Her mevsim gardıropların başköşesinde yer bulan, triko ve yün kazaklar stilleri tamamlıyor. Antik çağlardan bu yana saflığın simgesi olan beyaz renk, günümüzde hala değerini koruyor. Temizliğin ve arılığın simgesi olarak kabul görmeye devam eden beyaz, diğer renkler ile elde ettiği uyumlu beraberlik nedeni ile aksesuar ve giysilerde de sıkça kullanılıyor. Mevsimi olmayan renklerden biri olan beyazın modası ise hiçbir zaman geçmiyor.

İster yaz olsun ister kış olsun, serin ve soğuk günlerde ısıtan trikolarda da sıklıkla tercih edilen beyaz, kadınlara en çok yakışan renkler arasında yer alıyor. Serin günlerin kurtarıcısı olan beyaz kadın kazaklar ise her sezonun trendleri arasında muhakkak bulunuyor. Ancak beyaz kazakları kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli püf noktalarını atlamamak gerekiyor.

 

Beyaz Kazak Modelleri Nasıl Seçilir?

Beyaz kazaklar, sportif modellerden klasik modellere kadar geniş bir yelpazede üretiliyor. Bol veya dar kesimli beyaz kadın kazakları; V yakalı, bisiklet yaka ya da boğazlı olmak üzere yaka tiplerine göre ayrışıyor. Boğazlı kazaklar ise degaje ve dar olmak üzere ikiye ayrılıyor. V yakalı kazaklar içine gömlek giyilerek de kullanılabiliyor. Beyaz kazaklar aksesuarlar ile hareketlendirilmek istendiğinde ise daha çok renkli fular ve kolyeler kullanılıyor. Ancak degaje yakalı kazaklar ile fularlar yerine yaka iğneleri ya da büyük küpeler daha çok tercih ediliyor.

Beyaz Kazak Hangi Renkler ile Kombinlenir?

Her renk ile uyum içinde olan beyaz, en çok siyah renk ile yakışıyor. Beyaz ve siyahın yarattığı kontrast, diğer renk gruplarından farklı olarak daha yumuşak bir geçiş sağladığı için gözleri de yormuyor. Bu yüzden beyaz kazakların altına en çok siyah pantolon ya da etekler tercih ediliyor. Ancak beyaz ile birlikte kullanılacak renkler sadece siyah ile sınırlı kalmıyor. Koyu renklerin tamamı ile uyum sağlayan beyaz, pastel tonları ile de çok yakışıyor. Nötr renkler arasında sayılan gri ve beyaz birlikteliği de en çok yakıştırılan ikililer arasında bulunuyor.

Beyaz Kazak Nasıl Kombinlenir?

Desensiz beyaz kazaklar, arzu edilen her parça ile rahatlıkla kombinleniyor. Ancak kazak ile kombinlenen parçanın dokularının uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Kalın örgülü spor modelleri, kot pantolonlar başta olmak üzere spor kesimli pantolon ve etekler ya da kadife kumaşlar ile kombinlemek daha güçlü bir stil yaratıyor. Dokusu daha hafif ve yumuşak olan kaşmir ve benzeri kazakları, gabardin gibi tok yapılı kumaşlar ile kombinlemek ise klasik tarzı daha da pekiştiriyor. 

Desenli Beyaz Kazak Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Giysi seçimlerinde en önemli kriter vücut tipine uygun giyinmek oluyor. Bu yüzden kazak seçimlerinde model ile birlikte, kazağın desenlerini de vücut tipine göre seçmek gerekiyor. Enine çizgiler vücudu olduğundan daha yapılı ve daha kısa göstereceği için bu tip desenleri ince ve uzun boylu kadınların tercih etmesi gerekiyor. Eğer omuzlar daha geniş gösterilmek isteniyor ise göğüs hizasından itibaren, desenler ile hareketlendirilmiş parçaların tercih edilmesi tavsiye ediliyor. İnce bir vücut yapısına sahip olanların geniş desenli kazaklar tercih etmesi, kilo sorunu olduğunu düşünenlerin ise küçük desenli kazakları tercih etmeleri öneriliyor. 

Beyaz Kazakların Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombinlemesi en kolay renklerden biri olan beyaz, temiz tutması en zor renk olarak kendi tezatını yaratıyor. Çok çabuk kirlenen beyaz kadın kazaklar, diğer renklere göre daha sık temizlenme ihtiyacı gösteriyor. Bu yüzden sık sık yıkanması gereken beyaz kazakları, daha uzun süre kullanabilmek için yıkama talimatlarına muhakkak uyulması gerekiyor. Lekelendiğinde ise lekeyi çıkarmaya çalışmadan, kuru temizlemeye bırakmak daha başarılı neticelerin alınmasını sağlıyor. Giyerken de dikkat edilmesi gereken kuralları olan beyaz kazaklar; parfüm ya da deodorantları giymeden önce kullanmayı gerektiriyor. Giyildikten sonra asla parfüm ya da deodorant sıkılmaması, sıkılır ise leke izi bırakacağının unutulmaması gerekiyor.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beyaz Kadın Kazaklar Modelleri

851 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 851 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60004640/60000053/60000053