Bosch Ütüler

Ütü kumaşların kırışıklıklarını gidermek için kullanılan bir ev aleti olsa da hijyenik açıdan da faydalıdır. Kömürlü ütülerle başlayan ütü çeşitleri daha sonrasında elektrikli ve buharlı ütüler olarak geliştirilmiştir. Sadece kumaşları düzleştirmekle kalmaz, yüksek ısısı sayesinde gözle görülmeyen canlıları da etkisiz hale getirir. Evlerin olmazsa olmazı ütülerin geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanır. Zamanla gelişen ve teknolojiye ayak uyduran ütüler günümüzde çok çeşitli fonksiyonel özelliklere sahiptir. Buharlı, seramik tabanlı, kazanlı, kablosuz gibi pek çok çeşidi bulunur.

Bosch Ütü

Pek çok marka farklı özelliklere sahip ütüler üreterek, kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda alternatif seçenekler sunar. Bosch ütü markası ürünleri yüksek teknoloji ile üretilmiş ve külfet olan ütüyü keyifli ve pratik bir hale getirmeyi amaçlamıştır.

Profesyonel kullanımlar sunan Bosch, ütü ve buhar gücüyle de istenilen sonuçları almanızı sağlar. Taban modelleri ve ergonomik tasarımıyla ütüleme işlemini kolaylaştırır. Yenilikçi teknoloji ve geliştirilmiş özellikleri sayesinde hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Farklı kumaş özelliklerine göre ayarlanabilen ısı seçenekleri ve kırışıklıkların zorluklarına göre değiştirilen buhar gücü, eşyalarınızın korunmasına yardımcı olur.

Ütülerin bakımı ve temizliğinin kolaylığı önemlidir. Kirece karşı korumalı, enerji tasarruflu ve otomatik kapanabilir modeller geliştirilmiştir. Ürün açıklamaları ve tavsiye edilen kullanım koşullarına göre bakımlarının yapılması, uzun ömürlü kullanım sağlar. Elektronik aletlerin bakımı, dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır ve cihazlar bakım yapıldığında dayanıklı ve güvenli hale gelir.

Bosch Ütü Fiyatları

Bosch ütü fiyatları, fonksiyonel özelliklerine göre farklılık gösterir. Kullanım avantajlarına, buhar gücüne ve ayar özelliklerine göre ödeyeceğiniz miktar da değişir. Önceliklerinize ve aradığınız özelliklere göre farklı modeller mevcuttur.

Seyahat ütüleri fiyatları bakımından cazip görünse de, sürekli kullanım ihtiyacını karşılamazlar. Buharlı ütüler, farklı özelliklerle bileşenleri sayesinde hem fiyat hem de kullanım için en çok tercih edilen modellerdir. Profesyonel ve kapsamlı özellikli ütülerde ise fiyatlar artar.

Kullanım şartlarınıza göre pek çok seçeneğe sahip ütülerin, temizliğinin ve bakımının doğru yapılması, sağlıklı kullanım sunar. Ütüler evdeki temizleyici malzemelerle değil ütüye özel tasarlanan temizleyicilerle temizlenmelidir. Kendi kendini temizleme özelliğine sahip seçenekler de bulunur. Kireç önleyici özelliğine sahip temizleyiciler, buharın kıyafetlerde leke bırakmasını engeller. Suyu içinde bırakmamak pislik ve atık oluşumunu engeller ve ütülerin uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Bosch Ütü Modelleri

Bosch ütüler; kazanlı, buharlı, seramik tabanlı, kablosuz ve seyahat boyu gibi kullanım amaçlarına göre değişen çeşitlere sahiptir. Ayrıca güç bakımından da farklılık gösteren ütülerin watt dereceleri de, değişkenlik gösterir.

Seramik, alüminyum ve teflon olmak üzere farklı taban çeşitleri bulunan ütüler, kumaşın üzerindeki kayganlık dereceleri açısından farklılık gösterir. Buharlı ütüler, ütünün altındaki delik sayısı ne kadar fazla ise kırışıklık gidermede o kadar başarılı olacaktır. Şok buhar özelliğine sahip olanlar zorlu ütüleme için kolaylık ve hız kazandırır. Kazanlı ütüler ise su haznesi ütünün dışında kullanılan ürünlerdir. Su haznesi normal ütülerden daha geniş olduğu için; daha profesyonel kullanımlar, kalabalık aileler ve sık ütü yapanlar için ideal bir seçenektir.

Kumaş özelliklerine göre ayarlanabilir ütüler, farklı türdeki giysileriniz açısından kullanım kolaylığı sağlar. Keten, jean, koton gibi kumaş seçenekleri için güçlü buhar gerekirken; ipek, şifon, saten gibi kumaşlar için ısı ayarı düşük ütüleme yapılır. Fonksiyonel açıdan seçenekli ütüler geniş kullanım imkanı sunar. Otomatik kapanma özelliği bulunan ütüler, hareketsiz kaldığında ısısını otomatik olarak düşürdüğünden hem enerji hem güvenlik açısından tedbirlidir. Perdeler ve askıda ütüleme yapılacak ürünler için de özel tasarlanmış ütüler bulunur.

Bosch Ütü Fiyatları

17 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Bosch
  2. Philips
  3. Rowenta
  4. Tefal
  5. Arnica
  6. Electrolux
  7. Arzum
  8. Fakir
  9. Vestel
  10. Grundig
  11. Homend
  12. Sinbo
  13. Arçelik
  14. Siemens
  15. Singer
  16. Beko
  17. Goldmaster
  18. Braun
  19. King
  20. Hotpoint Ariston
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Bosch
DSACategoryId/2147483638/17071/155122
BAŞA DÖN