Gelişen akıllı teknolojiler, yaşamı büyük ölçüde kolaylaştırıyor, konfor anlayışını değiştiriyor. Hayatımıza yeni yeni girmeye başlayan akıllı ev teknolojileri, yaşam alanlarını birkaç tuşla denetleme ve düzenleme imkanı tanıyor. Wi-Fi ve Bluetooth gibi kablosuz ağ teknolojileri üstünden çalışan sistemler, herhangi bir kablo dağınıklığı ve kötü bir görüntü olmadan yeni nesil teknolojilerin pratik kullanımını evinize taşımanızı sağlıyor. Üstelik tasarımlarında kristal ve benzeri malzemelere yer vererek dekorasyonla uyum sağlayacak şık ürünler elde edebiliyorlar. Tek bir noktadan evin içerisindeki birçok farklı cihazı kontrol etmenizi sağlayan ya da herhangi geleneksel anahtara ihtiyaç duymaksızın kapınızı açmanızı sağlayan akıllı anahtar sistemleri, akıllı ev teknolojilerinin en pratik ürünleri arasında yer alıyor.

Akıllı Anahtar Nedir?

Akıllı ev teknolojileri içerisinde akıllı anahtar olarak tanımlanan farklı ürün grupları bulunuyor. Evin içerisindeki aydınlatma, projeksiyon, televizyon, ses ve sinema sistemini uzaktan kontrol etmeniz için geliştirilen akıllı anahtar sistemi, herhangi bir kumanda sistemine ihtiyaç duymadan tek bir noktadan evinizdeki pek çok cihazı kontrol etmenize imkan veriyor. Aşırı akım koruması da bulunan sistem, akıllı anahtar ya da cep telefonu üstünden cihazları kumanda etmenizi sağlıyor. Üstelik zamanlama ya da uzaktan kontrol gibi özellikleri sayesinde zaman kaybetmeden eğlencenin tadına varmanıza yardım diyor. Diğer taraftan, geleneksel anahtara ihtiyaç duymadan kapıları açabileceğiniz arttırılmış güvenlik sunan akıllı anahtar çeşitleri bulunuyor. Saniyeler içerisinde kolayca kurulan modeller, şifrelenmiş bilginin yer aldığı bir kutu ya da eşleştirilen cep telefonunun anahtar görevi görmesi prensibine dayanıyor. Her iki tip akıllı anahtar da kapının önünde harcadığınız vakti en aza indirirken güvenliğinizi üst seviyeye çıkarıyor.

Akıllı Anahtar Nasıl Çalışır?

Ev içindeki akıllı cihazları tek bir noktadan kontrol etmek amacıyla geliştirilen akıllı anahtar çeşitlerinin tekli, ikili ya da üçlü gibi farklı modelleri bulunuyor. Akıllı anahtar üstüne bağlanabilecek cihaz adetini belirleyen modeller, cep telefonları ile senkrolize çalışıyor. Uzaktan kontrol edilmek istenen cihazın anahtar sistemi ile uyumlanması sonrasında eşleştirildiği dokunmatik düğme ya da cep telefonuna yüklenen ilgili uygulama üstünden kontrol edilebiliyor. Kapılar için geliştirilen akıllı anahtarlarsa benzer bir prensiple çalışıyor. Anahtarlık görünümüne sahip bir kutuya şifrelenmiş bilginin aktarıldığı basit modeller, şifreyi okuyacak yüzeye kutunun gösterilmesiyle çalışıyor. Kapının önünde harcadığınız vakti en aza indiren sistem, geleneksel anahtarlara kıyasla çok daha karmaşık bir şifreleme kullandığı için daha güvende olmanızı sağlıyor. Akıllı telefonlar üstünden kontrol edilebilen gelişmiş modellerse, kullanıcılara daha fazla özgürlük sunuyor. Kolayca kurulabilen akıllı anahtar modelleri, akıllı telefonla eşleştikten sonra barkod ya da benzeri bir sistem üstünden çalışıyor. Üstelik ev sahibine belirli kişiler için eve giriş izni oluşturmasına ya da izni elinden almasına olanak tanıyor. Temizlik işleri gibi görevler için eve gelecek olanlara belirli gün ve saatler arasında eve giriş izni oluşturulabiliyor. 

Akıllı Anahtar Fiyatları Nasıl?

Yeni yaygınlaşmaya başlayan akıllı ev ve güvenlik sistemleri, sanıldığından çok daha uygun rakamlara tüketicilerle buluşuyor. Kullanıcılarına büyük kolaylık sunan akıllı anahtar fiyatları da uygun rakamlar arasında seyrediyor. Fiyatlar; anahtarın yetenekleri, üretiminde kullanılan malzemeler, üreten firma ve benzeri parametrelerle doğru orantılı olarak değişkenlik gösterse de oldukça cüzi rakamlara akıllı teknolojileri evinize getirmeyi başarıyor. Pratik kullanımları, şık tasarımları ve sağladıkları zaman tasarrufu düşünüldüğünde, akıllı anahtar için bir bütçe ayırmak mantıklı bir seçim olarak görülüyor. Tercih edilen anahtar sistemi doğrultusunda evi uzaktan kontrol etme ya da ev güvenliğini üst seviyelere taşıma kullanıcılara sunuluyor. 

Akıllı Anahtar Fiyatları

3 ürün var
  1. Markalar
    1. BroadLink
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Fırsat Ürünleri
  4. Satıcı
DSACategoryId/80079038/80079040/80092021
BAŞA DÖN