Sallanan Bebek Beşiği Fiyatları ve Modelleri

Bebek beşiği hem bebek bekleyen ailelerin hem de bebeği olan ebeveynlerin ilgi duyduğu ve araştırdığı bir konu olarak ön plana çıkıyor. Beşik modelleri bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimi açısından önem arz ediyor. Farklı ihtiyaçlara yönelik tasarlanan beşikler çeşitlilik gösteriyor. Bazı beşikler boyut olarak sadece yenidoğan bebeklerin kullanımı için dizayn edilirken, bazısı daha büyük boyutlarda tasarlanıyor. Büyük boyutlu beşikler bebeğin ilerleyen aylarında da kullanılabiliyor. Çekmeceli bebek beşikleri bebek odası dekorasyonunda ebeveynlere ekstra bir depolama alanı sunuyor. Beşik çekmecelerinde bebeklerin kişisel eşyaları muhafaza edilebilir. Katlanabilir beşik modelleri kısıtlı kullanım alanına sahip olan aileler tarafından tercih edilebiliyor. Bebeğin uyku zamanı dışında katlanarak kaldırılabilen ve başka odaya taşınabilen beşik yerden avantaj sağlıyor. Beşikler genel olarak; ahşap, plastik, alüminyum, bambu, demir gibi malzemeler kullanılarak elde ediliyor. Hem klasik hem de modern bebek beşikleri her zevke ve ihtiyaca hitap edebiliyor. Beşik fiyatlarına ve detaylı özelliklerine Hepsiburada’nın bebek odası mobilyaları kategorisinden ulaşabilirsiniz. Beşik özellikleri ve fiyatları hakkında kolayca bilgi edinebilirsiniz. 

Beşik Modelleri

Bebek bekleyen anne ve babalar çocuklarının odalarını hazırlarken çok heyecanlı olabiliyor. Bebeğin konforlu uykusu için gerekli olan beşikler, bebek odalarının hem tarzını hem de enerjisini belirlemede büyük bir rol oynuyor. Klasikleşen tasarımların yanı sıra beşik modelleri arasında değişip dönüşebilen modern tasarımlı beşikler de yer alıyor. Bazı aileler oda için sabit olan ahşap veya demir beşikleri tercih ederken, bazı aileler ise farklı formlara bürünebilen çok fonksiyonlu beşikleri değerlendiriyor. Hem beşik hem de oyun alanı olarak kullanılabilen bebek beşikleri çocukların ilerleyen yaşlarda kullanabileceği büyüklükte bir karyolaya dönüşebiliyor. Taşınabilir beşik modelleri hem bebek odasında hem de taşınarak ebeveynlerin odasında kullanılabiliyor. Bu tarz beşik modelleri günün belli saatlerinde çocuk odasında, belli saatlerde ise ailenin odasında kullanım için tercih edilebiliyor. Ayrıca tatil ve aile ziyareti gibi seyahatlerde taşınabilir beşikler aile ile beraber gidilen ortama taşınabiliyor. Pratik ve hızlı kuruluma sahip olan taşınabilir beşikler, gün içinde dahi birçok kez toplanıp tekrar kurulabiliyor. Bebek beşikleri kadar içerisinde kullanılacak yatak da bebeklerin sağlığı ve konforu açısından önem arz ediyor. Sert ve ortopedik yapılı beşik yatakları farklı boyut seçenekleri ile satışa sunuluyor. Konfor sunan beşik yatakları bebeklerin gelişimini destekliyor. Özellikle ilk 6 ay bebeklerin kemik gelişimi açısından önem arz ediyor. Bunun dışında uyku setleri de bebeklerin konforunu ve güvenliğini artırıyor. Farklı dekor alternatifleri ile satışa sunulan bebek uyku setleri bebek odası tasarımını etkiliyor. 

  • Çok Fonksiyonlu Beşikler

Bebek beşikleri çok fonksiyonlu özellikleri ile avantaj sağlayabilir. Kendi sallanan beşikler ebeveynlerin oldukça ilgisini çekiyor. Bebeklerin rahatlıkla uykuya dalmasını sağlayan kendi sallanan beşikler, ailelerin kendilerine dinlenecek zaman yaratmalarına yardımcı oluyor. Özel mekanizma ile bebeği sallayan beşikler arasında çekmeceli beşikler yer alıyor. Çekmeceli sallanan beşikler hem bebeğin konforunu arttırıyor hem de ebeveynlerin depolama ihtiyacını karşılıyor. Şık yapısı sayesinde bebek odalarına farklı bir hava katan bebek beşikleri renkli bebek uyku setleriyle beraber kullanılabiliyor. Sallanan beşik yataklar bebek beşiğe sığmayacak kadar büyüdüğünde karyolaya çevrilerek kullanımına devam edilebiliyor. Klasik yapısı ve şık duruşuyla hasır beşikler hemen hemen herkesin ilgisini çekiyor. Sepet olarak da isimlendirilen hasır beşikler cibindirik ile süslenerek daha da şık bir hal alabilir. Pratik kuruluma sahip olan sepet beşikler kurulum şeması yardımıyla kısa sürede kurularak kullanılabiliyor. Bazı beşik modelleri ek bir alete ihtiyaç duymadan kurulabilir iken, bazı beşiklerde profesyonel destek gerekebiliyor. Katlanabilir beşikler de çok fonksiyonlu kullanım sunuyor. Genellikle ikinci beşik olarak tercih edilen katlanabilir beşikler oyun alanına dönüşebiliyor. Tekerlekli tasarımları ile odalar arasında kolayca taşınabilen beşikler bebekli ailelere iyi bir hediye seçeneği oluyor. 

  • Yenidoğan Bebekler İçin Beşikler

Bebeklerin konforlu bir uyku süreci geçirmesi hem bebeklerin gelişimi açısından hem de ailelerin dinlenebilmesi için oldukça önemli. Özellikle yenidoğan bebek beşikleri bebeklerin en rahat ve doğru şekilde pozisyon alabilmeleri için özel olarak dizayn ediliyor. Bebeklerde ilk 3 ay ciddi bir gaz problemi görülebiliyor. Bu problem nedeniyle de bebeklerin sık sık uykusu bölünüyor. Uykusu bölünen bebekler ise tekrar uykuya dalmakta zorlanıyor. Bu problemi çözmek ve bebeklerin gaz çıkarmasına yardımcı olmak için hamak beşik modelleri tercih edilebiliyor. Sallanan hamak beşikler hem bebeklerin rahatça uykuya geçmesini sağlıyor hem de bağırsak hareketlerini tetikleyerek gazın birikmeden çıkarılmasına yardımcı oluyor. Günde yaklaşık 18-20 saat arası uyuyan yenidoğan bebekler için tekerlekli beşik modelleri uygunluk gösteriyor. Ebeveynler bebeklerini uyuttuktan sonra ya da önce tekerlekli beşikleri zaman geçirecekleri alana kolayca taşıyabiliyor. Gündüzleri oturma odasında ya da bebek odalarında kullanılan tekerlekli beşikler akşamları genellikle ebeveynlerin odasına götürülüyor. Her dönem popüler olan ve büyük bir ilgi gören hasır sepet bebek beşiklerinin tekerlekli alternatifleri de mevcut. Ancak hasır sepet beşiklerin sabit modelleri daha yoğun bir ilgi görüyor. Yüksek yapısı ve ayarlanabilir konumu ile dikkat çeken sepet tarzı beşikler, anne yanı olarak da kullanılabiliyor. Yuvarlak beşik olarak da bilinen sepet beşik modelleri arasında anne yanı olarak kullanılabilen modeller de mevcut. Bu beşikler anne veya babaların gece boyunca bebeklerin ihtiyaç duydukları her an tek bir hareketle bebeğe ulaşmalarını sağlıyor. Böylece bebekler ebeveynleri ile daha yakın bir bağ kurabiliyor. Özellikle ilk 6 ay için önerilen anne yanı beşikleri güvenlik açısından yatağa tam olarak bağlanacak özel ekipmanlar içeriyor. Elektronik anne yanı beşikleri, yenidoğan bebeklerin birçok ihtiyacını gidermek için özel olarak dizayn ediliyor. Kendi kendini sallayabilen elektronik beşikler; reflü yatağı olabiliyor, koltuğa ya da ana kucağına dönüşebiliyor veya beyaz gürültü ve ninni gibi seslerle bebeği sakinleştirebilir. 

  • Konforlu Beşikler

Bebeklerin uyku kalitesini arttıran konforlu bebek beşikleri aynı zamanda kemik gelişimlerini de destekliyor. Ölçülerine göre değişiklik gösteren beşiklerin bazısı ileride yatağa dönüştürülebiliyor. Yatak olabilen beşikler komidin, yatak başlığı ve beşik alanından oluşuyor. Büyüyen beşiklerin bazısı sallanan özelliği ile ebeveynlerin işini kolaylaştırıyor. Özel mekanizması sayesinde sallanan beşikler, bebeğin hem uykuya dalmasını hem de gaz çıkarmasını sağlıyor. Bunun dışında titreşimli beşikler de gaz problemi olan ve uykuya dalmakta zorlanan bebekler için uygun oluyor. Bebeği belli bir hızda titreten titreşimli beşikler, bebeğe anne karnındaki zamanlarını hatırlatıyor. Anne karnındaki hareketli ortamı hatırlayan bebek daha kolay sakinleşerek uykuya dalıyor. Bebeği sakinleştiren titreşimli beşikler aynı zamanda hareketli olmasından dolayı gaz problemini de çözüyor. Titreşimli beşikler arasında anne yanı olan modellerde mevcut. Özellikle ilk aylarda bebekler gece boyunca sık aralıklarla besleniyor ve altı temizleniyor. Anne yanı beşikler bu süreci kolaylaştırarak hem ebeveynlerin hem de bebeğin konforunu yükseltiyor. Ebeveynler anne yanı beşiklerle bebeklerine daha hızlı ulaşabildikleri için yataktan çıkmadan bebekleri ile ilgilenebilir. Ayrıca annesinin kokusunu ve nefesini hisseden bebekler, derin uykuya geçme konusunda daha az sıkıntı yaşıyor. 

  • İkiz Bebekler İçin Beşikler

İkiz bebek bekleyen ya da ikiz bebeğe sahip olan ebeveynler bebeklerinin bir arada uyumasını isteyebiliyor. Bu noktada devreye ikiz bebek beşikleri giriyor. Farklı tasarıma sahip olan ikiz bebek beşikleri hem bebeklerin ilk doğdukları anlarda kullanabilecekleri küçük boyutlarda hem de daha büyük boyutlarda tasarlanıyor. İkiz bebeklerin birlikte uyumalarını sağlayan bebek beşikleri ayrı ayrı da kullanılabiliyor. İstenildiği zaman iki ayrı beşik haline gelen ikiz bebek beşikleri, katlanabilir özelliğe de sahip olabiliyor. Rahatlıkla istenen alana taşınabilen ikiz bebek beşikleri farklı ortamlarda kullanılabiliyor. Katlanabilir özelliği sayesinde kullanılmadığı zamanlarda kaldırılan ikiz bebek beşikleri yerden tasarruf sağlıyor. Birbirinden farklı renk ve tasarım seçeneklerine sahip olan ikiz bebek beşikleri; bebeklerin cinsiyetine, ailelerin zevklerine ve oda dekorasyonuna göre tercih edilebiliyor. Geniş tasarıma sahip olan ikiz bebek beşikleri uyku dışında oyun alanı olarak da kullanılabiliyor. 

  • Ahşap Beşikler

Bebekler dış etkenlere karşı oldukça hassas yapıda oluyor. Ahşap gibi doğal içeriğe sahip olan ahşap beşikler, bebeğin hassasiyetini göz önünde bulunduran ebeveynler tarafından tercih edilebiliyor. Bebek odaları için şık bir görüntü sunan ahşap bebek beşikleri sağlıklı ve ergonomik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Nostaljik bir görünüme sahip olan bebek beşikleri, doğal ahşap rengiyle ya da temiz içerikli boyalar ile renklendirilerek kullanılabiliyor. Anne yanı, klasik beşik, sepet gibi farklı formlarda üretilen ahşap beşikler farklı zevk ve ihtiyaçlara hitap ediyor. Ahşap malzeme kullanılarak dizayn edilen klasik beşikler, yenidoğan döneminden 2.5-3 yaşına kadar kullanılabiliyor. Tekerlekli tasarıma sahip olan ahşap beşikler ev içerisinde rahatlıkla hareket ettirilebiliyor. Otomatik sallanma özelliğine sahip olan ahşap beşiklerin bazıları zaman ayarlı olarak üretiliyor. Böylece ebeveynler beşiğin ne zamana kadar sallanacağını ayarlayabiliyor. Ahşap kolaylıkla nem tutan bir malzeme olduğu için bakımına dikkat edilmesi öneriliyor. Beşiğin küflenmemesi için ıslanmaması ve hava almayan bir odada bırakılmaması gerekiyor. Böylece ahşap beşiklerin dış boyaması zarar görmüyor ve estetik görüntüsü bozulmuyor.

Bebek Beşiği Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Konfor ve güvenlik sunan bebek beşikleri seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Öncelikle beşik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvenliği oluyor. Yanları file ya da 5-7 cm aralıklarla yerleştirilmiş çubuklarla çevrili beşikler, bebekleri olası tehlikelere karşı koruyor. Ayrıca beşik yüzeyinin pürüzsüz olması ve sivri kenarlarının olmaması, bebeğin güvenliği açısından önem arz ediyor. Yatak odası ya da bebek odasında yeterli alana sahip olmayan ebeveynler, taşınabilir ya da katlanabilir özelliğe sahip olan beşikleri değerlendirebiliyor. Ev içerisinde bir odadan başka bir odaya taşınabilen katlanabilir beşikler, seyahatlar sırasında da farklı mekanlara götürülebiliyor. Katlanabilir beşiklerin katlanma ve açılmasını sağlayan güvenlik kilidi, bebeğin güvenliği açısından oldukça önemli. Dar bir odaya ya da eve sahip olan ailelerin beşik ebatlarını da göz önünde bulundurması gerekiyor. Derinlik ayarı yapılabilen beşikler, bebeklerin kendi kendine yatakta oturmasını ya da ayağa kalkabilmesi açısından avantaj sağlıyor. Bunun dışında beşiklerin sallanabilir olması ebeveynlerin işini kolaylaştırıyor. Kendiliğinden sallanan otomatik beşikler bebeklerin kolayca uykuya dalmasını ya da ağladığında hızlıca sakinleşmesini sağlıyor. 

Bebek Beşiği İndirim ve Kampanyaları

Bebek beşiği indirim ve kampanyalarına Hepsiburada üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Olası indirimler için “Süper Fiyat, Süper Teklif” kısmına, kampanyalar için ise “Kampanyalar” bölümüne göz atabilirsiniz. Ekonomik fiyatlarla satışa sunulan beşik modellerinden birini tercih ederek bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca online olarak alışveriş yapmanın keyfini çıkararak zaman tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Beğendiğiniz bebek beşiğinde herhangi bir indirim ya da kampanya yoksa beğenerek ya da favori listenize ekleyerek ürünü takibe alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Beşiği

1601 ürün listeleniyor
Garaj Home
Babycom
Bebeget
Bebekonfor
Meltem Smart
Setay
Baby Tech
Hier
Bamgidoo
baukis
Loove Bebe
Bebeşik
Chubby Baby
Temosan
Acr Ciciko
Chicco
Bebetti
Baby When
Bebetrend
Afilli
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 38 / 1601 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?