Çelik kasalar; ofis, iş yeri ve ev içinde muhafaza edilen değerli eşyaları, yangın, hasar ve hırsızlık gibi olumsuz durumlara karşı korumak için en ideal kapalı saklama kabinleridir. 1835 yılında İngiliz kaşif kardeşler Charles ve Jeremiah Chubb’ın hırsızlık girişimlerine karşı geliştirdikleri dayanıklı kasa sistemleri, kısa sürede bankalar ve malikanelerde kullanılmaya başlanmıştır. Chubb kardeşlerin özel olarak geliştirdikleri şifreli kilit sistemi ile korunan çelik kasalar, başta Kıta Avrupası olmak üzere tüm dünyada tercih edilen kişisel koruma teçhizatları arasında yer almıştır.

Çelik Kasa Fiyatları

Çelik kasa fiyatları; ürünün markasına, modeline, büyüklüğüne, şekline, metal yapısına, şifreleme ve kilit sistemine göre değişiklikler gösterir. Birbirinden çok farklı yapılara sahip kasa çeşitleri vardır. Kullanım ihtiyacına göre çeşitlilik kazanan modellerin, kilit yapıları da oldukça spesifik özelliklere sahip olabilmektedir. Sadece kilit ile açılabilen ürünler olduğu gibi elektronik şifre, kilit ve parmak izi gibi ekstra güvenlik donanımları ile güçlendirilen modeller de bulunur.

Kasa içinde saklanan eşyaların değeri ve önemi de kasanın özellikleri üzerinde oldukça etkilidir. Kişiselleştirilebilir güvenlik donanımları, olası hırsızlık girişimlerine karşı yüksek güvenlik önlemi almanıza olanak sağlar. Elektronik şifreleme ünitesi taşıyan çelik kasalar; fazla deneme sonrası şifre blokesi, iki farklı şifre kombinasyonu ile açılış, manüel ve elektronik donanımların bir arada kullanılması gibi güvenliği üst düzeye taşıyan önlemler almanıza yardımcı olur.

Kasanın metal gövdesinin ve ara parçalarının da dışarıdan gelebilecek darbelere, yangına ve hırsızlık girişimlerine karşı dayanıklı olması gereklidir. Galvaniz, karbon, çelik ve krom gibi metallerden imal edilen kasalar, en dayanıklı ve uzun ömürlü modeller arasında yer alır. Gizli menteşe mekanizması ve çok katlı oluk yapısı, çelik kasanın güvenliğini artıran hususlardan diğerleridir.

Çelik Kasa Modelleri

Çelik kasanın büyüklüğüne, hacmine ve kullanım amacına uygun olarak çok sayıda kasa modeli geliştirilmiştir. Para ve evrak saklama gibi amaçlar için tercih edilen klasik modeller, genellikle çift raflı olur ve ortalama bir genişliğe sahiptir. Sabitleme vidaları ile yere veya duvara monte edilebilen modeller de ekstra güvenlik önlemi sunar. Büyüklüğüne göre kasa modelleri; masa, çekmece, gardırop ve duvar içi gibi alanlara monte edilebilir. Kamuflaj kapak ve aparatlar ile kasanın yeri tamamen gizlenebilir.

Yangına karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olan modeller, yangın esnasında oluşacak yüksek ısılara karşı test edilmiştir. Metal ve raf alanlar arasında yer alan izolasyon malzemeleri, sıcaklığın iç bölüme ulaşmasını engeller. Genellikle 60-90 dakika gibi sürelere kadar aşırı yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olan çelik kasalar; para, evlilik cüzdanı, fotoğraf, tapu ve evrak gibi maddi ve manevi değeri bulunan eşyalarınızın deforme olmadan muhafaza edilmesini sağlar.

25-50-75 litre gibi iç hacme sahip ürünler, farklı açılış yönlerine sahip olabilir. Gömme çelik kasa olarak kullanılan modellerin kilit ve kapısı, yukarıda yer alır. Yukarıdan kilitlemeli ürünler, beton veya ahşap zemin içine saklanarak gizlenebilir. 200 250 litre gibi kullanım alanı sunan modeller, özellikle bankalar ve önemli evrak muhafaza eden kurumlar için idealdir. Geniş iç hacmi sayesinde cd, kartuş, para ve kağıt evrak gibi farklı tür eşyaların aynı ortamda saklanmasına imkan tanır.

Hırsızlık, yangın ve deprem ihtimaline karşı sizin için önemli olan tüm eşyalarınızı gözünüz arkada kalmadan çelik kasa içinde saklayabilirsiniz. Eurosafe, Yale, Valberg, Kale Kilit ve Mas gibi markalara ait kasaların özelliklerini ve görsellerini ayrıntılı olarak inceleyebilir; ihtiyacınıza en uygun ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Çelik Kasa

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN