Asus
Asus M5A97 R2.0 Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart

Asus M5A97 R2.0 Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart

Asus
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
DSACategoryId/2147483646/8/152

Asus M5A97 R2.0 Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart

Bilgisayarların merkezi baskı devre kartları olan kartlar performans için çok önemli oldukları gibi sundukları yeni teknolojilerle donanımı yönlendirmede kilit rol oynuyorlar. Asus M5A97 R2.0 gelişmiş özellikleriyle üst düzey bir anakart niteliği taşıyor.Network icontrol sayesinde akıllı kullanıcı ara yüzünde profil yapılandırması yaparak sevdiğiniz ve sık kullandığınız programlara öncelik tanıyabilirsiniz. Aç/kapa düğmesine bir kez tıklayarak çalışan programa ağ trafiği içinde öncelik verebilirsiniz.Asus M5A97 R2.0 size BIOS’a direkt erişim sağlayan DirectKey tuşu ve mause’la yönetilebilen BIOS ekranı sağlıyor. Ayrıca akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden pc’nizi gerçek zamanlı takip edebiliyorsunuz.UASP desteğiyle Asus M5A97 R2.0 kullanıcılarına %170 daha hızlı USB 3.0 transmisyonu sunuyor. SATA 6Gb/s Desteği sayesinde 2 kat bant genişliğine ulaşıyor. Remote GO! özelliği size LAN kablosu ve router kurulumuyla bilgisayarları, akıllı telefonları ve tvleri birbirine bağlama imkanı sunuyor. Böylece dosya transferi ve erişim için büyük imkanlar ve benzersiz bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Örneğin bilgisayarınızdaki multimedya içerikleri televizyonunuzda oynatabilirsiniz! Ya da bunun tam tersini yapabilirsiniz.ASUS, dünyanın ilk Dual Intelligent Processors teknolojisinin üreticisi. Asus M5A97 R2.0’da kullanılan bu teknolojide enerji işlem birimi ve turbo işlem birimi olarak iki devre bulunuyor. Koordineli çalışan bu iki işlem birimi her görev için ayrı ayrı mükemmel performans elde edilmesi için faaliyet gösteriyor. Asus M5 A97 R2.0 Amd 970 2133mhz Oc Ddr3 Soket Am3+ Atx Anakart ayrıca birçok fonksiyonu ve güncelleştirmeleri otomatik olarak gerçekleştirebiliyor.Product Image

ASUS Çift Akıllı İşlemciler, Extreme USB 3.0 Transfer Hızı, ve AMD 970 Windows 8

 • Çift Akıllı İşlemciler - TPU + EPU.
 • Uzaktan GO! - Tek seferde Uzak PC Kontrol ve Ev Eğlencesi
 • USB 3.0 Boost - UASP ile daha hızlı USB 3.0 İletim
 • Ağ iControl - Gerçek zamanlı Ağ Bant Genişliği Kontrolü
 • DirectKey - Doğrudan BIOS Erişim Özel Bir Düğme
 • USB BIOS Flashback - Donanım tabanlı Tasarım ile kolay, Sorunsuz USB BIOS Flashback
 • UEFI BIOS - Esnek ve Kolay BIOS Arayüzü


 


Windows 8'e Özel Özellikler

Fast Boot

2 Saniyede Hazır Masaüstü
ASUS, ürünlerinin Windows 8'in hızlandırılmış 2 saniyede* açılışı ile uyumlu çalışması ve böylece en iyi kullanıcı deneyimini sunması için kapsamlı yazılım ve donanım testleri gerçekleştirerek sinir bozucu gecikmeleri ortadan kaldırmıştır. Daha hızlı sistem açılışı ve yeniden başlatma, bilgisayar açıldıktan sonra Windows'un sadece iki saniye içinde yüklenmesi anlamına gelmektedir.


ASUS Boot Setting

Çoklu Başlangıç Seçenekleri
ASUS'un donanımsal Windows 8 optimizasyonu sayesinde, ASUS Boot Setting, bilgisayarınızın başlatma işlemini özelleştirmede esneklik sağlar. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde tek bir tıklama ile doğrudan BIOS'a erişilebilir ve tercih ettiğiniz sistem önyükleme metodunu seçebilirsiniz: ister işletim sistemini 2 saniyede açın, isterseniz de standart başlangıcı seçin, ayarlar kaydedilecek ve kalıcı olacaktır. Böylece her açılışta yeniden ayar yapmanıza gerek kalmamaktadır.

DirectKey

BIOS’a Doğrudan Erişim İçin Özel Tuş
BIOS’a sıkça girmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bu tuş ile bilgisayarınız bekleme konumundayken kolay bir şekilde BIOS menüsüne erişebilirsiniz. Bu tuş sayesinde bilgisayarınızı açtıktan sonra DEL tuşuna defalarca basmaktan ve beklemekten kurtuluyorsunuz.

SMART DIGI+ Güç Kontrolü ile Dual Intelligent Processors 3

Dual Intelligent Processors 3 with New DIGI+ Power Control
ASUS’un dünyanın ilk Dual Intelligent Processors teknolojisi, iki bütünleşik yongaya öncülük etti: TPU (TurboV İşlem Birimi) ve EPU (Enerji İşlem Birimi) . Çoklu dijital voltaj kontrolcüler ile iGPU, DRAM ve CPU için ultra-hassas ayarlar yapılmasını sağlayan SMART DIGI+ güç kontrolü ile Dual Intelligent Processors 3, bu teknoloji üzerine temellendirilmiştir. Sadece tek tuş ile üst düzey performans iyileştirmelerine izin veren ve seçilebilir işlemci voltaj seviyeleri sunan geliştirilmiş sistem, kullanıcı dostu arabirime sahipAI Suite IIile daha kolay güç kontrolü sunarken aynı zamanda daha yüksek enerji tasarrufu yapmanızı da mümkün kılmaktadır.Yeni DIGI+ Power Control

İşlemci ve DRAM için yepyeni Digital Power Control
İki adet dijital voltaj kontrolcüsüne sahip yeni DIGI+ Power Control tasarımı, AMD AM3+ anakartlarda güç dağıtımı için tam bir çözüm sunuyor. Yeni DRAM kontrolcüleri de, hassas işlemci voltaj kontrolünün üzerine bir de bellekler için hassas ayar yapabilmeyi mümkün kılıyor. Bu yenilikçi ve lider ASUS teknolojisinin evrimi sınıfının zirvesinde verimlilik, dayanıklılık ve performans sunuyor.
Etkileyici Performans Artışı için Yepyeni SMART DIGI+ Key ile TPU

Güç tasarımı konusunda her zaman öncü olan ASUS, güç kontrolü alanında yeniden standartları belirleyen isim oluyor. TPU ile birlikte çalışan işlemci, bellek ve dijital güç ayarı çözümlü SMART DIGI+ teknolojisi performansı en yükseğe çekmenizi sağlıyor. Yeni SMART DIGI+ Key profilinizi tek bir tıklamayla ayarlayın ve işlemci frekansını %100 artırmak için TPU’daki CPU oranlarını kendiniz değiştirin.

Geniş İşlemci ve DRAM Hız Aşırtma Seçenekleri
Anakartın üzerinde gelen programlanabilir dijital kontroller ile kullanıcılar CPU ve DRAM voltajlarını ayarlayabilir ve çeşitli hız aşırtma senaryoları için VRM frekanslarını değiştirebilirler. Yeni DRAM ayar seçenekleri, CPU/NB yük ayarı ve %30 daha fazla DRAM kapasitesi için DDR3 belleklerden daha iyi performans almanızı sağlıyor. Geniş seçeneklere sahip UEFI BIOS’ta yer alan çok çeşitli güç ayarları sayesinde büyük miktarda belleklerde hız aşırtma yapmak büyük ölçüde kolaylaşıyor.


TPU

Ultimate Turbo İşlemci
ASUS'un basit anakart tuşu veya AI Suite II programı ile performansınızı ortaya çıkarın. TPU yongası, Auto Tuning ve TurboV fonksiyonları aracılığıyla hassas voltaj kontrolü ve gelişmiş izleme olanakları sunmaktadır. Auto Tuning, kullanıcı dostu bir yolla hızlı ve stabil saat hızları için sistemi otomatik olarak optimize etme seçeneği sunarken, TurboV de farklı kullanım koşullarında en iyi performansı sağlamak için CPU frekansları ve oranlarını ayarlamada sınırsız özgürlük sunmaktadır.

EPU

Bütün Bileşenlerde Enerji Verimliliği
Anakartın üzerinde yer alan basit bir düğme veya AI Suite II programı aracılığıyla dünyanın ilk gerçek zamanlı güç tasarruf yongasını devreye sokun. Bilgisayarın o esnadaki yükünü otomatik olarak hesaplayan ve güç tüketim dağılımını buna göre akıllı bir biçimde dengeleyen teknoloji ile sistemin bütününde enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda fan gürültüsünün azalmasını ve bileşenlerin ömrünün uzamasını sağlamaktadır.

 

 

ASUS'a Özgü Teknolojiler

Remote GO!

Tek noktadan PC’yi uzaktan kontrol edebilme ve eğlence
Remote GO! bilgisayarları, tabletleri, akıllı telefonları ve televizyonları tek bir LAN kalosu ve router aracılığıyla kablosuz olarak birbirine bağlıyor. Kullanıcıların multimedya içeriğini PC’den DLNA cihazlara aktarmasını sağlayan Remote GO! mobil cihazlarınızdan bilgisayarınıza erişip kolay bir şekilde dosya transferi yapmanıza da olanak tanıyor. DLNA Media Hub, uzak masaüstü erişimi ve dosya transferi özellikleri ile evinizde eşi görülmemiş bir bağlantı ortamı oluşturabilirsiniz.

DLNA Media Hub: Wi-Fi bağlantısı ile bilgisayarınızdan DLNA cihazlarınıza HD video, müzik ve resim aktarmanın keyfini yaşayın. Bilgisayarınızı, tablet üzerinden kontrol edip multimedya içeriğinizi televizyondan izlemeniz bile mümkün. Kendi ev sinema sisteminizi oluşturmanız için en iyi tercih kesinlikle bu.

Uzak Masaüstü Erişimi: Akıllı telefonunuz ya da tabletiniz ile bilgisayarınızı yönetip kontrol etmeniz mümkün. Bu özellik, sanal bir uzak masaüstü oluşturup, verilerinize mobil olarak erişmenizi sağlayarak masaüstü bilgisayarınıza dizüstü bilgisayar rahatlığı getiriyor. 

Dosya Transferi: Bilgisayarınız ve akıllı cihazlarınız arasında dosya paylaşımı yapmak artık farenizin tek bir sağ tıklamasıyla mümkün. 
Evinizdeki Bilgisayarı Remote GO! ile ayarlama
 
1.Wi-Fi ortam kurulumu: Aynı ev ağındaki bilgisayarı ve akıllı cihazları bağlayın
2.Bilgisayarınıza Remote GO! yazılımını yükleyin! 
3.Wi-Fi GO! uygulamasını akıllı cihazınıza indirin (Desteklenen Sistemler: Android 2.3 veya üstü ve iOS 4.0 veya üstü) 
4.Kurulum Tamamlandı- ASUS Remote GO! ile kullanışlı ücretsiz uygulamalara erişin.USB 3.0 Boost

USB 3.0 UASP Özelliği ile Daha Hızlı Aktarım
Yeni ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, en son USB 3.0 standardı olan UASP’yi (USB Bağlantılı SCSI Protokolü) destekler. USB 3.0 Boost teknolojisi, USB cihazların aktarım hızını % 170'e kadar arttırılarak halihazırda etkileyici olan USB 3.0’ın hızına hız katmaktadır.ASUS yazılımı, herhangi bir kullanıcı etkileşimine gerek kalmadan, otomatik olarak uyumlu USB 3.0 çevre birimleri için veri aktarımlarını hızlandırmaktadır. 

 • Dünyanın ilk UASP destekli USB çözümü. %170 Daha hızlı
 • Komple USB 3.0 Çözümü - çoğu USB cihaz için performans artışı
 • Basit Tak & Hızlandır - Otomatik algılama sistemi her zaman en iyi performansı sağlar


 Network iControl

Gerçek Zamanlı Ağ Trafik Kontrolü
Tek tıklamayla kullandığınız uygulamanın veri ve ağ trafiğine öncelik atayabilirsiniz. Yine benzersiz kullanıcı arabirimi üzerinden istediğiniz uygulama için profil oluşturarak bu programları ağ trafiğinde öne alabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz profil içerisinden programların belirli zamanlarda çalışmasını sağlayarak dosya indirme esnasında uzun süreli beklemelere son verebilir ve ağ trafiğindeki yoğunluğun önüne geçebilirsiniz.Otomatik PPPoE ağ bağlantısı, çevrimiçi kolaylık için tek adımda kurulum sağlar. Sonuç olarak cFos ile geliştirilen bu teknoloji, ağ trafiğinizi kolayca kontrol altına almanızı sağlar.

UEFI BIOS

ASUS UEFI BIOS, seçilebilir performans modlarına sahip olan ve fare ile kontrol edilebilen ilk grafiksek BIOS arabirimidir. Tamamen kullanıcı dostu olan bu arabirim, geleneksel klavye ile kontrol edilen BIOS’lara göre çok daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Bu yeni BIOS aynı amanda 64 Bit işletim sistemlerinde 2.2 TB üstü sabit diskleri tam kapasitesiyle kullanmanızı da mümkün kılmaktadır. 

Özel ASUS Arayüzü
EZ Mode, sık kontrol edilen bilgileri göstermektedir. Kullanıcılar buradan sistem performans modunu seçebilir ve ön yükleme (boot) sırasını sürükle bırak yöntemi ile değiştirebilirler. Advanced Mode ise ayrıntılı DRAM bilgileri dâhil, derinlemesine ayarlar sunarak çok daha karmaşık sistem kontrolü talep eden deneyimli performans tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Yeni Güncelleme! Gelişmiş Sistem Kontrolü için Kolay ve Pratik Bilgi

 • UEFI ayar bilgilerini paylaşmak ve sorunları gidermek için F12 ile BIOS görüntüsü kaydetme
 • En sık erişilen bilgiler için F3 kısayol tuşu
 • Bellek bilgilerine erişmek, hatalı modülleri tespit etmek ve açılış sorunlarını çözmek için ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) özelliği


 

En Son Aktarım Teknolojisi

Tam USB 3.0 Entegrasyonu

Double USB Access, Double Convenience
ASUS’un ön ve arka panel için sağladığı USB 3.0 desteği ile toplamda 8 adet USB 3.0 portu kullanıcılara sunulmaktadır. USB 2.0’a göre 10 kat daha yüksek performans sunan bu arabirim ile tak & çalıştır kolaylığını deneyimleyin. Tüm bunlar yeni nesil ASUS anakartlar ile size mükemmel performans ve büyük kolaylık sağlıyor.

Ekstra SATA 6Gb/s Desteği

Ekstra Portlar, Ekstra Hız ve Erişilebilirlik
AMD SB950 yonga seti yerleşik 6 GB/s veri transferi imkânı sunan yeni nesil Serial ATA (SATA) arabirimini desteklemektedir. ASUS, ekstra SATA 6GB/s portları ile gelişmiş ölçeklenebilirlik ve daha hızlı veri aktarımı sunarken mevcut veri yolu bant genişliğini de iki katına çıkarmaktadır. 

ASUS Crystal Sound

DTS Connect

Bilgisayarınızın Ses Deneyimini Zenginleştirin
Tüm biçimlerde ve kalite düzeyleri arasında ses sisteminizden tam anlamıyla yararlanmak için DTS Connect iki teknolojiyi birleştirmektedir. DTS Neo: PC ™, stereo kaynaklardan gelen sesi (CD, MP3, WMA, internet radyoları) 7.1 gibi inanılmaz bir çevresel ses seviyesine yükselmektedir. Kullanıcılar bu sayede ev sinema sistemlerini bilgisayarlarına bağlayabilmektedirler. DTS Interactive ise, kişisel bilgisayarlarda DTS veri akışını çok kanallı şekilde işleyerek bunu dijital ses bağlantısı üzerinden (S/PDIF veya HDMI gibi) harici bir kod çözücüye aktarabilmektedir.

DTS UltraPC II

DTS UltraPC II, hoparlör ve kulaklık gibi en sık kullanılan PC ses sistemlerinden 7.1 çevresel ses çıkışı almanızı sağlar. Sanal çevresel sesin yanında orijinal ses dosyalarını “Ses Restorasyonu” ile zenginleştirerek ses dosyalarının dinamik alanını yeniden oluşturur. Simetri modu, farklı kaynaklardan alınan sesin gürültü seviyesini dengelerken yüksek ve düşük frekans ekolayzır ile ses kalitesini artırır. Tüm bu teknolojiler, kullanıcıların çok daha kolay bir biçimde ev sineması ses sistemi deneyimine erişmesini mümkün kılmaktadır.
 

İşlemci, Yongaseti ve Grafik Özellikleri

AMD® FX Serisi 8 çekirdekli İşlemli için AMD® Socket AM3+

AMD® FX™-Series / Phenom™ II / Athlon™ II / Sempron™ 100 Series Processors (socket AM3+/AM3)
M5A99FX PRO R2.0 AMD Socket AM3+ desteği veren son teknolojili 8 çekirdeğe sahip, üst seviye overclock performansı ve düşük enerji tüketimi sunan bir anakarttır. AMD Turbo CORE Teknolojisi 2.0 ve HyperTransport 3.0 üzerinden sistem bus 'ını 5200MT/s 'ye kadar hızlandırma. Ayrıca bu anakart 32nm üretim prosesi desteği de sunmaktadır.

AMD® 990X Yonga Seti

AMD 990FX yongaseti 5.2GT/s Hyper Transport 3.0 arayüz desteği ve dual PCI Express2.0 x 16 grafik desteği sunmaktadır. AMD 'nin son teknolojisi AM3+ desteği ve çoklu-çekirdek ile sisteminiz için yüksek overclock performansı sunar.
 

Quad-GPU SLI ve Quad-GPU CrossFireX Desteği

Çoklu-GPU Çözümleri, Senin Seçimin
M5A99FX PRO R2.0 ile birlikte hem SLI hem de CrossFireX çözümlerini kullanabilirsiniz.Bu anakart AMD 990FX/SB950 platformu ile PCIe çoklu GPU konfigürsayonuna sahiptir. Daha önce deneyimlemediğiniz yeni oyun tecrübesi yaşamaya hazır olun.


Windows 8 Uyumlu

Windows 8 Uyumlu

Windows 8'e Tamamen Hazır.

Zengin Yazılım Desteği

ASUS CPU-Z

CPU-Z yeniden tasarlandı
CPUID tarafından geliştirilmiş olan CPU-Z yazılımını, şimdi tamamen ASUS müşterilerine özel olarak geliştirilmiş yeni arabirimiyle sizlere sunuyoruz. Bu yazılım sayesinde işlemcinizin verilerine anında ulaşmak ve performansını devamlı kontrol altında tutmak çok kolay olacak, hem de ASUS farkıyla!


 

M5A97 R2.0 Ürün Genel Bakış

                             

 • CPU
  AMD AM3 + FX ™ / Phenom ™ II / Athlon ™ II / Sempron ™ 100 Serisi İşlemciler 
  AM3 desteği + 32 nm işlemci 
  8 çekirdek CPU destekler 
  140 W CPU destekler 
  AMD Cool 'n' Quiet ™ Teknolojisi
 • Yonga Seti
  AMD 970/SB950
 • Bellek
  4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 2.133 (OC) / 1866/1600/1333/1066 MHz ECC, Non-ECC, Un-buffered Bellek 
  Çift Kanal Bellek Mimarisi 
  * bakın .com Bellek QVL (Yetkili Satıcıları Listeler) için. 
  * Vade OS sınırlama, 4GB veya daha fazla toplam bellek yüklerken, Windows ® 32-bit işletim sistemi 3GB daha az tanıyabilir. Eğer anakart üzerinde 4 GB veya daha fazla bellek yüklemek istediğinizde bir 64-bit Windows ® işletim sistemi yükleyin. 
  * CPU spec nedeniyle., AMD 100 serisi işlemciler DDR3 1066MHz kadar destek. ASUS tasarımı ile bu anakart DDR3 1333MHz kadar destekleyebilir.
 • Sistem Otobüs
  Kadar 4.8 GT / s HyperTransport ™ 3.0
 • Çoklu-GPU Desteği
  Destekler AMD Quad-GPU CrossFireX ™ Teknolojisi
 • Genişleme Yuvaları
  1 x PCIe 2.0 x16 (mavi) 
  1 x PCIe 2.0 x16 (x4 modu, siyah) 
  2 x PCIe 2.0 x1 
  2 x PCI
 • Depolama
  AMD SB950 denetleyicisi:
  6 x SATA 6Gb / s bağlantı noktası (ler), gri 
  Destek Raid 0, 1, 5, 10
 • LAN
  Realtek ® 8111F, 1 x Gigabit LAN Controller (ler)
 • Ses
  Realtek ® ALC887 8-Kanal High Definition Audio CODEC 
  - Destekler: Jack-algılama, Multi-streaming, Ön Panel Jack-retasking Ses Özelliği: - ASUS Gürültü Filtresi - arka panelde optik S / PDIF çıkış portu (ler)


 • USB bağlantı noktaları
  ASMedia ® USB 3.0 denetleyicisi: 
  4 x USB 3.0/2.0 bağlantı noktası (ler) (arka panelde 2, kartın ortasında mavi, 2) AMD SB950 denetleyicisi: 12 x USB 2.0/1.1 bağlantı noktası (ler) (arka panelde 6, siyah, orta-board 6)

 • ROG Ayrıcalıklı Özellikler
  Koruma Overclocking:
  - ASUS CPR (CPU Parameter Recall)
 • Özellikler
  ASUS Çift Akıllı İşlemciler - TPU ve EPU: 

  ASUS TPU:
  - Auto Tuning 
  - TurboV ASUS EPU: - EPU ASUS Güç Tasarımı: - 4 +2 Aşamalı Güç Tasarımı ASUS Ayrıcalıklı Özellikler : - Uzaktan GO - USB BIOS Flashback ! - MemOK - AI Suite II - Ai Şarj Cihazı + - Ön Panel USB 3.0 Desteği - dostu grafik kullanıcı arayüzü sunan ASUS UEFI BIOS EZ Modu - Ağ iControl - USB 3.0 Boost ASUS Sessiz Termal Çözüm : - Şık Fansız Tasarım Heat-sink çözüm - ASUS Fan Xpert ASUS EZ DIY: - DirectKey - Precision Tweaker 2 - ASUS OC Profile - ASUS EZ Flash 2 - ASUS MyLogo 2 - Çoklu dil destekli BIOS ASUS Q-Tasarım: - ASUS Q-Slot

 • İşletim Sistemi Desteği
  Windows ® 8.1 
  Windows ® 8 
  Windows ® 7 
  , Windows ® Vista 
  Windows ® XP
 • Arka G / Ç Bağlantı Noktaları
  1 x PS / 2 klavye (mor) 
  1 x PS / 2 fare (yeşil) 
  1 x LAN (RJ45) port (lar) 
  2 x USB 3.0 
  6 x USB 2.0 
  1 x Optik S / PDIF çıkış 
  6 x Ses jack (ler)
 • Dahili G / Ç Bağlantı Noktaları
  1 x USB 3.0 konektörü (ler) desteği (ler) ek 2 USB 3.0 bağlantı noktası (ler) (19-pin) 
  3 x USB 2.0 bağlantı (lar) desteği (ler) ek 6 USB 2.0 bağlantı noktası (ler) 
  1 x TPM bağlantı ( s) 
  1 x COM port (lar) konektörü (ler) 
  6 x SATA 6Gb / s konnektörü (lar) 
  1 x CPU Fan konnektörü (ler) (4-pin) 
  3 x Kasa Fan konnektörü (ler) (4-pin) 
  1 x S / PDIF çıkış başlığı (ler) 
  1 x 24-pin ATX güç konnektörü (lar) 
  1 x 8-pin ATX 12V güç konnektörü (lar) 
  1 x Ön panel ses konnektörü (ler) (AAFP) 
  1 x Sistem panel (ler ) 
  1 x DirectKey Düğme (ler) 
  1 x drCt başlık (lar) 
  1 x MemOK! düğmesi (s) 
  1 x Clear CMOS atlama kablosu (lar) 
  1 x USB BIOS Flashback düğmesi (ler)
 • Aksesuarlar
  Kullanım kılavuzu 
  I / O Shield 
  2 x SATA 6Gb / s kablo (lar)
 • BIOS
  64 Mb Flash ROM, UEFI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.7, ACPI 2.0a, Çoklu dil destekli BIOS, ASUS EZ Flash 2, F12 PrintScreen, F3 Kısayol Fonksiyon ve ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect ) bellek bilgilerini
 • Idare edilebilirlik
  WfM 2.0, DMI 2.0, PME, PXE tarafından PME, WOR tarafından WOL
 • Destek Disk
  Sürücüler 
  ASUS Utilities 
  ASUS Update 
  Anti-virüs yazılımı (OEM versiyon)
 • Form Faktörü
  ATX Form Factor 
  12 inç x 9 inç (30.5 cm x 22.9 cm)


 

Bellek Frekansı 1066 MHz, 1333 MHz, 1600 MHz, 1866 MHz
Bluetooth Yok
Chipset AMD 970
Dahili Ekran Kartı Yok
Grafik Arabirimi PCI Express 2.0
İşlemci Soket Tipi Soket AM3
İşlemci Tipi AMD Tabanlı
Overclock (Hız Aşırtma) Yok
PCI Slot 2 Adet
PCI-E x1 Slot 2 Adet
PCI-E x16 Slot 2 Adet
Ram Kapasitesi 32 GB
Ram Slotu 4 Adet
Sata 2 Yok
Sata 3 6 Adet
SATA Express Yok
USB 3.0 Var
Uyumlu Kasa Tipi Midi Tower (ATX)
Uyumlu Ram Tipi DDR3
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu BD302379
Asus M5A97 R2.0 Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart Yorumları
Tüm yorumları gör (6)
 • Harika!

  Çok iyi yeni nesil bi anakart 9aydır kullanıyorum hepsiburadadan aldım hızlı sevkiyatlıydı çok rahat ettim bi sorun çıkartmadı teşekkür ederim hepsiburada alacaklarada tavsiye ediyorum!

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • sakın bu anakarti almayın

  ses çıkmıyo ses seviyesi çok düşük 100 de bile normal kartlara göre 45 gibi

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (15)

 • Bu anakartta Yok YOK

  Ürün kalitesi itibariyle harika zaten. Kasanızın önünde USB 3.0 girişi varsa bu anakart destekliyor. Ayrıca arkasında da 2 adet usb 3.0 var. SSD kullanıma uygun 6gbs 2 adet girişi var. 2 ekran kartı kullanımını destekliyor. Bios fareyle kontrol edilebiliyor... Güzel bir ürün.

  - Denizli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (21) Hayır (7)

 • tasarım ve performans harikası

  Anakarttı Amd Fx8320 işlemciyle kullanıyorum, ürünün performansı gayet iyi bios ekranını fareyle yönetebiliyorsunuz ve kolay overclock(hız aşırtma) daha kolay oluyor daha önceki kartlarda o/c yapmak mesele oluyordu, bunda daha kolay ve pratik 10gb.lık 1600mhz.ddr3 ramleri 1600mhz.de ve işlemciyide 4.20ghz.de rahatlıkla çıkarttım, yalnız ısınma çok oluyor işlemci 61-69 derecelerde geziniyor, anakarttan memnunum. Anakart cdsi üzerindeki gelen yazılımlarda araçlar bölümünde Allsuite proğramıyla bios güncellemek çok basit, diğer bir sürü özellikte var ayrıyettende norton internet security ücretsiz geliyor yıllık olarak oda ayrı bir güzel, anakart bir günde elime ulaştı kargo ücreti vermedim site yetkililerine çoook teşekkür ediyorum, çok ilgililer...

  - Denizli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (16) Hayır (3)

 • Hızlı Gönderim ve başarılı performans

  Ürün kesinlikle çok başarılı, bios çok basit ve istediğiniz ayarları çok kolay mouse ile yapıyorsunuz. İçeriğinden gelen yazılımlar çok başarılı, içinden birleştirici pim çıkmaması tek eksi yanı.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (5)

 • alınabilir bir AM3+ anakartı

  İşlemci regülatör devreleri altındaki soğutucunun bir slotu işgal etmesi ergonomik bir falso sayılabilir. Bunun dışında bir eksiğini göremedim, alınabilir bir AM3+ anakartı.

  - Eskişehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (16)

 • Tüm yorumları gör (6)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisin’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Bilgisayar Kasaları Fan Adedi Kasa Tipi Oyuncular İçin Power Supply
TX K6 300W USB 2.0 ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK6P300)

TX K6 300W USB 2.0 ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK6P300)

-- Midi Tower Kasa -- 300 W
250,00 TL
Power Boost VK-1630 500W  Meshed Panel Full Siyah ATX Kasa JBST-VK1630

Power Boost VK-1630 500W  Meshed Panel Full Siyah ATX Kasa JBST-VK1630

-- Midi Tower Kasa -- Yok
213,43 TL
Dark Shadow 3x LED Fan, 1xUSB3.0, 2xUSB2.0 ATX Siyah Kasa (Akrilik Yan Panel)(DKCHSHADOW)

Dark Shadow 3x LED Fan, 1xUSB3.0, 2xUSB2.0 ATX Siyah Kasa (Akrilik Yan Panel)(DKCHSHADOW)

3x12 cm Midi Tower Kasa Var Yok
184,48 TL
Dark Hexagon 3x Fanlı, USB 3.0, Süper ATX Oyuncu Kasası (DKCHHEXAGON)

Dark Hexagon 3x Fanlı, USB 3.0, Süper ATX Oyuncu Kasası (DKCHHEXAGON)

3x12 cm Midi Tower Kasa Var Yok
188,98 TL
In-Win 303 Mid Tower Kasa Siyah

In-Win 303 Mid Tower Kasa Siyah

1 Midi Tower Kasa Var Yok
499,00 TL
Ekran Kartı 3D Desteği Bağlantı Bellek Tipi Bit Değeri
Everest Nvidia GeForce G210 1GB 128Bit DDR3 (DX10.1) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (EVG-1024G210)

Everest Nvidia GeForce G210 1GB 128Bit DDR3 (DX10.1) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (EVG-1024G210)

Yok Analog (D-Sub), DVI-D, HDMI DDR3 128 Bit
189,00 TL
Everest Nvidia GeForce GT 420 2GB 128Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (EVG-2048GT420)

Everest Nvidia GeForce GT 420 2GB 128Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (EVG-2048GT420)

Yok Analog (D-Sub), DVI-D, HDMI DDR3 128 Bit
356,78 TL
Asus Vga Gt730 2 Gb 128Bit Ddr3 16X

Asus Vga Gt730 2 Gb 128Bit Ddr3 16X

-- Analog (D-Sub), DVI-I, HDMI DDR3 128 Bit
359,69 TL
Gigabyte Nvidia GeForce GT 1030 LP 2GB 64Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı GV-N1030D5-2GL

Gigabyte Nvidia GeForce GT 1030 LP 2GB 64Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı GV-N1030D5-2GL

Yok DVI-D, HDMI GDDR5 64 Bit
538,68 TL
Zotac Nvidia Geforce GT 710 1GB 64Bit (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı ZT-71301-20L

Zotac Nvidia Geforce GT 710 1GB 64Bit (DX12) PCI-E 2.0 Ekran Kartı ZT-71301-20L

Yok Analog (D-Sub), DVI, HDMI DDR3 64 Bit
151,00 TL
Ram CAS Hızı Cinsiyet Hediyelik Tipi 2 Kategori Seçimleri
Team Dark Black 8GB 1600 MHz DDR3 CL9-9-9-24 1.5V Siyah Soğutuculu Overclocking Ram (TM3D160081BLK)

Team Dark Black 8GB 1600 MHz DDR3 CL9-9-9-24 1.5V Siyah Soğutuculu Overclocking Ram (TM3D160081BLK)

9 ns -- -- --
320,13 TL
Kingston 8Gb D3 1600Mhz Cl11 1.35V Kvr16Ln11/8G

Kingston 8Gb D3 1600Mhz Cl11 1.35V Kvr16Ln11/8G

-- -- -- --
337,88 TL
Corsair Value 8GB 1600MHz DDR3 Ram BC-CMSO8GX3M1C1600C11

Corsair Value 8GB 1600MHz DDR3 Ram BC-CMSO8GX3M1C1600C11

11 ns -- -- --
342,33 TL
G.Skill Value 8GB DDR3 1600MHz Ram (F3-1600C11S-8GNT)

G.Skill Value 8GB DDR3 1600MHz Ram (F3-1600C11S-8GNT)

11 ns -- -- --
356,90 TL
Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) 1600MHz DDR3 Ram (HX316C10FBK2/16)

Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) 1600MHz DDR3 Ram (HX316C10FBK2/16)

9 ns Kadın Kadın Bilgisayar - Tablet
686,93 TL
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN