Evde sinema keyfini doyasıya yaşamak için geniş ekranlı ve yüksek çözünürlüklü bir televizyon, yüksek tanımlı filmler, uygun oda içi aydınlatma ve elbette, gereksinimleri karşılayan ses çözücülerle birlikte özenle seçilmiş çevresel ses sistemleri gerekir. Her türlü kullanım senaryosuna adapte olabilecek şekilde dizayn edilen çevresel ses sistemleri, ilgili medyalarda bulunan ses verilerini farklı kanallardan vererek en iyi film deneyimini elde etmenize imkan tanır. Farklı markalar tarafından geliştirilen center hoparlör modelleri de, ses sisteminizi eksiksiz hale getirmeniz için ideal ürünlerdir.

Center Hoparlör Fiyatları

İş yoğunluğu ya da değiştirilemeyen alışkanlıklar neticesinde yeni çıkan filmleri sinemada izlemek yerine evde izlemeyi tercih ediyorsanız, filmleri izleyeceğiniz odanızı bu amaçla farklılaştırmanız ve zenginleştirmeniz uygun olur. Center hoparlörler, filmlerdeki çeşitli ses efektlerinin ve genellikle konuşma seslerinin alındığı hoparlörlerdir. Bu bağlamda filmdeki diyalogları daha rahat işitebilmeniz ve çeşitli ses efektlerinin etkilerini daha derinden hissedebilmeniz için doğru center hoparlörü tercih etmeniz gerekir. Genellikle ahşap kabin içerisine konumlandırılan, farklı çaplarda ve özelliklerde olan bas yapılı sesleri vermekten sorumlu olan sürücülerle (driver) birlikte, tiz seslerden sorumlu tweeter’lara ev sahipliği yapan center hoparlör fiyatları, yöneleceğiniz ürünün markası, modeli, ses çıkış gücü, sahip olduğu ekstra özellikler ve imalat detayları gibi değişkenlere göre farklılık gösterir. Bu noktada odanızın genişliğini ve hoparlörü konumlandırıp filmleri izleyeceğiniz mesafeye göre center hoparlör almanız doğru olur.

Geniş salonunuzda sinema keyfi yaşamak istiyorsanız, mümkün olduğunca büyük çapa sahip sürücülerle donatılan modellere yönelebilirsiniz. Böylece televizyon ve hoparlörlerden uzak olsanız da izlediğiniz çok kanal ses destekleyen film ve diziler diyalog ve efektleri eksiksiz olarak duyabilirsiniz. Nispeten küçük odalarda bir ses sistemi kurulumu yapacaksanız, görece daha az ses çıkış gücüne sahip ve konumlandırması kolay olan modelleri seçebilirsiniz. Haricen center hoparlörler, takip ettiğiniz içeriklerden daha fazla keyif almanıza yardım ederler.

Center Hoparlör Modelleri

Duvara asılabilmesi, televizyonun altına ya da üstüne konulabilmesi için yatay şekilde üretilen center hoparlörler, markaların kullanmayı uygun gördükleri materyallerle geliştirilirler ve kullanıcılara sunulurlar. Örneğin kimi markalar, bas ve orta sesleri veren sürücüleri polipropilenden üretirken, bazı markalar poliselüloz gibi materyalleri tercih ederler. Ses çıkışında ve titreşim oluşturmada farklılık gösteren ve ilgili hoparlörlerin karakteristik özelliklerini ön plana çıkaran bu detaylar, dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Tiz sesleri veren ve tweeter olarak adlandırılan mini sürücüler ise daha çok alüminyumdan imal edilir. Seslerin sağlıklı bir şekilde oluşup işitilebilir formu yakalamasında önemli rol oynayan kabinler de, center hoparlör tercihinizi etkileyen faktörler arasındadır. Ahşap kabinlerin ideal ses oluşumuna ortam hazırladığı gerçeğinden yola çıkarak, ürünleri edinmeden önce ahşap kabinli olup olmadıklarını incelemeniz yerinde olur.

Yüksek ses aralıklarında çatlama ya da ses bozulması gibi istenmeyen etkilerin oluşmaması için ekstra önlemler alınarak güçlendirilen modeller, kullanıcıların en iyi çok kanallı müzik, film, dizi ve oyun deneyimini almaları için yoğun testlerden geçer. Yalnızca ses çıkış gücü olarak değil, frekans aralıkları noktasında da beklentilerinize yanıt veren center hoparlörler, seçeceğiniz modele göre en derin sesleri rahatlıkla işitebilmenizi sağlar. Bu da takip ettiğiniz içeriklere kendinizi daha çok kaptırarak, aldığınız keyfin artmasını mümkün kılar.

Odanızda, seslerden etkilenerek titreşim oluşturabilecek süs eşyalarını kaldırmanız ve duvarlardaki ses yansımasını engellemek amacıyla temel düzeyde yalıtım materyalleri kullanmanız, edindiğiniz center hoparlör ve diğer kanallar için gerekli olan hoparlörleri en verimli şekilde kullanmanız için önemlidir.

Center Hoparlör

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN