Japonya’dan dünyaya açılan teknoloji şirketi Sony, 2010 yılında çıkarmaya başladığı cep telefonu serisi Xperia için birçok aksesuar üretiyor. O aksesuarlardan en çok kullanılanı genellikle cep telefonu kılıfları oluyor. Yeni bir cep telefonu alındıktan sonra telefonu hem darbe ve kirden korumak hem de şık bir görünüme büründürmek adına telefon kılıfları tercih ediliyor. Xperia’nın her modeli için ayrı ayrı üretilen kılıflardan Xperia XZ’ye uygun üretilen kılıflar işlevsel özellikleriyle dikkat çekiyor.

Xperia XZ Cep Telefonu Kılıfları, onlarca farklı modelde kullanıcılara sunuluyor. Xperia’yı bir kılıf ardına gizlemek istemeyen ama darbelere karşı koruma altına almak isteyen cep telefonu kullanıcılarına özel şeffaf kılıflar öne çıkıyor. Telefonun hiçbir özelliğini kapatmayan tamamen şeffaf kılıflar, aynı zamanda telefonun koruyucusu oluyor. Şeffaf kılıflar ince yapıları ve yumuşak dokuları sebebiyle de kullanıcıların tercih ettiği kılıfların başında geliyor. Özel olarak tasarlanmış ince şeffaf kılıflar Xperia XZ’nin ince yapısını koruyor. İnce olmalarına rağmen herhangi bir hasara karşı hayli dirençli olan şeffaf kılıflar hafif yapılarıyla da elde ekstra bir ağırlık yaratmıyor. 

Xperia XZ için ideal bir tamamlayıcı aksesuar olan kılıflar, düğmeler ve tüm çıkışlara uygun üretiliyor. Bu özellikleri sayesinde telefona uyum sağlayan kılıflar akıllı telefonların tarzını tamamlayıcı görevini de üstlenmiş oluyor. Telefonları korurken kullanıcın tarzını yansıtmasına da yardımcı olan kılıflar birkaç şekilde sunuluyor. Arka, ön, alt ve yan koruma sağlayanlardan sadece arka kapak korumalı kılıflara kadar, koruyucu kılıfları işlevselliklerine göre ayırmak mümkün. Kılıflarda kullanılan malzemeler de işlevselliğe ekleniyor. Deri, silikon, polikarbon ve süet malzemeden üretilen kılıflar telefonlara üstün koruma sunuyor. Silikon ve polikarbonun sağladığı esneklik, telefon kullanıcılarına daha yumuşak ve hafif bir dokunuş sağlıyor. Kılıfların iç kısımları da tıpkı dış kısımları gibi telefonu koruyor. İç kısımlar, telefon içi çizilmeleri önlemek adına yumuşak doku ile kaplanarak üretiliyor.

Xperia XZ Cep Telefonu Kılıfları 

Xperia XZ Cep Telefonu Kılıfları arasında ön yüzü kapaklı koruyucu kılıflar, telefonların en hassas bölgesi olan ekranlar için kullanışlı modeller olarak öne çıkıyor. Darbelere en açık kısımlar olan ekranlar kılıflar yardımıyla korunurken, bu kılıflar  telefonun fonksiyonlarını kısıtlamıyor. Aksine bazı modellerde kapağın üzerinden telefonu yönetmek mümkün oluyor. Şeffaf bir ön yüze sahip olan modeller, dokunmaya duyarlı bir yapıda sunuluyor. Kapak kapalıyken bile akıllı telefonların fonksiyonlarına ulaşılabiliyor. Dokunmaya duyarlı bu kılıf ile Web’de gezinilebiliyor, selfie çekilebiliyor ya da mesaj yazılabiliyor. Son moda Xperia XZ  kılıfları arasında kapağı açmadan küçük bir pencere aracılığıyla favori uygulamalara ulaşma imkanı veren modeller de yer alıyor. Kılıf kapağı kapalı haldeyken bile akıllı pencere üzerinden en sık kullanılan uygulamalara erişilebiliyor. Kapaklı kılıflar tüm bunların yanında ekran kilidi işlevi de görüyor. Kılıfın kapağı açıldığında telefonun ekranı da açılıyor, kapatıldığında ekran yeniden kilitleniyor. 

Telefonlar her zaman aktif kullanılmıyor. Günün büyük kısmında ceplerde ya da çantalarda taşınıyor. Başka eşyalarla bir arada olması telefonların kısa sürede deforme olmasına neden olabiliyor. Kılıflar bu tarz kullanım dışı çizilmeler ve ezilmelere karşı da savunma mekanizması sağlıyor, böylece telefonlar daha uzun süre yeni kalabiliyor. Yağmurlu havalarda da telefon kullanımına imkan veren suya dayanıklı kılıflar ise günlük hayatın zorluklarına karşı dayanıklılık vadediyor. Kılıflar, telefonu bir televizyon konforunda kullanmaya da yarıyor. Stant eklemeli koruyucu kılıflar, kullanıcıları film izlerken telefonu elde tutma zahmetinden kurtararak düz bir zeminde yatay ya da dikey olarak kullanılabiliyor. Xperia XZ Cep Telefonu Kılıfları kullanıcılara daha keyifli bir telefon deneyimi sunuyor. 

Xperia XZ Cep Telefonu Kılıfları

160 ürün var
 1. Uyumlu Marka
 2. Telefon Modeli A-Z
  1. Xperia XZ
  2. iPhone 6
  3. iPhone 7
  4. iPhone X
  5. iPhone 8 Plus
  6. Galaxy Note 8
  7. Galaxy J7 Prime
  8. P9 Lite
  9. Mi 6
  10. iPhone 8
  11. iPhone 6S
  12. iPhone 7 Plus
  13. Galaxy J5
  14. iPhone 6 Plus
  15. Galaxy Note 5
  16. Galaxy A5
  17. Galaxy J7
  18. Galaxy A3
  19. Galaxy A7
  20. Galaxy Note 4
  21. iPhone 5
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Kılıf Tipi - Kılıflar
 7. Malzeme Türü A-Z
 8. Satıcı A-Z
 9. Markalar A-Z
  1. Case 4U
  2. Microsonic
  3. CoverZone
  4. Gpack
  5. Serhan
  6. Teleplus
  7. KNY
  8. Microcase
  9. KılıfShop
  10. CaseUp
  11. Tg
  12. TeknoArea
  13. Diamond
  14. IPG
  15. Ally
  16. Dafoni
  17. CepToys
  18. Eiroo
  19. Elx
  20. Happyshop
 • Telefon Modeli Xperia XZ
DSACategoryId/2147483642/371967/16102/16102
BAŞA DÖN