Catit
Catit Smart Sift Otomatik Kedi Tuvalet Kabı

Catit Smart Sift Otomatik Kedi Tuvalet Kabı

Catit
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Yazımı bir okuyun derim. (14.02.2017)
Öncelikle şunu söylemek isterim ki buradaki yorumları sipariş verdikten sonra okudum ve siparişimi iptal edip etmemek konusunda kararsız kaldım. Ama birkaç gündür kullanıyoruz ve gerçekten ben de kedilerim de müthiş rahat ettik. Biz önceden de Catit'in kapalı en büyük boy kedi tuvaletini kullanıyorduk,evet 3 kedime rahatlıkla yetiyordu ancak tümüyle kum değiştirmelerde çok sorun yaşıyordum ağırlık, koku vb konularında. Ayrıca dışarıya çok fazla kum çıkarıyorlardı tuvalet önü paspasımız olduğu halde. Bu tuvalette ise avantajlar dezavantajlardan fazla bence. Öncelikle tuvaletin temizleme kolunu her gün çekin hatta imkanınız varsa kediniz tuvaletini yaptıktan hemen sonra çekin. Biz 10kg.'lık kum kullanıyorduk eskiden,biraz fazla geldi temiz kumu da kirli haznesine döktüğünü farkettim ama kumdan kısmadım. Kapaklı bölmeyi açıyorum içinden tuvaletleri temizleyip kalan kumu tekrar temiz bölmeye döküyorum. Poşetleri de değiştirmiyorum ne idrar yapışması oldu ne de kedilerim poşeti yırttı. Değiştirmeyi de düşünmüyorum bir süre. Sonrasında da normal çöp poşetinden hatta kokulu çöp poşetinden uygun şekilde kesip kenarlarından bağlayarak kullanacağım çünkü bu poşetlerin pek bir esprisi yok boyutundan başka. Aynı şekilde siz de rahatlıkla kesip kullanabilirsiniz. O yüzden en fazla 3 kediye kadar çok kullanışlı buldum. Normal kapalı kedi tuvaletlerinden çok çok iyi. Dışarı kum dökme miktarları da %80 oranında azaldı. Koku yok denecek kadar az çünkü neredeyse her tuvaletten sonra sifonu çekiyorum :D Kedilerim de bayıldı bazen tuvalete girmek dışında içine girip biraz oturuyorlar çünkü kum her daim temiz. Her seferinde yerlere eğilip bağdaş kurarak tuvalet temizlemektense tek bir kol çekerek işiniz bitiyor. Ayrıca kolu çok hızlı çekmemenizi tavsiye ederim yavaşça yaptığınızda temiz kumların dökülmesi az oluyor. Kısaca her gün kürekle kendinize iş çıkaracağınıza alt kapağı çekin istediğiniz yüksekliğe çıkarın temizleyin hoop iş bitti. Teşekkür ediyoruz :) Osman-Komando-Elâ devamını göster devamını gizle
Yasemin Önder - İstanbul - Türkiye Tüm Yorumlar (48)
DSACategoryId/2147483616/560074/560251/24001686

Catit Smart Sift Otomatik Kedi Tuvalet Kabı

Catit Smart Sift Otomatik Kedi Tuvalet Kabı

Kediler için, çevre kirliliğini ve kokuyu önleyebilmek amacıyla özel olarak tasarlanmış, temizleme mekanizması sayesinde kullanım kolaylığının yanı sıra kum tasarrufu da sağlayan, çok fonksiyonlu kedi tuvaletidir.

 • Ergonomik dizaynı rahat bir kullanım sağlar.
 • Kapağı sayesinde kedinizin gizlilik ve komforunu sağlamanın yanı sıra kokunun çevreye dağılmasınıda engeller.

Ürünün Kullanım Şekli

 • Tuvaletin kurulumunu yaptıktan sonra kum kabı kısımına kum poşeti yerleştiriniz. Daha sonra kumu doldurunuz.
 • Üst kapağını da yerleştirdikten sonra kediniz tuvaleti kullanabilir.
 • Kediniz tuvaleti kullandıktan sonra yan taraftaki kolu çevirmeniz yeterli olacaktır.
 • Kum elenerek topaklar poşetli bölmede toplanır ve kumun sürekli temiz kalmasını sağlar.
 • Atıkların biriktiği poşeti bağlayarak çöpe atınız.
 • Elenen temiz kum tekrar kum haznesine eklenerek kullanılır.
 • Kum haznesinde kum miktarı eksildikçe ilave edilmesi yeterlidir.
 • Tüm kum değişimini kedinizin kullanım sıklığına bağlı olarak dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Ebatları

Boy        :66 cm
En          :48 cm
Yükseklik :63 cm

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu PTM70050685
 • Kesinlikle fiyatını hakkediyor

  Uzun süre kullanmadan yorum yapmak istemedim. 2 farklı evde olmak üzere toplam 4 kedim var.2 si bir evde 2 si diğer evde. Her iki evimizde de bu tuvaletten kullanıyoruz.Öncelikle kötü yorumları göz ardı etmenizi öneririm çünkü ciddi manada çok büyük kolaylık sağlıyor.Artı ve eksileri maddeler halinde yazacak olursam: +Kurulumu ve mantığı çok basit +Tek bir kolu çekerek tuvaleti temizliyorsunuz ve bu ciddi anlamda zaman ve işten kazanç +Komple kum değişimi yapmanıza gerek yok çünkü kum hep temiz bu sayede kum da israf etmemiş oluyorsunuz. Aldığınız kum daha uzun süre gidiyor. -Ürün yapısı itibariyle büyük bir ürün olmasına karşın kum konulan haznesi ortalama 4-5 kg kadar kum alıyor. 2, 3 temizlemeden sonra kum takviyesi yapmak durumundasınız. -Kum haznesinin altına poşet geçirebiliyorsunız bu poşetler ürünün yanında geliyor ancak kediniz muhtemelen sevmeyecek ve yırtacaktır. Bunun da çok bir anlamı kalmıyor. Kum kabının altında poşet de olmayınca doğal olarak bazen topaklanan kum kaba yapışabiliyor. Bu noktada önceden yaptığınız gibi kumu kürekle alıp kaba atmanız gerek.Buna rağmen yine de önceki uğraşın belki 10 da 1 i kadar uğraşıyorsunuz. +Koku kesinlikle %70-80 azalıyor.Pis kum aşağıki kısımda biriktiğinden 3, 4 günde bir boşaltırsanız koku sorunu yaşamazsınız. İşin özü alın aldırın derim.

  ATAŞEHİR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • Ortalama ürün

  Kurulum oldukça kolaydı. Ancak nispeten küçük sayılabilecek kedimiz bile içeride oldukça sıkışıyor. Ayrıca dışarıya kum taşmaya devam ediyor. An itibarı ile görünen tek artı, kolay temizlik. Orada da içerideki kum miktarının çok az olması ile ilgili endişelerimiz var bir miktar ...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Koku neredeyse hiç yok, topaklanan ince kum kullanılmalı

  İyi ki de almışız. Gerçekten çok büyük kolaylık. Ürün kurulumu ve kullanımı için youtube'da Catit şeklinde arattırın. Almanca ve İngilizce bir çok videosu var. 4 haftalık kullanım sonunda tecrübelerimi aktarmak istiyorum: Artıları ve kullanım kolaylıkları: 1. İnce taneli topaklanan kedi kumu kullanın. İri taneliye göre çok daha çabuk sarıp sarmalıyor. Kokuyu da büyük oranda engelliyor. 2. Her ne kadar büyük ölçüde dışarı kum taşınmasını engellese de yine önüne paspas şart. Kedimiz illaki biraz kum ayaklarına yapışıp dışarı çıkartıyor. 3. Kumu üst kabın içindeki çizgiye kadar koyun. Fazla ya da eksik değil. Eksildikçe de ilave edin, çizgi seviyesini koruyun. Hem israf olmuyor hemde performansını kaybetmiyor. 4. Üst kumun konulduğu yere poşet koymayın. Gerek yok, iki günde parçalıyor kedim. İdrar yaptığı zaman bazen zemine yapışma durumu oluyor ama tek bir kürek darbesi ile düşüyor. Kakası bazen parçalanıp eleklerden kuma karışabiliyor. Kutunun yanında "ince elekli" bir tuvalet temizleme küreği bulundurun. 3,4 günde bir üst kapağı komple çıkarıp kumu karıştırıp bu parçaları kürekle alıyorum. Kum daha temiz kalıyor. 5. Alt tablaya ürünle birlikte gelen poşetleri koyuyoruz. Henüz bitmedi ama bittikten sonra büyük battal boy çöp poşetleri de yeterli olacaktır. Kesip uydurabilirsiniz. 2. hafta poşeti değiştirdik. Öncesinde 4,5 kere çekmeceyi çıkartıp poşeti değiştirmeden, çekmeceyle taşıyarak kakaları çöpe döküp çekmeceyi yerine geri taktık. Herhangi bir kötü koku vs yok. 6. Yan kolu zorlamadan yavaşça indirip, çekip işlem bittikten sonra tekrar yavaşça yerine oturtmak lazım. Eksileri: 1. Yan kol daha sağlam olabilirdi. Güven vermiyor. Tam yerine oturtmazsanız içteki mekanizma yukarda kalıp kapağın açılıp kapanmasını engelliyor. Buna dikkat edin. 2. Ürün büyük ama tuvalet kısmı biraz küçük. İri kedilerde sorun olabilir. Bazen kedimiz ayağına kaka bulaşmış dışarı çıkabiliyor. Kol çekme temizliğini sık yapmak lazım ki kum temiz kalsın.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (0)

 • Ortalama bir ürün.

  Ürün kullanışlı ancak göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör var: -Ürün genel boyut olarak çok büyük ancak iç hazne hacim olarak küçük.Benimki gibi iri ve tombik bir kediniz varsa içeride hareket edebilmesi zor. -Malzemesi plastik ve biraz adi görünüyor.Kolu kilitleme mekanizması ikinci günde yalama oldu.Kedi içeri girdiğinde gondol gibi sallanmaması için kolu iple sabit bir yere tutturmak zorunda kaldım. -Kolu günde en az bir kez çekmeniz gerekiyor. Hatta iki kez.İç hazne dar ve kum çok çabuk kirleniyor. -Koku odaya eve yayılmıyor bu bir avantaj ancak kutunun kendisi zamanla kötü kokmaya başlıyor. Alt çekmeceyi iki günde bir boşaltmak lazım. Reklamdaki gibi öyle bir hafta bekletirseniz kutuyla birlikte çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz. -Genel olarak normal kum kaplarının biraz üst segmenti bir ürün ancak mucizeler beklemeyin. Fiyat-performans olarak memnun kalırsınız ancak gerçekten işe yarayan giderli/sifonlu kum kapları 1500TL civarında.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Bir Yıldız

  Hiç bir avantajı. Yok.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (4)

 • Düşünmeden alın

  Kolu cekin topaklanan dışkı ve çiş aşağıya gitsin ,temiz kum ,kolu geri getirin geriye gelsin,işte bu kadar kolay. Ben ana kum haznesine poşet takmadım kum daha kolay kayıyor ve geri geliyor ,çişde yapışmıyor.Valla her hafta sonu kedi wc si temizlemekten bıkmıştık ,kurtulduk. Yorumlara takılmayın(olumsuzlara)

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • Üç Yıldız

  Merhaba; aldım ancak henüz tam deneyimleme fırsatı bulamadım. Pratikliği konusunda galiba biraz şüphem var. Günde iki kere mandalı kullanmak deniyor kullanma talimatında. Kumun türü konusunda yönlendirme yok. Mandalı indirince, temiz kum da alt hazneye dökülüyor. Üst haznedeki temiz kum böylelikle azalıyor. Ancak atık çekmecesindeki temiz kumu tekrardan alıp, üst hazneye aktarmak bana gereksiz işler silsilesi gibi geliyor. Eski kum kabımı kullanırım daha iyi ... diye düşünmeden de edemiyorum maalesef ... Mandalın sağlamlığı konusunda da şüphem var. Neyse. Almak isteyene de mani olmayayım. Neticede koku yok, en önemlisi de bu sanırım ...

  BEYKOZ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Her

  Gayet başarılı

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  Cok basarili

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Dört Yıldız

  henüz kullanmadım.daha kedim gelmedi.ama iyi bir şeye benziyor

  - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (4)

 • Tüm yorumları gör (48)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN