Basit montaj uygulamalarından ufak çaplı tadilatlara kadar pek çok işe yarayan akülü vidalama cihazları, zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Gelişen teknoloji sayesinde neredeyse tüm mobilyaların demonte olarak satılması sonucunda evlerde bulunması bir ihtiyaç haline gelen akülü vidalamalar, montaj işlemlerinde tornavida ile yapılması gereken tüm işlemleri kısa sürede ve zahmetsizce gerçekleştirir. Motor gücüne bağlı olarak matkap işlevi de bulunan söz konusu cihazlar ile eşyaların duvara montajı da yapılabilir. Farklı kalınlıkta ve farklı amaçlar için üretilen uç takımları sayesinde çok yönlü bir alete dönüşebilen akülü vidalamalarda akünün türü, depolayabildiği enerji miktarı, şarj olma süresi ve yedek akü seçeneği sunması da oldukça önemlidir. Vidalama cihazının direkt olarak performansını etkileyen aküler arasında en çok tercih edilen Ni Cd aküdür. Nikel Kadmiyum pil olarak da adlandırılan söz konusu aküler, yeniden şarj edilebilir enerji depolarıdır. Uzun ömürlü, bir kullanım için tamamen boşaldıktan sonra şarj edilmesi önerilen Ni Cd akü, akülü matkap, akülü vidalama ve akülü tornavida gibi aletlerde kullanılır.

Ni Cd Akü Kullanmanın Avantajları

Yeniden şarj edilebilme özelliği ile öne çıkan Ni Cd akülerin 14V ile 36V arasında kapasiteye sahip olanları daha çok darbeli matkap, akülü daire testere gibi el aletlerinde kullanıma uygundur. Elektrikli el aletlerinin gücünü ve çalışma sürecini kontrol eden akülerin belirli bir şarj döngüsü bulunur. Örneğin, Ni Cd akülerde bu döngü ortalama 800 şarj olarak bilinir. Benzer çalışma prensibine sahip akü modelleri arasında en uygun fiyat seçeneklerine sahip olan Ni Cd aküler, Li ion aküler ile birlikte en sık tercih edilen akü türleri olarak öne çıkar. Ni Cd aküye sahip olan elektrikli el aletleri, şarjları tükendiğinde bir anda çalışmayı durdurur. Bu sebeple son enerjisine kadar yüksek performans gösterir. Başka bir ifadeyle enerjisi azalarak bitmediği için depoladığı tüm enerjiyi sonuna kadar kullanma avantajı sunar. Yoğun kullanıma ve soğuk havalara dayanıklı olması ile de bilinen söz konusu akülerin kullanıldığı elektrikli aletler de uzun bir kullanım ömrü vadeder.

Ni Cd Akülü Vidalama Özellikleri

Nikel kadmiyum akülerin yer aldığı Ni-Cd akülü vidalama aletleri, montaj ve basit tadilat işlemlerinde kullanıcıyı yarı yolda bırakmaması ile bilinir. Kendi şarj standı ile birlikte gelen Ni Cd akülü vidalama aletlerinin, pratik bir şekilde şarj olurken şarjı tamamen tükendikten sonra şarj edilmesi önerilir. Yoğun ve zorlu çalışma koşullarına dayanıklı olan bu elektrikli el aletleri, farklı motor güçlerine sahip olarak üretildiği için farklı kullanım seçenekleri sunar. Motor gücü yükseldikçe yapabildiği işlerin zorluk seviyesi de artan akülü vidalama aletleri, yeteri kadar güçlü motorlara ve yüksek kapasiteli aküye sahip olduğunda matkap olarak da kullanılır. 12V, 14.4V, 18V ve 24V kapasiteli olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Ni Cd akülü vidalama modelleri arasında darbeli matkap olarak kullanılan aletler de bulunur.

Akülü olduğu için kablosuz kullanım olanağı sunan Ni Cd akülü vidalama modelleri, hareket özgürlüğü sağladığı için karışık montaj uygulamalarında kullanıcıya konforlu bir süreç sunar. Çalışmak için daimi elektrik enerjisine ihtiyaç duymadığı için dış mekanda yapılacak kurulum ve tadilat işlerinin, kablo kirliliği ile elektrik prizi bulma sorunu olmadan kolaylıkla gerçekleşmesini sağlar. Akülü vidalama aletleri, farklı vidalama uçlarının yanı sıra delme işlemleri için üretilen farklı kalınlıktaki matkap uçları ile ahşap şekillendirme işlemleri için üretilen ahşap uçları sayesinde çok fonksiyonlu bir kullanım da sunan avantajlı el aletleri arasında yer alır. Başarılı cihazların modelden modele değişen hız ayarı, fren sistemi, tork seçenekleri, sağ-sol devir özelliği gibi farklı özellikleri de vardır. Kullanım amacına göre tercih edilmesi önerilen Ni Cd akülü vidalama aletleri, markadan markaya ve modelden modele değişen ek özellikleri sayesinde çok yönlü bir kullanım sunar.

Ni Cd Akülü Vidalama Modelleri

Tek ve çift akülü olarak kullanıcılara sunulan Ni Cd akülü vidalama modelleri, özellikle mobilya montajı ve duvara monte edilen raf, TV standı gibi ürünlerin kurulumu için idealdir. Hemen herkesin kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanan akülü vidalama aletleri, tornavida ile uzun sürede ve yoğun efor sarf ederek yapılacak işlerin kısa sürede ve zahmetsizce yapılmasına olanak tanır. Hafif tasarımları ve tutuş kolaylığı sağlayan ergonomik tasarımlarıyla öne çıkan söz konusu aletler, vidalama uçlarının da yer aldığı akülü vidalama seti olarak da üretilir. Bu setler, akülü vidalama aletinin yanı sıra kullanıcıların kurulum ve tadilatlarda ihtiyaç duyabileceği vidalama uçları, yedek akü ve taşıma/saklama çantasından meydana gelir.

Darbeli, kömürsüz ve çift akülü gibi farklı modelleri bulunan Ni Cd akülü vidalama aletleri hem amatör kullanıcılara hem de profesyonellere hitap eder. Farklı beklenti ve ihtiyaçlar için özelleştirilmiş model seçenekleri de sunan Ni Cd akülü vidalama aletleri arasında vidalamanın yanı sıra mermer, ahşap, çelik gibi farklı yüzeylerde delme işlemi yapan modeller de bulunur. Özellikle profesyonel kullanım için tasarlanmış olan modeller farklı tork seçeneklerine sahiptir. Tork, vidalama aleti veya matkabın dönme hızını temsil eden bir birim olup darbeli matkaplarda torkun yanı sıra BPM olarak adlandırılan bir değer daha bulunur. Vuruntu sayısını temsil eden bu değerin yüksek olması matkabın mermer ve çelik gibi sert yüzeylerde de delme işlemi yapabileceği anlamına gelir. Tamamı Ni CD akülü olan söz konusu matkaplar aynı zamanda vidalama işlemleri de yapabilir. Dolayısıyla profesyonel kullanıcılar için yüksek torklu ve çift akülü bir matkap/vidalama aleti edinmek yeterlidir. Basit kurulum işleri ve dübel için delik açma gibi amaçlarla akülü vidalama aleti edinmek isteyenlerin 12V, 14.4V aküye sahip modelleri tercih etmesi yeterlidir.

Ni Cd Akülü Vidalama Fiyatları

Ni Cd akülü vidalama aletleri, markaya ve modele göre farklılık gösteren fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan ürünlerdir. Yerli ve yabancı onlarca marka tarafından farklı özelliklere sahip olan modelleri üretilen Ni Cd akülü vidalama aletleri, akü sayısı, akü kapasitesi, motor gücü, tork ayarlı ve darbeli olup olmamasının yanı sıra üretim malzemesi, ağırlığı gibi özelliklerine göre de fiyatlandırılır. Genel olarak sağladığı avantajlara kıyasla oldukça bütçe dostu olarak kabul edilen Ni Cd akülü vidalama fiyatları, hemen herkese hitap eden seçenekler sunar. Öte yandan uzun bir kullanım ömrü vadeden söz konusu akülü vidalama modelleri, yedek akülü olması ve Ni Cd tipi akülerin yoğun kullanıma dayanıklı olarak üretilmesi ile masrafsız bir kullanım vadeder.

Ni Cd Akülü vidalama aletleri endüstriyel tip ve ev tipi gibi farklı modelleri ile hem amatör montaj uygulamalarında hem de profesyonel uygulamalarda büyük bir kolaylık sağlayan aletlerdir. Siz de mobilya montajı ile basit veya profesyonel tadilat işlerini gerçekleştirebilmek için kablosuz bir el aletine ihtiyaç duyuyorsanız, Hepsiburada'nın zengin ürün yelpazesi sayesinde Ni Cd akü içeren ve uzun bir kullanım ömrü vadeden vidalama aletlerini yakından inceleyebilir, beklenti ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ürünü satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ni-cd Akülü Vidalama Aletleri

16 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Elektrikli El Aletleri
Elektrikli El Aletleri
Akülü Vidalama
Akülü Vidalama
Li-Ion Akülü Vidalamalar
Li-Ion Akülü Vidalamalar
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 16 / 16 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?