Antrenmanlarla Matematik

Matematiği sevdirme amacıyla yola çıkan Antrenman Yayıncılık, matematiğin temel kavramlarını eğlenceli bir dille anlatan kitaplarıyla tanınıyor. Matematikten korkan çoğu bireyin matematik temelinin eksik olduğunun bilincinde olan yayınevi; kitaplarının  kolay kavranan dili, pratik uygulamaları ve sistematik çalışma programı sayesinde matematik temelini inşa ediyor. Kitaplar, sözel bilimlere yakın olan, sayısal alanlarla hiç ilgilenmemiş bireylere bile kısa zaman içinde matematiğin temel bilgilerini öğretiyor.

Başlangıç seviyesindeki kitapları sayesinde temel matematik bilgilerindeki eksiklikleri pratik şekilde kapatan matematik kitaplarıyla tanınan Antrenmanlarla Matematik, farklı seviyelerdeki matematik kitapları sayesinde matematik bilgilerini geliştirme yolu sunuyor. Halil İbrahim Küçükkaya, Ahmet Karakoç ve Mehmet Girgiç gibi alanında uzman ve yenilikçi eğitim metotları kullanan eğitimcilerin elinden çıkan kitaplar, matematik çalışmaya nereden başlayacağına karar veremeyen kişilere yol gösteriyor. Sıcak ve samimi diliyle konu anlatımı içerisine çeken matematik kitapları, konu anlatım ve soru çözümlerine  serpiştirilen esprilerle ders çalışılırken oluşabilecek dikkat dağınıklıklarına engel oluyor. 

İçine alan diliyle dikkat çeken konu anlatım kitapları, sıfırdan matematik çalışmaya başlayan kişiler için basit bir anlatım sunuyor. Temel matematik kavramlarını dolanbaçlı yollara sapmadan somut ve anlaşılabilir örneklerle inceleyen kitaplar, önemli noktaları vurgulayarak tümüyle kavranmasına yardım ediyor. Konunun iyice özümsenmesi için çözümlü sorularla zenginleştirilen kitaplar, öğrencilerin konuyu tam olarak kavrayıp kavramadıklarını sınayabilmeleri için pekiştirme sorularına da yer veriyor. Konu özeti kısımlarıyla öğrencilerin tekrar aşamalarını kolaylaştırdığı gibi konu hakkında düşünmeye sevk eden yaratıcı sorularla dikkatin tümüyle korunmasına yardım ediyor. Diğer taraftan öğrenciler için kolayca takip edebilecekleri bir çalışma planı sunuyor, kendi gelişimleri hakkında söz sahibi olmalarını sağlıyor. Konu anlatım kitabında anlatılan konuların tümüyle kavranabilmesi için Akıllı Tahta uygulaması ve kendi sitesinde yer alan anlatım videolarıyla destek oluyor. 

Öğrencilerin tekrar yapmalarına imkan tanıyan konu özetli kitaplar, problem çözümleri hakkında verdiği püf noktalarla hız kazanmalarına yardımcı oluyor. Konunun ana detaylarının yer aldığı konu özetleri, vakit kaybetmeden ders tekrarı yapmalarını sağlıyor. Çözümlü sorularla birlikte sunulan pekiştirme soruları, konunun ayrıntılarında boğulmadan hızlıca tekrar etmek için ideal tercihlerden biri oluyor. 

Tümüyle çözümlü sorulardan oluşan kitaplar, öğrencilerin matematik konu anlatım kitaplarında tam olarak yerine oturtamadıkları bilgileri geliştirmelerini sağlıyor. Konularla ilgili giriş seviyesindeki çözümlü sorularla başlangıç yapan çözümlü soru kitapları, seviyeyi azar azar arttırarak öğrencilerin konuyu uygulayarak öğrenmelerine yardım ediyor. Çözümlü soru kitapları, ilgili oldukları kitaplarda anlatılan konular hakkında ayrıntılı anlatımlı soru çözümleri sunuyor. Farklı çözüm yollarını göstererek öğrencilerin soru ve problemlere bakış açılarını geliştiriyor. Soruyu çözerken en pratik ve kısa yolu kullanma becerileri kazanmalarına ve soruları vakit kaybetmeden çözmelerine imkan tanıyor. 

Soru bankası kitapları, öğrencilerin işlenen konularda kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Kademe kademe zorlaşan sorularla öğrencilerin problem çözme yeteneklerini geliştiren soru bankaları, sınav esnasında ihtiyaç duydukları hızı kazandırıyor. Yeni sınav yönetmeliği doğrultusunda hazırlanan soruları barındıran kitaplar, geçmiş sınavlarda sorulmuş soruları iyi analiz ediyor, öğrencilerin girecekleri sınava tam olarak hazır olmalarını sağlıyor. 

Antrenmanlarla Matematik kitapları, ilköğretim seviyesindeki öğrencilerden üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere kadar geniş bir kitle için pek çok alternatif sunuyor. Arkalarında hangi öğrenciler düşünülerek hazırlandığı hakkında kısa bir yazı barından kitaplar, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kaynaklara yönelmelerine de yardımcı oluyor. Matematik temellerinin atılmasından konular hakkında uzmanlaşmaya kadar çeşitli seviyelerde sunulan kitaplar arasından ihtiyaç duyduklarınızı belirleyebilir, matematiğin en eğlenceli öğrenme yoluyla tanışabilirsiniz. Kalıcı matematik bilgileri edinmek için tercih edeceğiniz kitaplarla, sınavlarda arzu ettiğiniz başarıya ulaşabilirsiniz. 

Antrenmanlarla Matematik

21 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Fırsat Ürünleri
  3. Ürün Puanı
  4. Boyut
  5. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN