Enerji tasarrufu sağlayan priz ve anahtarlar enerji tüketimini ölçümleyebilmenize olanak tanıyor. 3G, 4G ve WiFi üzerinden android cep telefonlarınız veya tabletlerinizle prizdeki elektrik akımını takip edebilmenize imkan sağlayan tasarruf ürünleri bütçenize katkı sağlıyor. İstediğiniz elektrikli cihazı yakınınızda olmasalar bile cep telefonunuz ve tabletiniz aracılığıyla istediğiniz zaman açıp, istediğiniz zaman kapatabilmenizi sağlayan ürün, gereksiz enerji harcamasının ve dışarı çıktığınızda açık kalan cihazların ortaya çıkarabileceği kaza riskinin önüne geçiyor.

Ev dekorasyonunuzla uyumlu bir görünüm yaratabilecek dekoratif akıllı anahtar modellerinin dış tasarımında daha çok cam malzeme kullanılıyor. Sade ve şık cam yüzeyli modellerin bazılarında led gösterge bulunuyor. Işık kapalıyken led göstergeler soluk bir ışık yayarken lamba yandığında led gösterge daha parlak bir ışık veriyor. Avizenizdeki bütün lambaları aynı anda açabilmenizi sağlayan tek anahtarlı modeller, lambalarınızı iki veya üç grupta farklı zamanlarda açmanızı sağlayan veya iki/üç ayrı ışık kaynağını tek düğme kitine bağlayarak farklı zamanlarda açabilmenizi sağlayan iki ve üç anahtarlı modeller akıllı anahtar çeşitleri arasında yer alıyor. Yerinizden kalkmadan ışıkları açıp kapayabilmenizi sağlayan bu sistem hastalar ve bedensel engeli bulunanlar için çok büyük kolaylık sağlıyor. Akıllı anahtarların bazıları diğer akıllı ev ürünleriyle de uyum içerisinde çalışabiliyor. Sensörlerle etkileşime girebilen akıllı anahtarlar, ses, ısı ve ışık miktarına göre açılıp kapanacak şekilde ayarlanabiliyor. Akılı anahtarların bazılarında aşırı akım algılama mekanizması bulunuyor. Bu mekanizma akım fazlalığında kapanmayı sağlayarak lambalarınızın patlamasına engel oluyor. Anahtarların pek çoğunda zamanlama özelliği bulunuyor. Bu özellik cep telefonunuz veya tabletiniz aracılığıyla ışıkların açılıp kapanabilmesini ayarlayabilmenizi sağlıyor. Anahtarların pek çoğu için ücretsiz Android ve IOS uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar kolayca indirilebiliyor ve cihazla eşleşme sağlanabiliyor. Ürünlerin pek çoğu dokunmatik aç kapa özeliği de barındırıyor.

Akıllı prizler cep telefonunuzla veya tabletinizle evdeki bütün elektrikli cihazları kontrol edebilmenize olanak sağlıyor. Ürünlerin pek çoğunda açma ve kapama zamanını ayarlayabilmenizi sağlayan zaman ayarı özelliği bulunuyor. Akılı prizleri aktive edebilmek için cep telefonunuza veya tabletinize uygun uygulamayı indirmeniz ve eşleşmeyi sağlamanız gerekiyor. Akıllı prizlerin tak çıkar özelliğe sahip modelleri ve sabit modelleri bulunuyor. Bazı ürünlerde elektrik tüketiminizi ölçebilmenizi sağlayan uygulama da bulunuyor. Bu özelik sayesinde harcamalarınızın miktarı telefonunuza geliyor. Elektrik harcamanızı kontrol altına alabilmeniz için gerekli verileri sağlayan sistem anında müdahale imkanı da tanıyor. Fazla harcama olduğunu veya açık unutulan cihazlar olduğunu fark eder fark etmez kapatabilmenizi sağlayan uygulama enerji tasarrufu yapmanızı kolaylaştırıyor. Tatile çıktığınızda veya uzun seyahatlere çıkmanız gerektiğinde açık kalmasının yangın çıkarma olasılığı taşıdığı ütü, fırın gibi cihazlarınızı istediğiniz zaman kontrol edebilmenizi ve açık unuttuysanız geri dönmek zorunda kalmadan kapatabilmenizi sağlayan ürün aynı zamanda hırsız riskine karşı siz evde değilken televizyonu açarak evdeymişsiniz hissi yaratmanızı da sağlayabiliyor.

Evinizde veya iş yerinizde akıllı enerji tasarrufu yönetimi sağlayabilmek için kullanabileceğiniz prizler ve anahtarlar sayesinde elektrik tüketiminizi ölçebilir, gerekmedikçe elektrikli cihazların kendiliğinden kapanmasını sağlayabilir ve daha pek çok özellik sayesinde harcamanızı sınırlandırarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Akıllı enerji tasarruflu ürünlerin fiyatları ürünlerin özelliklerine, fazladan sahip oldukları fonksiyonlara, üretiminde kullanılan malzemenin maliyetine göre farklılık gösteriyor. Kurulumu oldukça basit olan akıllı ürünlerin ihtiyacınızı karşılayacak modelini bulabilmeniz için ihtiyaçlarınızı iyi belirleyerek ürün arayışına girmeniz gerekiyor. Başka akıllı cihazlarla etkileşimli kullanım sağlayabilecek bir ürün arıyorsanız ürün özelliklerinde olumlu bir ibare bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. İhtiyacınızı karşılayabilecek ve bütçenize uygun ürünü bulabilmek için ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Akıllı Enerji Tasarrufu Yönetimi

19 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. BroadLink
  2. Fonri
  3. TP-LINK
  4. Netzhome
  5. Trust
  6. Excellway
  7. Formrack
  8. Insteon
  9. Sonoff
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013122/60007677/60007678
BAŞA DÖN