Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bozkurtlar (Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor) - Hüseyin Nihal Atsız

Ötüken Neşriyat
274,63 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (21)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

274,90 TL
249,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501750
Bozkurtlar (Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor) - Hüseyin Nihal Atsız

 

İlk olarak 2011 yılında yayımlanan Bozkurtlar kitabı, Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor adı altında kaleme alınmıştır. Önceleri iki ayrı kitap olarak yayımlanan roman, aldığı Bozkurtlar (Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor) ismi ile bir arada tek bir kitap olarak okuyucu ile buluşturulmuştur. Hüseyin Nihal Atsız'ın kaleme aldığı bu tarihi roman, Ötüken Neşriyat yayınevinin Tarihi Romanlar Dizisi serisinde basıma alınmış ve okuyucuların beğenisine sunulmuştur. Yeni adı ve hali ile 2015 yılında basılan Bozkurtlar (Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor), 626 sayfalık içeriği ile okuyucuları eşsiz bir tarihi roman deneyimi ile buluşturmayı başarmıştır.

Göktürkler'in Büyük Mücadelesi

Tarihi bir roman olan Bozkurtlar (Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor), konu olarak Türklerin fikirlerinde ve düşüncelerinde yaşattıkları milliyetçilik olgusunu işler. Ülkücülüğün fikir dünyasına ışık tutan dev bir eser olan Bozkurtlar (Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor); Göktürk Devlet'ini yalın bir dille anlatıması ve verdiği bilgilerle tarihi kitaplar arasına girmeyi başarmıştır. Bozkurtların yıllar süren Çin esaretinden kurtuluşunu anlatan roman, içerisinde birçok kahramanlık hikayesine ve büyük bir mücadeleye yer verir. Bozkurtlar (Bozkurtlar Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor) kitabı, dağılmış halde bulunan Türk topluluklarının tek bir hanedan altında toplanması ülküsüne ışık tutan bir konu ile oluşturulmuştur. Bu süreçte hanedanların bir araya gelme mücadelesini anlatan tarihi roman, oldukça sürükleyici bir üslup ile yazılmıştır. Okuyucusuna tarihi bir deneyim sunan başarılı roman, ülkemizin önemli edebi eserleri arasında yer almayı başarmıştır.

Hüseyin Nihal Atsız

12 Ocak 1905’te doğan ve sivri dilli üslubu ile tanınan Hüseyin Nihal Atsız, aynı zamanda öğretmenlik ve şairlik de yapmıştır. Edebiyatımıza birçok eser kazandıran yazar, yazılarını “H. Nihal”, hikayelerini ise “Y.D.” imzasıyla yayımlatmıştır.


 

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Hüseyin Nihal Atsız
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KOTUKEN78009
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön