Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bursa Tarım Hannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

Bursa Tarım
189,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001394
Bursa Tarım Hannah's Choices Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

HANNAH’S CHOICE Yaban Mersini Fidanı ( Likapa - Mavi Yemiş )

  Küçük P9 saksılı, 3 yaş, 50-60 cm boy, İthal ürün 

 

Yetiştirme önerileri
En iyi toprak asidik (4.5 ila 5.2 pH), organik olarak zengin, yazları hafif nemli, tercihen orman bitişiği veya yakını, iyi drene topraklarda tam güneşli veya yarı gölge alanlarda yetiştirilir. Sığ, lifli kökler sürekli nem ve iyi drenaj gerektirir. Bitkiler ve yetiştirme kolaylığı için en iyi seçenek malç ( toprak kumaş veya naylon örtüsü) üzerine, hafif sırta dikimdir. En iyi dikim aralığı; sıra üzeri 1,00 - 1,50m , sıra arası ise işleme ekipmanlarına göre 2,00- 3,50m aralıklardır. İdeal dikim ölçüsü; 1m x 2,5 m dikilip, 1 dekar alanda 400 adet bitki yetiştirilecektir.  

Yaban mersini ( mavi yemiş) kendine verimli olmasına rağmen, çapraz tozlaşma en iyi meyve mahsulünü (daha büyük meyveler ve daha büyük verimler) üretir. Bu nedenle, aynı anda çiçek açacak birden fazla çeşit dikmek en iyisidir. Ayrıca, yabanmersini mevsimi, Haziran ortalarından Ağustos ayı sonuna kadar olgunlaşacak erken, orta mevsim ve geç çeşitler ekilerek uzatılabilir. Bu hasat zamanları iklime ve rakıma da bağlı olarak değişmektedir. Meyve oluşumunu önlemek ve yeni vejetatif büyümeyi teşvik etmek için dikim yılında ve ertesi yıl bitkilerden çiçekleri temizleyip meyve almamak en iyisidir. Dikimden sonra 2. ve 3 yıl başlayarak kışın sonlarında gerektiği gibi budama yapmanız gerekir. İlk yıllarda su ihtiyacı ve düzenli ot mücadelesi en önemli bakım faaliyetiniz olacaktır. Sonraki yıllarda da budamalar önem kazanır.

Toprak ve su yapınıza bağlı olarak, gübre ve PH dengeleyiciler kullanmanız gerekebilir.

Yaban Mersini HANNAH’S CHOICE Çeşit Özellikleri

Menşei: A.B.D.

  Yüksek çalı tipi çeşididir.
  Bitkiler 150cm kadar dik bir şekilde büyür.
  Meyvelerin olgunlaşması Duke'dan yaklaşık 3 gün erken olgunlaşır.
  Verim, bitki başına 8 ila 15 kilo arasında değişen Duke'dan biraz daha azdır.
  Meyveler orta büyüklükte 1.8 ila 2.3 gramdır, bu da çoğu ticari erken ve orta mevsim çeşidinden daha büyüktür.
  Meyveler çekici bir açık mavi, mükemmel sıkılık ve ince lezzettir. Şeker brix, önde gelen diğer erken ve yaz sezonu çeşitlerine kıyasla yüksektir. Meyveler diğer erken çeşitlere kıyasla daha uzun süre saklanabilir.
  Meyveler, yüksek lezzet ve kalite nedeniyle erken taze pazar için ticari olarak pazarlanmaktadır. Erkenci çeşit olarak, Ticari yetiştiriciler ve Perakende yetiştiricileri için de mükemmel bir seçimdir.
  Meyveler, düzgün olgunlaşma ile gevşek kümeler halinde oluşturulur. Bu özellikler ve meyve sıkılığı ile bitkiler mekanik olarak hasat edilebilir.
  Erkenci, lezzet, sertlik ve çekici renkleri nedeniyle meyveler taze meyve olarak pazarlanmalıdır.
  Pembe renkli çiçek yaprakları, "Hannah’s Choices" mükemmel bir peyzaj bitkisi yapar. Bitkiler çok dik, kuvvetli, turuncudan bordoya sonbahar yaprakları vardır.

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000128EFU
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön