ARA
Loading interface...
Loading interface...
Doğan Novus
Aşkın Kırk Kuralı - Elif Şafak

Aşkın Kırk Kuralı - Elif Şafak

Doğan Novus
22,50 TL %25
16,88 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
Diğer Satıcılar - Tümü (28)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

24,00 TL
23,50 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9999
Aşkın Kırk Kuralı - Elif Şafak

Elif Şafak’ın çok ilgi gören ve 1 milyona yakın satan romanı Aşk’ın içinde yer alan “Aşkın Kırk Kuralı” bölümü, Doğan Novus yayınevi tarafından bağımsız bir kitap hâline getirildi. Aşkın Kırk Kuralı, 30 Ocak 2019 tarihinde yayınlandı. 128 sayfadan oluşan kitap, derleme kitaplar kategorisinde okuyucuya sunuldu.

Elif Şafak’tan Aşkın Kuralları

Yazarın İngilizce olarak kaleme aldığı Aşk isimli romanı, 2009 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı ve K. Yiğit Us tarafından Türkçe’ye çevrildi. Çok ses getiren ve çok okunan romanında yazar, biri günümüzde; diğeri ise 1200’lü yıllarda geçen iki aşk öyküsünü anlatır. Elif Şafak, bu romanında hem dünyevi hem de manevi aşkı ele alarak iki farklı zamanda yaşanan hikâyeyi aşk temelinde birleştirir. Kitabın dikkat çekici bölümünü oluşturan ve biraz da tasavvufa dayalı özellikler içeren "Aşkın Kırk Kuralı" kısmı ise bir derleme kitap olarak yayımlandı. Mevlana ve Şems’in yoldaşlığı ile Ella ve Aziz’in günümüzde yaşanan aşkını özel biçimde anlatan Aşkın Kırk Kuralı kitabı, yazarın aşk, tasavvuf ve anlam arayışını farklı bir biçimde kaleme aldığı bir metin özelliği taşır. Aşkın önemini ve mana anlamındaki içeriğini anlatan 40 kural, en güzel aşk cümlelerini de içerir. 

Elif Şafak Hakkında

Strasbourg’da doğmuş olan Elif Şafak, hayatının büyük bölümünü Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan yazar, yüksek lisansını aynı üniversitenin Kadın Çalışmaları Bölümünde yaptı. İlk kitabı olan Kem Gözlere Anadolu isimli öykü kitabı, 1994’te yayımlandı. Elif Şafak’ın ilk romanı olan Pinhan’la kitabı ise 1998 yılında Mevlânâ Büyük Ödülü’nü kazandı. Yazar, Aşk isimli romanıyla Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atmayı başardı. Elif Şafak'ın Aşk isimli kitabı 1 milyona yakın okuyucu tarafından satın alınarak satış rekoru kırdı.  


Elif Şafak’ın yayıncılığımızda bir fenomen olan, 1 milyona yakın satan romanı Aşk’ın en çok sevilen, en çok paylaşılan bölümü AŞKIN KIRK KURALI kitap oldu... 
Ella ve Aziz’in aşkını, Mevlânâ ve Şems’in yoldaşlığını güzel ve büyülü bir çerçeve gibi saran AŞKIN KIRK KURALI, Şafak’ın aşk, tasavvuf ve anlam arayışı üzerine kaleme aldığı bir metin. Kitapta bu kırk kurala Aşk kitabında yer alan, aşka dair en güzel cümleler de eşlik ediyor.  
Bu kitap için özel olarak yazdığı Sunuş yazısında Elif Şafak “Uçsuz bucaksız bir deryadır tasavvuf” diyor… “kiminin elinde bir kepçe, kiminin elinde bir çay kaşığı… herkes kendi yüreğinin kabı kadar çeker o denizden… hoşça bakın zatınıza…”


Yazar Hakkında:
Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Türkiye, ABD ve İngiltere’de [üniversitelerde] öğretim üyesi olarak dersler verdi. 2018 yılında Oxford Üni¬versitesi’nde Karşılaştırmalı Avrupa Edebiyatı Weidenfeld Kürsü¬sü’ne misafir öğretim üyesi olarak edebiyat ve sanat seminerleri vermek üzere seçildi.
İlk kitabı Kem Gözlere Anadolu (öykü) 1994’te yayımlandı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlânâ Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu, Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve Araf (2004) yayımlandı. MedCezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk, Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu, yayımlandığı günden bu yana 1 milyona yakın sattı.
Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012), 16. yüzyıl İs¬tanbulu’nu kaleme aldığı Ustam ve Ben (2013) ve Havva’nın Üç Kızı (2016) romanları Doğan Kitap tarafından yayımlandı, Havva’nın Üç Kızı yılın en çok okunan romanı oldu. 2018’de denemelerden oluşan Sanma ki Yalnızsın yayımlandı. 
2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen, eserleri kırk sekiz dile çevrilen ve The New York Times, The Washington Times, The Financial Times, The Guardian, Le Figaro gibi önde gelen yayın organlarında hakkında çok sayıda edebi inceleme yazısı çıkan; aynı zamanda uluslararası basında makaleler yazan Elif Şafak’ın romanları, Penguin, Random House, Rizzoli, Flammarion, Kein&Aber gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.
Şafak, Margaret Atwood ile birlikte, Norveç merkezli Future Library’ye (Geleceğin Kütüphanesi) 100 yıl sonra okunmak üzere eser bırakacak yazarlar arasında seçilmiştir. Londra ve İstanbul’da yaşamaktadır. Eserlerini İngilizce ve Türkçe yazmaktadır.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Elif Şafak
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000H97FV
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Hz. Muhammed (Sav) İçin Bülbülün Kırk Şarkısı - Karton Kapak
Sizin Memlekette Eşek Yok Mu - Aziz Nesin
Beşir Fuat-Ahmet Mithat Efendi
Ünlü Edebiyatçılar ve İlginç Hayatları
49,00 TL
%25
40,00 TL 30,00 TL
25,17 TL
25,67 TL
Satıcı
Rahman_Kİtabevi 9,8
Hepsiburada
kitapstore 9,6
Utey 9,9
Değerlendirmeler
(101)
(7)
(2)
(8)
Yazar İskender Pala Aziz Nesin Ahmet Mithat Efendi İlhan Aydın
Basım Dili - Türkçe - Türkçe
Cilt Durumu - - Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı - - 83 235
Yayın Tarihi - - 2014 2019
Başa dön