Banyo Fırçaları, Süngerleri ve Lifleri

Banyo Lifi 

Duş alırken vücudun kirlerden arındırılması için banyo lifi kullanılır. Banyo lifi, kişisel bakım ürünleri kategorisinde yer alır. Türk kültüründe banyo lifi önemli yere sahiptir. Banyo lifi farklı farklı malzemelerden üretilir. Evde hamam kültürünün yaşatılması adına genellikle kullanılır. Banyo lifi, duş alırken vücuda sürülerek vücuttaki kirleri yok eder. Banyo lifi; duş jeli ya da sabunla kullanılır. Banyo lifi;

 • Ciltteki gözenekleri temizler.
 • Selülitli bölgelere sürüldüğünde onların masaj yaparak giderilmesini sağlar.
 • Ciltteki ölü derileri yok eder.
 • Temizleyici jel ya da sabunun vücuda nüfuzunu sağlar.

Banyo lifi modelleri, doğal liflerden yapılır. Bazı modelleri eldiven şeklinde tasarlanır. Sırt masajı için olanlarsa bant tarzındadır. Ayrıca at kılı ve bambudan üretilen modelleri de vardır. Sabunlu olarak üretilen modelleri de vardır. Bu modellerde tasarlanan liflere sabun ya da lif sürmeye gerek yoktur. Aynı zamanda yüze özel tasarlanan modelleri de vardır. 

Banyo Lifi Nasıl Kullanılır?

Banyo lifi nasıl kullanılır sorusuna tek cevap vermek mümkün değildir. Çünkü banyo lifinin kullanımı kişiden kişiye değişebilir. 

  • Üzeri köpüklü ya da ıslatılmış life duş jeli sıkılır. Duş jelinin dışında katı sabun da sürülebilir. Sabun ve duş jeli yardımıyla lif köpürtülür. 
  • Lif kullanılmadan önce her tarafı sıcak suyla ıslatılmalıdır. 
  • Deriye baskı yapılarak sürülmemelidir. Hafif masaj yapar şekilde kullanılmalıdır. Eğer deriye çok baskı yapılırsa ciltte kızarma ve tahriş meydana gelir. 
  • Vücut iyice ıslatılıp lif öyle sürülmelidir. Bu sayede lif vücutta rahat hareket eder. 
  • Duş alındıktan sonra lif bol suyla yıkanmalıdır. Banyo lifinin saklanması için en sağlıklı ortam kuru yerdir. 
  • Islak ve üzeri köpüklü lif vücuda dairesel hareketlerle sürülmelidir. Göğüs ve boyun kısmından sürülmeye başlanarak bacaklara kadar gidilir. En son bacaklarda son bulur. 
 • Banyo lifi vücuda sürülerek vücudun temizlenmesi sağlanır

Banyo Lifi Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo lifi direkt cilde temas eder. Bundan dolayı kişisel ürün kategorisinde yer alır. Banyo lifinin ortak kullanımı hijyen açısından çok tehlikelidir. Lifin üzerinde bakteri oluşabilir. Bakteri oluşumunu engellemek için dezenfeksiyon yapılmalıdır. Banyo lifi belirli bir süre kullanıldıktan sonra değiştirilmelidir. Doğal lifler, 4 hafta kullanılmalıdır. Sentetik liflerse 8 hafta kadar kullanılabilir. Banyo lifi kullanımı bittikten sonra üzerinde bakteri oluşumunu engellemek için öncelikle bir kabın içine su koyulur. Suyun içerisine de belirli miktarda dezenfekte edici bir sabun koyulmalıdır. Lif, su ve sabunun olduğu karışım içine koyulur. Karışımın içinde lif belirli süre durmalıdır. Daha sonra karışım içinden alınıp bol suyla durulanmalıdır. Banyo lifinin üzeri ıslaklıktan dolayı bakteri olmaması için nemsiz bir alanda kurutulup saklanmalıdır. 

Banyo Lifinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Banyo lifi, cilt güzelliğinde etkin rol oynuyor. Çocuk ve yetişkinler rahatlıkla kullanabilirler. Vücudun etkili şekilde temizlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda vücudu rahatlatan özelliğe de sahiptir. 

İnsan sağlığına çok faydası vardır. Kan dolaşımını hızlandırmada etkin rol oynuyor. Gözenekleri temizleme konusunda da avantajlı bir üründür. Akne oluşumunu engelleyerek vücudun pürüzsüz görünmesini sağlar. Vücudun her tarafına ulaşılacak şekilde tasarlandıkları için vücudun temizliğini tam anlamıyla sağlar. Bebekler için üretilen modelleri, bebeklerin gaz sancılarını hafifletmede çok etkidir. Gazdan dolayı bebekte ağrı meydana gelebilir. Bu ağrının giderilmesi ve bebeğin rahatlatılması için mutlaka kullanılmalıdır. 

Banyo Lifi Modelleri

Birbirinden farklı ve güzel birçok banyo lifi modelleri her yaş grubuna özel olarak tasarlanır. Bu modeller arasında tavsiye edilebilecek kalitede banyo lifi çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan Balmy banyo lifi modelleri, duş jeli ya da sıvı sabunla kullanılabilir. Cildi hem derinlemesine temizler hem de yumuşaklık kazandırır. Kullanım sonrasında lif, mutlaka iyice durulanarak kuru bir alanda muhafaza edilmelidir. 

Balmy at kılı banyo lifi her cilde uygun olarak tasarlanmıştır. Tamamen doğal at kılından üretilir. Pamuk ipiyle örülerek üretilirler. Genellikle selülit için kullanılırlar. Aynı zamanda vücudun rahatlamasını sağlayan masaj etkisiyle de dikkat çekiyor. Gözeneklerin temizlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Kuru bir alanda asılarak kurutulmalıdır. Cildi yenileyen bir özelliğe sahiptir. Cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Selülitli alanlara duş dışında masaj yağı veya kremle kuru şekilde sürülebilir. Böylelikle bölge selülitten arındırılmış olur. Balmy at kılı banyo lifi sayesinde cildinizi yenilenmiş gibi hissedeceksiniz.

Kabak banyo lifi özel olarak imal edilmektedir. Mısır’ da yetişen lif kabağından yapılır. Bu lif, ciltte peeling etkisi bırakır. Cildi derinlemesine temizler. Ayrıca ciltte masaj etkisi de bırakmaktadır. Bundan dolayı ciltte oluşan; sivilce, sedef, varis, selülit, egzama vb. tüm dermatolojik rahatsızlara da iyi gelir. Özellikle selülit oluşumunu etkin şekilde engellemektedir. 

Lionessa banyo lifi sayesinde köpük vücuda kolayca yayılır. Masaj yapılarak sürüldüğü takdirde vücudu çok rahatlatır. Yumuşak yüzeye sahip olan bu ürün, cildi kesinlikle tahriş etmez. Yumuşaklığı ve tahriş etmeyen özelliğe sahip olması sebebiyle yüze de uygulanabilir. Uzun sırt tipi banyo lifi basit kullanımıyla dikkat çekiyor. Vücutta sırt bölgesi ulaşılması zor alandır. Uzun sırt tipi banyo lifleriyle kolayca ulaşılarak vücudun temizlenmeyen yeri kalmaz. Kadın ve erkeklerin duş sırasında rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Uzun sırt ipi sayesinde kolayca sırtın köpüklenmesi sağlanır. Diğer lif türlerine nazaran çok farklı şekilde tasarlanmıştır. Bu üründeki ip kesinlikle kişinin vücuduna zarar vermez. %100 doğal malzemelerden üretilmiştir. Hassas dokuya sahip olduğu için cilt için kesinlikle zararlı değildir. Kişinin rahatlamasını ve kendini iyi hissetmesini sağlayan özellikte dizayn edilmiştir. 

Banyo hamam kesesi ciltte peeling yapma etkisi sunar. Ciltte meydana gelen ölü deri kolayca atılır. Ayrıca ciltteki gözeneklerde biriken kirinde atılmasında etkin rol oynuyor. Doğal ürünlerle üretilen hamam kesesi sayesinde batık problemleri giderilir. Cilt altında kan dolaşımını hızlandırır. Ciltte leke varsa giderilmesini de sağlamaktadır. Banyo kesesi cilde masaj yapılarak selülit oluşumu da azalmaya başlıyor. Banyo kesesini kullanmaya başlamadan önce kesenin sabun kullanılmadan sıcak suyla yıkanması gerekiyor. Sıcak suda vücut biraz bekletilerek kirin yumuşaması sağlanır. Bu beklemeden sonra su kapatılıp normal şekilde beklenir. Burada cildin kese yapılacak hale gelmesi sağlanır. Yalnız bu aşamalarda vücuda kesinlikle şampuan, duş jeli ve sabun sürülmemelidir. Cilt yumuşadıktan sonra banyo kesesi ufak ve yumuşak hareketlerle sürülmelidir. Yukarı ve aşağıya doğru sürülmesi doğru bir uygulamadır. Cilde kesinlikle çok baskı yapılmamalıdır. Kese yapılırken ölü deri yuvarlanarak vücuttan dökülmeye başlar. Keseleme uygulamasının ardından kişi normal şekilde duş almaya devam edebilir.

Bebek banyo lifi yumuşak ve hassas yapıda üretilmiştir. Bu ürünler, bebeklerin cildine özel şekilde tasarlanır. Bebeklerin cildine zarar verilmeden vücudundaki kirler arındırılır. Ciltte alerji, tahriş, kızarıklık vb. reaksiyonlara yol açmayacak şekilde üretilirler. Bebekler için özel üretilen lifler temizliğin yanı sıra rahatlatma özelliğiyle de dikkat çekiyor. Bakteri barındırmayan özellikte tasarlanırlar. Bebek banyo eldiveni %100 doğal ürünlerle üretilmektedir. Bebeklerin hassas cildine çok uyumludur. Aynı zamanda cildi tahriş etmeyecek özellikte tasarlanırlar. Yumuşak pamuktan üretilen kaliteli eldivenlerdir. Bebeklerin cildine zarar vermesin diye özel dokunurlar. Bebeğin duşla arasındaki bağları güçlendirmektedir. Bebeğin suyu sevmesinde de etkin rol oynar. 

Bebek banyo eldivenini kullanmadan önce iyice suyla ıslatılmalıdır. Islandığında dahi elden kaymasını engelleyen yapıda tasarlanmıştır. Eldivenin iç kısmında yer alan yumuşak sünger mekanizmasıyla sol ve sağ kollara özel dizayn edilmiştir. Yumuşak olmasının en önemli sebebi pamuk kumaşla üretilmesi olduğu söylenebilir. 

Banyo lifi vücut kesesi lif doğal ürünlerle üretildiği için cilde asla zararı olmaz. Yumuşak dokuda üretilen banyo lifi vücut kesesi lifi kolay kolay yıpranmaz. Bu nedenle kullanım ömrü çok uzundur. Özellikle yağlı ve sivilceye meyilli ciltlerde kullanılması çok önemlidir. Vücuttan yağı kolayca arındırır. Kaliteli bir banyo lifi vücut kesesi lifi ıslatıldığında hemen yumuşar. Çamaşır makinesine atılıp çok rahat temizlenebilir. Elde de temizlenebilen özellikte tasarlanmıştır. 

Banyo duş kesesi peeling eldiveni vücudun derinlemesine temizlenmesinde etkin rol oynar. Bu ürün vücutta peeling etkisi gösterir. Ciltteki ölü derinin ve kirin kolayca arındırılmasını sağlar. %100 Floş ipek ürünlerden tasarlanırlar. İpeğin güzel ve benzersiz dokusu sayesinde cildiniz parlak bir görünüme kavuşacak. Cildin pürüzsüz görünmesinde de çok etkilidir. Yara izi, çatlak ve selülitleri gidermede de çok başarılıdır. Peeling eldiveninde yer alan ince çizgiler kırışıklıkları gideriyor. Aynı zamanda cildin ihtiyacı olan kolajenle elastin üretimini de sağlıyor. Hücrelerin oksijen ihtiyacını da karşılar. İnsan vücudunun sağlıklı dolaşımının sağlanması noktasında önemli bir ürün olduğu söylenebilir. Banyo duş kesesi peeling eldiveninin diğer bir önemli özelliğiyse vücutta eşit bronzluk elde edilmesini sağlamasıdır. Herhangi bir bronzlaştırıcı ürün kullanımına gerek duyulmadan peeling eldiveniyle cildin rengi eşitlenir. Özel teknikle yapıldığı için banyo duş kesesi peeling eldiveninin etkisi kolayca görülür. 

Banyo Lifi Fiyatları

Banyo lifi fiyatları hakkında tek bir veride bulunmak doğru değildir. Fiyat konusu birçok etkene bağlı olarak belirlenir. Model ve işlevsellik fiyatı belirleyen önemli unsurlardır. Örneğin, lifin üzerinde sabunun koyulacağı haznenin olması önemli ölçüde fiyatı etkiler. Bitki özlerinden yapılan liflerde sade olanlara nazaran biraz daha yüksek fiyatlıdır. Sertlik ve yumuşaklık konusu da lifin fiyatına direkt etki eder. Banyo lifi fiyatı aşağıda belirtilen özelliklere göre belirlenir:

 • Tek kullanımlık,
 • Çift taraflı,
 • Vantuzlu, 
 • Süslü,
 • Bebek için tasarlananlar,
 • İpek hamam kesesi,
 • Banyo sırt kesesi.

Ürün seçimi yapılırken kullanıcı renk unsuruna da çok dikkat etmelidir. Çünkü lifler geniş renk aralığında üretilirler. Bazı modeller eğlenceli tasarımlardan oluşuyor. Takım renklerinden oluşan modellerde çok tercih edilmektedir. Geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için fiyat açısından da çeşitlilik çoktur. Herkes kendi bütçesine uygun olan modeli seçip satın alabilir. Marka ve cinsiyet konuları da ürünlerin modelle fiyat aralığını etkileyen unsurlardır. Duşta pratik kullanım sunar. Vücutta nazik kullanım olanağı sunar. 

Banyo Lifi ile Kese Yapılır mı?

Banyo lifi ve kese vücudun kirlerden arındırılması için kullanılır. Fakat kese life oranla biraz daha sert yapıdadır. Dolayısıyla lif, kese kadar ölü derileri yok etmez. 

Banyo Lifi Ne Zaman Değiştirilir?

Banyo lifi uzun süre kullanıldığında ve doğru kurutulmadığında bakteri oluşumlarına sebep olur. Ayrıca nem ve sıcaklıkta bakteri oluşumuna sebep olmaktadır. Bundan dolayı doğal olanlar 3 ya da 4 haftada değiştirilmelidir. Plastik yapıdakilerde 2 ayda bir değiştirilmesi sağlık açısından çok uygundur.

Banyo Lifi Yüze Sürülür mü?

Yüze uygun olarak üretilen banyo lifleri vardır. Yüz bölümüne özel yumuşak yapıdadırlar. Bu ürünleri kullanmadan önce sıcak suya tutulmalıdır. Sıcak suya tutulduktan sonra üzerine sabun ya da sıvı jel sürülüp cilde bulaştırılır. Uygulama sonrasında cilt tahriş olmadan temizlenmiş olur. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Fırçası, Süngeri ve Lifleri

5913 ürün listeleniyor
Pazariz
Xsay
Kelebek Kese
Kelebek
İpek Naturel
AKTARZANE
Bora
Balmy
Nascita
Ayseliza
Lionesse
Generico
Zunhai
Anatolia Soap
Minare Kent
Hanım Kız
Go İthalat
Zhaowen Shop
ECheffs
Herşey Fırsat
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 48 / 5913 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?