Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Ate
Ate Super Dot 5.1 Yüksek Performanslı Fren Hidrolik Yağı 1 Litre

Ate Super Dot 5.1 Yüksek Performanslı Fren Hidrolik Yağı 1 Litre

Ate
489,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483631/26005/80531054

ATE SUPER DOT 5.1 FREN HİDROLİK YAĞI 1 LİTRE

Hidrolik fren ve debriyaj sistemleri için kullanılan bu hidrolik yağı, aşırı soğukta düşük viskoziteye (akmazlık) sahip olması sebebiyle, elektronik kontrollü hidrolik bileşenleri bulunan fren sistemleri için son derece uygundur. Özellikle aracın aşırı ya da düşük kumanda edilmesini önlemeye yönelik sistemlerde, diğer adıyla ESP sistemlerinde, frenleme yapılan tekerlekte fren basıncı için hızlı bir modülasyon gerektiğinden ATE Dot 5.1 fren hidrolik yağının kullanımı uygun olacaktır.

-40 derecede maksimum 750 mm²/s olan viskozite değeri, piyasada bulunan diğer pek çok Dot 4 fren hidrolik yağının neredeyse yarısı kadar olup, bu sayede düşük sıcaklık viskoziteli (sınıf 5-1 / class 5-1) fren sıvılarının ISO 4925 talimatname gereksinimlerini yerine getirir.

ATE Dot 5.1 hidrolik yağı, fren hidrolik yağı standardı olan FMVSS-Nr. 116 – DOT 4, SAE J1704 ve ISO 4925, sınıf 5-1 (class 5-1) gereksinimlerini yerine getirir ve aşar. ATE Dot 5.1 hidrolik yağı, ISO 4925 sınıf 6 (class 6), DOT 5.1 veya DOT 4 talimatlarını yerine getiren diğer fren hidrolik yağlarıyla karıştırılabilir. Ancak aşırı düşük sıcaklıklarda da optimum ESP işlevselliği için ISO 4925 talimatlı, sınıf 5-1 hidrolik yağları kullanılmalıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Yapı: Homojen, duru

Renk: Sarı

Kaynama sıcaklığı: min. 265° C

Islak kaynama sıcaklığı: min. 180° C

Viskozite –40° C: maks. 750 mm²/s

Viskozite +100° C: 1,8 ila 2,4 mm²/s

Su içeriği: maks. % 0,20

ATE FREN HİDROLİK YAĞLARININ ORTAK ÖZELLİKLERİ

 Her binek araca uygundur.

 Yüksek kalitedeki metal tenekelerde saklanması sebebiyle raf ömrü uzundur.

(Raf ömrü 5 sene olup, stoktaki mevcut ürünlerin son kullanma tarihi Kasım 2026'dır)

ATE markasının sektördeki deneyimi sayesinde üretilen yağlar, ATE marka diğer fren ürünleri gibi en yüksek kalitededir.

Kaynama noktaları ve viskozite yasal gereksinimi aşmaktadır.

Korozyonu en üst seviyede önler.

ATE SUPER DOT 5.1 FREN HİDROLİK YAĞININ AVANTAJLARI

Standart Yağlar 1 yıl içerisinde özelliğini yitirir, dolayısı ile özelliğini yitiren fren hidrolik yağı araçtaki fren performansının azalmasına neden olur. ATE Dot 5.1 Fren Hidrolik Yağı 3 seneye kadar özelliğini koruduğu için fren performansınızın düşmesini engeller. Bu süre kullanıma bağlı olarak değişebilmektedir.

Standart fren hidrolik yağları 1 sene dayandığı için fren balataları ve/veya fren diskleri değişmese de hidrolik yağının mutlaka değişmesi gerekir. ATE Dot 5.1 Fren Hidrolik Yağı 3 seneye kadar özelliğini koruduğu için işçilik giderleri de minimize edilmiş olur.

Frenin en büyük düşmanı ısıdır. Standart hidrolik yağları, yüksek ısılarda özelliğini yitirir ve yine fren performansınızın düşmesine neden olur, yani diğer bir deyişle aracınızın fren mesafesi uzar. ATE Dot 5.1 Fren Hidrolik Yağının kaynama derecesi standart yağlara göre daha yüksek olduğu için performans kayıplarının minimuma indirilmesin yardımcı olur.

ATE Dot 5.1 Fren Hidrolik Yağının yoğunluğu standart yağlara göre daha fazla olduğu için fren pedal tepkisi daha iyidir. Yani fren pedalına basıldığı zaman fren sistemine daha hızlı bir şekilde iletir ve fren mesafesi nisbi oranda düşer. 

Yüksek Performanslı veya modifiye edilmiş araçların fren sistemlerinin de geliştirilmesi gerekmektedir. Daha iyi bir fren sistemi takıldığında arzulanan optimum performansa ulaşabilmek için yüksek özellikli bir fren hidrolik yağı gereklidir. ATE Dot 5.1 Fren Hidrolik Yağı, Performanslı Fren Sistemleri ile birebir uyumlu çalışmaktadır.

ATE Dot 5.1 hidrolik yağı, benzer özelliklerdeki ATE SL.6'ya göre ıslak kaynama noktasında 5°C daha yüksek sonuç vermektedir. Ayrıca yine SL.6'ya göre kullanım ömrü daha uzun olup, viskozite değerleri de benzerdir. Bu özellikler sayesinde, ATE Dot 5.1 ESP, ABS ve ASR gibi ileri sürücü destek sistemlerine sahip araçlar için ideal bir fren hidrolik yağıdır.

Fren Hidrolik Yağı, mevsimsel değişmelerde meydana gelen ısı farklılıklarından dolayı zaman içerisinde özelliğini yitirmekte, böylece fren performansını olumsuz yönde etkilemektedir.

Dolayısı ile Fren Hidrolik Yağlarının her sene mutlak surette değiştirilmesi şarttır.

ATE SUPER DOT 5.1 Fren Hidrolik Yağı 3 yıla kadar uzun ömürlüdür. Bu süre kullanıma bağlı olarak değişebilmektedir.

ÖNEMLİ UYARI:

1 ARAÇ İÇİN EN AZ 500 ML FREN HİDROLİK YAĞI GEREKMEKTEDİR.

TAMAMINI DEĞİŞMEK İÇİN, 1 LİTRE (1 KUTU) SİPARİŞ VERMENİZ YETERLİDİR.

Yağ Tipi Yağ Katkıları
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00001TI7JY
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön