ARA
Loading interface...
Loading interface...
Biosoil
Biosoil %100 Organik Solucan Güberesi 10 kg

Biosoil %100 Organik Solucan Güberesi 10 kg

Biosoil
%7 indirim 55,00 TL 51,15 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001279

BİOSOİL  %100 Organik Katı Solucan Gübresi 10 Kg.

 

 

BioSoil Organik Solucan Gübresi’ni her türlü tarımsal üretimde, yeni dikimde, açık alan tarım, örtü altı tarım, açık ve örtü altı sebzeciliğinde, bağlar ve meyve bahçelerinizde, bahçe çiçeklerinizde, iç ve dış mekan süs bitkilerinizde, peyzaj uygulamalarında, bahçe ve balkon sebzeciliğinde endüstriyel ağaçlarda, endüstriyel bitkilerde, çim alanlarınızda, spor alanlarınızda kullanabilirsiniz.

 

Uygulama Şekilleri:

Sebzelerinizi dikerken 1 avuç (yaklaşık 50-60gr.) kadar,

Meyve ağaçlarınızı dikerken, fide çukuruna yaklaşık 1,5 kg. direk kök ile temas ettirerek uygulanır. Toprakla kapatılıp ardından sulanır. Böylelikle mikro organizmaların nemli bir ortamda kalarak çoğalmaları sağlanır.

Yetişkin meyve ağaçlarınızda; Gölge İz Düşümü (taç iz düşümü) hizası 15-20 cm derinlikte çember şeklinde kazılır. Bu çukura çap ölçüsü kadar ( Gölge çapı 2 metre ise 2 kg. ) gübre konulur. Yana ayrılan toprak tekrar üzerine örtülür. Ağacın temelinden 30-50 cm uzaklığında toprak sürülür. Ardından sulama yapılır. Böylelikle mikro organizmaların nemli bir ortamda kalarak çoğalmaları sağlanır.

Dikili sebzelerinizde gövdeden 15-20 cm mesafe çember şeklinde açılır. Çukur içine toprak görünmeyecek şekilde tek kat gübre uygulaması yapılır. Yana ayrılan toprak yeniden gübre üzerine kapatılarak uygulanır. Ardından sulama yapılır. Böylelikle mikroorganizmaların nemli bir ortamda kalarak çoğalmaları sağlanır.

Balkon bahçeciliğinde ve diğer tüm süs bitkilerinde; saksı toprak yüzeyi ince bir tabaka sıyrılarak alınır. Saksı toprak yüzeyi alanı kadar toprak görünmeyecek şekilde gübre konulur. ayrılan toprak yeniden gübre üzerine örtülerek sulanır.

 Tohumdan Fide Yetiştiriciliğinde; viyoLler’e rutin olarak kullanılan karışımın üçte biri kadar Solucan Gübresi katılarak direk tohum uygulaması yapılır. Hızlı kök gelişimi sağlanır.

 

 

Not: BioSoil Organik Solucan Gübresi kök gelişimini ciddi oranda desteklediği için, özellikle dikim esnasında kullanılması verimi ve kök sağlığını destekleyecektir. BioSoil Organik Solucan Gübresi kullanımı sonrasında mikroorganizma faaliyetinin artması için, ilk kullanımdan sonra, 15 gün süreyle, kimyevi gübre kullanılmaması önerilir.

 

Solucanlarımız ne ile beslenir;

Solucanlar saman, ot, sebze atıkları, talaş, kağıt, karton, büyükbaş hayvan ve at dışkılarının geri dönüşüm tesislerinde işlenip separatörden geçirilmesiyle elde edilen gübrelerin belirli oranlarda karıştırılıp fermente edilmesiyle oluşan ve kompost adı verilen bir tür mama ile beslenirler. Bu mamaların mayalanma sürecinden geçmiş ve dağılmış olması yeterlidir. Tükettikleri gıdaların asit içermesine karşı oldukça duyarlıdırlar.

Humus üretimi ;

Solucanların sindirim sistemi, topraktaki karbondioksit ve su miktarının artışını önler ve ölü hayvansal ve bitkisel hücreleri yok eder. Aynı zamanda toprak mikro florlarının sürekli yenileme kaynağıdır. Solucanlar toprak içerisindeki toprağı kazarak ve toprakta mevcut halde bulunan atıkları yiyerek ilerlerler. Bu atıklar tamamen organik olduğu için oluşan gübrede buna paralel olarak organiktir. Yedikleri organik atıkların %60’ını dışkı olarak dışarı bıraktıkları zaman bu gübre içerisinde 5 kat daha fazla azot ve potasyum, 7 kat daha fazla fosfor ve 2 kat daha fazla kalsiyum bulunur.

Ürünümüz ;

BioSoil Solucan Gübresi  üretimi için solucanlarımıza hazırladığımız kompost mamalarda hiçbir atık, çöp vs kullanmamaktayız. Solucanlar sadece organik olarak yetiştirilen büyükbaş hayvan dışkıları ile beslenmektedir. BioSoil  bu özelliğinden dolayı en yüksek verimlilik oranına sahip solucan gübresi üreticisidir. BioSoil organik gübre ; toprağın fiziksel özelliklerini iyileştirir,  toprak daha kolay ufalanabilir hale gelir. Bunun sonucunda gübrelenmiş toprak gereken nemi tutar (sulama ihtiyacı %30 azalır) ya da fazla olanı nemi süzer (bitkiler çürümez). Diğer  Solucan Gübresi üreticilerinden farklı olarak; BioSoil üretim aşamasında solucanlar sadece sığır gübresi ile beslenmektedir.

 

Özellikleri ;

Hiçbir kimyasal prosese tabi tutulmamış %100 doğal ürünlerdir

Kokusuzdur.

Organik olması yanında aynı zamanda  mikrobiyal de bir gübredir.

Mikrobiyal bir gübre olması sebebiyle mikro organizmalar ve bakteriler sürekli gübrenin içinde hayatiyetlerini sürdürmektedirler.

Suyu,havayı,toprağı kirletmez.

Yabancı ot tohumu içermez

 

BİOSOİL  Solucan Gübresi’nin Faydaları ;

Toprağa ;

Topraktaki organik madde miktarını arttırır.

Toprağın rengini koyulaştırarak toprağın daha fazla güneş ışığını emmesini sağlar.

Toprağın geçirgenliğini arttırarak hava ve su alımını kolaylaştırır.

Toprağa verilen azot miktarını bitkiye dengeli bir biçimde dağıtır.

Toprakta bulunan tuzu bitkinin kök kısmından uzaklaştırarak bitkiye zarar vermesini engeller.

Topraktaki mikro organizma faaliyetlerini hızlandırır, yüksek miktarda faydalı mikrop ve bakteri toprağa eklenir.

Toprağın fiziksel yapısını düzeltir, toprağı bitki besin maddeleri  zenginleştirir. Asitli kumlu toprakları düzenleyerek tarıma elverişli hale getirir.

Kullanıldığı toprağın organik madde muhteviyatını arttırdığı için, toprağın tekstürü’nü iyileştirir.

 

 

Bitki’ye  ;

Bitkinin büyüme hızını arttırır. Böylece daha erken ürün vermesini sağlar.

Bitki, sebze ve meyvenin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aroması’nı, nefasetini kazandırır.

Bitkinin ve toprağın susuzluğa karşı direnci artar. Yetiştirilen bitki suya daha az gereksinim duyar. Gereksiz sulama harcamasının önüne geçilir.

İçeriğindeki elementler yavaş çözündüğünden bitkiye uzun süreli beslenme sağlar.

Kokusuzdur, yabancı otu önler, herbisit kullanımı azaltır.

Hem mikro organizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, Ph dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenler, fiziksel yapısını iyileştirir ve sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.

Solucanlar, üzerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını(sölom sıvısı) gübreye geçirir, bu gübre sayesinde bitki, kök hastalıklarına, patojenlere karşı direnç sağlar.

Bitki tarafından kullanılamayan fosfor, potasyum, demir vb bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırıyor.

Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıdaki mikroorganizma taşıyan, azot fikse eden bakteriler ve antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur ve dışkıya yani gübreye geçer ve bitkide büyümede hız ve direnç sağlar.

İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde, bitki köklerinde saçaklanmayı hızlandırır. Kökün güçlü olmasını sağlar.

İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde bitki besin elementlerinin yıkanmasını önlediği için gübrelemeden tasarruf sağlar.

Tüm bitkiler için kullanım zamanı ve miktarı toprak yapısına, iklim faktörüne ve bitki çeşidine göre değişmekle birlikte genellikle ekim ve dikimden önce toprağa verilerek toprakla karıştırıldığında başarılı sonuçlar elde edilir.

 

 

 

Çifti'ye – Ekonomi’ye – Topluma ;

Sürekli olarak BioSoil kullanılan alanlarda sürdürülebilir tarımın devamlılığı sağlanır, mahsul verimi hızlandırılır ve yaklaşık %40 a kadar ürün artışı sağlanır.

Su tutucu özelliğiyle yaklaşık %40 tasarruf sağlar, erozyon riskini azaltır.

Kimyasal içerikli gübrelerle üretilen ürünler yerine BioSoil Organik gübrelerle üretilmiş ürünleri kullanan tüketicilerde kanser, kalp krizi ve cilt bozuklukları gibi sağlık sorunlarına yakalanma riski büyük oranla daha azdır

Kimyasal gübreler toprak ve su kirliliğine sebep olup, insan bitki ve hayvanlara ve hatta böcek türlerine zara verirken BioSoil Organik gübre doğada kendini çok hızlı yok ederek çevre kirliliğine sebep olmaz.

Ürünümüz’ün  bitkilere, hayvanlara ve insanlara herhangi bir toksit etkisi bulunmamaktadır.

Türkiye’nin konvensiyonel tarım girdileri için harcadığı para 7 milyar dolardır. BioSoil kullanıldığında bu rakam ciddi ölçüde düşecektir.

Aşırı kimyasal gübre ve ilaç kullanımı sonucu oluşan kireçlenme en önemli çevre sorunudur.

Biosoil organik  Solucan Gübresi

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, 29.03.2014 tarihli ve 28956 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereği tescil ve lisans belgesi düzenlenmiştir.

Lisans No: 1459 Tescil No: 10084

Biosoil organik  Solucan Gübresi

Giaş Gübre işletmeleri A.Ş. tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nce  24.12.2011 tarihli ve 28152 sayılı İnsan Tüketimi Amacıyla Kullanılmayan Hayvansal Yan Ürünler Yönetmeliğine uygun üretilmiştir.

Çalışma İzin Numarası: TR-54-OG-004

Biosoil organik  Solucan Gübresi

 

T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığınca düzenlenen

18 Ağustos 2010 tarihli Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'e uygunluğu,

TR-OT-35 yetki numaralı CERES Kontrol ve  Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.

Sertifika No: TR-OT-35 / İ-854 / 2017 / 001 / 040

Biosoil  m Fertilizer

(Biosoil  Vermikompost®)

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000006I45G
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 1 soru ve cevap var.
Soru
Buğday ve şeker pancarı üretimi için mibzerle buğday ekimi yapılması adına ekmeden önce kaplama yapmayı düşünüyoruz. Sıvı forma getirip kaplama yapılabilir mi? Kimyasal taban gübresi kullanmak istemiyoruz .sadece bu gübre taban gübresi için yeterli olur?
Cevap
Sıvı forma getirip kaplama yapılabilir, fakat hazır sıvı solucan gübresi alip onunla kaplama yapmaniz daha dogru olacaktir. Katıyı sıvıya cevirebilmen...
Biosoil satıcısı cevapladı
22 Ekim
22 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön