Dünya Klasiklerinin Köklü Dünyasına Adım Atın

Binlerce yıldır büyüyen bir hazine olan edebiyat dünyasında zamana karşı direnç gösteren, okur ile buluştuğu her çağda yeni bir perspektif oluşturabilen, ele aldığı gerçeklik ya da kurguyla her çağın insanına dokunabilen kitaplar, "dünya klasiği" olarak anılıyor. Böylelikle bu eserleri ele almış olan yazarların kaleminden aktarılan değerler de yüzlerce yıl boyunca insanlık tarihinde yol alıp tüm insanlığın mirası haline geliyor. Bu mirasın büyük kazanımlarının yanı sıra okumaya dair tatmin edici bir deneyim de sunuyor. Can Yayınları dünya klasikleri de bu deneyim için okuyucularına zengin bir kütüphane vadediyor.

Farklı Kültürlerin Mirasını Can Yayınları Dünya Klasikleri ile Tanıyın

Farklı iklimlerden, bambaşka coğrafyalardan, benzer tarihsel olayları kesişim kümelerinde barındıran ülkelerden onlarca yazar, hem insanlık tarihine bir miras bırakıyor hem de bu tarihe ışık tutuyor. Bu yazarlar edebi üslupları ile kendinden sonraki yazarların kalemini etkileyecek izleri okura sunarken bir konuyu ya da olguyu ele alış biçimleri ile referans noktaları oluşturuyor. Artık dünyada bedenen varlıkları bulunmayan bu yazarların kaleminden çıkmış onlarca eser hala güçlü bir hükümle edebiyat dünyasındaki varlığını koruyarak eser sahiplerinin de manevi varlıklarını sürdürmelerini sağlıyor.

Deneme, roman, şiir gibi pek çok farklı dalda verilmiş olan eserler kitapların büyülü dünyasına tüpsüz dalış yapmayı seven okurlar için de birer hazine niteliği taşıyor. Özellikle çağdaş eserlerde izlerini bulabileceğiniz Can Yayınları dünya klasiklerini okumak, geçmişte durarak bugüne ve çok daha ilerisine bakmanızı sağlıyor. Bir eserin, dünyanın çılgın bir hızda geçirdiği değişime rağmen silinip kaybolmamasında yatan gizi kavramak için de yapılabilecek bu okumalar, edebi perspektifini güçlü tutmak isteyen her okurun gereksinimi oluyor.

Geçmişten Geleceğe Uzanan Çizgiyi Takip Edin

Rusya, Fransa, İngiltere, Almanya ve daha pek çok ülkenin edebi devrimcileri olarak anılabilecek olan yazarların eserleri sizin de hayatınız için bambaşka bakış açılarının varlığına işaret ederek, yaşamı çok yönlü olarak algılamak noktasında size destek oluyor. Yaşamın güncel nabzını çok daha geniş açıyla yorumlamanız için farklı düşünce modelleri yaratmanızda rehberlik ediyor. Can Yayınları dünya klasiklerinin günceli kucaklayışında ve kavrayışındaki vizyonu, daha ileri görüşlü olabilmek adına katkıda bulunuyor.

Tarihte gerçekleşmiş binlerce olayın örgüsündeki kilit noktaları işaret eden, insanların yaşam biçimleri hakkında geçmişten tabloları sunan, nasıl bir değişimin ve dönüşümün içinde yol aldığınızı sergileyen eserler, ileriye doğru adım atarken size yol gösterecek bir misyonu içinde barındırıyor. Bu sayede politik, sosyolojik ya da psikolojik açılardan da derinlik kazanılmasına yardımcı oluyor.

Can Yayınları Dünya Klasikleri ile Edebi Zenginliğe Sahip Olun

Günümüzü daha iyi anlamak, tarihsel olayların bağlantılarındaki düğüm noktalarının farkına varmak, insanlığın gelişim sürecindeki kilometre taşlarını görebilmek için size ışık tutacak olan dünya klasikleri okurken aldığınız lezzeti de artırıyor. Bambaşka çeşniler ve aromalar ile tanıştığınız zaman zenginleşen damak tadınız gibi farklı biçemler, kurgular ve olaylar okuma kalitenizi olumlu yönde etkiliyor. Bu sayede daha seçici, nitelikli ve okumaktan aldığınız keyfi sürdürülebilir kılan tercihler yapmanızda da rol oynuyor.

Felsefi anlamda köklü bir iç görünün oluşması da Can Yayınları dünya klasiklerinin kazanımları arasında yer alıyor. Dünyanın böylesine dijitalleşmiş olmadığı zamanlarda düşünsel anlamdaki zenginliğe fazlasıyla sahip zihinlerin marifetli kalemlerinden çıkan eserler sayesine düşünmeye ve düşünmenin önemine daha fazla vakıf olmak kaçınılmaz hale geliyor. Sadece bir ödev bilincini içermekle kalmayıp hayal dünyasına da göz kırpan muazzam kurgularla kendinizi gerçek dünyadan ayırmanızı sağlayan huzurlu alanı da bulabiliyorsunuz.

Siz de kendiniz için en uygun türü ve öyküyü bularak yüzlerce yıldır insanlıkla yol almış olan Can Yayınları dünya klasiklerinden birini hemen seçebilirsiniz. 

Can Yayınları Dünya Klasikleri

1 ürün var
 1. Yazar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Markalar A-Z
  1. Can Yayınları
  2. Wordsworth
  3. Collins Yayınları
  4. Nüans Publishing
  5. Oxford University Press UK
  6. Penguin Popular Classics
  7. Penguin Books UK
  8. Koloni
  9. Dover Publications
  10. Oxford Univ Pr
  11. Everyman's Library (UK)
  12. Vintage Books UK
  13. Ncp Yayıncılık
  14. Penguin Books USA
  15. Penguin Books
  16. Arrow Books
  17. HarperCollins Publishers
  18. Signet
  19. Wordsworth Classics
  20. Little Brown USA
  21. Vintage Books London
 5. Basım Dili
 6. Boyut
 7. Satıcı
 • Yayınevi Can Yayınları
DSACategoryId/60001501/2147483645/15039802/60000013/canyayinlari
BAŞA DÖN