ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Canon
Canon Eos 1100D 18-55mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon Eos 1100D 18-55mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
18 Ocak 2012, Çarşamba
ürünü hepsiburada dan aldım. ve ben çok memnunum. çekim kalitesi mükemmel. Almayı düşünenlere tavsiye ederim. zaten canon kalitesini tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum
DSACategoryId/2147483606/60002083/1100301

Canon Eos 1100D 18-55mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Büyük APS-C boyutlu sensör Canon, EOS 1100D modeli APS-C boyutlu CMOS sensörüyle donatmıştır: Kusursuz fotoğraflar ve videolar sunmak için. Fotoğraf makinesinin 4272x2848 piksel ölçümlü 12 megapiksel görüntüleri ince ayrıntılarla doludur; post prodüksiyonda kalite kaybı olmadan kırpılabilir.

EOS 1100D'nin görece daha büyük bir sensöre sahip olması, fotoğrafçıların alan derinliğini kontrol etmelerine, düşük aydınlatma altında çekim yapabilmelerine ve çekimdeki ayrıntıları gayet net bir şekilde vurgulamalarına yardım eder.
Görüntü kalitesi DSLR görüntü kalitesine terfi edin ve renkleri zengin,
parazitsiz ve net ayrıntılarla dolu fotoğraflar çekin.
CMOS sensör teknolojisi Canon, CMOS sensör üretimini tüm yönleriyle kontrol altında tutarak, her EOS fotoğraf makinesinin elindeki iş için özel olarak tasarlanmış bir sensör kullanmasını sağlar. Sensör yüzeyindeki her ışığa duyarlı elemanın ayrı bir sinyal amplifikatörü ve mikro lensi vardır. Bunlar EOS 1100D'nin düşük ışık altında olağanüstü bir performans göstermesine imkan tanır.
14 bit işlemcili DIGIC 4 işlemci EOS 1100D'nin özünü oluşturan Canon’un DIGIC 4 işlemcisidir. Bu çip, fotoğraf makinesi operasyonunu her açıdan kumanda eder. Örneğin, sensörün 3 kare/sn (JPEG) ve 2 kare/sn (RAW) çekim hızlarında kaydettiği bilgiler baz alınarak RAW ve JPEG görüntüler üretilir.

EOS 1100D sisteminin her noktasında 14 bitlik yapının kullanılmasıyla, görüntü dosyalarında mükemmel renk tonu geçişleri ve renk derinliği elde edilir. DIGIC 4 işlemci düşük ışık altında ve yüksek ISO hassasiyetinde çekilen görüntülerde parazitlenmenin giderilmesine de yardımcı olur.
Yüksek performans
için tasarlandı
Geliştirilmiş ölçüm ve AF sistemleri, Canon'un efsanevi DIGIC 4 işlemcisi ile işbirliği içinde çalışarak, EOS 1100D'nin size her zaman gurur duyacağınız görüntüler sunmasını garantiler.
63 bölgeli iFCL poz ölçümü
Gerçek yaşamdakine mümkün olduğunca benzer görüntüler sunmanın vazgeçilmez koşulu doğru poz ölçümüdür. EOS 1100D bunu, her sahneyi 63 parçaya ayıran ve bu parçaların her birini renk ve odaklanma verileri kombinasyonu esasında analiz eden son teknolojili iFCL ölçümle gerçekleştirir. Bu, en zorlayıcı aydınlatma koşullarında bile son derece kesin poz hesaplamasıyla sonuçlanır.
Geniş alanlı, 9 noktalı otomatik odaklanma
Karenin içinde dağılarak bir elmas biçiminde yerleşen dokuz otomatik odaklanma noktası, konunuz karenin neresinde olursa olsun doğru bir şekilde ve anında otomatik olarak odaklanır. Hareketli konular AI Servo AF ile takip edilebilir ve çapraz tipte merkezî bir AF noktası, yatay ve dikey çizgilere hassasiyet göstererek çok daha iyi doğruluk sağlar.
ISO 100-6400 hassasiyeti
EOS 1100D'nin ISO 100-6400 aralığı sayesinde, düşük ışık altında elde çekim bile yapabilirsiniz. Kameranın DIGIC 4 işlemcisi ve hassas sensör tasarımı sayesinde, dijital parazitlenme çok etkili bir şekilde kontrol altında tutulur. Düşük ışık altında yüksek ISO hızlarıyla çekim yapılabilmesi, fotoğrafçının bir sahnedeki gerçek ambiyansı yakalayabilmesini ve makine flaşının kullanılmasına izin verilmeyen veya flaş kullanmanın uygun olmadığı ortamlarda tedbirli davranabilmesini sağlar.
Kullanım kolaylığı Seçkin kullanıcı arayüzü arkasındaki geliştirilmiş teknoloji, EOS 1100D'yi kullanmayı basitleştirir. Fotoğraflama gücünüz önünde hiçbir engel bırakmaz.
Konuya göre Sahne modları Tema bazlı sahne modları fotoğraflanan konuya uygun diyafram, enstantane hızı, ISO ve odaklanma modu kombinasyonu seçer. Siz sadece Portre, Manzara, Yakın Plan, Spor ve Gece Portre modlarından birini seçin ve bırakın işin zor kısmını EOS 1100D halletsin.
Yaratıcı Otomatik: İki dünyanın da en iyisi Tam otomatik modlarda uzmanlaştınız, şimdi de EOS 1100D’nin Yaratıcı Otomatik moduna geçin ve sezgisel arayüzü aracılığı ile alan derinliği gibi faktörlerin kontrolünü ele alın.
Kullanımı kolay
Sezgisel kullanım, ergonomik tasarım ve bir akıllı kontrol yerleşimi, EOS 1100D'yi her yere yanınızda taşıyacağınız bir DSLR haline getirir.
Hızlı kontrol ekranı
EOS 1100D’nin sezgisel kullanımını güçlendiren hızlı kontrol ekranı, temel fotoğraf makinesi sistemlerinin tümünün durumunu bir arada gösterir. Fotoğraf makinesi arkasındaki özel bir kontrolle erişilen Hızlı Kontrol ekrandaki kısayollar, fotoğraf makinesi menülerine erişmeye gerek kalmadan odaklanma modu, sürekli çekim ve Resim Stili gibi işlevlere hemen ulaşmanızı sağlar.
Özellik Rehberi
Ekranda görüntülenen Özellik Rehberi, kullanıcılara EOS 1100D’nin özellikleri hakkında rehberlik eder. Bu Rehber, mod kadranıyla her işlem yapıldığında veya her Hızlı Kontrol Ekranı işlemi sonrasında otomatik olarak görüntülenir. Fotoğraf makinesi sisteminin işlevleri öğrenmek için idealdir.
EOS Sistemine hoş geldiniz EOS 1100D, EOS fotoğraflama dünyasına atılan ideal bir ilk adımdır. EOS sistemi, dünya çapında amatör ve profesyonel fotoğrafçıların güvenini kazanmış lensler, flaşlar ve aksesuar seçeneklerinden oluşan bir sistemdir.
Canon EF lensler ve Aksesuarlar EOS lens serisinde, uzman ultra geniş açı ve telefoto optiklerden seyahat ve aile çekimlerine yönelik genel amaçlı lenslere kadar 60’tan fazla model vardır. Son model lens teknolojisi, düşük aydınlatma altında elde fotoğraflama için Görüntü Sabitleme özelliğini ve hızlı, nerdeyse sessiz odaklanma için Ultrasonik lens motorlarını içerir.
Canon Speedlite flaş lambaları Flaşlı fotoğrafçılık söz konusu olduğunda Canon Speedlite serisindeki flaşlar olağanüstü bir yaratıcılık düzeyine sıçramanızı sağlar. Fotoğraf makinesi üzerinde kullanıldığında son derece yüksek güçleri sayesinde EOS’un yerleşik flaşından çok daha geniş bir kapsam sunan bu flaşların teknik özellikleri arasında yumuşak portre aydınlatmasına yönelik yansıma flaşı da vardır.

Bir Canon Speedlite makineye monteli flaş kullanmanız ve bunu opsiyonel Speedlite ST-E2 kızılötesi aktarıcıyla kablosuz olarak tetiklemeniz de mümkündür. Bir konunun bu şekilde aydınlatılması, fotoğrafçının ışığın tam olarak nereden geldiğini ve gölgelerin tam olarak nereye düştüğünü kontrol edebilmesini sağlar.
Teknik Özellikler: EOS 1100D
GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ
Etkin Pikseller En/Boy Oranı
Sensör Temizliği
Yakl. 12.2M
3:2
Manuel temizleme ve Toz Temizleme Verisi alma
GÖRÜNTÜ İŞLEMCİSİ
Tür
DIGIC 4
LENS
Lens Yuvası
Odak Uzunluğu

AF Sistemi/Noktalar
AF Modları
AF Nokta Seçimi
AF Yardımcı Işığı

Manuel Odak

Poz Telafisi

HızTür
AyarlarTür
Kapsam (Dikey/Yatay)
Tür
Kapsam
EF/EF-S
Lens odaklanma uzunluğunun 1.6x eşdeğeri
9 AF noktası (merkezde f/5.6 çapraz tip)
AI Focus, Tek Çekim, AI Servo
Otomatik seçim, Manuel seçim
Yerleşik flaştan aralıklı patlama veya opsiyonel özel Speedlite'tan yayılma
Lens üzerinde seçilir, Canlı Görünüm Modunda varsayılan
1/3 veya 1/2 duraklı artışlarla +/-5 EV
(AEB ile birleştirilebilir).
30-1/4000 sn (1/2 veya 1/3 duraklı artışlar), Bulb (Toplam enstantane hızı mesafesi. Kullanılabilir aralık çekim moduna göre değişir)
Görüntü sensörüyle otomatik beyaz ayarı
AWB, Gün Işığı, Gölgeli, Bulutlu, Tungsten, Beyaz Floresan Işığı, Flaş, Özel. Beyaz ayarı telafisi: 1. Mavi/Amber +/-9 2. Macenta/Yeşil +/-9.
Pentamirror
Yakl. %95

6,8cm (2.7") TFT, yakl. 230 bin nokta
Yakl. %100
FLAŞ
Yerleşik Flaş GN
(ISO 100, metre)
9.2
ÇEKİM
Modlar
Resim Stilleri

Sürücü modları

Sürekli Çekim
Otomatik, Portre, Manzara, Yakın Plan, Spor, Gece Portre, Flaşsız, Yaratıcı Otomatik, Program AE, Enstantane Öncelikli AE, Diyafram Öncelikli AE, Manuel, A-DEP
Standart, Portre, Manzara, Nötr, Faithful, Tek Renkli, Kullanıcı Tanımlı (x3)
Tek tek, Sürekli, Otomatik zamanlayıcı (2sn, 10sn, 10sn + sürekli çekim 2-10)
Maks. JPEG Yakl. 3 kare/sn'de yakl. 830 çekim (1) Maks. RAW Yakl. 2 kare/sn'de yakl. 5 çekim (2)
CANLI GÖRÜNÜM MODU
Tür
Kapsam
Çekim Hızı
Görüntü sensörlü elektronik vizör
Yakl. %100 (yatay ve dikey)
30 kare/sn.
DOSYA TİPİ
Fotoğraf Tipi
RAW+JPEG eşzamanlı kayıt Görüntü Boyutu


Video Tipi
Video Boyutu
Film Uzunluğu
Klasörler
JPEG: İyi, Normal (Exif 2.30 uyumlu)/Design rule for Camera File system (2.0), RAW: RAW (14bit, Canon orijinal RAW 2. sürüm), Digital Print Order Format [DPOF] Sürüm 1.1 uyumlu


JPEG: (L) 4272x2848, (M) 3088x2056, (S1) 2256x1504, (S2) 1920x1280, (S3) 720x480 RAW: 4272x2848
MOV (Video: H.264, Ses: Lineer PCM) 1280 x 720 (29,97, 25 kare/sn)
Maks süre 17dk, Maks dosya boyutu 4GB
Manuel olarak yeni klasör oluşturulabilir ve
DİĞER ÖZELLİKLER
Menü Dilleri


Aygıt Yazılımı Güncellemesi
25 Dil İngilizce, Almanca, Fransızca, Felemenkçe, Danca, Portekizce, Fince, İtalyanca, Norveççe, İsveççe, İspanyolca, Yunanca, Rusça, Lehçe, Çekçe, Macarca, Romence, Ukraynaca, Türkçe, Arapça, Tai Dili, Basit Çince, Geleneksel Çince, Korece ve Japonca
Kullanıcı güncelleyebilir.
ARABİRİM
Bilgisayar
Diğer
Hi-Speed USB
Video çıkışı (PAL/NTSC) (USD terminalli), HDMI mini çıkış (HDMI-CEC uyumlu)
Çözünürlük 12 MP
Ekran Boyutu 2,7 inç
Hafıza Kartı SDHC/SDXC
Hassaslık ISO 6400
Segment Başlangıç Seviyesi
Tipi Kit (Objektifli)
Video Oranı 720P
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu FT70111
Canon Eos 1100D 18-55mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi Değerlendirmeleri
Tüm değerlendirmeler (69)
Canon Eos 1100D 18-55mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi
Çok İyi
(33)
Çok İyi (33)
%48
İyi
(27)
İyi (27)
%39
Ne İyi / Ne Kötü
(8)
Ne İyi / Ne Kötü (8)
%12
Kötü
(1)
Kötü (1)
%1
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,3
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Ürün Puanı
Satıcı
Sadece satın alanlar (11)
Fotoğraflı değerlendirmeler (0)
Bu ürün ile ilgili 69 değerlendirme var.
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 69 değerlendirme var.
PD
PD
|
(52)
Canon 1100d makinemi bir buçuk yıl önce, başka bir firmadan, 18-55 ve 70-300 lens de dahil olmak üzere, neredeyse burdaki fiyatının iki katına satın aldım. Bazı yorumcular yanlış bilgi vermişler. Öncelikle hiç bir Canon Eos modelinde dahili auto focus motoru yoktur! Canon Yıllardır gövdeleri motorsuz üretmektedir. Çok da iyi yapmaktadır. Gövdede af motoru olupda bozulduğunu düşünsenize! Canon af motorunu gövde yerine lenslerine koymuştur. Amatör fotoğrafçılık yapmak isteyenler, hiç düşünmeden ve hele ki bu fiyata hemen alsınlar derim. Sakın ola dslr olmayan dijital fotoğraf makinelerinin görüntüsüne ve yüksek zoom özelliğine aldanıp da tercih etmeyin. Fotoğraf makinesinin kalbide beyni de ışık sensörüdür. Canon 1100d bir dslr cihaz olup aps-c sensöre sahiptir. Diğer dijital makineler dslr cihazların yanında oyuncak sayılır! Ancak bir de uyarıda bulunmayı görev sayarım: Dslr cihazla fotoğrafçılık pahalı bir uğraşıdır. Kendinizi biraz geliştirdikten sonra ilgi alanınıza göre lensler bakmaya başlayacaksınız. Ortadirek hayat standardına sahip biri için dslr lens satın almak zorlayacı olabilir. Bu durumu kendimden biliyorum çünkü. Ben makinemi çok seviyorum, aldığıma hiç pişman olmadım, şahane fotoğraflar çekiyorum. Heves edenler gözü kapalı alsınlar, teşekkür ederim.
Bu değerlendirme faydalı mı?
86
3

Teşekkür Ederiz.
YI
YI
|
(33)
japon ürünlerine herzaman bir öncelik vermişimdir bir kamera f.mak.teknik usta olarak eos 1100d yeni başlayanlar için seri bir makinadır ve gelişim yönünden kolay bir makinadır verdiğiniz paranın karşılığıdır güle güle kullanmanız dileğiyle saygılar.
Bu değerlendirme faydalı mı?
102
11

Teşekkür Ederiz.
|
(30) - Afyon
Ürünü sabah teslim aldım sağ olsunlar birde minik ansiklopedi göndermişler her şey detaylı anlatılıyor yani başlayanlar için güzel bir makine bu arada üzerinde gelen lens dc değil EF-S 18-55 III almak isteyen arkadaşlara tavsiye edilir
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
48
9

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
|
(36)
arkadaşlar ürünü bir haftadır kullanıyorum ben başka yerden aldım ancak slr makine kullanmak dijital kullanmak gibi değil insana baya bir yaratıcılıkta kolaylık sağlıyor...ve benden size tavsiye stok lensin yanına birde 70-300 lens alın o zaman ne dediğimi anlarsınız...
Bu değerlendirme faydalı mı?
60
16

Teşekkür Ederiz.
ÜU
ÜU
|
(43)
selam arkadaşlar bu ürünü almak isteyen herkese tavsiye ediyorum gerçekten bu fiyata bu özelliklerde alınacak tek makine diyebilirim.çözünürlük odaklama çok iği ben bu makinayı emaneten kullandım kendimede almaya karar verdim
Bu değerlendirme faydalı mı?
62
25

Teşekkür Ederiz.
|
(29) - Hakkari
daha önce bir fotograf makinasına sahip değildim ilk defa böyle bir cihaz aldım aile fotografları çekmek için bence gayet güzel çok iyi çekiyor.ben içinden hafıza kartı ve çanta çıkmaz diye onlarıda sipariş ettim ama benim fotograf makinası kutusunda çanta ve hafıza kartıda çıktı.bende fazla aldıgım çantayı iade ettim çok kolylık sagladılar hepsiburadaya tesekkür ediyorum hakkaride memur olark çalışmaktayım hapsiburada olmasa ne yaparız bilmiyorum:)
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
15
6

Teşekkür Ederiz.
ON
ON
|
(35)
Ürünü alalı yaklaşık olarak 2 hafta oldu. Zamanında teslim edildi. Makinenizin içinden çıkan eğitim şifresi ile fotoğraf makinenizi daha yakından tanıma fırsatına sahip oluyorsunuz. Makine ile her anlamda çekim yaptım. Yarı profesyonel olarak gayet iyi. Yanında çanta ve sd card vermiyorlar... Fiyat size uygun ise tavsiye ederim.
Bu değerlendirme faydalı mı?
61
7

Teşekkür Ederiz.
MY
MY
|
(31)
ürünü hepsiburada dan aldım. ve ben çok memnunum. çekim kalitesi mükemmel. Almayı düşünenlere tavsiye ederim. zaten canon kalitesini tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum
Bu değerlendirme faydalı mı?
73
43

Teşekkür Ederiz.
ET
ET
|
(35) - Sakarya
fotoğraf işine yeni girmiş olarak pek olaya profosyenel olarak bakamıcam ama gayet hoşuma gitti:) malzeme kalitesi biraz düşük gelebilir, bir haftadır kullanıyorum ve ben her şeyini öğrendim, öğrenmesi kolay fatoğraflar canlı ve çarpıcı.fotoğraf işine yeni başlayanlar için bence süper bu fiyata kaçmaz portre çekimlerde inanılmaz.kar yağınca manzara çekimlerinde ki performansına da bakıp yorum yapacam.KAÇMAZ !!!!
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
11
5

Teşekkür Ederiz.
|
(32) - Sivas
3 gün önce sipariş verdim dün teslim edildi. bu kadar hızlı teslimat yapan hepsiburada.coma teşekkür ederim. Arkadaşlar 1100d makine çok güzel ve bütün işinizi göreceğine emin olun. video çekimi olması ekstra bir özellik ve hd kalitesi ile çok güzel videolar alabiliyorsunuz. fiyatıda çok uygun kaçırmayın derim.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
10
4

Teşekkür Ederiz.
ES
ES
|
(29) - İstanbul
ürünü bende yeni aldım ve kullandım şahsi görüşüm yeni başlıyacaklar için en üst düzey makine bu fiyata tek kelimeyle budur.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
19
3

Teşekkür Ederiz.
CO
CO
|
(34) - Trabzon
Eşime aldım. Kendisi seçmişti, şu ana kadar da olumsuz bir şey demedi. her halde iyi bir şey aldık diye düşünüyorum. Siz de eşinize alabilirsiniz :)
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
19
9

Teşekkür Ederiz.
OY
OY
|
(29)
ürünü bi süredir kullanıyorum profesyonellik vs. kıyaslamaları yanlış.. makinaya alışınca çektiğiniz fotoğraflar başarılı olur bence kolay kullanılan bir makina.. herkes kullanabilir(profesyonelden-amatöre)
Bu değerlendirme faydalı mı?
56
13

Teşekkür Ederiz.
IM
IM
|
(31)
ben ürünün 5 aydır aktif olarak kullanıcısıyım.fotoğrafçılık mecrasına ilk adımımı bu makine ile attım.aklınızda hiç soru işareti kalmasın fiyat/performans olarak bundan daha makul bir seçim olamaz
Bu değerlendirme faydalı mı?
54
8

Teşekkür Ederiz.
SA
SA
|
(32) - Malatya
29.01.2014 tarihinde akşam 17.00 gibi ürünü sipariş ettin fiyat uygun olduğundan aynı tarihte 22.00 gibi bir adet daha aldım. ürünler bugün kargolanacak sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum hepsi burada her zaman 1 numara...
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
21
18

Teşekkür Ederiz.
|
(56) - Balıkesir
ürünün içinden güzel bir çanta çıkıyor. ayrıca çanta siparişi vermeyin. ürün süper..
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
8
1

Teşekkür Ederiz.
SB
SB
|
(36) - İzmir
GÜZELBİR ÜRÜN FİYATLA DOĞRU ORANTILI OLARAK BEKLENTİLERİ KARŞILAMAKTA EĞER FOTOĞRAF ÇEKMEYİ FAZLA SEVMİYORSANIZ İLK SLR MAKİNANIZSA ELİNİZDEN DÜŞÜRMEYECEĞİNİZ BİR ÜRÜN HEPSİBURADA.COMa TEŞEKKÜRLER İLGİLİ VE TİTİZ ÇALIŞAN GÜVENİLİR BİR FİRMA OLDUĞU İÇİN.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
8
2

Teşekkür Ederiz.
EK
EK
|
(34) - Kırşehir
ÇOK KALİTELİ GÜZEL Bİ ÜRÜN
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
12
3

Teşekkür Ederiz.
FA
FA
|
(35) - İstanbul
çok hoş hızlı gönderimi sayesinde gidip mağazadan almış gibi oluyor resmen. Adrese sorunsuz ve hızlı bir gönderi oldu. Al ayağına gelsin
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
17
11

Teşekkür Ederiz.
OB
OB
|
(55)
yeni kullanmaya başlamama rağmen çok beğendim harika bir makine kullanmaya devam herkse tavsiye eder hayırlı günlerde kullanmaları dıler hayırlı olsun.
Bu değerlendirme faydalı mı?
42
19

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön