Takım Mobilyalar

Bahar aylarında ve yaz mevsiminde evlerin en çok kullanılan alanları balkonlar ve bahçeler oluyor. Farklı tasarımlara sahip olan bahçeler; gün içerisinde rahatlamaya, günün yorgunluğunu atmaya ya da temiz bir hava almaya imkan tanıyor. Bahçeler çiçekler, havuz, yaz ve kış köşeleri, bitkiler, ağaçlar ve farklı birçok ürünle dekor edilebiliyor. Ferah ve iç açıcı bir ortam sunan bahçeler kullanıcıların dekorasyon zevkini yansıtıyor. Sıcak havalarda serinleyip rahatlamayı mümkün kılan bahçeler, evin rahatlığından her an kullanıcıları faydalandırıyor. Ortamın her bir köşesinden faydalanabilmek ve dekorasyonu daha iyi bir seviyeye taşıyabilmek için bahçelerde çeşitli bahçe takım mobilyaları kullanılıyor. Özenle bir şekilde tasarlanan bahçe mobilyaları, bahçedeki konfor düzeyini artırıyor. Bahçe mobilyaları çeşitleri; rahatça oturup dinlenmeyi, akşam yemekleri yemeyi ya da havuzun kenarında keyif yapabilmeyi daha konforlu hale getiriyor. 

Bahçe mobilyaları modelleri arasında; bahçe oturma grupları, bahçe takımları, hamaklar, salıncaklar, şemsiyeler ve tenteler, bahçe minderleri, şezlonglar ve bahçe aksesuarları yer alıyor. Tüm bu mobilya çeşitleri ile kullanıcılar kendi bahçelerinde istedikleri tarzda bir ortam oluşturabiliyor. Farklı tasarım özelliklerine sahip olan bahçe mobilyaları, kullanıcıların çeşitli beklentilerini karşılıyor. Her tarza uyum sağlayan bahçe mobilyaları, kullanıcıların sevdikleri ile keyifli vakit geçirmesine olanak sunuyor. Şık ve estetik mobilyalarla dekore edilen ferah bahçelerde çay ve keyfi yapılabiliyor ya da arkadaşlarla hoş sohbetler edilebiliyor veya kişi kendiyle baş başa zaman geçirebiliyor. Bahçeler özellikle çocuklu ailelerin kurtarıcı mekanlarından biri. Çocukların oyuncaklarıyla rahatça oyun oynayabilmesine izin veren veren bahçeler, aynı zamanda çocukların özgürce bahçe içerisinde rahatça koşturabilmesini sağlıyor. Tüm bu gerçekleşen aktiviteler sırasında kullanılan bahçe mobilyaları konforu artırıyor. Bahçe mobilyalarının rengi, materyali, tasarımı değişkenlik gösterebiliyor. Bahçe mobilyaları modelleri ve fiyatlarını görüntüleyerek istediğiniz modeli beğenebilir ve bahçenizi kısa sürede dekore edebilirsiniz. 

Bahçe Mobilyaları Çeşitleri

Bahçe mobilyaları çeşitleri her kullanıcının ihtiyacına hitap eden farklı tasarım seçeneklerinden oluşuyor. Oturma gruplarından bahçe aksesuarlarına kadar onlarca farklı seçenek sunan bahçe mobilyaları, kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına göre seçim yapabilmesini mümkün kılıyor. Birbirinden farklı tasarım seçeneklerine sahip olan bahçe mobilyalarıyla bahçeler istenen şekilde dekore edilebiliyor. Bahçe mobilyaları arasında; bahçe takımı, oturma grubu, bahçe salıncakları ve hamak, bahçe aksesuarları, şemsiye ve tente, bahçe minderi ve şezlong sayılabiliyor. Farklı materyal ve renk seçeneklerine sahip olan bahçe mobilyaları, bahçedeki bütünlüğü korumaya imkan tanıyor. Bahçe mobilyaları takımları; tek, iki ya da üç kişilik koltuklarla, sehpa ve masayla tasarlanıyor. Bahçe takımlarının bazı modellerinde masa ve sandalyeler bulunuyor. Bu şekilde kullanıcılar bahar aylarında ya da yaz akşamlarında bahçede keyifli bir şekilde yemek yiyebiliyor. Bahçe salıncakları ve hamaklar, kullanıcıların uzanıp dinlenebileceği bir alan sunuyor. Metalden ve ipten tasarlanan salıncak ve hamaklar, tasarımları sayesinde bahçeye şık ve modern bir hava katıyor. Aynı zamanda salıncaklar ve hamaklar, çocukların da keyifle vakit geçirebileceği bahçe mobilyaları arasında yer alıyor. Bahçe oturma grupları, kullanıcıların keyifli bir şekilde içeceklerini içebileceği bir alan sunuyor. Oturma grupları; sehpa ve koltuk dışında bank ve sandalyeden de oluşabiliyor. Bahçe oturma grupları tasarlanırken ahşaptan plastiğe kadar birçok materyal kullanılıyor. Bu sayede kullanıcılar kendi tarzlarına ve ihtiyaçlarına en uygun olan materyale sahip bahçe mobilyasını tercih edebiliyor. Bahçe mobilyaları arasında yer alan şemsiyeler ve tenteler, en fazla kullanılan ürünler arasında sayılabiliyor. Havuz başında ya da bahçenin herhangi bir köşesinde dinlenirken kullanılabilen şemsiye ve tenteler, kullanıcıları güneşten koruyor. Bahçe aksesuarları, çiçekleri ve diğer tüm bitkileri dekora edebilmek için kullanılıyor. Dekoratif görünümleri ile saksıların dizilmesine imkan tanıyan bahçe standları, ferah bir yaz veya kış köşesi oluşturabilmeyi mümkün kılıyor. Bahçe standları dışında bahçe aksesuarları arasında; balkon ve bahçe dolapları, duvar rafları ve karolar yer alıyor. Bahçeyi daha fonksiyonel bir şekilde kullanmaya imkan tanıyan bahçe mobilyaları, dekorasyon üzerinde büyük bir rol oynuyor. Havuzlu bahçelerin olmazsa olmazı olan şezlonglar, kullanıcıların yatıp güneşlenebileceği bir ortam sunuyor. İşlevsel kullanıma sahip olan şezlonglar; katlanabiliyor ve minderli yüzeyleri ile konfor sağlıyor. Kullanıcılar şezlonglar üzerinde rahatça dinlenebiliyor, soğuk içecekler içerek ferahlayabiliyor ya da güneşlenirken aynı zamanda kitap okuyabiliyor. Bahçe minderleri ile zeminlerde oturma alanı olarak kullanılabiliyor. Puf ve armut koltuk görünümüne sahip olan bahçe minderleri salaş bir ortam sunuyor. Ayrıca bahçe minderleri, çocukların da keyifli şekilde oyun oynayabileceği alanlar arasında yer alıyor. 

  • Rattan Masa ve Sandalye Takımları

Son dönemlerin en sık tercih edilen bahçe mobilyaları arasında rattan masa ve sandalye takımları yer alıyor. Her türlü hava koşuluna karşı dirençli olan bahçe mobilyaları rattan, hem estetik görünüm vadediyor hem de konfor sunuyor. Rattan masa ve sandalye takımları; güneş, rüzgar ve yağmur gibi kötü hava şartlarından zarar görmüyor. 

  • Piknik Masaları

Piknik masaları yalnızca pikniğe giderken değil, bahçe ve balkonlarda da kullanılıyor. Hem sandalye hem de banklı tasarlanan modelleri mevcut. Banklı piknik masaları, kalabalık misafir ağırlarken avantaj sağlıyor. 

  • Köşe Takımları

Bahçe mobilyaları arasında yer alan köşe takımları hem oturmak hem de uzanmak için tercih edilebiliyor. Köşe takımlarında kullanılan minderler; düşük, orta ya da yüksek sertlikte olabiliyor. Silinebilir özelliğe sahip olan köşe takımları pratik bir temizlik olanağı sunuyor. 

  • Oturma Grupları

Bahçe oturma grupları özellikle geniş bir bahçeye sahip olan kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. Bahçelerde kullanılan oturma grupları aynı salon mobilyalarında olduğu gibi tekli, ikili ve üçlü kanepeden oluşabiliyor. Oturma grupları; yalnız vakit geçiren ya da kalabalık aile ve arkadaş grupları için uygunluk gösteriyor. 

Bahçe Mobilyaları Tasarım Özellikleri

Farklı tasarım özelliklerine sahip olan bahçe mobilyaları ile her kullanıcı kendi tarzına uygun olan bir seçim yapabiliyor. Kullanım pratikliği sunan bahçe mobilyaları; rengi, deseni ve materyali ile ön plana çıkıyor. Koltuk takımına ya da masa sandalye takımına sahip olan bahçe mobilyaları, farklı ihtiyaçlara yanıt veriyor. Aynı zamanda bahçe mobilyaları arasında; kamelya ve piknik masası seçenekleri de mevcut. Bahçe takımları ile kullanıcılar modern, yenilikçi, eğlenceli gibi farklı tarzda dekorasyonlar oluşturabiliyor. Gri, beyaz, siyah, kahverengi renklerindeki bahçe mobilyaları ile modern ve yenilikçi tarzlar elde edilebiliyor. Rengarenk seçeneklere sahip olan bahçe mobilyaları; yeşil bitkiler ve çimenlerle ya da mavi havuzla uyum sağlayabiliyor. Mavi, kırmızı, yeşil ve sarı gibi canlı renklerdeki bahçe mobilyaları ile eğlenceli bir tarz oluşturulabiliyor. Bahçe salıncakları ve hamakları da eğlenceli tasarımları ile dikkat çekiyor. Geniş oturma ve uzanma alanları sunan bahçe salıncakları ve hamakları, rahat minderleri sayesinde kullanım konforunu arttırıyor. Renkli minderlere sahip olan hamaklar ve salıncaklar, dekorasyona hareket katıyor. Bir ayaktan destek alarak sepet şeklinde tasarlanan salıncaklar, modern görünümleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun dışında bir ağacın dalına asılarak kullanılabilen salıncaklar, özgürce sallanabilmeyi ve ebeveynlerin çocuklarıyla keyifle zaman geçirebilmesini mümkün kılıyor. Üstü gölgelikli şekilde tasarlanan bahçe salıncakları, iki veya üç kişinin sığabileceği bir genişlik sunuyor. Aynı zamanda bahçe salıncakları; bahçe dışında geniş balkonlarda, teraslarda ve evlerdeki dinlenme odalarında da kullanılabiliyor. Ağaca asılan bahçe salıncakları ise evlerde tavandan aşağı sarkıtılabiliyor. Bahçe mobilyaları arasında yer alan oturma grubu; bahçede yemek yiyip çay içebilmeyi ve rahatça dinlenebilmeyi mümkün kılıyor. Oturma grubu, geniş bir masadan ve koltuklardan ya da sandalyelerden oluşuyor. Öğle ve akşam yemekleri ya da çay ve kahve saatleri için uygun bir ortam sunan bahçe oturma grupları, iki kişilikten sekiz kişiliğe kadar farklı kapasite seçenekleri sunuyor. Bahçe oturma gruplarının masaları genellikle plastik ve cam yüzeylere sahip oluyor. Koltuklar ve sandalyeler ise rahat minderle tasarlanıyor. Rengarenk görünüme sahip olan bahçe şemsiyeleri ve tenteleri, fonksiyonel tasarımları ile dikkat çekiyor. Dekoratif bir ortam sunan bahçe aksesuarları, fazlalık olan eşyaları ortadan kaldırmaya imkan tanıyor. Katlanma özelliğine ve rahat minderlere sahip olan bahçe şezlongları, dekorasyona büyük oranda etki ediyor. 

Bahçe Mobilyalarında Kullanılan Materyaller Neler?

Bahçe mobilyalarında cam, plastik, ahşap ve rattan gibi birçok farklı materyal kullanılabiliyor. Tüm bu materyaller, bahçe mobilyalarının daha hafif, kullanışlı olmasını ve dekoratif görünmesini sağlıyor. Plastik bahçe mobilyaları kolayca taşınabildiği için bahçenin birçok yerine yerleştirilebiliyor. Aynı zamanda plastik bahçe mobilyaları geniş balkon ve teraslarda da kullanılabiliyor. Plastik bahçe mobilyaları minderli ya da mindersiz olarak tasarlanabiliyor. Minderli bahçe mobilyaları, mindersiz olanlara kıyasla daha rahat ve konforlu bir oturma alanı sunuyor. Rattan bahçe mobilyaları günümüzde en sık tercih edilen bahçe takımları arasında yer alıyor. Doğal bir şekilde tasarlanabilen rattan bahçe mobilyaları plastikten de üretilebiliyor. Metal bahçe mobilyaları; daha minimal, yenilikçi ve modern bir görünüm sunuyor. Minderlerle zenginleştirilen metal oturma grupları, kullanıcıların konfor seviyesini arttırıyor. Metal bahçe mobilyaları genellikle siyah, gri ve beyaz gibi sade renklerde tasarlanıyor. Ancak kırmızı, yeşil, mavi gibi canlı renklere sahip olan metal bahçe mobilyaları da mevcut. Metal materyal yalnızca oturma grubu ve masa sandalye takımlarında değil, sepet şeklindeki salıncakların ayaklarında ve oturma alanlarında, çiçekliklerde, şezlongların ayaklarında, şemsiyelerde ve bahçe süsleme aparatlarında da kullanılıyor. Ahşap bahçe mobilyaları da kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Doğal ahşap görünüme sahip olan ahşap bahçe mobilyaları; özel boyama işlemleri, cilalar ve vernikler yardımıyla farklı bir tasarım kavuşabiliyor. Doğayla iç içe olan bahçelerin doğal görünümlerini arttıran ahşap bahçe mobilyaları, daha ferah bir görünüm vadediyor. Ahşap materyal bahçe oturma grupları dışında; banklarda, kamelyalarda, piknik masalarında, çiçek stantlarında ve sandalyelerde kullanılabiliyor. Bahçe mobilyalarının bazısı tek bir materyal ile değil, ahşap ve metal gibi birkaç materyalin karışımı ile tasarlanıyor. Örneğin; bahçe mobilyalarının ayak kısmı metal, gövdesi ise ahşap olabiliyor. Bahçe mobilyalarında kullanılan diğer materyaller arasında; sünger, kumaş, polipropilen, ip, alüminyum, polyester, bambu, pamuk, kayın, gürgen, masif, akrilik, ferforje, cam, suntalam, nikelaj ve meşe sayılabiliyor. 

Bahçe Mobilyaları ile Dekorasyon Önerileri

Tasarım çeşitliliğine sahip olan bahçe mobilyaları, dekorasyon açısından zengin seçenekler sunuyor. Bahçeler kullanıcı isteğine bağlı olarak daha modern ve sade tarzda oluşturulabiliyor. Dekorasyon oluşturmadan önce bahçenin genel boyutunun dikkate alınması öneriliyor. Aynı zamanda evde yaşayan kişi sayısı da bahçe mobilyalarının genişliğini seçerken etkili oluyor. Bahçe dekorasyonu yaparken seçilen mobilyalar, dikkat edilmesi gereken en önemli eşyalar arasında yer alıyor. Dar ya da geniş fark etmeksizin tüm bahçeler için farklı boyutlarda oturma grupları üretiliyor. Bahçede rahat bir şekilde dinlenerek vakit geçirmeye imkan tanıyan oturma gruplarının çok fazla güneş almayan bir yere konumlandırılması öneriliyor. Aksi takdirde kullanıcılar yemek yerken veya çay, kahve içerken güneşten rahatsızlık duyabiliyor. Geniş olan bahçelere dekorasyon ürünü olarak salıncaklar ve hamaklar eklenebiliyor. Sepet şeklinde ve kendinden ayaklı olan bahçe salıncakları, hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifli zaman geçirdiği alanlar arasında yer alıyor. Ağaçların bulunduğu bahçeler için ise hamaklar ya da ağaç dalına asılan salıncaklar tercih edilebiliyor. Havuzlu bahçelerin olmazsa olmazları arasında şezlonglar yer alıyor. Yaz mevsiminde havuza girmeden önce ya da çıktıktan sonra uzanarak güneşlenmeyi mümkün kılan şezlongların özellikle güneş alan bir yere konumlandırılması tavsiye ediliyor. Tente ve şemsiyeler hem şezlongların hem de bahçe mobilyalarının yanında güneşten korunmak için değerlendirilebiliyor. Bahçe mobilyaları ile dekorasyon oluşturulurken renklerin ve materyallerin birbiri ile uyumuna dikkat edilmesi estetik görünümü arttırıyor. 

Bahçe Mobilyaları Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Bahçe mobilyaları; rengine, materyaline, tasarımına, boyutuna göre değişiklik gösteriyor. Farklı tarzlara hitap eden bahçe mobilyaları arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler bulunuyor. Öncelikle bahçe mobilyası satın alırken bahçenin genişliğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Daha sonra ise kullanılacak bahçe mobilyalarının boyutu ve materyali belirlenebiliyor. Bahçe mobilyalarını seçerken evde yaşayan kişi sayısının da dikkat alınması tavsiye ediliyor. Geniş bir bahçeye ve kalabalık aileye sahip olan kullanıcılar, bahçeleri için hem oturma grubu hem de salıncak ve hamak tercihinde bulunabiliyor. Bahçe mobilyası seçiminde renkler ve desenler de oldukça önemli. Örneğin, beyaz ya da açık renklerdeki bahçe mobilyaları daha sade ve zarif bir görünüm sunuyor. Siyah ve gri gibi koyu renklerdeki bahçe mobilyaları ise daha modern ve şık bir görünüm sağlıyor. Desenli bahçe mobilyaları eğlenceli ve hareketli tarz isteyen kullanıcılara hitap ederken, ahşap mobilyalar daha doğal görünümden hoşlanan kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. Köşe takımlarının uygun olduğu bahçeler için köşe bahçe mobilyaları tercih edilebiliyor. Ayrıca uygun bahçe aksesuarları seçilerek bahçe görünümü daha da zenginleştirilebiliyor. Bahçe aksesuarları arasında yer alan dolaplar sayesinde gereksiz eşyalar ortadan kaldırılabiliyor ve çiçeklikler ile özel alanlar oluşturulabiliyor. 

Bahçe Mobilyalarının Bakımı İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe mobilyalarının uzun bir süre kullanılabilmesi için doğru şekilde bakımının yapılması gerekiyor. Çeşitli bahçe mobilyaları farklı bakımlar isteyebiliyor. Bazısının bakımı çok kolayken, bazısı uğraştırıcı olabiliyor. Bahçe mobilyalarının bakımında nelere dikkat etmeli;

  • Plastik bahçe mobilyaları en zorlu hava koşullarına dahi dayanıklılık gösteriyor. Aynı zamanda plastik mobilyaların bakımı ve temizliği de oldukça basit. Plastik bahçe mobilyaları hem yıkanarak hem de silinerek temizlenebiliyor. 
  • Rattan bahçe mobilyaları, yılın dört mevsiminde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Sudan ve güneşten kolay kolay etkilenmeyen rattan mobilyalar, silenebiliyor ve yıkanabiliyor.
  • Teak ağacından yapılan bahçe mobilyalarının özellikle kış mevsiminde üzerlerinin örtülmesi tavsiye ediliyor. Aksi bir durumda mobilyaların cilası kaybolabiliyor. 
  • Bahçe mobilyaları alüminyum materyal, aynı plastik mobilyalar gibi leke tutmuyor. Silinerek kolayca temizlenebilen alüminyum bahçe mobilyalarının kış mevsiminde üzerleri örtülerek saklanması öneriliyor. Çünkü zorlu kış koşullarında alüminyum mobilyaların boyası dökülebiliyor. 
  • Leke tutmayan ve silinebilen bahçe mobilyası minderleri pratik bir şekilde temizlenebiliyor. 

 

Bahçe Mobilyaları Fiyatları

Bahçe mobilyaları fiyatları; rengine, malzemesine, tasarımına, boyutuna, çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Örneğin; metal ya da plastik materyalden üretilen bahçe mobilyalarının fiyatı birbirinden tamamen farklı oluyor. Ayrıca bahçe mobilyaları arasında yer alan salıncak fiyatları ile oturma grubu fiyatları da değişebiliyor. Tüm bu detayları Hepsiburada ile inceleyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/7
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Takım Mobilyalar

3787 ürün listeleniyor
Bintaş Mobilya
Odun's
Dekoroom's
Mandella
Vavrattan
Zerka Concept
Uğurlu Bambu
Oduns
Mobetto
Bahçeme
Sandalie
Millennium
Almina
Nejan
Holiday
Rehome
Tu Tienda
Çavdar Group
IVF
Pretty Homes
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 47 / 3787 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?