Cep Telefonu Ahizeleri

Teknolojinin her geçen gün gelişen örneklerinden olan akıllı telefonlar, teknik özelliklerinin yanı sıra modern tasarımlarıyla da ilgimizi çekmeye devam ediyor. Akıllı telefonlarla birlikte kullanılabilecek aparatlar da sektörün gitgide genişleyen bir parçası olma özelliğini koruyor. Bunlardan biri olan cep telefonu ahizeleri retrohavaları ile tarzınıza ve gününüze şıklık katıyor. Biggphone, BALVI, Skypal gibi markaların birbirinden şık ve güzel ürünleri arasından zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Cep Telefonu Ahizeleri

Cep telefonu ahizeleri rengarenk çeşitleri, farklı desen ve tasarımları ile masalarda, çantalarda yerini alıyor. Cep telefonu alırken bütün özellikleri incelenir, detaylı araştırmalar yapılır. Kamerasının kaç megapiksel olduğu, hafızasının kaç GB olduğu, ne kadar zoom yapabildiği, satın alma işleminden önce cevabı en çok araştırılan sorulardandır. Tüm bu özellikler arasında en önemlilerinden biri olan SAR değeri ise genellikle akla gelmeyen özellikler arasında yer alır. SAR, yaniSpecific Absorption Rate değeri, elektronik cihazların yaydığı radyasyon miktarının insan vücudu tarafından algılanma oranıdır. Farkında olmasanız da telefonunuzla yakın olduğunuzda bu dalgalardan etkilenirsiniz. Piyasaya çıkan cep telefonları ve elektronik cihazlar için belirli bir SAR değeri kısıtlaması var. Buna rağmen gün içerisinde çok sık telefon kullananlarda maruz kalınan radyasyonun, baş dönmesi, görüş bozukluğu, embriyoya zarar verme, konsantrasyon bozukluğu, kulak çınlaması gibi kısa vadeli yan etkileri bulunur. Cep telefonu kullanmaktan vazgeçmenin mümkün olmadığı günümüzde, taşınabilir ahizeler sayesinde bu tür zararları ve etkileri minimum seviyeye indirebilirsiniz. Görüşme yapmak için telefonunuzu elinize almanıza, kulağınıza götürmenize gerek kalmayan, tek tuşla aramalarınızı cevaplamanızı sağlayan ahizeler, sağlığınızı korurken, birbirinden farklı seçenekleriyle stilinizi yansıtmanıza da olanak tanıyor.

Cep Telefonu Ahizesi Nedir?

Cep telefonu ahizesi temelde ev telefonlarının tasarımını baz alır. Kablolu ev telefonlarının konuşmayı sağlayan ahize kısmı ile aynı işlevi görür. Dahili kulaklığı ve mikrofonu sayesinde tüm görüşmelerinizi harici ahizeler ile yapabilirsiniz. Nostaljik görünümleri ile oldukça keyifli gözüken bu aksesuarlar, sağlığınızı koruyarak asıl amaçlarını yerine getirirken tarzınıza ayrı bir hava katıyor. 3,5 mm jak girişi olan modelleri iPhone, iPad, Mac ve iPod cihazlarında rahatlıklar kullanabilirsiniz. 2,5mm'lik girişe sahip olan telefonlarla kullanmak için ise uygun adaptörler satın alabilirsiniz. Benzer bir adaptör ile 2,5 mm'lik girişe sahip olan ahizeleri 3,5 mm'ye çevirerek kullanabilirsiniz. Bazı telefonların mikrofon ve hoparlör girişi ayrı olduğu için jak girişi uyumlu olsa bile dönüştürücü kullanımı gerekebilir.

USB ya da jak girişi ile bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz ahizeler ile Skype, GTalk gibi sesli konuşma programlarını kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzu bir masa telefonuna çevirmek istiyorsanız stantlı modelleri tercih edebilirsiniz. Stant üzerine yerleştirdiğiniz cep telefonunuza gelen tüm aramaları normal bir telefonla cevaplar gibi cevaplayabilirsiniz. Cep telefonu standınızı hoparlör olarak kullanabilirsiniz. Stantlı modeller dışındaki cep telefonu ahizeleri enerji sarfiyatı yapmaz ancak stantlı olan modeller enerji ihtiyacını cep telefonlarından karşılar.

Ahize Şeklinde Cep Telefonu Kulaklıkları

Cep telefonu ahizeleri akıllı telefonlara nostaljik bir hava katıyor. Ahize şeklinde cep telefonu kulaklıkları kullanım kolaylığı sunarken, gün içerisinde sürekli cep telefonunuz ile temas etmenizi de engelliyor. Klasik ve modern tasarımın bir araya geldiği ahizelerin kullanımı oldukça kolaydır. Herhangi bir kurulum gerektirmeyen ahize şeklindeki cep telefonu kulaklıkları tak ve çalıştır sistemi ile kolayca çalışır hale gelir. Soft-Touch yüzeye sahip cep telefonu ahizeleri kadifemsi dokuları ile kullanım deneyimini üst seviyeye taşır. Telefonla uzun süre konuşma sonucunda ortaya çıkacak fiziksel rahatsızlıkların önüne geçen ahizeler, rengarenk seçenekleri ile kıyafetlerinize ve ofisinize uyum sağlıyor. Nostaljinin teknoloji ile buluştuğu ahizeler ile farklı bir cep telefonu kullanım deneyimi yaşayacaksınız.

Cep Telefonu Ahizesi

19 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Biggphone
  2. BALVI
  3. Clifton
  4. Retro Phone
  5. Big Mouth
  6. Carda
  7. Fizz Creations
  8. Mustard
  9. Native Union
  10. Original Boutique
  11. Satzuma
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483642/371967/60002300/29010390
BAŞA DÖN