dünyaya gelen Prof. Dr. Orhan Oğuzun anıları, Cumhuriyet tarihinin, kişisel tanıklığa dayanan bir kesitini sunuyor bize. Eskişehirli bir Anadolu çocuğunun, İzmirde genç bir öğretim görevlisi olarak başlayan "hocalık" serüveni, aynı zamanda, Türkiyenin yaşadığı dönüşümün, politik çalkantıların ve ülke tarihine damga vurmuş kritik dönemeçlerin panoramasına da denk düşüyor.
  • 80 Yıl, bir anı ve bir tarih kitabı.
  • 80 yıllık bu hayatın odağında her zaman eğitim, özellikle de Türk yükseköğretimi için girişilen çabaları bulacaksınız. Türkiyede faaliyet gösteren onlarca yükseköğretim kurumunun, ama özellikle de, bugün Türk yükseköğretiminin gözbebeği, "Hoca"nın ise özbeöz çocukları Eskişehir Anadolu, Osmangazi ve Marmara üniversitelerinin kuruluşlarının parsel parsel, oda oda, bina bina hikayesini okuyacaksınız.
  • 80 Yıl, aynı zamanda Türkiyedeki siyasetin ve siyaset yapma biçiminin, somut olaylar üzerine inşa edilmiş etik bir eleştirisi. Bu eleştiriyi daha bir önemli kılan ise, cumhurbaşkanı seçilmesine ramak kalmış bir eğitimci-siyasetçi tarafından yapılıyor olması.
  • 80 Yıl, diğer hepsi kadar, belki de hepsinden fazla bir insanın hikayesi. Orhan Oğuz, yaşamı boyunca adının önünde pek çok saygın sıfat taşıdı. Öğretim görevlisi, akademi reisi, milletvekili, bakan, rektör, RTÜK başkanı... Ama her şeyden önce ve her zaman "Zahireci Hakkı Oğuzun oğlu" olarak kaldı.
  • 80 Yıl, bu topraklardan ve bu insanlardan aldığını bu topraklara ve bu insanlara geri vermesi gerektiğini düşünen, Eskişehirli zahireci Hakkı Oğuzun oğlu Prof. Dr. Orhan Oğuzun kişisel serüveni üzerinden tarihe düşülmüş önemli bir not...
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön