Bluetooth Ürünler

Kısa mesafe radyo frekansını kullanarak kablo gereksinimini ortadan kaldıran bluetooth teknolojisi; bilgisayar, mobil cihazlar ve çevre birimleri arasında kablosuz bağlantı sağlayabilmektedir. Düşük maliyetli radyo bağlantısı olan ağ modem bluetooth ürünleri hemen hemen tüm mobil cihazlar ile kullanılmaktadır.

Bluetooth Fiyatları

Bluetooth fiyatlarının belirlenmesinde birçok önemli etken belirleyici olabilmektedir. Öncelikle bluetooth ürünlerinden beklentinizi belirlemeniz önemlidir. Birçok bilgisayarda bluetooth özelliği bulunmasına karşılık özellikle bazı masaüstü bilgisayarlarda bu özellik bulunmamaktadır. Bluetooth özelliğinin bulunmaması ise başta cep telefonu olmak üzere mobil cihazlardan kablosuz veri aktarımını zorlaştırmaktadır.

Bluetooth özelliği bulunan ve USB girişine bağlanan mini cihazlar ile kablosuz veri aktarımı yapamama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bluetooth fiyatları konusunda en önemli etkenler veri aktarım hızı ve enerji kullanma durumudur. Verileri hızlı bir şekilde aktaran ve düşük enerji ile çalışan cihazlar daha fazla rağbet görmektedir. Bu cihazlar, sadece masaüstü bilgisayarlara değil aynı zamanda bluetooth özelliği bulunmayan tabletlere ya da diğer cihazlara da uygundur. Cihazın çekim mesafesinin fazla olması da fiyatları belirleyen önemli ölçütler arasında yer almaktadır.

Ağ Modem ve Bluetooth Nedir?

İnternete bağlanmayı sağlayan aygıtlara modem adı verilmektedir. Modemler kablolu ya da kablosuz bir şekilde çalışabilmektedir. Bu noktada özellikle veri transferini gerçekleştirirken ya da internet bağlantısını kablosuz olarak kullanabilmek için, kablosuz özelliği olmayan cihazlarda bluetooth kullanımı zorunludur.

Ağ modemler, ağ üzerinden internete birçok cihaz bağlanabilmesini sağlar. Bluetooth cihazınız ile akıllı telefonunuzu modem olarak kullanabilir ve bilgisayarınızdan ağa bağlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, uzaktan bir bağlantı almayı denemek için geniş çekim alanına sahip bir bluetooth cihazı işinize yarayacaktır.

İnternete bağlanmak istediğiniz cihaza bluetooth cihazınızı tanıtmanız ve bağlantıyı alacağınız yerin çok fazla uzak olmaması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra bluetooth cihazını network aktarıcı olarak kullanabilir ve bu sayede internete bağlanabilirsiniz. Veri aktarım hızı, veri aktarım mesafesi gibi konulara dikkat etmeniz ve bu yönde bir ürün tercih etmeniz son derece önemlidir.

Bluetooth cihazları sadece mobil cihazlar arasındaki iletişimi sağlamaz, aynı zamanda çevre birimleri ile de iletişimi sağlamaktadır. Kablosuz teknolojinin önemli bir ayağı olan bluetooth cihazını USB girişine bağlayarak kablosuz bağlantının keyfini yaşayabilirsiniz.

Bluetooth Gerekli Midir?

Uzun yıllardır kullanılmakta olan bluetooth teknolojisi, veri transferinde kablolarla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için önemli bir çözüm olmaktadır. Gereksinim duyduğunuz pek çok işlemi kablosuz olarak gerçekleştirebilmeniz için bluetooth ürünleri gereklidir.

Akıllı telefon ve tabletlerin bu denli yaygınlaştığı günümüzde, kullanıcılar veri transferini her an ve istedikleri her yerden gerçekleştirmek isterler. Bunun en kolay ve en hızlı çözümü de bluetooth bağlantısıdır. İki telefon arasında veri alışverişi yapılmak istendiğinde dakikalar içerisinde bluetooth bağlantısı gerçekleştirilerek veri transferi tamamlanabilir.

Sadece telefonların arasındaki veri transferi için değil, aynı zamanda tüm mobil cihazlar ve çevre birimleri arasındaki kablosuz bağlantı için de en pratik yol bluetooth bağlantısıdır. Bluetooth bağlantısı ile kablosuz mouse, kablosuz kulaklık ve kablosuz klavye gibi ürünlerin bağlantısını hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Bunun yanı sıra yazıcı gibi çevre birimlerinde de kablo kullanmak istemeyen kullanıcılar için de bluetooth bağlantısı önemli bir kolaylık sağlar.

Bluetooth cihazları hem veri transferini kısa sürede sağlayan, hem cihazları birbirine kısa süre içinde bağlayan hem de ihtiyaca göre internet bağlantısını sağlayan ürünlerdir. Radyo dalgaları ile çalışan bu teknoloji uzun zamandır hayatımızda yer alan çok önemli bir buluştur. Bluetooth cihazı tercih ederken ihtiyacınızı belirlemeniz ve buna göre tercih yapmanız son derece önemlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ağ Modem Bluetooth Ürünleri

220 ürün listeleniyor
Htun
Schulzz
Keepro
Microcase
Hadron
Ugreen
Ally
Concord
Coofbe
Profisher
Teenspirit
ZRH
Asus
Orico
TP-LINK
Brs
Gplus
Xnews
Ason Plus
Assmann
Hepsiburada Limiti
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 220 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?