Aktivite & Eğitici Kitaplar

Aktivite & Eğitici Kitaplar

Son günlerde pek çok ebeveyn çocuklarının ileri yaşlarında kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için eğitici hikâye kitabı okumalarını tercih etmektedir. Ancak eğitici hikâye kitabı ürünlerinin faydası sadece ileriki dönemlerde çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaktan ibaret değil. 

Birçok psikolog veya pedagogun çalışmalarında sunduğu üzere, eğitici ve aktivite kitapları çocukları zihinsel ve psikolojik yönlerden olumlu yönde etkileyebiliyor. Eğitici hikâye kitabı veya masal, şiir gibi yazıları dinleyen çocuklar daha zengin bir hayal dünyasına sahip olup ileride dünyaya daha geniş bir açıdan bakabiliyor. Her gün farklı hikâye, masal veya şiir dinleyen çocuklar bu sayede farklı kelimelere aşinalık kazanabilmektedir. Dinleme ve anlama becerilerini daha keskin kılan bu aktivite aynı zamanda çocukların daha zengin bir kelime dağarcığına sahip olmasında da yardımcı olmaktadır. Yapılan çalışmalara ve gözlemlere göre daha çok eğitici aktiviteye katılan çocuklar, bu aktivitelerden mahrum kalmış yaşıtlarına göre kendilerini daha iyi ifade edebiliyor. 

Eğitici kitaplar sadece dinleme, anlama ve kendini sözel olarak ifade etme becerilerini geliştirmenin yanı sıra çocukların bilişsel zekâları üzerinde de doğrudan bir etkiye sahip bulunmaktadır. Çocuklara kitap okunması ve bu aktivitenin düzenli aralıklar ile yapılması onların neden sonuç ilişkisini daha kolay kurmaları konusunda yardımcı olur. İster günlük hayatta kurulan iletişimde ister okul veya derste öğretmeni takip etme konusunda, dinleme ve anlama becerisinin önemi su götürmez bir yere sahip. Daha geniş bir kelime dağarcığına sahip olan ve farklı kelimelere aşinalık kazanmış bu çocuklar kendilerini iletişim sırasında daha iyi ifade edebilmektedir.

Aktivite Kitapları Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Aktivite kitapları kategorisinde okul öncesi eğitici ve öğretici kitaplar, boyama kitapları, bulmaca, dikkat ve zekâ geliştirme kitapları, bilim ve teknik olmak üzere farklı alternatiflerle karşınıza çıkmaktadır. 1 yaş eğitici kitaplar uykudan önce on dakikalık masallar, zihinsel gelişim etkinlikleri, mini eğitici ve öğretici karton kitaplar veya aktivite kitapları olmak üzere farklılık gösterir. Bu eğitici ve öğretici kitaplar, 1 yaş çocukların anlayabileceği bir seviyeye sahip olup aynı zamanda pedagog onaylı da olabilmektedir. 2 yaş aktivite kitapları ise dikkat geliştirme, zihinsel gelişim etkinlikleri, uyku öncesi şarkılı masallar serisi veya kavramlar gibi farklı seçeneklere sahip olmaktadır. Bu alternatiflerin yanı sıra aktivite kitabı 2 yaş için uygun olan matematik, ince ve kaba motor gelişimi kitapları dahi mevcuttur. 2 yaştan itibaren 4 yaş çocuklara kadar kullanım için uygun olan bir diğer seçenek ise dil ve konuşma becerisi aktivite kitapları olarak karşımıza çıkıyor. 

3 yaş eğitici kitaplar zihinsel gelişim ve dikkat seti, aktivite kitapları, okul öncesi eğitim seti, dikkat güçlendirme seti, hikâye ve masal içeren sürgülü kitap seçenekleri bulundurmaktadır. Bu kitaplara ek olarak 3-4 yaş eğitici kitaplar arasında matematik ve çocuğunuzun zihinsel becerilerini geliştirmek üzere bilişsel etkinlikler ve görsel algı testi kitapları da temin edilebiliyor. Bu kitaplara benzer nitelikler taşıyabilen 4 yaş aktivite kitapları ise zekâ, dikkat ve başarı için neuro via sistemi ile dikkat geliştirme ve güçlendirme setleri, zihinsel becerileri geliştirmek üzere bilişsel etkinlik kitapları siz ebeveyn ve eğitimcilerin beğenisine sunulmuştur. 4 yaş eğitici kitaplar arasında yer alan matematik zamanı, eğlenceli hikayeler ile kazanımlar, sayılar kitaplarının yanı sıra duygusal ve sosyal becerileri geliştiren alternatifler de yer almaktadır.

Eğitici Kitaplar Çocuklara Hangi Faydaları Sağlar?

Anasınıfına veya kreşe başlayan çocuklar hem kurum içerisinde hem de evlerinde çeşitli aktivite kitaplarım seti ile bilişsel zekalarını geliştirebilmektedir. Pedagog onaylı olan bu kitaplar farklı türleri ile yaş gruplarına göre farklılık göstermekte olup istenilen alanı geliştirmeye yöneliktir. Bu alanlar matematik veya geometri olabileceği gibi, sosyal, bilişsel veya psikolojik de olabilmektedir. Çocuklar hikayeleri takip ederek başka kişilerin düşüncelerini daha kolay anlayabilir, bu sayede ileride empati kurmaya daha yatkın bireyler olabilirler. 

Kitap okuma alışkanlığını kazanan çocuklar boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirme yolunu da keşfetmiş olurlar. Araştırmalar gösteriyor ki çocuklukta veya bebeklikte eğitici ve öğretici aktivite yapan kişiler, yetişkinlikte de kitap okuma alışkanlıklarını sürdürebilmektedir. Zamanlarını daha etkin kullanmayı keşfeden bu bireyler, aynı zamanda stres ya da kaygı durumlarında da öz kontrole sahip olabilmekteler. Buna ek olarak bu çocuklar dinleme ve yorumlama, neden sonuç ilişkisi kurma üzerinde yaşıtlarına kıyasla birkaç adım önde olmaktadır. Hikayedeki olay örgüsünü takip edebilmek için kendini geliştiren çocuklar bu sayede günlük hayatlarında da olay örgüsünü veya neden sonuç ilişkisini daha kolay fark edebilmektedir. Bu sayede okulda ders sırasında da öğretmenlerini daha kolay takip edebilmektedirler. 

Eğitici kitaplar 5-6 yaş ürünleri, diğer yaş gruplarından, doğal olarak, daha zengin içerikler ile karşıya çıkmaktadır. Eğitici kitaplar 5-6 yaş miniklere matematik, zihinsel becerileri geliştirmeye yönelik kitaplar, eğlenceli hikayeler ile kazanımlar, kalem tutma becerisi gibi farklı alternatifler mevcuttur. Arzu eden kullanıcılar 5 yaş aktivite kitapları ‘benim ilk yüz bilgilerim’, pedagog onaylı matematik ve mantık, kavramlar, görsel dikkat seti veya ‘İngilizce öğreniyorum’ gibi daha ileri düzey seviyeleri tercih edebilmektedir. Son olarak 6 yaş aktivite kitapları daha ileri düzeylere sahip olmak üzere labirent, sayılar, etkinlikler ile sosyal ve duygusal zekâ, dikkat ve zekâ güçlendirici etkinlikler şeklinde farklılık gösterir. Bazı çocuklar görsel uyaranlar ile daha hızlı öğrenebilmekte veya daha kolay takip edebilmektedir. Eğer siz de çocuğunuzun görsel uyaranlardan daha hızlı öğrendiğini düşünüyorsanız evcil hayvanlar, çiftlik hayvanları dokun ve hisset gibi mini kitaplar sizler için uygun olabilir.

Aktivite Kitapları Fiyat Bilgisi 

Aktivite kitapları farklı yaş gruplarına göre farklı içeriklere sahip olabilmektedir. Bu nedenle 1 yaş eğitici kitaplar ile başlayan eğitici ve aktivite kitabı kategorisi 5-6 yaş grubuna kadar ilerleyerek farklı kategoriler ile kullanıcılara farklı fiyat avantajları ile satışa sunulmuştur. Her yaş grubu için farklı içeriklere sahip olan bu kitaplar alternatif bir sınıflandırmaya da sahiptir.

Aktivite Kitabı 3 Yaş Hangi Çeşitlere Sahiptir?

Aktivite kitabı 3 yaş ürünleri çocukların zihinsel gelişim ve dikkatini geliştirmek üzere setler, okul öncesi eğitim seti, dikkat güçlendirme seti, hikâye ve masal içeren sürgülü kitap alternatifleri içerir.

2 Yaş Eğitici Kitaplar Hangi Etkinlikleri Sunmaktadır?

2 yaş eğitici kitaplar, uykudan önce on dakikalık masallar, zihinsel gelişim etkinlikleri, mini eğitici ve öğretici karton kitaplar olarak daha hafif içerikli seçeneklere sahiptir. Bu seçeneklerin yanı sıra daha ileri düzey olabilen ancak 2 yaş için de kullanıma uygun olan matematik, ince ve kaba motor gelişimi kitapları dahi mevcuttur. Bir diğer seçenek ise dil ve konuşma becerisi aktivite kitaplarıdır. 

Aktivite Ktapları Farklı Bütçe Sahibi Kullanıcılar İçin Uygun Bir Alternatif Oluşturur Mu?

Aktivite kitapları her yaş grubu için sayısız ürün çeşidi sunmaktadır. Geniş ürün koleksiyonuna sahip eğitici kitaplar farklı bütçe sahibi pek çok kişi için uygun bir alternatif de sunabilmektedir.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aktivite & Eğitici Kitaplar

10.000+ ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Çocuk & Gençlik
Çocuk & Gençlik
Aktivite & Eğitici Kitaplar
Aktivite & Eğitici Kitaplar
Okul Öncesi Eğitici & Öğretici Kitaplar
Okul Öncesi Eğitici & Öğretici Kitaplar
Boyama Kitapları
Boyama Kitapları
Bulmaca
Bulmaca
Dikkat & Zeka Geliştirme Kitapları
Dikkat & Zeka Geliştirme Kitapları
Bilim & Teknik
Bilim & Teknik
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?