Aktivite içeriği olan eğitici kitaplar, çocuk kitapları arasında önemli yer tutuyor. Okul öncesi eğitici ve öğretici kitaplar, boyama kitapları, bulmaca, dikkat ve zeka geliştirme kitapları, bilim ve teknik kitapları çocukların yaşlarına göre aktiviteler sunuyor. Boyama kitapları sayesinde renkli kalemler ile eğlenceli vakit geçiren çocukların aynı zamanda motor becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor. Aktivite kitapları, çocuklara farklı sunumlar yaparak dikkati güçlendiriyor, yeni bilgiler edinmelerini sağlıyor. Renk, kelime ve sayılara dair bilgiler öğrenmelerini sağlayan kitaplar, çocukların ebeveynleri ile iyi vakit geçirebilmelerine de destek oluyor.

Aktivite & eğitici kitaplar Doğan Egmont Yayıncılık, Parıltı Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Nesil Çocuk Yayınları, TÜBİTAK Yayınları, Timaş Çocuk, Tudem Yayınları gibi yayıncıların tizlikle hazırlanmış koleksiyonlarından oluşuyor. Kaliteli baskılar, profesyonel çizimler ve çocuk gelişimine uygun yazılar özenle seçiliyor. Çocukların gelişimlerine katkı sunulurken hayata dair öğrenmeleri gereken her türden bilgi de kitaplarda veriliyor. Hikaye kitapları, estetik grafik çizimleri ile kurguyu destekliyor. Bazı kitaplarda hikaye kurgusu tamamen çizimler ile veriliyor. Yazılı kitaplar ise okuma bilmeyen çocukların dahi resimler yolu ile hikayeyi anlayabilmesine destek oluyor. Anne ve babalar yazıları, onlara okuyarak çocukların hayal dünyasına eşlik ediyor. Okuma çağındaki çocuklar için de yazılı ve çizimli kitaplar, yayınevlerinin koleksiyonlarında hayat buluyor.

Bulmaca kitapları, çocukların her gün yeni bilgiler edinmesini ve tekrar yoluyla bu bilgileri pekiştirebilmesini sağlıyor. Bulmaca kitapları sadece yazılı değil çizimler ile desteklenmesi ile de her yaştan çocuk için ayrı ayrı tasarlanabiliyor. Okul öncesi çocuklar için resimli bulmacalar yer alıyor. Ebeveynlerin desteği ile bulmacalar kolayca çözülüyor. Aile boyu oynanan oyunlar, çocukların gelişimine katkı sağlarken çocukların aileleri ile zaman geçirmelerine de destek oluyor.  Çocuklar eğitici kitaplardan hayvanlar, böcekler, uzay, çevre, sayılar, kelimeler, biyoloji, doğa gibi konular hakkında bilgi ediniyor. Klasik masalları ve hikayeleri öğreniyor. Ayrıca bu hikayelerin yeniden yazılmış güncel yorumları da eğitici kitaplar arasında geniş yer tutuyor.

Sanat ve doğa hakkında bilgi edinen çocuklar, hayal dünyalarını geliştirirken gerçek hayatta kullanabilecekleri bilgilere de sahip oluyor. Kitaplar, çocukların geleceğine yatırım yapıyor ve karakterlerinin gelişiminde büyük rol oynuyor. Bilim ve teknik ile ilgili kitaplar, farklı bir dünya sunuyor. Çocukların anlayabileceği dil ile birçok yetişkinin sahip olduğu bilgileri, çocuklara sunuyor. Onların yapabileceği deneyleri, basitçe anlatıyor. Bilim tarihi, bilim insanları ile ilgili hikayeler anlatıyor.

Resimli kitaplar, çıkartmalar, boyamalar ve bulmacalar çocukların bilgisayardan biraz uzaklaşarak farklı alanları keşfetmelerini sağlıyor. Okuldan eve geldiklerinde, soğuktan dışarıya çıkamadıklarında hafta sonlarında onlara kaliteli zaman geçirebilmeyi vadediyor. Çocuklar, kitaplar sayesinde meslekler hakkında da bilgi ediniyor. Mesleklerin eğlenceli yanlarını ve zorluklarını görebiliyor. İyi vakit geçirirken git gide kendi geleceklerini de şekillendirmeye başlıyor. Tıp ve sağlık alanlarında hazırlanan çocuk kitapları, onların vücutları ile ilgili bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Ayrıca sağlıklı yaşam sürmenin inceliklerini ve sağlıklı beslenebilmenin koşullarını da anlatıyor. Böylece çocuklar, kitapları okudukları vakit kadar kısa sürede bu bilgileri öğrenebiliyor.

Ev ekonomisi ve tarih ile ilgili kitapların da bulunduğu alanlar arasında müzik bilgisi de sunuluyor. Çocuk gelişimine katkı sağlayan aktivite ve eğitici kitaplar, birçok alanda her geçen gün kendini yenileyen tarzda ürünler veriyor. Ebeveynlerin de desteği ile düzenli takip edilen yayınlar, çocuklara farklı bilgiler katıyor. Onların bugüne ve geleceğe iyi bir şekilde hazırlanmasına destek oluyor. Yüzlerce kitap arasından çocuğunuza uygun olduğunu düşündüklerinizi inceleyebilir, dilediğinize hemen sahip olabilirsiniz. 

Aktivite & Eğitici Kitaplar

12.842 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Doğan Egmont Yayıncılık
  2. Parıltı Yayınları
  3. İş Bankası Kültür Yayınları
  4. TÜBİTAK Yayınları
  5. Timaş Çocuk
  6. Nesil Çocuk Yayınları
  7. Nar Yayınları
  8. 1001 Çiçek Kitaplar
  9. Çiçek Yayıncılık
  10. Uysal Yayınevi
  11. Damla Yayınevi
  12. Martı Yayınları
  13. Mavi Kelebek Yayınları
  14. Bulut Yayınları
  15. Erdem Yayınları
  16. Adeda Yayıncılık
  17. Tudem Yayınları
  18. Artemis Yayınları
  19. Beta Kids
  20. Bu Yayınevi
 6. Yaş Grubu
 7. Basım Dili A-Z
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072
BAŞA DÖN